Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby nie ta "tarka" to koperta byłaby nudna jak flaki z olejem. Pozłocony mechanizm też dobrze się prezentuje, wyróżnia się. Zakleisz se taśmą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie ta "tarka" to koperta byłaby nudna jak flaki z olejem. Pozłocony mechanizm też dobrze się prezentuje, wyróżnia się. Zakleisz se taśmą :D

To tylko moja, czysto subiektywna opinia ...

Tarka, która jest mało subtelna jest jeszcze do zaakceptowania. Można przyjąć, że taki miał być wyróżnik tego zegarka spośród wielu innych, podobnych. Jednakże ta cygańska pozłota mechanizmu to tragedia.

Żeby chociaż to był przygaszony złoty kolor lub czerwone złoto ... A ten odpust, to bije tak po oczach, że aż się nie chce w tę stronę patrzeć ... 

 

I moja opinia nie wynika z faktu, iż uważam że zegarki Vratislavii są złe - wprost przeciwnie, niektóre są naprawdę super, lecz z czystej chęci zwrócenia uwagi Właściciela, że są elementy nad którymi warto się jeszcze zastanowić.

Edytowane przez Христофор

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mechanizm występuje w wersji stalowej ale wykończenie jest bardzo surowe i zdecydowanie lepiej wygląda w pozłoceniu. W przypadku mechanizmu szkieletowanego pozłacanie ma dodatkowy sens, wygląda jak pomniejszony mechanizm zegara wieżowego lub stojącego, których elementy były wykonywane z mosiądzu. W wersjach z rzymiankami to nawiązanie do historii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mechanizm występuje w wersji stalowej ale wykończenie jest bardzo surowe i zdecydowanie lepiej wygląda w pozłoceniu. W przypadku mechanizmu szkieletowanego pozłacanie ma dodatkowy sens, wygląda jak pomniejszony mechanizm zegara wieżowego lub stojącego, których elementy były wykonywane z mosiądzu. W wersjach z rzymiankami to nawiązanie do historii.

 A czy mógłbyś pokazać ten mechanizm w wersji stalowej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz obok w wersji pozłacanej. 

I moja propozycja jest taka, żeby członkowie Forum wypowiedzieli się, która z nich bardziej im się podoba.

Oczywiście jeśli Właściciel się zgodzi.

( A sama fotografia, to niezbyt udana jest ... )

Edytowane przez Христофор

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam obu wersji tego mechanizmu, zdjęcie jest z internetu. Mechanizm ten jest malutki, to nie Unitas aby się rozwodzić nad jego wykończeniem.

Na żywo pozłacany wygląda naprawdę dobrze i nie widzę powodów do zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam obu wersji tego mechanizmu, zdjęcie jest z internetu. Mechanizm ten jest malutki, to nie Unitas aby się rozwodzić nad jego wykończeniem.

Na żywo pozłacany wygląda naprawdę dobrze i nie widzę powodów do zmian.

Faktycznie, wersja stalowa jest taka sobie. Nic specjalnego. Może w związku z faktem, iż mechanizm jest raczej brzydki niż ładny lepiej zastosować pełny dekiel, który zakryje to czego eksponować nie należy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, wersja stalowa jest taka sobie. Nic specjalnego. Może w związku z faktem, iż mechanizm jest raczej brzydki niż ładny lepiej zastosować pełny dekiel, który zakryje to czego eksponować nie należy ?

 

Ludzie lubią sobie popatrzeć...nie po to mechanizm jest szkieletowany aby go przykrywać. Niech się wypowiedzą osoby z tematu tour forumowego czy faktycznie wygląd tego werku jest problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie lubią sobie popatrzeć...nie po to mechanizm jest szkieletowany aby go przykrywać. Niech się wypowiedzą osoby z tematu tour forumowego czy faktycznie wygląd tego werku jest problemem.

To dobra opcja, jednakże jest tych osób tylko 20. Może zrobić krótką ankietę wśród wszystkich zainteresowanych użytkowników Forum, który z wariantów bardziej im odpowiada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale aby się ktoś wypowiedział musiałby mieć do czynienia z obiema wersjami i to najlepiej na żywo a takiej możliwości nie ma. To ogólnie bardzo rzadko stosowane mechanizmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale aby się ktoś wypowiedział musiałby mieć do czynienia z obiema wersjami i to najlepiej na żywo a takiej możliwości nie ma. To ogólnie bardzo rzadko stosowane mechanizmy.

Ok, Ty jesteś szefem Ty decydujesz.

Ja uważam, że masz szansę na kolejny fajny zegarek i dlatego proponowałem poprawę efektu końcowego. Z mojego punktu widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do widocznego mechanizmu w kostce - ja jestem z tych, co lubia popatrzeć zwłaszcza, że okienko jest małe i subtelne. A jak ktoś nie chce widzieć werku, to chyba też nie problem, bo na szczęście zegarki nosimy tarczą do góry ;)

 

__________

https://www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, wersja stalowa jest taka sobie. Nic specjalnego. Może w związku z faktem, iż mechanizm jest raczej brzydki niż ładny lepiej zastosować pełny dekiel, który zakryje to czego eksponować nie należy ?

O ile się orientuję to ten zegarek jest już prawie skończony (części wyprodukowane), a tu chcesz ankiety robić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez kitu nie rozumiem takiej dyskusji w tym momencie. Zegarek będzie u mnie zapewne we wtorek to obadam co to za okropieństwo tam z tyłu jest widoczne przez przeszklony dekiel :D Przy okazji ciekawe czy faktycznie dobrze będzie się prezentował na mojej witce bo Kwiatek czy Satanic mają większe łapy.

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się orientuję to ten zegarek jest już prawie skończony (części wyprodukowane), a tu chcesz ankiety robić ;)

O ile się orientuję to ten zegarek jest już prawie skończony (części wyprodukowane), a tu chcesz ankiety robić ;)

O ile się orientuję to ten zegarek jest już prawie skończony (części wyprodukowane), a tu chcesz ankiety robić ;)

Zamówić pełny dekiel zamiast przeszklonego to żaden problem. Edytowane przez Христофор

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzw. wysiew końcowych trujdupów to chyba nasza polska specjalność :(


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówić pełny dekiel zamiast przeszklonego to żaden problem.

Z wyjątkiem kosztów, bo tego trzeba zamówić dużo, aby ktoś chciał wyprodukować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galeria PAN-AFRICA dla zainteresowanych :)

 

Dostałeś do obfocenia czy kupiłeś? Jakby nie zdjęcia miały przemawiać to co powiesz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to bliski brat mojego 049/100 - ja jestem bardzo zadowolony, tarcza prezentuje się przepięknie, szczególnie w słońcu, dekiel tylko trochę się brudzi, bo ma wiele nieregularnych kształtów (jak na zdjęciu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.