Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

radekglaz

Tudor BBB vs Omega 300 Seamaster Co-Axial

Tudor BBB vs Omega 300 Seamaster Co-Axial  

169 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję panowie za wasze wypowiedzi. Niektóre dają do myślenia, naprawdę.

Od dłuższego czasu mam swojego faworyta, ale są takie dni kiedy na chwilę przestaje nim być  ;)

 

Przed podjęciem finalnej decyzji koniecznie muszę gdzieś przymierzyć tą Omegę na pasku... ale podejrzewam, że może być z tym problem w polskim salonie, np. w Katowicach.

Trochę jednak czasu jeszcze mam (urodziny dopiero we wrześniu :) ) więc mam nadzieję, że jednak uda mi się zrobić gdzieś tą przymiarkę. 

 

RG 

Chcialbym zobaczyc jak w salonie zdejmuja bransolete i dadza przymierzyc na pasku.

Dopiero jak kupisz :) albo jak juz maja taki na stanie.

Widac ze ciagnie cie do Omegi wiec nie wiem po co rozwazasz Tudora.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zobaczyc jak w salonie zdejmuja bransolete i dadza przymierzyc na pasku.

Dopiero jak kupisz :) albo jak juz maja taki na stanie.

 

W butiku Omegi w Warszawie bez problemu powinno się dać przymierzyć, przełożoną na dowolny pasek ze stanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie za wasze wypowiedzi. Niektóre dają do myślenia, naprawdę.

Od dłuższego czasu mam swojego faworyta, ale są takie dni kiedy na chwilę przestaje nim być ;)

 

Przed podjęciem finalnej decyzji koniecznie muszę gdzieś przymierzyć tą Omegę na pasku... ale podejrzewam, że może być z tym problem w polskim salonie, np. w Katowicach.

Trochę jednak czasu jeszcze mam (urodziny dopiero we wrześniu :) ) więc mam nadzieję, że jednak uda mi się zrobić gdzieś tą przymiarkę.

 

RG

 

Nie chce mi się jeszcze raz przeglądać całego wątku, ale pierwszy post sugeruje, że nie mierzyłeś tego zegarka na bransolecie.

Dla mnie to bez sensu skreślać zegarek, którego się nie miało na nadgarstku z powodu braku wygody.

To, że u kogoś słabo leży nie oznacza, że u Ciebie będzie tak samo.

Zmierz najpierw na bransolecie, a pasek (np. nato) to fajna alternatywa na wakacje.

Ps. Tudora mierzyłeś? To dość masywny zegarek z grubą kopertą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mierzyłem Omegę na tej bransolecie i w takim zestawieniu odpada totalnie. Źle się układa.

Jeżeli miała by być Omega to tylko na pasku ...

RG

 

Mierzyłem na bransolecie i niestety lipa ...

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jednak bym szukał innego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze skróconą?


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale to chyba nie ma wpływu na układanie się zegarka na nadgarstku... tak mi się przynajmniej wydaje.

Dodam, że mój nadgarstek to 18cm.

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dociągając bransoletę drugą ręką można dość dobrze zasymulować jej ułożenie. Raczej wątpię żeby ktoś tylko pod przymiarkę skrócił bransoletę w salonie. ( choć może przy tym modelu powinien być to standard obsługi ). Ja też męczyłem się z tą 300 - tką dobre kilka minut zanim uznałem że to nie ma sensu. Rip - Twoje wczorajsze zdjęcie z " co mam dziś na ręku " pokazuje że nie jest tak różowo. Do tego zegarka trzeba mieć dużo płaskiej powierzchni nadgarstka tak żeby zostało jeszcze sporo nadgarstka poza uszami na którym ma szansę ułożyć się bransoleta, i trzeba go mocno dopasować ( nie wszyscy lubią dociśnięte bransolety ) a co za tym idzie np latem regulować długość w ciągu dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kwestię układania na nadgarstku preferuję Omegę. Tudor zawsze sprawiał na mnie wrażenie biedniejszego Rolexa.


 


Omega tu zupełnie inna firma co daje mi przekonanie nie posiadania uboższego brata.


 


To trochę tak jak Audi, VW i Skodą...


