Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MichałZet

Vratislavia

Recommended Posts

20210314-102548.jpg 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

W dniu 13.03.2021 o 10:33, alleck napisał(-a):

Nie wiem czym podyktowane było umiejscowienie daty w Patku, ale w Architekcie było wymuszone konstrukcją użytego mechanizmu.

Obawiam się że masz rację i przemyślenia konstrukcyjne o których wspomina @clusca są tutaj raczej drugorzędne ;) Czasem może warto zrezygnować z datownika... :)

:)

12 godzin temu, Daito napisał(-a):

Obawiam się że masz rację i przemyślenia konstrukcyjne o których wspomina @clusca są tutaj raczej drugorzędne ;) Czasem może warto zrezygnować z datownika... :)

W Architekcie II nie ma datownika :) Jak bylem na etapie poszukiwania garniturowca to chodził mi po głowie. Miałem nawet taki szalony plan, kupić go i zdjąć wskazówkę sekundnika :D Ale wszedłem na stronę, zobaczyłem przesunięcia farby na indeksach (praktycznie na każdym), pomyślałem sobie, że jak tak jest w egzemplarzu który ma być "reklamą" modelu, to mnie się nie chce próbować czy inny będzie lepszy.

Chodzi mi o to, ten na godzinie 3 chyba najbardziej, ale reszta też nie jest lepsza i na zdjęciach pod innym kątem wygląda podobnie, więc to raczej nie jest błąd perspektywy:
image.png.db5f2f714583be529a3143678abc3139.png

A szkoda, bo to bardzo fajny zegarek.

wiedzialem ze predzej czy pozniej ktos to wklei w duzym powiekszeniu :-). No niestety walczylem z dostawcami aby to bylo prosto ale NIEDASIE. Gdyby kropy byly bez zaglebienia to nikt by nie zauwazyl ale ze farba jest nakladana w zaglebienia i na tarczy sa 4 kolory kropek co rowna sie 4 razy przykladana matryca to ryzyko niewielkiego przesuniecia jest ogromne. Na zywo golym okiem tego nie widac ale powiekszenia nie wytrzyma. Cóż chcesz dobrze ale sa ograniczenia technologiczne. 

32 minuty temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

wiedzialem ze predzej czy pozniej ktos to wklei w duzym powiekszeniu :-). No niestety walczylem z dostawcami aby to bylo prosto ale NIEDASIE. Gdyby kropy byly bez zaglebienia to nikt by nie zauwazyl ale ze farba jest nakladana w zaglebienia i na tarczy sa 4 kolory kropek co rowna sie 4 razy przykladana matryca to ryzyko niewielkiego przesuniecia jest ogromne. Na zywo golym okiem tego nie widac ale powiekszenia nie wytrzyma. Cóż chcesz dobrze ale sa ograniczenia technologiczne. 

Zdjęcie pochodzi ze strony https://timeandpassion.pl/produkt/zegarek-vratislavia-conceptum-architekt-ii-automatic/ ;) Jest tam taka fajna lupka która powiększa każde ze zdjęć :D Sam sobie ten bacik ukręciłeś :P 

Ja oczywiście rozumiem ograniczenia budżetowe i technologiczne, ale kupuję jednak głównie oczami. I tak jak w Architekcie nie pasowało mi przesunięte okno daty, o czym pisałem wyżej, tak w Architekcie II jak zobaczyłem te niewycentrowane markery godzinowe to już później nie mogłem tego odzobaczyć :D 

Myślę, że chyba każdy, oglądając Architekta II w necie przed zakupem, zauważy ww. przypadłość. Dla mnie jednak nie jest to absolutnie "dealbreaker", a wręcz postrzegam to jako swojego rodzaju cechę dodającą temu zegarowi nieco więcej charakteru - jakby QV powiedział, że tak miało być, to bym nawet nie dyskutował ;)

Posted (edited)

tego serio na zywo nie widac te kropcie sa milipucie 🙂 powiem wiecej to przesuniecie powoduje ze przynajmniej widac delikatny efekt 3d bo gdyby farba siadla idealnie to nikt by nie zwrocil uwagi ze jest w zaglebieniu

Edited by QuadrifoglioVerde

Trojaczki 😜

Od jutra klubowa sprzedaż Manometrów.

IMG_20210317_164138.jpg

15 godzin temu, sanik napisał(-a):

Trojaczki 😜

Od jutra klubowa sprzedaż Manometrów.

IMG_20210317_164138.jpg

18.03 a zegarków jeszcze nie ma :(

11 minut temu, kamill napisał(-a):

18.03 a zegarków jeszcze nie ma :(

Mają dziś być w sprzedaży, cierpliwości 😜

U mnie tytuł byłby taki:

"Szukając bezowocnie takiego Visa, jak Twój" 😃

Jeszcze inna wersja:
Czekając na Manometr, rozglądając się za VISem ale już logo na tarczy mając
eb65920bd23bdd49f8f5b5a54577cac0.jpg

W oczekiwaniu na retrosporta 😀

IMG_20210319_151050.jpg

Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

3 godziny temu, paul221 napisał(-a):

U mnie tytuł byłby taki:

"Szukając bezowocnie takiego Visa, jak Twój" 😃

W końcu trafisz Paweł. Tego Ci szczerze życzę. Mi się przyfarciło, więc czemu Tobie by nie miało?😉

17 minut temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Dobrze wyglada.

Przydalby sie czarny do porównania.

Proszę 😜

FB_IMG_1616259792613.jpg

Dziekuje. Obydwa ladnie wyszły, zresztą już dlugo sie im wszyscy przyglądają ale napisze tak: jasny bardziej manometr, czarny bardziej uniwersalny. Obydwa fajne :)

VIS UPRISING leży na OLX jakby ktoś chciał. 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Posted (edited)

No nie wiem ale cena  przesadzona.Myślałem sobie kiedyś odkupić Visa i chciałem zaproponować dobrą cenę.Ale tyle bym nie dał.

Edited by mirek 1969