Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
wocio19

Nowe nabytki - chwalimy się tym, co udało nam się upolować

Recommended Posts

Pioro moze byc ? :)

Takie do pisania

Edited by 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

K***a, kupił ktoś coś nowego!?

Chińczycy volvo! :D

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Guest GCE

Chińczycy volvo! :D

Maja rozmach, najpierw Rolex, teraz Volvo...

Filip mistrz  :D

Ja kupiłem sobie pasek z cordovanu, w dodatku niemiecki, więc pasuje do tematu :)

Natychmiast przeproś za off top :D

Edited by gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

Nikt. Wszyscy się dowiedzieli, że japońskie i szwajcarskie jest chińskie więc kupują od dziś tylko chińskie bo po co przepłacać?

Radzieckie pewnie też jest chińskie. Chcesz o tym porozmawiać? ;)

Gdzie ludzi kupa i Herkules d*pa :P

wszystkim gratuluję ich nowych, szwajcarskich 50% nabytków, niech cieszą :lol:

Wszystko wymysliłem, ustawy rzadu szwajcarskiego tez- wszytko w celu by zaistnieć na forum, a powód bo zadrosny jestem o zegarki.

Miłego , alpejskiego wieczoru.

Pozdrawiam, Marek

Tak sobie to czytam i czytam... i odchodzac od stylu roznych wypowiedzi, a wracajac do meritum, tj. do informacji po angielsku nt. 50% szwajcarskosci... nie uderzyl Was wszystkich fakt, ze tam jest napisane, ze 50% wartosci mechanizmu musi byc w czesciach szwajcarskich, zeby zegarek nazwac szwajcarskim ? Ja tu po prostu widze luke - chyba ze sa jakies uszczegolowienia jak liczyc wartosc... O co mi chodzi ? O furtke... Jesli w uproszczeniu mechanizm zegarka sklada sie tylko z 10 trybikow, to logika nakazuje zeby przynajmniej 5 bylo ze Szwajcarii. Tyle ze tekst mowi o "wartosci", a nie o sztukach... a wartosc 1 trybika wyprodukowanego w Szwajcarii moze byc wieksza niz 9 razem wyprodukowanych w Chinach... w rezultacie zegarek zlozony z 90% czesci chinskich moze wciaz byc szwajcarski, bo wartosciowo jest pol na pol...

Ja nie mowie ze tak jest, ja mowie ze czytajac informacje widze taką lukę.

Edited by kubah

Panowie pewnie ze względu na niski staż na forum nie powinienem się wtrącać i na pewno za chwile któryś z Panów "starszy cyfra" doprowadzi mnie do pionu. Ale co tam. Wylewacie te pomyje w kategorii jak sama nazwa wskazuje: "Nowe nabytki - itd ...". Nie wiem czy to właściwy adres? Może załóżcie po prostu nowy temat. Moja propozycja to - "Stolik Towarzystwa Wzajemnej Adoracji" i tam obrzucajcie sie czym chcecie. Taka moja dygresja....

Ja tę rozmowę odebrałem mniej więcej tak...

Edited by kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Pani Jola jeszcze nie wie, że jej znakomita parasolka, wyrób krajowy, zakupiony w Centralnym Domu Handlowym, tak naprawdę wykonano w zaprzyjaźnionym Państwie Środka.

ng6mnrm.png

Tak sobie to czytam i czytam... i odchodzac od stylu roznych wypowiedzi, a wracajac do meritum, tj. do informacji po angielsku nt. 50% szwajcarskosci... nie uderzyl Was wszystkich fakt, ze tam jest napisane, ze 50% wartosci mechanizmu musi byc w czesciach szwajcarskich, zeby zegarek nazwac szwajcarskim ? Ja tu po prostu widze luke - chyba ze sa jakies uszczegolowienia jak liczyc wartosc... O co mi chodzi ? O furtke... Jesli w uproszczeniu mechanizm zegarka sklada sie tylko z 10 trybikow, to logika nakazuje zeby przynajmniej 5 bylo ze Szwajcarii. Tyle ze tekst mowi o "wartosci", a nie o sztukach... a wartosc 1 trybika wyprodukowanego w Szwajcarii moze byc wieksza niz 9 razem wyprodukowanych w Chinach... w rezultacie zegarek zlozony z 90% czesci chinskich moze wciaz byc szwajcarski, bo wartosciowo jest pol na pol...

Ja nie mowie ze tak jest, ja mowie ze czytajac informacje widze taką lukę.

Spodziewaj się ataku, pod kryptonimem "poproszę dowody, bo ja zapłaciłem 20,000 " 

Ja tę rozmowę odebrałem mniej więcej tak...

Brawo, klimat iście forumowy.....

Pozdrawiam, Marek

Nie Yoda, nie bedzie atakow, bo wyrazilem swoje watpliwosci. I napisalem ze nie mam dowodow, co wiecej, nie wiem nawet czy tak w ogole jest.

A Ciebie proszono o dowody. Nie podales ich, poza informacja ze "byla rozmowa"... Nawet jesli ta rozmowa byla, nawet jesli masz pewnosc ze poprawnie zostala przekazana dalej, to nie masz wiedzy jaka byla wiarygodnosc osoby ktora o tym mowila i jakie byly jej intencje.

Ale tez prawde mowiac w pewnym momencie caly temat wpadl w spirale wzajemnej pyskowki. Jak jeden poczul sie ze go wiecej osob wspiera, to dobijal drugiego, i na wzajem.
Dlatego nie wracalem do Waszej wymiany "zdan", tylko tak sobie rozlozylem na czynniki pierwsze to co przeczytalem z oryginalu.

Bardziej to co zauwazylem napisalem jako ciekawostke.

Edited by kubah

Trzeba się cofnąć kilka stron, przeczytać, dowody były, jasne i przekonujące, problem polega na tym że część nigdy wiary nie da i będzie bronić....czego?, własnych wydanych pieniędzy?

Rząd szwajcarii debatuje o podwyższeniu 50% na 60% udziału w produkcji rodzimych producentów, oni protestują że mniejsze firmy nie wytrzymają takiego obciążenia, bo chiny ich ratują tanią produkcją.....a koledzy na forum swoje, ślepi i głusi a Yoda głupi i pijany....

Pozdrawiam, Marek