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tudora zestawiać z Omegą to tak jakby Adriaticę z Certiną. W kwestiach obiektywnych jak chociażby technikalia czy rozpoznawalność - to zegarki z zupełnie innych klas. Gdyby jeszcze zestawić tego Tudora z Omegą SMP 300M i dywagować nad wyborem to mielibyśmy dwa zegarki z podobnej kategorii cenowej ale w takim przypadku byłaby już totalna miazga na korzyść Omegi. Przy ww. dylemacie powinny kluczową kwestie subiektywne - wygląd i wygoda na konkretnym nadgarstku. Mój głos na Omegę, choć to wizualnie dla mnie jeden z gorszych zegarków w ofercie tej firmy.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega wygrywa u mnie o włos, technikalia bardziej przemawiaja do mnie za Co-Axialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zagłosowałem na Tudora (choć nie przymierzałem Omegi).

Po prostu bardziej mi się podoba, technikalia nie są dla mnie na tyle ważne żeby wybrać zegarek co do którego strony wizualnej nie jestem w 100% przekonany...


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam od siebie, iż Tudor ma przewagę taką, że nie jest marką rozpoznawalną dla zwykłego zjadacza chleba. Nie każdy chce, zeby mu Omega czy Rolex błyszczała na ręce.

 

Kolejnym punktem jest miażdząca różnica cenowa.

 

Nie wiem czemu też ludzie się przyczepiają do ETY, które są sprawdzonymi i solidnymi mechanizmami automatycznymi z rozsądnymi kosztami serwisowania. Zrozumiem jeszcze, ze ktos chce piekny inhouse, na którego będzie sobie patrzył "od d*py strony" ale jak ma np. zamknięty dekiel to czy rzeczywiście warto tyle dokładać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie na żywo.

Tudor BBB w kategorii zegarki do 10k (po rabacie) jest świetnym o ile nie najlepszym wyborem.

Natomiast w porównaniu z nową 300 przegrywa zdecydowanie.

Co do tego, czy ten zegarek źle leży przy dopasowanej bransolecie może wypowiedzą się koledzy, którzy ją mierzyli na spotkaniu, ale u mnie leży świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krystian za spostrzeżenia. Naprawdę pomocne.

Jaki masz nadgarstek?

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega u mnie 18cm leży idealnie,w mojej ocenie na żywo zyskała ,jednak biorąc wszystkie argumenty pod uwagę dalej obstawiam Tudor'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości obejrzałem w środę nową 300 w Arkadii w Jubitomie. Na żywo mnie nie powaliła - szczerze to nie wiem, co w niej takiego super.

Przede mną ciągle przymiarka Tudora (jak się zbiorę do Pieśkiewicza, a mnie tam nie ciągnie ze względu na obsługę klienta), ale coś mi się wydaje, że na żywo będzie wyglądał ładniej, niż ta Omega. Przy dwukrotnej różnicy w cenie, poważnie zastanawiałbym się nad jej kupnem.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwukrotnej to nie ma, ale różnica jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chrono przy wczorajszym kursie euro (w jednym niemieckim sklepie) ta omega jest za 16k, Tudor lekko ponad 8k.

 

Oczywiscie trzebaby kupic walute i jechac osobiscie, bo paypal czy transfer bankowy plus przesylka to juz inna cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy wobec porównania tych zegarków i uwzględniając swoje preferencje marki, mechanizmu i tego czego od niego oczekujemy, sposobu i jakości wykończenia, jak leży na nadgarstku, do czego dany zegarek pasuje a do czego nie i jak się ma do naszych aktualnych zegarków , czy ta różnica w cenie jest uzasadniona. Na to pytanie każdy z nas odpowiada nieco inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chrono przy wczorajszym kursie euro (w jednym niemieckim sklepie) ta omega jest za 16k, Tudor lekko ponad 8k.

Oczywiscie trzebaby kupic walute i jechac osobiscie, bo paypal czy transfer bankowy plus przesylka to juz inna cena

Wczoraj przeglądaliśmy chrono i Omega z tego co pamiętam do dostania we Włoszech za 14k

Ps. Nowy Tudor na bransolecie za 8k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, dlatego powiedziałem, ze ja bym się zastanawiał ;)

Blisko 20k (mowię o cenie w Jubitomie) wydaje mi się jednak w tym przypadku ceną za wysoką, nawet jeśli chodzi nawet o wykończenie, mechanizm itd.

Ale rzeczywiście, to już wybór i decyzja potencjalnego nabywcy tego zegarka.

Żeby było jasne - nie jestem przeciwnikiem Omegi, sam "choruję" na SM (tego "zwykłego") :) tam też cena ok 14k wydaje mi się lekko zawyżona ;)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, noweczka, gwarancja itd. 2, 1k euro teraz sprawdzalem i sladu nie ma. Nie dziwie sie.

Tylko, ze to faktycznie nie byla wersja na bransolecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.