Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz, wersja z ruchomymi uszami ma też tę zaletę, że jak będziesz patrzył z boku, to powinno się to układać w ładny, lekko obły kształt. W środku grubiej i stopniowo coraz cieniej ku uszom. Jak zdejmiesz między uszami, to będzie taki kanciasty skok między paskiem a kopertą.


@Brzoza2, bo wiem, że Marcin coś przebąkiwał o jakimś chrono, więc tak pomyślałem, że jakby... To tylko luźny rysunek, kanwa do pomysłu, więc brałem różne względy pod uwagę. Przecież nie powiem "Ty mi zrób, a ja łaskawie raczę kupić" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie jesli miałaby być jakaś re-edycja VIS-a to koperta z brązu nie byłaby tutaj głupim pomysłem. Nie wchodził by w paradę dotychczasowym VIS-om a byłby jednak czymś świeżym. Plus tarcza desert, piaskowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do tego 2 mm mniejszą średnicę poproszę :)

 

Tarcza będzie pasować piaskowa, khaki i czarny mat

Edytowane przez Ralf58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko robić:). Odkąd kupiłem mosiężnego ventusa mori na bazarku inne divery tylko kurz zbierają w pudełku. Czym więcej patyny i zarysowań łapie, tym bardziej mi się podoba. Do zegarka takiego jak vis brąz będzie idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się zdecydujesz na piaskową tarczę to aż się prosi zrobić w kolorze brytyjskich mundurów pustynnych z II WŚ i nazwać zegarek Tobruk lub Dessert Rat. Na deklu orzeł Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich. Będzie piękne nawiązanie do histori polskiej wojskowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam nazwę już miałem od dawna. VIS1935 Afghan / Misja Afganistan. Ale to co napisałeś też warte rozwagi.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zauważyć, że o ile Tobruk czy Afganistan (Karbala) są jasnymi punktami w historii polskiego oręża to z pistoletem Vis ( do którego zegarek nawiązuje nie tylko nazwą ale i pewnymi detalami) nie mają one nic wspólnego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zauważyć, że o ile Tobruk czy Afganistan (Karbala) są jasnymi punktami w historii polskiego oręża to z pistoletem Vis ( do którego zegarek nawiązuje nie tylko nazwą ale i pewnymi detalami) nie mają one nic wspólnego.

Tak jak to :2d2c32caa70d8535a7e75fef92394f25.jpg

z tym:

c361f3645479520d06485b302eb32bfe.jpg

 

MA SIĘ SPRZEDAĆ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo, czuję że już kilka jęzorów się oblizuje ;) Brąz... można zielenić, czernić, wycierać... ale będzie zabawa :D Tylko koronkę proponuję zrobić jakąś zgodną ze sztuką zegarków z brązu, a nie taką obłą i nijaką. Musi być zębata albo mocno kanciasta, żeby się fajnie wycierała. No i do takiego projektu chyba trzeba wskazówki sword. Może być interesująco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zabić najbardziej charakterystyczny element projektu jakim jest koronka w kształcie pocisku ?. Lepiej usuń tego posta bo zaraz oberwiesz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Vratislavia Conceptum potrzebuje jakiegoś modelu lub kilku które by pociągnęły ten wóz. Coś jak RO w AP, Nautilius w PP itd. Ktoś już wcześniej pisał że to co było siłą VC pociągnęło tę firmę w dół, czyli limitacja modeli. Życie pokazało że niektóre modele gdyby nie były limitowane zapewniłyby ciągły przypływ gotówki a przynajmniej sprzedałyby się w podwójnej ilości. 

 

Jeżeli dojdzie kiedyś do reedycji VIS-a to czy warto go limitować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobruk i vis mają jednak coś wspólnego. Trzon kadry oficerskiej SBSK stanowili przedwojenni oficerowie, którzy visy w którymś momencie swojej kariery używali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zabić najbardziej charakterystyczny element projektu jakim jest koronka w kształcie pocisku ?. Lepiej usuń tego posta bo zaraz oberwiesz :P

 

No i już wiem, że dla mnie zabraknie zegarka albo będzie się późnił :( A tak na poważnie, zostałbym przy naboju, tylko tym razem od d*py strony, czyli od stopki. Zobacz, jaka fajna jest ta część z biciem daty i zawartością miedzi:

 

post-106813-0-98615800-1586853801.png

 

Jakby dać taką łuskę, oczywiście z nacięciami po bokach, żeby się łatwiej wykręcało, to mogłoby to wyjść całkiem smacznie. Oczywiście rok 35-ty i oznaczenie producenta VC. Taka sygnowana koronka w nietypowy sposób ;)

No i orzełek, miodzio!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limitowane modele nie powinny być wznawiane, ale... taki Pan Africa II to by żarło, oczywiście po zmianach na tyle znaczących żeby nikt nie miał żadnego ale. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego kombinuję, żeby Tobruk czy jak mu tam, był inny. Po co dwa takie same zegarki? Niech znacząco się różni. Inna koperta, inna tarcza, inna koronka i wskazówki. Niech to będzie odmienna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limitowane modele nie powinny być wznawiane, ale... taki Pan Africa II to by żarło, oczywiście po zmianach na tyle znaczących żeby nikt nie miał żadnego ale.

Pan Africa II nazywa się Royal Europe i można jeszcze kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł kolegi "renqien" w sensie wizualizacji koperty jest ciekawy i dobrze by było pójść tą drogą. Zostawić w spokoju VISa na, którego zresztą sam poluję ale wiadomo jak jest. Jednak niech kolejny militarny model będzie czymś świeżym a nie tylko przeróbką VISa. I tak jak mówicie jeśli będzie duże zainteresowanie nie robić limitacji niechaj będzie na stałe w ofercie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczepcie się już od tego visa! xD

Ci co mają nie będą chcieli reedycji, a ci co nie mają będą chcieli.

Rozwiązanie jest jedno QV. Stworzyć jeszcze lepszy fenomen od visa i wszyscy się odczepią =D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może macie rację że wszystko nowe ale nie bierzecie pod uwagę dzisiejszej sytuacji gospodarczej. QV teraz musi wypuścić „pewny zarobek” bo fantazja może się źle skończyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie jesli miałaby być jakaś re-edycja VIS-a to koperta z brązu nie byłaby tutaj głupim pomysłem. Nie wchodził by w paradę dotychczasowym VIS-om a byłby jednak czymś świeżym. Plus tarcza desert, piaskowa.

A pamietam jak mówiłeś że brąz to nie bo to chwilowa moda :) dobrze ze zmieniłeś zdanie.

Koperta VISa to dobry projekt, świetnie leży na ręku, szkło dobrze chronione, idealny toolwatch.

Dokonując niewielkich zmian możne powstać ciekawy model :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamietam jak mówiłeś że brąz to nie bo to chwilowa moda :) ......

 

do dziś te słowa kołaczą mi w głowie

....a końca mody nie widać - na szczęście

 

byłoby miło mieć fajnego krajowego brąza


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.