Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dariusz chlastawa

Nowy wygląd forum

Rekomendowane odpowiedzi

A pamiętacie, dawno, dawno temu, w zamierzchłych czasach, czyli jakieś 2-3 lata temu  :wacko:  wchodząc w zawartość użytkownika, na samej górze wykazu tematów, w których się udzielaliśmy znajdował się bardzo przestarzały przycisk "Odśwież zawartość"? Po kolejnych, oczywiście dobrych zmianach, został on usunięty. Żałowałem, że tak uczyniono, ale co tam...

 

Tematy, w których któryś z użytkowników coś napisał nadal nie są podświetlane - tak Prezesie, to bardzo pomaga - sama pogrubiona czcionka i gwiazdka przy kilkudziesięciu stronach zawartości użytkownika jest słabo widoczna. 

 

Ponadto ponownie (to chyba już trzeci raz) postuluję o przywrócenie szybkiego podglądu całego Forum - to rozwiązanie również bardzo ułatwiało poruszanie się po Forum. Teraz aby zobaczyć poszczególne działy trzeba otworzyć górną zakładkę "Forum" w nowej karcie... albo w aktualnie otwartej. Jest to dosyć uciążliwe...

 

Co do kolorystyki, kontrastu już się nie wypowiadam. "Co miałem powiedzieć przeczytałem", to znaczy napisałem...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wobec takich "argumentów" poddaje się.

Używam zegarka kieszonkowego, nawet wiecznego pióra, nic tu pomnie ;)

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, że zmiany są potrzebne, ale raczej techniczne > wydajniejsze oprogramowanie, nowe serwery itp. Ale zmiana barw, wyglądu to już niekoniecznie. Wiele osób przywiązuje się do "tradycji" i ceni sobie właśnie to, że coś jest niezmienne od lat. Nowe nie zawsze jest lepsze.

Pzdr.

Świat się zmienia , technologia też jest internet a my nadal fascynujemy się zegarkami mechanicznymi stworzonymi wtedy gdy nie było internetu .

Zmiany zmianami lecz czytelność i  przejrzystość chyba jest ważniejsza , a trak teraz nie jest .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowej wersji Forum brakuje opcji wyszukiwarki, np. "Wyszukaj - ten temat", czy "Wyszukaj - to forum".

Niby pierdoła, ale bardzo ułatwiała życie.

To była niezwykle przydatna funkcjonalność, popieram jej przywrócenie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta funkcja jest. Kolega napisał po chwili.

 

Panowie, czy może macie jeszcze jakieś nowe uwagi? Nie takie pisane już po kilka razy, ale jakieś nowe uwagi i sugestie? Niekoniecznie dotyczące starego/nowego wyglądu, ale również dobrych praktyk na innych forach, polskich i zagranicznych. Może macie jakieś nowe pomysły?


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta funkcja jest. Kolega napisał po chwili.

 

Panowie, czy może macie jeszcze jakieś nowe uwagi? Nie takie pisane już po kilka razy, ale jakieś nowe uwagi i sugestie? Niekoniecznie dotyczące starego/nowego wyglądu, ale również dobrych praktyk na innych forach, polskich i zagranicznych. Może macie jakieś nowe pomysły?

Ale co pisać nowego jak stare prośby, sugestie pisane po kilka razy zostają bez odpowiedzi? (no kropki i gwiazdki wywołały dyskusję)

Nawet nikt nie odpisał w temacie choćby "zastanowimy się" 

Pomysły już padły nikt nie zareagował nowych nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się z tym zgodzić. Wyraźnie zostało kilka razy wspomniane przez różne osoby, że wszystkie uwagi są zbierane (robię to osobiście) i po dwóch tygodniach od wdrożenia nowego wyglądu forum (nadchodzący weekend), (tak aby wypowiedzieć mogli się również Ci, którzy na forum bywają rzadziej), przeanalizowane na spokojnie.

 

Musicie niestety wziąć pod uwagę to, że głosy z tego wątku nie są jedynymi, ponieważ mamy równolegle odzew innych użytkowników, którym zmiany z muzealnego stylu starej wersji się podobają i sugerują wręcz pójście jeszcze dalej (wzorem forum BwB). Musicie wziąć też pod uwagę to, że normalnym jest iż osoby niezadowolone będą głośniej wyrażały swoją opinię niż Ci, którym zmiany się podobają.


