Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, gszydlowsky napisał(-a):

OK , ale wcześniej był chyba Rolex 6536 który stał się inspiracją dla 7924 i ostatecznie BB58 😆

Jakby nie patrzył zrzynka od króla 😋

Słyszałeś o jakimś powiązaniu Tudora i Rolexa, czy wg ciebie to są kompletnie dwie różne firmy?


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie podoba mi się bardzo , niedoceniany tutaj Tudor Royal 41 day date 41 w bikolorze. Jest obłędny z tą zintegrowaną bransoletą . A z taką bransoletą triumfy ostatnio zbiera Tissot prx. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje, jak wyglądają zapisy (jeśli są) na nowości i nie tylko? Można bez problemu czy cyrk jak u Króla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, PKS napisał(-a):

Ktoś się orientuje, jak wyglądają zapisy (jeśli są) na nowości i nie tylko? Można bez problemu czy cyrk jak u Króla?

 

Podszedłem do jednego z salonów z tym pytaniem, nie zrażony historią kontaktów w sprawie Tudora w Kruku. Odpowiedź była "nie wiadomo kiedy będą, może za rok..." . W tym momencie uświadomiłem sobie, że znów straciłem czas. Pewnie będę za granicą w najbliższych miesiącach, zakładam, że nie będzie problemu przymierzyć i kupić z ulicy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jak w lesie, zapisy na 58 które leżą na półkach w cywilizowanych krajach. To samo będzie z 54 i resztą nowości.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, tbn napisał(-a):

 

Podszedłem do jednego z salonów z tym pytaniem, nie zrażony historią kontaktów w sprawie Tudora w Kruku. Odpowiedź była "nie wiadomo kiedy będą, może za rok..." . W tym momencie uświadomiłem sobie, że znów straciłem czas. Pewnie będę za granicą w najbliższych miesiącach, zakładam, że nie będzie problemu przymierzyć i kupić z ulicy. 

 

To ciekawe, bo regularna sprzedaż wystartowała wraz z prezentacją nowych modeli. Oczywiście nie u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie wnikam jaka jest prawda, czy pani wiedziała co mówi. Nie zamierzam tracić czasu na zamawianie i czekanie, nawet jakby w innym salonie się dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni teraz zapisują na roleksy i są zarobieni po łokcie, więc może tak rzuciła na odczepnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z zapisem na np. BB54. Wlasnie zlozylem „zamowienie”. A ze nie wiadomo kiedy dotrze, to wiadomo.


bibbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez Markiza

EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.03.2023 o 13:03, MasterMind napisał(-a):

 

Ja wiem, że 54 to nawiązanie do historii i do Rolka i być może, jak zobaczę i przymierzę go na żywo, to zmienię zdanie, ale na chwilę obecną bardziej mi się widzi 58.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

54 jednak nie dla każdego. Trzeba mieć albo niewielki nadgarstek, albo faktyczną zajawkę na stylistykę vintage. A najlepiej jedno i drugie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, PKS napisał(-a):

54 jednak nie dla każdego. Trzeba mieć albo niewielki nadgarstek, albo faktyczną zajawkę na stylistykę vintage. A najlepiej jedno i drugie :)

 

To najlepsza recenzja tego modelu na dziś i na zawsze. Nic dodać nic ująć. 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tommly napisał(-a):

Ja wiem, że 54 to nawiązanie do historii i do Rolka i być może, jak zobaczę i przymierzę go na żywo, to zmienię zdanie, ale na chwilę obecną bardziej mi się widzi 58.

 

Mam podobne odczucia. Pamiętam jak BB58 leżał na moim nadgarstku (17.5cm) i podejrzewam, że 37mm BB54, mimo podobnego lug to lug i 20mm bransolety będzie wizualnie za mały - najpewniej przez obrotowy bezel - jeżeli 36mm Explorer I czasami wydawał mi się mały, to jak 37mm diver ma być ok?

 

 Inna sprawa, że BB54 jest optycznie "kanciasty" i nie wiem, czy mi się to podoba.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, MasterMind napisał(-a):

 Inna sprawa, że BB54 jest optycznie "kanciasty" i nie wiem, czy mi się to podoba.

 

Coś jak poprzednia ref. roleksowego suba. Pewnie chcieli optycznie zwiększyć rozmiar.

Ex36 ma chyba bliżej 35 niż 36 mm. Przy DJ36 wygląda na sporo mniejszy,

Edytowane przez PKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Explorer I (14270) i Datejusty (16014 i 1603) które posiadałem, mają praktycznie takie same wymiary (36mm średnicy i lug to lug 44mm). To, że Explorer może wyglądać na mniejszego od większości Datejustów wynika pewnie z użycia czarnej lakierowanej tarczy (vs jasne tarcze na DJ) z większymi/szerszymi indeksami, sportowymi wskazówkami typu mercedes i szeroką podziałką sekundową (dłuższe kreski), która sprawia, że indeksy są przesunięte bliżej centrum tarczy.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MasterMind napisał(-a):

Zarówno Explorer I (14270) i Datejusty (16014 i 1603) które posiadałem, mają praktycznie takie same wymiary (36mm średnicy i lug to lug 44mm).

 

124270 jest fizycznie mniejszy od 126200. Optycznie zresztą też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na grubość odświeżonego Burgunda i tylko o 1mm cieńszy. Mogli jednak więcej odchudzić, 12.5mm byłoby ok. Mechanizm przecież nie jest ograniczeniem, wyglada że był to wybór świadomy. Zaokrąglili boki trochę, może na żywo nie będzie tragedii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patrzę na grubość odświeżonego Burgunda i tylko o 1mm cieńszy. Mogli jednak więcej odchudzić, 12.5mm byłoby ok. Mechanizm przecież nie jest ograniczeniem, wyglada że był to wybór świadomy. Zaokrąglili boki trochę, może na żywo nie będzie tragedii.

W obecnie wersji też nie ma tragedii noszę z dużą przyjemnością.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, tbn napisał(-a):

Patrzę na grubość odświeżonego Burgunda i tylko o 1mm cieńszy. Mogli jednak więcej odchudzić, 12.5mm byłoby ok. Mechanizm przecież nie jest ograniczeniem, wyglada że był to wybór świadomy. Zaokrąglili boki trochę, może na żywo nie będzie tragedii.

Mogli zrobić go na bazie 58 …choć patrząc na mniejszą popularność wersji Blue…jednak  rozmiar to nie wszystko

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MasterMind napisał(-a):

 

Mam podobne odczucia. Pamiętam jak BB58 leżał na moim nadgarstku (17.5cm) i podejrzewam, że 37mm BB54, mimo podobnego lug to lug i 20mm bransolety będzie wizualnie za mały - najpewniej przez obrotowy bezel - jeżeli 36mm Explorer I czasami wydawał mi się mały, to jak 37mm diver ma być ok?

 

 Inna sprawa, że BB54 jest optycznie "kanciasty" i nie wiem, czy mi się to podoba.


Gdzieś widziałem, że BB 54 ma tarcze 29.3mm. Dla porównania 16610 i DJ36 116234 mają tarcze 30 mm i szkła 30.5 mm.

 

Entuzjaści rozmiarów vintage i w Azji będą szarpali 54 jak Reksio szynkę. 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie 41, 58, 54

FB_IMG_1680388562351.jpg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.