Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

BTW, o 20 tej, z okazji powrotu RK, ma być na żywo jakiś ciekawy program :-)

 

na jakimś fajnym kanale czy w narodowej telewizji ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

na jakimś fajnym kanale czy w narodowej telewizji ? ;)

Któryś z Eleven :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko można przeliczać na pieniądze.

 

Gdyby tak było to każdy nosiłby zegarek kwarcowy. Miłości też nie można przeliczyć na pieniądze. Należy się cieszyć że polski sportowiec ma możliwość i talent aby jeździć w F1. 

 

Z finansowego punktu widzenia z którego kilka osób tu wychodzi to lepiej kupić margarynę, mrożoną pizze i robić sobie dobrze ręką bo masło, pizza z opalanego drewnem pieca czy też kobieta to zbędny wydatek jak można taniej.

 

Pozwoliłem sobie otworzyć butelkę aby uczcić powrót Roberta Kubicy do Formuły 1.

A tobie państwo płaci za pizze?Albo chociaż margaryne?  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda najlepiej... :D

żeby tylko się nie spalił w tym ogniu jak Lauda


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tylko kombinezon coś nie taki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zysk netto Orlenu za 2017 zł to ponad 7 mld zł, wiec te 100 mln zł to drobiazg. Tym bardziej, ze to reklama, sponsoring i są to dla firmy koszty.

Wybacz, ale to jest słaby argument. Reklama na rękawie koszulki piłkarskiej Barcelony kosztuje ok 10 mln euro za rok. Uważasz, że cyrk F1, zwłaszcza dwa bolidy i jeden kierowca mają start do takiej machinerii marketingowej jak Barca..? Bez jaj, po prostu za publiczne gigantyczne pieniądze fundujemy realizację marzeń jednego człowieka :) i nie ma tu znaczenia, że "w innych miejscach marnujemy dużo większe pieniądze"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert potwierdzony, szampana można już otwierać!!!

oby to nie był szampan bez bąbelków.

mam mieszane uczucia. czy cieszyć się z tego że stanie na starcie, czy martwić się jak marnuje swój talent dla zagubionego williamsa. 

tak jak alonzo. dla mnie ten Hiszpan to wirtuoz kierownicy, tylko co z tego. jak mclaren dba o to żeby nie podskoczył wyżej lamperii. 


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Orlen niby ma reklamować w świecie?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Cóż, radość oczywiście jest i ja dzisiaj za to piłem. Ale oczywiście trzeba też na sprawę spojrzeć realistycznie, przez pryzmat tego, co możliwe jest do osiągnięcia w 2019 roku? I tu oczywiącie jest pewne ALE, a tym ALE jest dość oczywiste stwierdzenie, że póki co, na ten moment, RK trafił do najsłabszej ekipy. Pocieszam się jednak tym, że chyba gorzej być już nie może ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale to jest słaby argument. Reklama na rękawie koszulki piłkarskiej Barcelony kosztuje ok 10 mln euro za rok. Uważasz, że cyrk F1, zwłaszcza dwa bolidy i jeden kierowca mają start do takiej machinerii marketingowej jak Barca..? Bez jaj, po prostu za publiczne gigantyczne pieniądze fundujemy realizację marzeń jednego człowieka :) i nie ma tu znaczenia, że "w innych miejscach marnujemy dużo większe pieniądze"

dobrze, nie będę pisał gdzie marnujemy większe pieniądze - to rzeczywiście nie ma sensu.

a Lotos nie spełnia marzeń skoczków narciarskich, czy tych patafianów co próbują grać w piłkę nożną?

a Orlen nie spełnia marzeń siatkarzy?

każdy sport na najwyższym poziomie wymaga zaangażowania albo państwowych sponsorów, albo bogatych prywatnych.

 

jeśli mówimy o publicznych pieniądzach to 100 mln nie jest czymś wielkim/gigantycznym. To po prostu "miś" na miarę naszych możliwości.

Nie martwi mnie 100 mln, martwi mnie że stać nas na razie tylko na williamsa, który jest filtrem dla spalin wszystkich innych bolidów


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie kryształową kulę?

Skąd wiecie jak w przyszłym sezonie będzie wyglądał 2 w historii najbardziej utytułowany zespół F1?

 

 

 

A i lepiej, żeby Orlen sponsorował RK niż np wspierał kampanie wyborczą. :P


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja nie mam, ale myślę sobie, że może być już tylko lepiej ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie kryształową kulę?

