Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

radekglaz

Tudor BBB vs Omega 300 Seamaster Co-Axial

Tudor BBB vs Omega 300 Seamaster Co-Axial  

169 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Decyzja jeszcze nie zapadła. Do września jeszcze mam trochę czasu -_-

 

Tak na poważnie to bliżej jestem Tudora, ale kto wie, może nowy Bond mnie przekona do Omegi...

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena serwisu zdecydowanie na korzyść Tudora jeśli to ma znaczenie dla nabywcy:)


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zdecydowanie Omega, pomijając aspekt cenowy, historyczny, mechanizm etc., jest po prostu o wiele ładniejsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób podawało wygodę na korzyść Tudora, natomiast ja dzięki Tomkowi miałem okazję ponosić Tudora i po dwóch godzinach stwierdziłem, że więcej go nie założę. Tak niewygodnego zegarka nigdy nie miałem. Nie wiem czy to przez to, że mój nadgarstek jest płaski, ale ogólnie to PO 45,5 gniecie tego Tudora pod względem wygody.

Tak jak nadal wizualnie BBB mi się bardzo podoba, tak wiem, że na pewno się nie będę katował z tym zegarkiem.

Przy przymiarce wszystko wyglądało super, ale już noszenie tego zegarka było dla mnie katorgą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja jeszcze nie zapadła. Do września jeszcze mam trochę czasu -_-

 

Tak na poważnie to bliżej jestem Tudora, ale kto wie, może nowy Bond mnie przekona do Omegi...

 

RG

 

Czy w tych wszystkich rozważaniach bierzesz pod uwagę w Tudorze jego podatność na korozję elektrochemiczną?

 

A z tą wygodą lub jej brakiem w przypadku bransolet/pasków. W przypadku bransolet na moim nadgarstku sprawdza się znakomicie asymetryczne użycie ogniw i regulacja długości na zapięciu. Ostatnio akurat naszło mnie na chodzenie w Davosie Ternos i symetrycznie ustawiona bransoleta mimo że ani nie była za ciasna, ani za luźna irytowała mnie tym, że nie leży. Cały czas musiałem poprawiać zegarek... Tak być nie powinno. Dopiero zmiana ilości ogniw na 5+6 sprawiła, że zapięcie nieco się przesunęło względem koperty. I ten drobiazg sprawił, że nagle koperta samoistnie znalazła się tam gdzie powinna, a zapięcie powędrowało na "swoje miejsce", ja dzięki temu nie czuje już nieustannej potrzeby poprawiania zegarka na nadgarstku. I tak właśnie być powinno. Zegarek ma być wyczuwalny swoim ciężarem, a nie faktem że go nieustannie trzeba poprawiać i korygować położenie.

Być może w przypadku innych zegarków z bransoletą i innych nadgarstków taki zabieg sprawi, że całość ułoży się optymalnie i nie będzie sprawiać dyskomfortu swoją obecnością. W końcu nie jesteśmy klonami i każdy ma inny nadgarstek.

 

W przypadku pasków czasami jego grubość, miękkość, szerokość czy rodzaj zapięcia potrafi zdziałać cuda. Moim zdaniem warto eksperymentować, bo czasami skreśla się piękny zegarek z wartościowym mechanizmem przez taki drobiazg jak niedostosowanie paska/bransolety do własnej ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o dostosowanie bransolety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeże kotleta - wrzesień sie zbliża, zapadła juz decyzja  który  zegarek trafia na nadgarstek  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odświeżamy to odgrzewamy. Ta Omega i ten Tudor to jak porównanie ch ... z palcem.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radekglaz - gdize poki co szukales 300 i w jakiej cenie? W PL niechętnie chcieli zejść z ceny i wychodziło znacznie drożej niż w niemczech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega PICAD sugeruje - rozejrzyj sie za granicą. Za ok.4k Euro można dostać np we Włoszech, link z chrono24:

 

http://www.chrono24.pl/omega/seamaster-300-master-co-axial-liquidmetal-nuovo-new--29--id3157179.htm

 

Chociaz slysząłem ze z Włochami się cięzko interesy robi.. no ale moze to tylko plotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę ch..a :)

Dobrze wiedzieć, będę miał się na baczności podczas spotkania podstolika;-)

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zajrzałem na ceny w Kruku. SMP 300 teraz jest za 15 tysięcy :-). Dwa miesiace temu o ile pamiętam był za 14,5. Proponowali ~13.

Nawet nie chciało mi sie z nimi gadać i prosic skoro u Watch-Lounge.de była za 10. Polecam tego sprzedawce na chrono - zakup przebiegl bez problemów i po kilku dniach zegarek był na reku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1600 funtow, wiec sporo pozniej 10K mozna kupowac na zagranicznym forum. Nie wiem jak to zorganizowac logistycznie ale mozliwosc jest :D


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem głos na Omega. Jak dla mnie fajniejsza. Tudor wzbudza zainteresowanie na zasadzie "o co to jest tudor?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, będę miał się na baczności podczas spotkania podstolika;-)

A fee :blink: miałem na myśli swojego :o

 

Co do podstolika w Poznaniu to ja się poddaje nie ma na to chyba szans  w większym gronie :(  choć ostatnio z KURNAJANKIEM daliśmy radę....-jak coś ja jestem otwarty a pogoda jeszcze dopisuje na takie spotkania...

 

Wracając do tematu miałem BBB i uważam jak Krystian że ten zegarek zle się nosi oczywiście piszę o własnym nadgarstku rozstałem się z nim bez najmniejszych oporów...Na przełomie września/pazdziernika przymierzam się do zakupu 300 Master ,przymiarki były świetny zegar i chce go ..tylko jak wiekszość uważam że ta polerka na bransie trochę drażni jednak nie jest to żaden argument na nie....Pisząc o porównaniu BBB/300Master wygrywa Omega dokładając trochę grosza o wiele lepsza propozycja zdecydowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj glos idzie (sam się dziwię) na Tudora za ogólny wygląd. 


zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym się nie zastanawiał- to świetna wersja

 

Tudor-Black-Bay-Bronze-watch-19.jpg


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym zestawieniu jak dla mnie Omega, w BBB troche brakuje mi daty, ale gdyby był pojedynek Pelagos vs Omega 300 smpc to Pelagos zamiata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybieram zdecydowanie Tudora za styl.


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega, świetnie wygląda na ręku - kolega ma i jest zachwycony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.