Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Recommended Posts

Też zwróciłem uwagę na te złoto w filiżance  :)  :)  Zegarek zdecydowanie za skromny do zestawu... Idź po złotego rolka 

Konkurs na filiżankę miesiąca?

IMG-20191215-145913.jpg

Leszek

Time is on my side, yes it is. (Rolling Stones)

Łukasz, ty sybaryto, masz coraz wykwintniejsze filiżanki... :D

Piękna filiżanka :wub: Edited by ptakug

Bavaria i Rembrand polecam tą porcelanę, aczkolwiek nie moja. Taką zastałem na wyjeździe weekendowym w apartamencie.

Też mnie urzekła i kupię sobie takie ;)

I jeszcze tak, to Bavaria...

post-30158-0-05993700-1576425253_thumb.jpg

Edited by reelax

Dziś nie mogło być inaczej - urodziny, to i zegarek z mojego rocznika ;)

Wielu jeszcze pięknych zegarków - także ze starszych roczników! I noszonych nie tylko od święta :)

Leszek

No to wypada mi się tutaj pokazać dopiero bransoletę sobie skróciłem. Wygrał z BB i nową Omegą SMP. Świetnie leży i jest dziwnie lekki

2f4a1fd0ca03abdc1af797a172914c03.jpg

Osz Ty, słowem się nie zdradzileś, gratulacje :)

Może Ty mi powiesz czy zapięcie z bransolety Pelagosa podejdzie do bransy od BB na Ecie? Tak tylko pytam, teoretycznie ;)

No hej Przemku. Nie pytałeś, to nie chciałem wjeżdżać z tematem co to zapięcia, to nie mam najmniejszego pojęcia. Śledzę temat już kilka lat, ale jakoś biegły w nim nie jestem.

No to wypada mi się tutaj pokazać dopiero bransoletę sobie skróciłem. Wygrał z BB i nową Omegą SMP. Świetnie leży i jest dziwnie lekki

Gratuluje. Powiedz tylko czym wygrał z nowa 300?

Edited by DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Patryk, gratulacje bo Pelagos to bardzo fajny sprzęt

Gratuluje. Powiedz tylko czym wygrał z nowa 300?

No graty Patryk- wygrało serce ;)

Dzieki wielkie, zegarek jest super Co do jego przewagi nad Omegą... to tylko i wyłącznie subiektywne odczucie. Mierzyłem czarną, niebieską i białą Omegę, wszystkie fajne, ale to nie było to. Chciałem fajnego nurka na bransolecie, który nie będzie się zbytnio rzucał w oczy i uważam że ten Pelagos w 100% spełnia moje wymagania. Dodatkowo należę też do tych „nieprzepadających” za bransoletą w Omedze no i jak to mówi moja Żona, chyba mam jakiś gen hipsterski, bo nie lubię oczywistych rozwiązań.

gratulować :) Pelagia to Pelagia :)

Dzieki wielkie *kusiłeś swoim już od długiego czasu

Edit: tel mi coś pozmieniał, zdanie bez sensu wyszło ale poprawiłem się

Edited by pepepatryk

Drugi dzień z Tudorem... po pierwszym dniu zegarek nie zgubił ani sekundy względem radiowego G-Shocka. Pomyślałem sobie, że to przypadek, pewnie się „rozluźni” z dokładnością a tu proszę... drugiego dnia wynik znowu 0 sekund. Jestem pod wrażeniem, chodź nie należę do tych co zwracają na to uwagę

Z minusów, to może o ćwierć milimetra bezel jest przesunięty w lewo względem godziny 12 zaraz po kilku. Ostatnimi czasami oglądałem trochę różnych zegarków i np w 2/3 Omeg miało ten sam problem. Dziwne, że w dzisiejszych czasach z taka technologia takie marki nie potrafią sobie z tym poradzić.

A jak Wasze Pelagosy? Centrują? Wrzucajcie fotki jak możecie

Edited by pepepatryk

Guest tbn

Widziałem na żywo tego p1 i tarcza w tym zegarku jest bardzo fajna, bezel także daje radę , jedyne co mi się nie podoba to uszy i te zawiasy. Liczę na jakiś bardziej klasyczny wypust w przyszłym roku. 

Blokada bezela lekko odstaje i widać tam malutką szparkę. Jak na swoje gabaryty zegarek układa się na ręce bardzo dobrze.

Fajny materiał o 58:

“A Week On The Wrist: The Tudor Black Bay Fifty-Eight” via @watchville https://api.watchville.co/v2/posts/47143/click

Właśnie skończyłem czytać bezpośrednio z Hodinkee... Dopiero pod koniec autor wspomina krótko o związkach z "Big Crownem" (ref. 7924) z 1958 roku, a to był chyba główny punkt odniesienia dla projektantów BB58. Ale ogólny entuzjazm podzielam :P

Leszek