Skąd wiecie jak w przyszłym sezonie będzie wyglądał 2 w historii najbardziej utytułowany zespół F1?

wierzysz, że w williamsie znajdzie się drugi Brown, któy wymyśli cudowny dyfuzor, albo Newey z red bulla - który jeszcze lepiej opanuje aerodynamikę bolidu? Ja nie

 

 

A i lepiej, żeby Orlen sponsorował RK niż np wspierał kampanie wyborczą. :P

trafiłeś w sedno tarczy :)


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wierzysz, że w williamsie znajdzie się drugi Brown, któy wymyśli cudowny dyfuzor, albo Newey z red bulla - który jeszcze lepiej opanuje aerodynamikę bolidu? Ja nie

...

Paddy tez w ciemie bity nie jest.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paddy tez w ciemie bity nie jest.

to pradwa, nie jest nowicjuszem.

to na tym stwierdzeniu oprę swą nadzieję na pierwszą 15 dla Kubicy :)


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej budżety w 2018:

Mercedes-AMG Petronas: ok. 450 milionów euro

Scuderia Ferrari: ok. 430 milionów euro

Aston Martin Red Bull Racing: ok. 350 milionów euro

McLaren: ok. 250 milionów euro

Renault: ok. 200 milionów euro

Alfa Romeo Sauber: ok. 135 milionów euro

Williams Martini Racing: ok. 135 milionów euro

Scuderia Red Bull Toro Rosso: ok. 125 milionów euro

Haas: ok. 110 milionów euro

Force India: ok. 110 milionów euro

 

3 pierwsze jakby 3 pierwsze na końcówce sezonu :)

 

Trzymam kciuki za Roberta ale bez 3 z przodu raczej do pierwszej trójki się nie przebiją :)

 

Poza tym myśle że historia Roberta i historia Williamsa ma sporo wspólnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze, nie będę pisał gdzie marnujemy większe pieniądze - to rzeczywiście nie ma sensu.

a Lotos nie spełnia marzeń skoczków narciarskich, czy tych patafianów co próbują grać w piłkę nożną?

a Orlen nie spełnia marzeń siatkarzy?

każdy sport na najwyższym poziomie wymaga zaangażowania albo państwowych sponsorów, albo bogatych prywatnych.

 

jeśli mówimy o publicznych pieniądzach to 100 mln nie jest czymś wielkim/gigantycznym. To po prostu "miś" na miarę naszych możliwości.

Nie martwi mnie 100 mln, martwi mnie że stać nas na razie tylko na williamsa, który jest filtrem dla spalin wszystkich innych bolidów

kolego @abir :) każdy wydatek, zwłaszcza publicznych pieniędzy powinien być uzasadniony i przede wszystkim efektywny - tu się mam nadzieję zgadzamy (?)

to przeprowadźmy małą ewaluację:

1. Marketingowo - na pewno bez szału, podałem przykład Barcy, mógłbym jeszcze z palca kilkanaście podobnie jak ten dużo efektywniejszych, a jeśli chodzi o sponsoring indywidualny to za taką kasę R. Federer albo R. Nadal na każdej konferencji prasowej epatowaliby tym logosem.

2. Sportowo - słabo, poza garstką kibiców motosportu dla większości to jest kupienie miejsca w F1 (nikt tego nawet nie ukrywa) za cenę (ok, trąci populizmem ale to są fakty) 30 high-end robotów chirurgicznych daVinci.

3. Społecznie - bardzo słabo, efektów zdrowotnych tego "sportu" nie ma. W skali epidemiologicznej to są wręcz antyefekty. Porównaj to sobie teraz z efektem promocji skoków (ok, nie jest to ruch społeczny ale w PL trenuje kilkaset osób, ale zapewne tysiące po prostu zaczynają dostrzegać aktywnie sporty zimowe), natomiast w przypadku siatkówki, o kopanej nie wspominając, to są tabuny ludzi, głównie młodych (poczytaj np. o akcji PZPS dot. lekcji siatkówki w szkole). Z drugiej strony mamy Roberta Kubicę, sportowca-kierowcę samochodowego... 

Dlatego twoje porównanie do dofinansowania prawdziwych sportów olimpijskich mających realne przełożenie na nazwijmy to dobrostan rodaków jest oparte na fałszywych przesłankach... :)

(...)

 

A i lepiej, żeby Orlen sponsorował RK niż np wspierał kampanie wyborczą. :P

Świetnie... :)

A masz dowód, że wspiera kampanie? 

Albo co ważniejsze - masz dowód, że po wsparciu Kubicy nie będzie wspierał kampanii..?  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Valygaar - mógłbyś te kilkanaście z palca podać?

