Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Recommended Posts

Wklejasz suche dane ze strony producenta i na ich podstawie wyciągasz wnioski. Uczciwiej byłoby napisać, że nie masz wiedzy na temat konstrukcji mechanizmu 324 zamiast dorabiać do tego bzdurne "ideologie". Takie postępowanie nie jest racjonalne. Wkrótce na Patek Clubie umieszę opracowanie, w którym opisuję kaliber 324 i jeżeli szydera ustąpi miejsca racjonalności na którą się powołujesz, to może przeczytasz artykuł i wyposażony w wiedzę zaczniesz pisać z sensem.

PS. Uważam, że moderator powinien na jakiś czas zamknąć ten wątek. To jest temat dedykowany miłośnikom Patek Philippe, a nie opluwaczom genewskiego producenta.

Szkoda polemizować gość patka nawet za szyba nie widział szkoda twoich nerwów

Znasz mnie kolego, że wyjeżdzasz z osobistymi wycieczkami?

Nigdzie tu nikogo nie obraziłem, a Ty tak - żałosne (cyt.).

Moje zdanie na temat zegarków jest takie a nie inne i mam do tego prawo.

Tak samo jak Ty masz prawo wydawać swoje pieniądze na co Ci się podoba.

Do Twojej wiadomości: "gość" Patka widział i to nawet nie za szybą.

Pozdr.

Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Panowie, Świat staje się czarno-biały i nie ma powoli nic pośrodku. Czyli konsumenci, bo ich stać, jest logo, jest drogi to musi być dobry i są tacy, którzy worki swoich pieniędzy wolą wydawać racjonalnie, świadomie. W Internecie są opracowania na czynniki pierwsze wielokrotnie droższych przedmiotów. Poza tym powoływanie się kto co widział, albo kto co ma jest straszną dziecinadą i brakiem argumentów. Kolekcje gdzie kwota x ilość często nawet na tym forum przekracza cenę omawianego zegarka i nikt z tego powodu nie czuje się lepiej czy gorzej...

Powiem tak : strach kupić patka , bo zaraz pełno chętnych do wydawania opinii ze nie warty ze tarcza taka sobie ze mechanizm to właściwie składa się z tych samych części co każdy inny zegarek wiec po co przepłacać

Kupię sobie seiko lub glicyne bo wiem ze każdy mi powie jaki świetny zegarek kupiłem - taką zauważyłem prawidłowość często pojawiająca się na tym forum, pewnie to nie tylko się tyczy zegarków patka ale wszystkich innych z wielkiej trojki

Edited by rafio77

Powiem tak : strach kupić patka , bo zaraz pełno chętnych do wydawania opinii ze nie warty ze tarcza taka sobie ze mechanizm to właściwie składa się z tych samych części co każdy inny zegarek wiec po co przepłacać

Kupię sobie seiko lub glicyne bo wiem ze każdy mi powie jaki świetny zegarek kupiłem - taką zauważyłem prawidłowość często pojawiająca się na tym forum, pewnie to nie tylko się tyczy zegarków patka ale wszystkich innych z wielkiej trojki

Jezeli kupujesz zegarek pod " kogos" to slusznie uwazasz ,Tak powinienes zrobic 

Beware the fury of a patient man.

