Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, kkwpk napisał(-a):

Zmiana na branse.

 

 

Moim zdaniem jest wiele pięknych Tudorów, ale wizualnie ten jest wciąż numerem jeden.

 

Odnośnie nowego Rangera natomiast: na plus na pewno mechanizm, rozmiar, bransoleta (czyli to, co ulepszono względem poprzednika), ale na zdjęciach wydaje mi się jakiś taki smutnawy, zwyczajny. Pewnie tak ma być, żeby podkreślać jego surowość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Edmund Exley napisał(-a):

 

Moim zdaniem jest wiele pięknych Tudorów, ale wizualnie ten jest wciąż numerem jeden.

 

Odnośnie nowego Rangera natomiast: na plus na pewno mechanizm, rozmiar, bransoleta (czyli to, co ulepszono względem poprzednika), ale na zdjęciach wydaje mi się jakiś taki smutnawy, zwyczajny. Pewnie tak ma być, żeby podkreślać jego surowość.

Mam dokładnie takie same przemyślenia, zarówno odnośnie BBR'a, jak i Rangera.

Zarówno stary, jak i nowy Ranger jest zwyczajnie smutny. Kwestia gustu.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, tommly napisał(-a):

Mam dokładnie takie same przemyślenia, zarówno odnośnie BBR'a, jak i Rangera.

Zarówno stary, jak i nowy Ranger jest zwyczajnie smutny. Kwestia gustu.

Chyba macie rację. A ja chyba lubię smutne zegarki: ex1, ball FE, ten nowy Ranger, langusta saxonia. Na szczęście mam też PanAfrikę, która rozświetla pudło 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szuwi napisał(-a):

Chyba macie rację. A ja chyba lubię smutne zegarki: ex1, ball FE, ten nowy Ranger, langusta saxonia. Na szczęście mam też PanAfrikę, która rozświetla pudło 🙂

 

Ja bym to nazwał zamiłowaniem do utylitarnego, ponadczasowego wzornictwa. Ex, Moon, Sub oprócz historii to także piękne projekty. Ranger może nie jest na tym poziomie, ale też jest w tym projekcie ta utylitarna prostota. Ja próbowałem kolorów , nietypowych form i to nie dla mnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies na insta bka bla widzialem zdjecie renga w seietle slonecznym i … d*py nie urywa. Niestety. Rendery renderami ale indeksy jakies takie duzo za duze, tarcza jskas taka pusta cos mi nie zagralo. Co innego bransa. 
 

ps. Co do smutnych zegarkow. Jesli ex, moon sub sa smutne to ranger jest wrecz zalobny

Gdzies na insta bka bla widzialem zdjecie renga w seietle slonecznym i … d*py nie urywa. Niestety. Rendery renderami ale indeksy jakies takie duzo za duze, tarcza jskas taka pusta cos mi nie zagralo. Co innego bransa. 
 

ps. Co do smutnych zegarkow. Jesli ex, moon sub sa smutne to ranger jest wrecz zalobny


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, nie chcę wyjść na jakiegoś przypiendalacza - zwłaszcza, że sam nie posiadam żadnego Tudora - ale ponieważ "to i owo chodzi mi po głowie", chciałbym zapytać posiadaczy/bardziej doświadczonych miłośników marki, czy takie "akcje" to absolutnie wyjątkowa sprawa, czy może znacie/słyszeliście o większej liczbie takich przypadków..? A może po prostu "tak bywa"..? What do you think, guys? ;) Recenzent twierdzi, że to fabrycznie nowy egzemplarz:

 

1909942294_Screenshot2022-07-14at21-49-55TudorBlackBay58Blue-AnalysisandReviewHafizJMehmood-YouTube.png.64ad21375190743961e912f9f9143738.png

 

1237972228_Screenshot2022-07-14at21-55-29TudorBlackBay58Blue-AnalysisandReviewHafizJMehmood-YouTube.png.a3cba9715935593fad8cc1688cc3a802.png

 

905775852_Screenshot2022-07-14at21-56-58TudorBlackBay58Blue-AnalysisandReviewHafizJMehmood-YouTube.png.f23875f7c5428b1d451d683da512bc23.png

 

1159591796_Screenshot2022-07-14at21-58-16TudorBlackBay58Blue-AnalysisandReviewHafizJMehmood-YouTube.png.924cd5b8ade9c37d35871af327a5d880.png


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj ma wszystko w porzadku, wiec moze felerny jakis albo ze zwrotow serwisowych..wierzyc mi sie nie chce ze to nowka

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro „kupujecie” go w ciemno, na zapisy …to dlaczego mają się starać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az mojego sprawdziłem. Nic z tych rzeczy. Każda marka zaliczy czasem wtope, angielski internet zawalony jest opisami wad rolexa czy patka - trzeba sprawdzać przy zakupie.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wziąłem mojego gagatka pod lupę, obejrzałem go z każdej strony i żadnych felerów nie jestem w stanie wypatrzyć.

 

IMG-0703.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba patrzeć co się kupuje i tyle. Usterki i niedoróbki zdarzają się każdej marce. Ja mam dwa i żadnych uwag .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie właśnie ostatnio wyszedł BABOL przy sprzedaży BB58: +-0 sek odchyłki i idealna amplituda :D

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem wczoraj BB ceramiczny, sztos!

w AD powiedzieli, że jak złoże zamówienie to będę czekał mniejwiecej rok 😱

super wymiary fajnie wypolerowany na kantach koperty.. ahh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak szybkiej zmiany daty to moim zdaniem poważny mankament. Dla mnie to jedna z bardziej irytujących rzeczy we współczesnych mechanizmach, obok braku stop sekundy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brak szybkiej zmiany daty to moim zdaniem poważny mankament. Dla mnie to jedna z bardziej irytujących rzeczy we współczesnych mechanizmach, obok braku stop sekundy. 

A GMT R ma szybką zmianę daty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Szyszkops napisał(-a):


A GMT R ma szybką zmianę daty?

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie.

Właśnie się zastanawiam, czy jest w ogóle jakiś zegarek z pełną funkcjonalnością GMT (niezależna godzinowa) i jednocześnie szybką zmianą daty…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Szyszkops napisał(-a):


Właśnie się zastanawiam, czy jest w ogóle jakiś zegarek z pełną funkcjonalnością GMT (niezależna godzinowa) i jednocześnie szybką zmianą daty…

 

Wydaje mi się, że miałem w rękach Frederique Constant z takim combo, ale to już było dawno i pamięć może mnie zawodzić. 

 

Tak jak kiedyś brak daty dyskwalifikował dla mnie zegarek, tak po męczarniach z PAMem na P.9000 już po stokroć wolę nie mieć daty niż kręcić do znudzenia godzinową żeby ją ustawić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, przymierzam się do zakupu BB 36 w wersji ze srebrną tarcza. 

W Kruku usłyszałem że czas oczekiwania to 6-12 miesięcy. Czy to nie przesada z ich strony. Rozumiem, że trzeba poczekać na popularne referencje typu BB58, ale ten? 

Mało kto go w ogóle rozważa, nie mówiąc o kupnie.

Tak czy siak, skończy się pewnie na Chrono24 no chyba że powiecie że w Kruku oszukali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.