Tak z ciekawości ;)

 

Firmy płacą ciężkie pieniądze żeby mieć logo na bolidzie F1 i jak nie bardzo wiesz to poczytaj jaka jest oglądalność F1 na świecie i co tej oglądalności dorównuje.

Na pewno nie mecze Barcelony - z całym szacunkiem dla tego klubu.

Poza tym to nie tylko logo na bolidzie zyskuje Orlen ale też ambasadora marki - człowieka którego dziś podziwia cały sportowy świat. Wojownika który przez 8 lat i ponad 30 operacji miał tylko jeden cel - wrócić do F1

Człowieka który do tej F1 w 2006 wszedł bez żadnego wsparcia, dzięki talentowi i własnej pracy.

 

Zespół Williamsa jest na dnie ale to też będzie wyzwaniem dla Roberta żeby ten zespół z dna podnieść. Oby się to udało bo to wielki Team i jest w nim jeszcze duch sir Franka Williamsa

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Albo co ważniejsze - masz dowód, że po wsparciu Kubicy nie będzie wspierał kampanii..?  :rolleyes:

Może im braknie po wypłaceniu premii swoim ludziom.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego @abir :) każdy wydatek, zwłaszcza publicznych pieniędzy powinien być uzasadniony i przede wszystkim efektywny - tu się mam nadzieję zgadzamy (?)

tak, zgadzamy. ale to nie zmienia faktu że bywa różnie z tymiwydatkami

 

 

1. Marketingowo - na pewno bez szału, podałem przykład Barcy, mógłbym jeszcze z palca kilkanaście podobnie jak ten dużo efektywniejszych, a jeśli chodzi o sponsoring indywidualny to za taką kasę R. Federer albo R. Nadal na każdej konferencji prasowej epatowaliby tym logosem.

czy Nadal, czy Barsa, czy Kubica - i tak efekt marketingowy byłby taki sam. a co to jest Orlen? 

Orlen w Hiszpani , albona kortach brytyjskich. Chyba wizerunkowo lepiej żeby Orlen był na torze wyścigowym niż na trawie gdzieś u five`oclocków

 

 

2. Sportowo - słabo, poza garstką kibiców motosportu dla większości to jest kupienie miejsca w F1 (nikt tego nawet nie ukrywa) za cenę (ok, trąci populizmem ale to są fakty) 30 high-end robotów chirurgicznych daVinci.

nie populizmem, to demagogia. porównywanie dwóch różnych "systemów walutowych".

co ma sponsoring motorsportu do sponsoringu medycyny. tym niech zajmie się polpharma - która i tak sponsoruje sport

tym tropem, można zadać pytanie ile robotów medycznych kupimy za przekop mierzei wiślanej? "święty patyk" wbity w plażę i dotknięty przez nainiższego z najwyższych zabrało morze - teraz ma mieć sprawę sądową w tej sprawie

 

 

3. Społecznie - bardzo słabo, efektów zdrowotnych tego "sportu" nie ma. W skali epidemiologicznej to są wręcz antyefekty. Porównaj to sobie teraz z efektem promocji skoków (ok, nie jest to ruch społeczny ale w PL trenuje kilkaset osób, ale zapewne tysiące po prostu zaczynają dostrzegać aktywnie sporty zimowe), natomiast w przypadku siatkówki, o kopanej nie wspominając, to są tabuny ludzi, głównie młodych (poczytaj np. o akcji PZPS dot. lekcji siatkówki w szkole). Z drugiej strony mamy Roberta Kubicę, sportowca-kierowcę samochodowego... 

Dlatego twoje porównanie do dofinansowania prawdziwych sportów olimpijskich mających realne przełożenie na nazwijmy to dobrostan rodaków jest oparte na fałszywych przesłankach... :)

znów demagogia. porównujesz różne dziedziny szeroko pojętego sporu we wspólnym mianowniku. każdy sport ma inny mianownik.

piłka nożna nie jest prawdziwym sportem olimpijskim. jest nim tylko i wyłącznie pięciobój olimpijski rozgrywany przez starożytnych greków.

nikt nie twierdził, że sponsoring Orlenu na f1 spowoduje wzrost młodych ludzi trenujących kulturę fizyczną. to cały czas pomylenie tematów.

proszę, o piłce nożnej mi nie pisz, bo to śmiech i wstyd. Ta dyscyplina jest tylko przykładem jak można wyrzucić przyczepy pieniędzy w kanał. znam piłkę nożną od strony orlika i od strony U21. "sport to zdrowie" zawodnika kończy się na orliku, jak wchodzisz do kadry optyka się zmienia na pojęcie "sport to zdrowie"

 

 

Świetnie... :)

A masz dowód, że wspiera kampanie? 

