Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że @zadrama rację, niech wszystkie napisy będą po polsku. Jeśli ma to być komandir lub amfa to może wybrać z istniejący wzorów tych tarcz, jakiś czytelny wariant tylko zamiast fabrycznych napisów nasze własne opisy - do ustalenia jakie. ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Enkil napisał(-a):

- do ustalenia jakie

zamiast "sdjełano CCCP" proponuję po prostu wstawić drobne i w tym samym miejscu "TARCZA POLSKA" .

na centralnym polu symbol kosynierów  albo np cichociemnych.

Juz zrobił się zegarek odzwierciedlający polskość i odwieczne dążenie do odzyskiwania niepodległości,  naszą wiarę w zwycięstwo mimo wszystko oraz rodową niezłomność i piastowski upór.. 

 

Równie dobrze można wstawić "Kasztankę Piłsudskiego" jako element sentymentalizmu za wolną Polską.. 

 

Wzory widziałbym tylko jako cień na tarczy, który jednoznacznie aczkolwiek nienachalnie okreslają charakter tarczy.. 

W moim mniemaniu nie może to być "wychodzące i rzucające się w oczy oświadczenie" jak np tatuaż zagorzałego kibica pilkarskiego na jego karku poniżej ucha... lub na czole delikwenta.. 

 

Prócz głównego wzoru widziałbym tarczę zegarkową w pelni czytelną, ze wszystkimi indeksami,  może być jakaś zaawansowana luma- żeby był odczyt czasu w ciemnosci.. Jak poprawiac ruska to w zaawansowany sposób..

 

zdjęcia kradzione z neta 

 

Screenshot_20240108-132030_Chrome.jpg

Screenshot_20240108-131831_Chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za dużo patosu? Pomysł z gestem Kozakiewicza jest fajny. Zaadaptować tarczę od jakiegoś komandira czy czegoś takiego, zamiast czerwonej gwiazdy wstawić pomniejszony "gest", zamiast napisu Zakaz MO napisać Olimpiada Moskwa '80, a w miejscu CCCP pod indeksem na szóstej KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, renqien napisał(-a):

Nie za dużo patosu

grafika wg mnie powinna być tylko tłem dla głównych funkcji zegarka.

Czyli w najpierw widzimy która h a później dostrzegamy inne szczegóły.. 

 

Taka tylko propozycja- jak każda inna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika powinna mniej więcej odpowiadać stylowi grafiki w ruskich zegarkach, zachować ich stylistykę i klimat. Nie wiem, chociażby coś takiego:

 

1371160201_Zrzutekranu2024-01-08o19_30_58.thumb.png.a99e9919c3ea17327e35614e34d28664.png

 

Nie czepiać się drobiazgów 😉 Zrobiłem na szybko, jak umiałem pierwszy lepszy projekt na pierwszym lepszym zegarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

brakuje mi twarzy Kaminskiego. 

.

.

.

UPS.. 

 

KOZAKIEWICZA oczywiście..  

 

kolejną tarczę poproszę z "gestem Lichockiej"  ;)

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, zadra napisał(-a):

brakuje mi twarzy Kaminskiego. 

.

.

.

UPS.. 

 

KOZAKIEWICZA oczywiście..  

 

kolejną tarczę poproszę z "gestem Lichockiej"  ;)

Nie każdy w tym kraju ogląda ten cyrk za nasze pieniądze. Dopóki nie powiedziałeś, że gest Kozakiewicza kojarzy się z polityką to nawet nie wiedziałem o co chodzi, sprawdziłem dziś w google. Zaś lichocka nie ma własnego gestu, to zwykły popularny "fak" ona go nie wymyśliła, tak jak ten pajac nie wymyślił gestu Kozakiewicza, podobnie jak i Kozakiewicz zresztą. To jest francuski " bras d'honneur"

Ed. Literówki.

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast w Moskwie w 1980 nie było "olimpiady" 

Były Igrzyska Olimpijskie

Olimpiada wg Greków to czteroletni okres pomiędzy Igrzyskami  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś poleci zaufanego majstra w Opolu? Wiem, że jest forumowy spis zakładów, ale tam są wpisy sprzed blisko 10 lat....


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Mam pytanie zakupowe, mianowicie czy ktoś robił ostatnio zakupy na stronie vostok-watches24.com?
Chyba ze względów politycznych Polska została wykluczona z dostawy zegarków, choć Czechy, Niemcy czy nawet Ukraina jest dostępna…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy главный тормозной цилиндр - zamiennik z fabryki na Białorusi.

 

IMG_1578.thumb.jpeg.fcd5828817963eb78128e0b158bd00e2.jpeg

 

W tym szaleństwie jest metoda. Co pół roku nowa część, jak wymienisz ostatnią, wracasz do początku i auto ciągle nówka;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.01.2024 o 09:13, pmwas napisał(-a):

Nowy главный тормозной цилиндр - zamiennik z fabryki na Białorusi.

 

IMG_1578.thumb.jpeg.fcd5828817963eb78128e0b158bd00e2.jpeg

 

W tym szaleństwie jest metoda. Co pół roku nowa część, jak wymienisz ostatnią, wracasz do początku i auto ciągle nówka;)

przerzuć się na japońskie youngtimery... nie będziesz kupował części, będziesz robił podłogę i budę :D


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pomyłka. 

Edytowane przez Londek
Nie ten wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko wskazówka sekundnika kombinowana. Choć może ujęcie do d....... i dlatego to tak wygląda. Brakuje, też śruby mocującej werk. No i to pytanie, to w zasadzie nie w tym topiku powinno być zadane.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lakier na UAZie odUAZi, krzyżaki na wale nawaliły, a jeden z naprawiających go mechaników miał wypadek ja motocyklu i leży w szpitalu. Nikt mi nie powie, że to nie jest piekielna maszyna - samo zło…


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciebie również chciał zabić (ten pierwszy "przewrotny" ) .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, głupie pytanie. Ile teraz majster bierze mniej więcej za wymianę szkła? Płaski minerał do kwarca. Zbiłem młodemu w tissociku. polubił ten zegarek, więc nie chcę sam kombinować z przeszczepem z perfecta.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

mój zaprzyjazniony kasuje mnie w zaleznosci od szkła 20-30zł

ps. zadnych przeszczepów tylko nowe o takiej samej grubosci

Edytowane przez jarek08s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki. czyli nieduże parę dych będzie OK. nie pamiętam, kiedy ostatnio płaciłem za taką usługę, i nie chcę, żeby mnie skubali. (zegarek za grosze, stąd kusiło mnie sztukowanie, skoro tyle złomu w domu leży ;) - ale dostosuję się do twojej porady).


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w kołchozie. Spotakłem praktykanta. Dotarło do mnie, że szkołę skończyłem w '98. Mam straszny dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, drobnypijaczek napisał(-a):

Byłem dziś w kołchozie. Spotakłem praktykanta. Dotarło do mnie, że szkołę skończyłem w '98. Mam straszny dzień.

jestes mlodszy ode mnie.. 

skończyłem rok przed Tobą a robiłem ją pewnie rok dłużej..  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem chyba o co wam chodzi... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Enkil napisał(-a):

A ja nie wiem chyba o co wam chodzi... 

Małolaty jakąś przepychanke chyba mają, nie zwracaj na nich uwagi Przemek. Gimbaza 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.