Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

radekglaz

Tudor BBB vs Omega 300 Seamaster Co-Axial

Tudor BBB vs Omega 300 Seamaster Co-Axial  

169 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dołączam się do opinii, że 300 Master wizualnie nic specjalnego sobą nie reprezentuje i nie dziwi mnie, że bardziej może podobać się Tudor BB. Natomiast dla mnie osobiście Tudora BB na głowę wyglądem bije Omega Seamaster 300M i przy uwzględnieniu w porównaniu najlepszych cen w Europie - Tudor ok. 9k, Omega 300M ok. 10k. - to są bezpośredni konkurenci - i tutaj kwestię porównania wizerunku marki czy walorów mechanizmów - pomijam.

 

300 Master ze swoją mało efektowną stylistyką jest konkurentem asekuracyjnego wizualnie i ubogo wyglądającego Submarinera i tutaj przez wzgląd chociażby na mechanizm, mikroregulację bransolety, wizerunek ( w określonych przypadkach lepszy lub gorszy ) czy cenę - w tym porównaniu obroni się doskonale.

 

A porównywać ją z BB na podstawie upodobań wizualnych to tak jakby zastanawiać się czy kupić BMW 3 czy Skodę Octavię, bo oba auta wizualnie wpadły w oko i spełnią założenia użytkowe.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja, po obejrzeniu obydwóch na żywo, nadal nie mam zdania.

Niby 300 wizualnie wypada trochę lepiej, ale na nadgarstku układa mi się znacznie gorzej.

Generalnie 300, a dla mnie BB :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w salonie Omegi i pooglądałem sobie 300 Master.

 

e4svVd.jpg

 

ifEOYG.jpg

 

Układa się całkiem dobrze :) mam w nadgarstku 19 - 19,5 cm. L2L podobny jak w mojej PO XL (porównywałem organoleptycznie).

 

Mimo grubości ok. 14mm sprawia wrażenie delkatnego i smukłego zegarka. IMO za bardzo się błyszczy (bezel i uszy). No i bransoleta cygańska jest. Pan w salonie powiedział, że będzie można sobie dokupić firmowe nato, parciane coś około 750 PLN :blink: będzie jeszcze skórzane, które będzie jeszcze droższe :wacko:.

 

Tudora oglądem jakiś czas temu i zrobił na  mnie znacznie lepsze wrażenie.

 

Jeżeli przełkniesz cenę coś ok. 20k, to bardziej brałbym pod uwagę PO w rozmiarze 42mm (IMO najfajniejsza) lub 300M Diver (tu cena bardziej zblizona do Tudora), mi się nie podobają jej ażurowe wskazówki.


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chorowalem na 300 Master,ale powyzsze zdjecia utwierdzily mnie w przekonaniu, ze to nie typowy diver, toolwatch, podobnie jak przewijajacy sie tutaj wszedzie Rolex.  To idzie raczej w kierunku swiecidelek niz zegarkow z ktorymi mozna nurkowac. Tudor bardziej spelnia wymagania toolwatch'a na ktorym widac z ankiety zalezy.

Na miejscu tworcy watka zastanowilbym sie co chce od zegarka. Jak widac powyzej Omega swieci sie masakrycznie, uszy i cyganska bransoletka wygladaja jak choinka.

Juz gdzies wklejalem zdjecie jak sam przymierzylem, ale masz i tu. Sam rozwazalem jej kupno, ale moj nadgarstek, 16.9cm nie pozwala temu zegarkowi ladnie lezec.

Plus nie sa zbyt chetni w salonie zmatowic bransolete zeby przypominala bardziej ta od Omegi PO.

Omega 300 Master to bardziej konkurent Rolexa niz Tudora, przynajmniej tak wynika z polityki cenowej oraz tego jak wyglada zegarek. 

Tudor wedlug cennika jest 2x tanszy wiec ciezko to w ogole porownywac. W technikaliach przegrywa, ale trafia lepiej w gusta wiekszosci osob, moje tez.

 

Jesli mimo wszystko chcesz Omege to cenie 300 Master masz PO, jak kolega powyzej napisal. Jest to zegarek o wiele wygodniejszy, aczkolwiek ciezszy, 192 gramy na bransie :D Minus ze nie ma mikroregulacji, ale z dwoma pol-linkami mozna zdzialac cuda ;)

post-68673-0-39568100-1425753714.jpg


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21k za to co oferuje Omega to dla mnie cena akceptowalna, ale jezeli faktycznie mozna ja kupic za 14k (wczoraj euro bylo wyjatkowo tanie, ja kupilem wczoraj po 4, 1) to juz jest rewelacja i nie ma konkurencji. Kazdy oczywiscie decyduje sam.

Ja Tudora nie widzialem, podoba mi sie, ale max co bym dal to 8k.