Polska Fundacja narodowa, mówi Ci to coś?


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Target sponsorów Barcelony jest nieco inny. Mi wisi co maja na koszulkach. W moim otoczeniu chyba każdemu podobnie. 

A pieniądze Orlenu to moim zdaniem nie są pieniądze publiczne. To przedsiębiorstwo. Spółka akcyjna - owszem kontrolowana przez państwo - ale jej dziłalność to NIE JEST sektor finansów publicznych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Valygaar - mógłbyś te kilkanaście z palca podać?

Tak z ciekawości ;)

 

Firmy płacą ciężkie pieniądze żeby mieć logo na bolidzie F1 i jak nie bardzo wiesz to poczytaj jaka jest oglądalność F1 na świecie i co tej oglądalności dorównuje.

Na pewno nie mecze Barcelony - z całym szacunkiem dla tego klubu.

Poza tym to nie tylko logo na bolidzie zyskuje Orlen ale też ambasadora marki - człowieka którego dziś podziwia cały sportowy świat. Wojownika który przez 8 lat i ponad 30 operacji miał tylko jeden cel - wrócić do F1

Człowieka który do tej F1 w 2006 wszedł bez żadnego wsparcia, dzięki talentowi i własnej pracy.

 

Zespół Williamsa jest na dnie ale to też będzie wyzwaniem dla Roberta żeby ten zespół z dna podnieść. Oby się to udało bo to wielki Team i jest w nim jeszcze duch sir Franka Williamsa

Myślisz, że blefuje? :D Czasu mi (było) szkoda. Federer ambasador na rok - 30mln $, kampania Ronaldo i Jamesa Rodrigueza (ok. 800 mln followersów) 3-10mln $, sponsor główny Bayernu plus zmiana nazwy stadionu na rok ok 40mln $... Nadal szkoda mi czasu :)

Jesteś pewien, że sumaryczna oglądalność meczy Barcy w sezonie jest niższa niż sezonu F1? ;) Nie wspominając o liczbie sprzedanych trykotów... c'monnnn...

 

A wojowniczości Roberta, hmmm, ja mu nie odmawiam, podziwiam nawet szczerze tak jak każdy kto kiedykolwiek liznął sportu... Ale, no właśnie, co z tego? Gość walczy o zdrowie i życie jak wielu bezimiennych bohaterów w tym kraju. Z tym, że to ciągle determinacja w dążeniu do spełnienia marzeń, pasji i umówmy się leczenia swojej nierozwagi (głupoty?), bo ten wypadek wykrakali mu wszyscy, którzy wiedzieli jak wielkim ryzykiem jest jego rajdowa "weekendowa" pasja... Ciekawe dlaczego Hamilton czy Alonso nie jechali rajdówkami tuż przed albo po nim...hmmm... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-95072-0-30479600-1542924448_thumb.jpg

 

 

Sport pl to dodatek wyborczej. Nie napiszą, że Kubica kierowcą F1,  ale ze  Sirotkin stracil miejsce przez Kubicę

 

 

Wybacz, ale to jest słaby argument. Reklama na rękawie koszulki piłkarskiej Barcelony kosztuje ok 10 mln euro za rok. Uważasz, że cyrk F1, zwłaszcza dwa bolidy i jeden kierowca mają start do takiej machinerii marketingowej jak Barca..? Bez jaj, po prostu za publiczne gigantyczne pieniądze fundujemy realizację marzeń jednego człowieka :) i nie ma tu znaczenia, że "w innych miejscach marnujemy dużo większe pieniądze"

 Idąc tym tokiem rozumowania,  polskie firmy w tym te z udziałem  Skarbu Panstwa, nie powinny sponsorowac polskich sportowcow. Poniewaz  poza skokami narciarskimi, nie jestesmy liczacym sie graczem.

Swiatowa rozpoznawalnosc, ogladalnosc  F1 jest porownywalna do tej  Barcy czy Realu. Ogladam i  wyscigi, i mecze. Poza tym znajda sie tez tacy, dla ktorych pilka nozna jest dziecinadą facetow w krotkich spodenkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

attachicon.gifszechtery.JPG

 

 

Sport pl to dodatek wyborczej. Nie napiszą, że Kubica kierowcą F1, ale ze Sirotkin stracil miejsce przez Kubicę

 

 

.

Nudaa..3ff8c560cf4bbd920db9f140bd55c467.jpg528e8138dcb969c28e4aa325e6068d1a.jpg75e39ac8d70012b700c59d75ae0b99b8.jpgb4332765670d476af059409e9422e774.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.