Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak !

Właśnie widzę że timeandmore.pl ma raty 0% i vratki ciekawe czy konkretny numer można wybrać i czy można w salonie obejrzeć coś z asortymentu V?

 

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Widzę że odbiegamy od tematu.

Moim zdaniem zegarki powyżej nie mają nic wspólnego

z prostotą i surowym klimatem VIS-a.

Prosił bym QV o odniesienie się do tematu.

Brakuje czegoś paramilitarnego właśnie jak vis... surowy styl trochę jak ruskie nurki ale żeby nie przesadzic. Może nawiazanie np kb.Ur.

 

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o nawiązaniu do starych zegarków i połączeniu tego z czymś militarnym w klimacie miałem na myśli coś z grubsza takiego:

 

post-106813-0-34308200-1586732364_thumb.png

 

I nie śmiejcie się z mojej twórczości ;) Tak se pierdyknąłem na szybko, żeby pokazać o co mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy... Czy uszy muszą być ruchome? Mogą np. takie udawać/być do nich podobne.

 

...a faktura koperty jak na hełmie wz 31 :)

 

800px-He%C5%82m_polski_wz._31.jpg

Edytowane przez Grigoris1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie spójnie to wyszło, brawo. Ale nie jestem fanem takich kopert z ruchomymi uszami.

 

To tylko przykład, w jakim kierunku idzie moje myślenie. Takie mocowanie uszu daje możliwość zrobienia jakichś śrubek mocujących, przez co będzie bardziej "technicznie" i siermiężnie. 

 

post-106813-0-63287400-1586767947.png

 

Oczywiście śrubki na "płaski" wkrętak, nie na ampula ;) Tarczę też można zrobić inną, ten celownik tylko tak mi się wkleił, żeby było bardziej "łyntydżowo". Może być ciemna, może nawet być chrono. Chodzi o ogólny zarys. Mniej kanciasto niż VIS, bo i UR był delikatniejszą kreską rysowany. Koperta "cushion" bo w tamtych czasach ten kształt był bardzo popularny. Wystające "coś" koło koronki jako nawiązanie do magazynka UR-a, jemu też wystawał tak lekko po skosie. Można też zrobić obrotową lunetę, ale myślę że to zgubiłoby klimat tamtych lat. Niby były Weemsy z obrotowym pierścieniem, można nawet zrobić blokowanie jak w airmanach, ale to już spowoduje za dużo bałaganu. Chodzi o prostotę, ale mniejszą kanciastość, bardziej obłe kształty.

 

P.S. To nie Ty masz być fanem jakichś rozwiązań, tylko klienci ;) Zajmuję się alarmami samochodowymi i kupując jakiś towar wybieram wzory pilotów. Często jest tak, że wybieram dla klienta coś, co mi się podoba, a potem się okazuje, że większość ma zupełnie inne zdanie i co u mnie lądowało na ostatnim miejscu w rankingu, cieszy się największą popularnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

P.S. To nie Ty masz być fanem jakichś rozwiązań, tylko klienci ;) Zajmuję się alarmami samochodowymi i kupując jakiś towar wybieram wzory pilotów. Często jest tak, że wybieram dla klienta coś, co mi się podoba, a potem się okazuje, że większość ma zupełnie inne zdanie i co u mnie lądowało na ostatnim miejscu w rankingu, cieszy się największą popularnością.

 

Zgadza się ale to trochę inna sytuacja bo sprzedajesz coś czego jednak sam nie projektowałeś...tu liczy się tylko ekonomia.

Natomiast ja nie produkuję czegoś co mi się nie podoba i czego " nie czuję " nie jestem w 100% skoncentrowany na zysku ekonomicznym bo gdyby tak było to dowaliłbym reedycje wielu modeli i w tej chwili miałbym już willę na lazurowym wybrzeżu :P

Liczę się ze zdaniem klientów bo posiadając tak małą markę nie mogę być zupełnie obojętny, staram się wykorzystywać pomysły wielu ludzi ale podając je w nieco innej formie takiej która mi się podoba i którą czuję. Jak coś czuję to zrobię to dobrze a jak będę miał tworzyć coś co mi się nie podoba to będę w tej pracy ospały i mało zdeterminowany. Koperty cushion z ruchomymi uszami już miewałem w ręce nie do końca to mój styl. Podobnie np. nie lubię zegarków bez klasycznych uszu ze zintegrowanym paskiem. Dla mnie sa one koszmarne.

i-oris-williams-f1-limited-edition-773-7

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grigoris1 ale to była zielona farba mieszana ze sproszkowanym korkiem. Nie do zrobienia w naturze, będzie nietrwałe i wygląd będzie straszny na żywo. Ja myślę raczej o czymś w klimatach, które kiedyś robiło LACO:

 

post-106813-0-39913100-1586770269_thumb.png

 