 

Ja nie glosuje, bo to porownanie to dla mnie kuriozum

Te zegarki sa jakby nieporowmywalne.

Omega to zegarmistrzostwo, a Tudor to mlotek do wbijania gwozdzi

Zestawienie ni w pizdu ni w oko ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry pablo, ale kompletnie Twoich argumentów nie ogarniam...

 

Oczywiście własny werk Omegi to nie ETA, ale Omega (przy całej sympatii) to nie Greubel Forsey, to nie ten poziom zegarmistrzowskiego artyzmu. Raz jeszcze powtarzam to, co już napisałem ostatnio - błędne jest rozumowanie, że in-house jest z góry n-razy lepszy niż ETA. Trzeba jednak brać po uwagę sposób robienia mechanizmu, jego wykańczanie, montaż i detale.

 

Nie chce w żadnym wypadku dyskredytować Omegi ani nobilitować Tudora (chociaż owszem, ja wybrałem Tudora) ale trzeba też pamiętać, że Tudor to de facto Rolex z gorszej (co nie znaczy słabej) klasy mechanizmem. A jak są wykonane Rolexy, każdy wie.

 

Wracając jednak do konkretnego zestawienia (które moim zdaniem jest jak najbardziej wymierne) - Z Planet Ocean Tudor przegrywa ewidentnie. Z Seamasterem 300 Master Co-Axial, z wielu wymienionych już względów (wrażenie na ręku, bling bling) - w moim odczuciu już nie koniecznie. Wspomniałem we wcześniejszym moim poście o "fun-factorze" - z mojego punktu widzenia to determinujący aspekt, inni mogą mieć inne zdanie.

 

Reasumując - gdybyś zamienił Seamastera na PO i miał te 20k, ja bym brał Omegę. W zestawieniu zadanym w temacie - Tudor. Świetnie wygląda nawet na paskach - a to rzadkość.

 

BS-Tudor-BlueBay-36-LR1.jpg

 

BS-Tudor-BlueBay-68-LR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomnieliscie o PO. To ja podziele sie moimi odczuciami odnośnie tego zegarka. Jeśli juz PO na 8500 to tylko w wersji Big, wysokość PO przy 42mm jest... Trochę komiczna, natomiast w wersji Big to jest zegarek który nokautuje wszystkie inne :)


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomnieliscie o PO. To ja podziele sie moimi odczuciami odnośnie tego zegarka. Jeśli juz PO na 8500 to tylko w wersji Big, wysokość PO przy 42mm jest... Trochę komiczna, natomiast w wersji Big to jest zegarek który nokautuje wszystkie inne :)

Mowisz tak bo pewnie posiadasz PO XL :D Ja mam mniejsza i przy dobrze spasowanej bransolecie lezy bardzo dobrze.

 

Podzielam zdanie, ze Tudor na pasku wyglada niezle. Nosilem Omege na pasku to mi sie znudzilo po 3 tygodniach i zalozylem bransolete :)

Tudor bardziej klimatyczny, ale zaczekaj na Basel 2015, moze wypuszcza z niebieska tarcza :D


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi rok z rzędu zaklinają niebieskiego pelagosa...świetny zegar, tylko te kwadratowe indeksy jakby mniej super. Jak te przywołane wyżej Tudory na pasku nie przekonają autora to ...chyba wyczerpaliśmy temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radekglaz, zapoznałeś się może na żywo z Omegą SMP 300M?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zapoznałem sie i muszę powiedzieć, ze zegar bardzo dobrze wykonany, idealnie leży, do niczego nie można sie przyczepić.

Niestety brakuje mu czegoś, co powoduje u mnie szybsze bicie serca. Sam nie wiem, ale chyba poprostu jest za poprawny...

 

PS. To samo mogę powiedzieć o PO. Dlatego nie rozważam kupna tych dwóch zegarków. Chciałbym coś z nutką vintydżu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zapoznałem sie i muszę powiedzieć, ze zegar bardzo dobrze wykonany, idealnie leży, do niczego nie można sie przyczepić.

Niestety brakuje mu czegoś, co powoduje u mnie szybsze bicie serca. Sam nie wiem, ale chyba poprostu jest za poprawny...

 

PS. To samo mogę powiedzieć o PO. Dlatego nie rozważam kupna tych dwóch zegarków. Chciałbym coś z nutką vintydżu

 

No to już wybrałeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 omega 300 wizualnie w salonie ok i na rączce   

 

 omega+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff czyli nie jestem jedyny który nie dostrzega różnic w tej mitycznej "jakości" pomiędzy zegarkami z tej półki...


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szybko, w salonie, przez 5 minut ocenić ciężko.