Guest The Lord

Szkoda polemizować gość patka nawet za szyba nie widział szkoda twoich nerwów

Przyznam szczerze, że mnie to już ręce opadły. Nie wiem jak dyskutować z argumentacją taką, jaka ma miejsce w tym wątku. Weźmy ten ostatni przykład, w którym kolega ze strony Patek Philippe wkleił dane dotyczące mechanizmu oznaczonego jako kaliber 324 twierdząc, że nie ma tam nic ciekawego, a naciąg jednostronny "jak w taniej Miyocie". Tymczasem ja w opisie Patka dostrzegam kilka kluczowych informacji. W dużym skrócie... Po pierwsze, Spiromax, co oznacza, że mechanizm zawiera spiralną sprężynę zwrotną koła balansu wykonaną z Silinvaru czyli krzemu wytrawianego jonowo w procesie DRIE (patent Patek Philippe). Oprócz samego materiału ciekawy jest sposób wykonania pierścienia włosa oraz zamocowania zewnętrznego końca włosa, ale nie będę tego tematu w tym momencie rozwijał, bo wszystko, wraz z zaletami, opiszę w artykule. Po drugie, Gyromax (patent Patek Philippe). Wystarczy spojrzeć na zdjęcie mechanizmu, aby zauważyć, że Patek zastosował zmodyfikowaną wersję Gyromaksa w stosunku do pierwowzoru. Kaliber 324 zawiera aerodynamiczny balans, w którym zastosowano czteroramienne koło zawierające cztery punkty regulacyjne. Za ich pomocą można bardzo precyzyjnie regulować moment bezwładności balansu, a wszystko odbywa się bez mechanicznej ingerencji w czynną długość włosa, jak ma to miejsce w przypadku użycia przesuwki regulacyjnej. Patek Philippe wykonuje regulację okresu oscylatora w sposób finezyjny i to działa skoro po koncepcję genewskiego producenta sięga w swoich mechanizmach F.P.Journe, Philippe Dufour. Lepszej rekomendacji chyba nie trzeba. Po trzecie, Pieczęć Patek Philippe. Certyfikat daje nam gwarancję, że zegarek został wykonany zgodnie z wymogami Pieczęci Genewskiej, a dodatkowo odznacza się precyzją pomiaru czasu o bardziej wyśrubowanych parametrach niż te określone dla chronometrów. W dużym skrócie tyle jestem w stanie odczytać z suchych danych mechanizmu opisanych na stronie producenta. Podsumowując, każdy widzi, co chce, ale jak ktoś przychodzi tu z założeniem "dowalę Patkowi", to poziom dyskusji jest taki, jaki jest. Zaczynam rozumieć ludzi, którzy w ogóle zrezygnowali z pisania na forum. Szkoda nerwów na to wszystko.  :unsure:

Edited by The Lord

Jezeli kupujesz zegarek pod " kogos" to slusznie uwazasz ,Tak powinienes zrobic

Nie wierze ze nie zrozumiałeś sensu tego co napisałem -szkoda ,(

@Pablozpueblo

"Nakręcanie w jednym kierunku jak w taniej Miyocie" ;)

Kolego

mało wiesz.

Jednokierunkowe nakręcanie

moze być efektywniejsze od dwukierunkowego.

Edited by mkuka

Jedno czy dwukierunkowy naciąg to nie kwestia "lepszości" danego, tylko kwestia wyboru projektantów, efektywności uzyskanej w danym projekcie mechanizmu dlatego ten komentarz kolegi z miyotą był wyjątkowo słaby (coś jak narzekanie że Patek ma np. 21 kamieni a jakaś eta ma 25 wiec jest lepsza od Patka;) ).

A mnie to w ogóle zaczyna śmieszyć racjonalizowanie zakupów dóbr luksusowych. Tyle w tym procederze racjonalności, że ho ho

Stać mnie, podoba mi się, chce mieć, posiadanie sprawi mi frajdę/poprawi humor, etc. - kupuję. Proste.

Guest Passero

A mnie to w ogóle zaczyna śmieszyć racjonalizowanie zakupów dóbr luksusowych. Tyle w tym procederze racjonalności, że ho ho

Stać mnie, podoba mi się, chce mieć, posiadanie sprawi mi frajdę/poprawi humor, etc. - kupuję. Proste.

W punkt ;)

Kolego

mało wiesz.

Rzeczywiście przyznaję się, że jeszcze niewiele wiem o zegarkach (a szkoda).

Niestety zegarki to dla mnie tylko hobby i zabawa, a całą wiedzę czerpię praktycznie wyłącznie z internetu.

Stąd też moja obecność na Forum.

Informacje z których wyciągam swoje wnioski są zawarte w ogólnodostępnych źródłach, między innymi tu:

https://ch24.pl/encyklopedia/budowa-i-zasada-dzialania-zegarka/automatyczny-naciag-energia-i-funkcje-napedu/

czy tu:

http://www.seiko.pl/home/a-seiko-vilaga/technologia/spring-drive

Jednokierunkowe nakręcanie

moze być efektywniejsze od dwukierunkowego.

eye_lip, dnia 20 Sie 2018, napisał:

Jedno czy dwukierunkowy naciąg to nie kwestia "lepszości" danego, tylko kwestia wyboru projektantów, efektywności uzyskanej w danym projekcie mechanizmu

Byłbym wdzięczny gdybyście mnie oświecili  dlaczego napęd jednokierunkowy miałby być bardziej efektywny niż dwukierunkowy?

Chętnie poczytam i nauczę się czegoś nowego.

Poproszę o jakieś opracowanie (źródło) na ten temat, przykład takiego mechanizmu wraz z objaśnieniem działania dla laika.

Edited by pablozpueblo

Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Rzeczywiście przyznaję się, że jeszcze niewiele wiem o zegarkach (a szkoda).