Mieli nawet jakiś model specjalnie postarzany na zamówienie, żeby wyglądał jak sprzed 90 lat. Chyba to Laco było, ale ręki nie dam sobie obciąć. W każdym razie takie szare coś, przecierane jak przecierany był VIS, byłoby konsekwentne do VIS-a i inne zarazem. W całym tym zagadnieniu chodzi o to, żeby zrobić zegarek zbliżony klimatem, ale zupełnie inny. Tak ja bym widział pomysł na rozwinięcie idei VISa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laco ma nadal w ofercie postarzane Fliegery i są one fantastyczne. W tym kierunku już dawno chciałem iść...ale tego w Chinach nie zrobisz. Potrzeba wielu eksperymentów tutaj w kraju z odczynnikami chemicznymi, róznymi stopami które zareagują na te odczynniki aby uzyskać efekt poobijanego wydobytego z palącego się samolotu zegarka :-) a tak wyglądają obecne Laco.

 

861933_Saarbrcken_Erbstck_slide05.jpg

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@QuadrifoglioVerde uszy można zrobić zupełnie inne. Jak sobie stryjenka uważa. Można na przykład wykorzystać zamek UR-a, który miał taką pętelkę i podobnie zrobić uszy w pętelkę:

 

post-106813-0-56638100-1586771217.png

 

Na razie nie ma co kruszyć kopii o uszy, jak nawet nie ma Twojej zgody na sam pomysł stworzenia czegoś po VISie ;) Jak kiedyś zaakceptujesz samą koncepcję zrobienia zegarka w klimatach broni, to będziemy gadać. Ja ze swojej strony jestem na TAK i chętnie będę się wtedy dzielił pomysłami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Laco ma nadal w ofercie postarzane Fliegery i są one fantastyczne. W tym kierunku już dawno chciałem iść...ale tego w Chinach nie zrobisz. Potrzeba wielu eksperymentów tutaj w kraju z odczynnikami chemicznymi, róznymi stopami które zareagują na te odczynniki aby uzyskać efekt poobijanego wydobytego z palącego się samolotu zegarka :-) a tak wyglądają obecne Laco.

 

 

Marcinie, a jeżeli taka koperta jak to Laco, ale pokryta fabrycznie ścieraną powłoką DLC... jak VIS. Tarcza oczywiście inna.

 

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii uszu, moim zdaniem uszy stałe dodają zegarkowi ciężaru:

 

post-106813-0-54715700-1586775813_thumb.png

 

Oczywiście, może się tak podobać lub nie, ale nadaje jakiejś pancerności.

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tak zupełnie nowy vis w kopercie z brązu? Do tego piękna brązowa tarcza i pasior ze starej brązowej skóry, takiej podniszczonej. Brąz jest teraz w modzie. Będzie hit.

Albo retro pilot w kopercie z brązu?

Kiedy będzie w sprzedaży evil panda, bo już mam pieniążki na nią odłożone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł projektu zapowiada się co najmniej obiecująco.

 

Materiał "stara stal" jest świetny, ale ten z Visa też odpowiada mi i kojarzyłem go z Jednowskazówkowcem, jako planowane dla niego rozwiązanie.

 

Przypominam, że istniało kiedyś coś takiego jak "gun metal", który w połączeniu z mosiądzem robił świetną robotę niegdyś ;)

 

P1310890__87900.1497944616.1280.1280.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istniało i istnieje, pisałem wcześniej o gunmetalu ale nikt nie podchwycił. Mosiądz do tego spatynować i będzie bardzo fajny efekt Z resztą nie wiem, czy ten szuwaks do patynowania mosiądzu nie spatynuje również gunmetalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta z tego gunmetalu prezentowałaby się niesamowicie klimatycznie i przede wszystkim niespotykanie. Ruchome uszy jest to ciekawy zamysł pod warunkiem, że nie będą one za duże długie tzn l2l max 50 mm, tak żeby cały zegarek nie był przytłaczający. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super pomysly! Naprawdę coś stylizowanego na tematach militarnych w obszarze polskich wzorów było by ciekawe. Z ciekawymi akcentami. Oczywiście tak żeby to się sprzedalo. Ciekawie też wygląda projekt jednowskazuwkowca

 

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, może się tak podobać lub nie, ale nadaje jakiejś pancerności.

A spróbuj "wybrać" materiał między uszami żeby powstała przestrzeń między paskiem a kopertą, może trochę odchudzi drania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę. Moim zdaniem gubi gdzieś foremność w ten sposób. Trzeba wtedy zdjąć "magazynki" z boków i zrobi się zwykły cushion jak jakiś Panerai czy inne świństwo :D

 

Przy okazji uszy w pętelkę:

 

post-106813-0-21505400-1586796904_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O i dopiero teraz widać, że projekt z ruchomymi uszami to jest to. Ewentualnie wersja z prawej strony, lewa to porażka. Miedzy uszami a paskiem wieje aż mi firankami rusza  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to coś po bokach tej koperty to takie przygotowanie do wersji z chronografem jak w Nautilusie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.