 

Oczywiście różnice te są niewielkie, ale są, zdecydowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tej omegi nie widziałem nawet w salonie, ale ciężko mi sobie wyobrazić by miała jakieś jakościowe niedoróbki.

Wydaje mi się że jakość wykonania jest taka sama czy to tudor, rolex czy omega


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SphinX, mozesz napisac cos wiecej nt. jakosci wykonania Tudora, Rolexa i Omegi - roznic?

 

PS. Gratulacje za nowego Tudora Chrono - jest swietny.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szybko, w salonie, przez 5 minut ocenić ciężko.

 

Oczywiście różnice te są niewielkie, ale są, zdecydowanie...

5 minut w salonie tak ale jak ludzie obcuja z takimi zegarkami dluzej to roznic praktycznie nie widac, no poza propaganda ze stal 916 jest lepsza co jest chwytem marketingowym.

Przy pewnej cenie produktow nie widac roznicy w jakosci, dopoki zegarek nie jest recznie robiony. Omega/Rolex produkuja w tysiacach, wiec nie wierze ze jest tam cokolwiek recznie robione z koperta poza ostateczna weryfikacja.

Przymierzalem Omege 300 Master, 300 SMPC, PO oraz Rolexa i widze takie zegarki na codzien. Jesli sposob szczotkowania stali to jest jedyna roznica to ich praktycznie nie ma.

 

Jesli widzisz roznice to napisz gdzie dokladnie bo jestem ciekaw. Rozumiem ze jestes fanem marki Rolex, ale od osoby ktora zajmuje sie tym profesjonalnie chcialbym uslyszec tez konkrety.

 

Tak na marginesie Tudor to nie jest tanszy Rolex, jak to mozna zrozumiec z tego watku. To jest w naszych czasach osobna marka, mieli swoje stoisko na Baselworld i nie widze na zegarku nigdzie napisane, jak kiedys, "Tudor by Rolex". Marketingowcy tak powiedza, zeby zwiekszyc sprzedaz i tyle.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, jak osobna i co przez to rozumiesz? 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze to w sensie jak sie sama marka rozwija. Nie nawiazuja juz tak scisle to modeli Rolexa (Tudor Submariner np)  i nie ma tej slynnej frazy "Tudor by Rolex" na zegarkach, przynajmniej ja nie dostrzeglem tego. Lupki tez juz nie ma a w przeszlosci to byl znak rozpoznawalny bardzo bliskich relacji z wlascicelem.

 

Wedlug mnie zbyt bliskie relacje im szkodza bo ja na przyklad nie chcialbym miec namiastki Rolexa, raczej zegarek Tudor, ktory ma swoja historie i wynika, ze marka w tym kierunku zmierza.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem dokładnie co masz na myśli, ale co ja piszę to to żeby ktoś mi pokazał zdjęcie budynku w którym produkuje się Tudory.  

Marka jest na tyle niezależna na ile pozwoli im BOD z Rolexa. 

Mają swoją linię stylistycznaa ale skojarzenia typu Tudor by Rolex będą ważne pewnie przez jakiś jeszcze czas


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych globalnych czasach nawet produkty luksusowe muszą trafiać do różnych ( cenowo) klientów . Rolex musi rywalizować z trzema grupami które możliwości adresowania potrzeb różnych klientów mają większe ( różne marki , różne segmenty) .

Więc z jednej strony Tudor będzie wizerunkowo coraz bardziej niezależny ale tak jak pisze Irek w granicach w których uzupełnia Rolexa i konkuruje o rynek z innymi. Przykład tego wątku pokazuje że ta koncepcja może świetnie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych globalnych czasach nawet produkty luksusowe muszą trafiać do różnych ( cenowo) klientów . Rolex musi rywalizować z trzema grupami które możliwości adresowania potrzeb różnych klientów mają większe ( różne marki , różne segmenty) .

Więc z jednej strony Tudor będzie wizerunkowo coraz bardziej niezależny ale tak jak pisze Irek w granicach w których uzupełnia Rolexa i konkuruje o rynek z innymi. Przykład tego wątku pokazuje że ta koncepcja może świetnie działać.

Ten watek jest tego zlym przykladem bo porownuje zegarek za ~10k do zegarka za ~20k. Dobrym porownaniem bylby Longines czy entry-level Omega SMPc 300.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

Jeżeli kolega ma do wydania ~20k na zegarek i podobają mu się te konkretne 2 modele to dlaczego ich nie porównywać...


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pierwotnie zakładał 15 kPLN do wydania na zegarek :)

 

Jeżeli zdecyduję się na Tudora to zostanie parę groszy w kieszeni, jeżeli wybór padnie na Omegę to zacisnę zęby i też jakoś dam radę  ^_^

W końcu nie często się kończy 35 lat  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.