Niestety zegarki to dla mnie tylko hobby i zabawa, a całą wiedzę czerpię praktycznie wyłącznie z internetu.

Stąd też moja obecność na Forum.

Informacje z których wyciągam swoje wnioski są zawarte w ogólnodostępnych źródłach, między innymi tu:

https://ch24.pl/encyklopedia/budowa-i-zasada-dzialania-zegarka/automatyczny-naciag-energia-i-funkcje-napedu/

czy tu:

http://www.seiko.pl/home/a-seiko-vilaga/technologia/spring-drive

eye_lip, dnia 20 Sie 2018, napisał:

Jedno czy dwukierunkowy naciąg to nie kwestia "lepszości" danego, tylko kwestia wyboru projektantów, efektywności uzyskanej w danym projekcie mechanizmu

Byłbym wdzięczny gdybyście mnie oświecili dlaczego napęd jednokierunkowy miałby być bardziej efektywny niż dwukierunkowy?

Chętnie poczytam i nauczę się czegoś nowego.

Poproszę o jakieś opracowanie (źródło) na ten temat, przykład takiego mechanizmu wraz z objaśnieniem działania dla laika.

Ja pamiętam ten ciekawy temat z artykułów w prasie drukowanej (watchtime oraz Chronos) ale nie mam tego pod ręką aby cytować, natomiast jednokierunkowy napęd jest cały czas szeroko stosowany od Valjoux przez Valgranges i jego ewolucje po marki takie jak wspomniany Patek czy JLC i wiele innych, także w nowo projektowanych mechanizmach. W necie jest trochę tego poszukaj np. unidirectional bidirectional winding watch movement.

Guest The Lord

albo nie umieją bo nie mają na to patentu  :P

Uważasz, że zaprojektowanie nawrotnika przekracza ich zdolności intelektualne?  :)

No i po co się zgrywasz ? Jak to będzie twój autorski projekt i nikt Cię nie pozwie to nawet Ty możesz. Stronę wcześniej napisałeś jakie firmy sięgają po zdobycze PP, na pewno w swoim artykule nie zapomnisz i opiszesz na jakiej zasadzie...

Guest The Lord

No i po co się zgrywasz ? Jak to będzie twój autorski projekt i nikt Cię nie pozwie to nawet Ty możesz. Stronę wcześniej napisałeś jakie firmy sięgają po zdobycze PP, na pewno w swoim artykule nie zapomnisz i opiszesz na jakiej zasadzie...

Na jakiej zasadzie sięgają? Na zasadzie sposobu regulacji okresu wahania balansu poprzez zmianę bezwładności balansu. Nie dysponuję żadnym skanem umowy, ale sprawny wzrok mi w zupełności wystarczy. Gyromax łatwo rozpoznać.

Edited by The Lord

Po trzecie, Pieczęć Patek Philippe. Certyfikat daje nam gwarancję, że zegarek został wykonany zgodnie z wymogami Pieczęci Genewskiej, a dodatkowo odznacza się precyzją pomiaru czasu o bardziej wyśrubowanych parametrach niż te określone dla chronometrów.

Mariusz - pracuje w reklamie, jednak staram sie nie zatracac zdrowego rozsadku - po jaki grzyb mi pieczec PP, genewska czy COSC etc., itp., itd...???? :wacko:  Ktos juz wczesniej zwrocil na to uwage a ja to tylko powtorze - czy logo PP na tarczy nie powinno juz swiadczyc o tym jaki produkt i z jakimi parametrami dostajemy??? :blink:  No prosze Cie... to sa zabiegi czysto marketingowe i wizerunkowe, jak nie rywalizacje konkurencyjne - umowmy sie - kupuje Patka, AP, VC czy Rolexa, to dostaje pewnosc, ze zegarki sa z najwyzszej polki i spelniaja wysrubowane normy w stosunku do konkurencji a nie, ze musza miec jakis "znaczek" od strony dekla, aby jeszcze dowiesc swojej jakosci... :unsure:  Ale to moje zdanie.

Ruch Patka z tym "odlaczeniem sie" od tradycyjnych norm jest wg mnie bez sensu i bez sensownego uzasadnienia (pomijajac sztuczne podbijanie wizerunku), jednak tak jest i niech se z tym leci. Ja uwazam, ze na pewnym poziomie zegarmistrzostwa logo powinno informowac o zakupie czegos, co spelnia wszelkie najwyzsze i wysrubowane normy B)

Edited by artme

Dla mnie śmieszniejsze jest to, że zegarki PP spełniają normy PP.

Powszechnie wiadome jest to, że zegarki Seiko spełniają normy Seiko. :D

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...