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany imo na lepsze, przynajmniej te w wyglądzie Forum, pozostałe zmiany związane z nowym silnikiem oprogramowaniem dla mnie są niedostrzegalne, ale wierzę, że były konieczne. Pewne funkcjonalności ze "starego" Forum, które umknęły pamięci sukcesywnie są przywracane - super, dziękuję za to. Mam pytanie, czy możliwe jest stworzenie listy nowych funkcjonalności, które zostały dodane, bo może nie wszystkie odkryłem. Taka lista może z grafikami mogłaby być w osobnym wątku, zamkniętym dla wszelkich komentarzy po co to, dlaczego, co to zmienia itp itd, chociaż może byłoby ciekawie. Pewnie będą się pojawiać sukcesywnie nowe wraz z rozwojem, ale one mogłyby być dopisywane później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamy po prawej. Zajmują na telefonie 1/3 obszaru. Boję fa się schować. Masa osób o tym piszę. Da się coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamy po prawej. Zajmują na telefonie 1/3 obszaru. Boję fa się schować. Masa osób o tym piszę. Da się coś z tym zrobić?

Chyba nie. Nawet założyłem osobny wątek. Ale tam tylko jeden user próbował mi pomóc. Jednak bezskutecznie. :( A podejrzewam, że przyczyna tego leży gdzieś indziej.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia reklam na pewno będzie rozwiązana. Na ten moment niestety nie mamy na nie wpływu. W dużym skrócie, zdradzając trochę problem nad którym się głowimy, trzeba od samego początku przygotować nowy moduł do reklam i podmienić go z obecnym.


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziękuję. Przynajmniej wiem, że pracujecie nad tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia.

Te same na innych forach są widoczne w zdecydowanie lepszej jakości.

 

Przypomne raz jeszcze o widocznych punktach reputacji, funkcja jest, wystarczy ją tylko włączyć.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeśli chodzi o widoczne punkty jestem przeciwny jednak - spowoduje to tylko kolejną falę kłótni i dyskusji typu uzasadnij co ci się nie podoba/podoba w mojej wypowiedzi no bo przecież będzie już wiadomo kto dał - napięć na forum jest aż nadto 

- dałeś Heńkowi/Stefanowi plusa w ogóle rozumiesz temat? 

- twój plus jest złośliwy i nie ma nic wspólnego z poparciem dla autora posta

- i pewnie podstawowe pytanie na PW (możesz wyjaśnić czemu dałeś mu plusa a nie mi ?)

- itd...

Widoczne plusy nic nie zmienią na dobre mogą tylko zaszkodzić  

 

Ta cała reputacja to i tak najbardziej nadwyrężana "nagroda" dla udzielających się tutaj - wiele osób klika nie rozumiejąc w jakim one celu są.

Jest tu wiele osób z punktami tylko i wyłącznie za zdjęcie zegarka w temacie "Jaki zegarek masz dzisiaj na ręku"  jaka to reputacja?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zartuj Paweł :), one są widoczne, tylko nie dla zainteresowanego.;)

 

Sam wywolaleś temat to powiem ;)

 

Pamiętasz swoj post, w ktorym 'krytykowaleś' mnie w temacie w którym chcialem podziękować osobie ktora wyciagnela mnie z torow gdy wpadlem pod pociąg?

Przez ponad rok był to najpopularniejszy post na forum...( zegarkowym przypomnę)

Nie chcesz wiedzieć kto Ci zle zyczy i jest zawistny? :)

No chyba ze lubimy anonimowo wbić szpilkę...to zostawmy jak jest ;), lub zlikwidujmy te punkty-są i tak bez znaczenia od strony 'merytorycznej'.

 

P.S A ze ktoś czegoś nie rozumie, to zadne nowum na forum :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie chcesz wiedzieć kto Ci zle zyczy i jest zawistny?  :)

No właśnie o tym napisałem - gwarantuję że gdyby wtedy plusiki były widoczne miałbyś urazę do wielu - temat by się  rozwinął w kierunku pretensji po co dałeś itd... urazy do wielu by pozostały bo widzę tamten temat Cię dręczy i powraca  -_-

 

 

 

Przez ponad rok był to najpopularniejszy post na forum...( zegarkowym przypomnę)

Tamten temat z podziękowaniem dla dziewczyny sam założyłeś na forum (zegarkowym przypomnę) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat tak, w dziale 'po godzinach", ale o szyderstwa to już uzytkownicy się postarali :);)

A czy dręczy?-nie, ja wiem Pawle kto, z poziomu moda jest to widoczne :), chodzi tylko o transparentność.

Ktoś otarł się o smierć, a innym się to podoba, fajni muszą to byc ludzie, nieprawda ? :)- pozniej taki zwraca komuś uwagę ze błąd gramatyczny popelnił na forum :)

 

Więc jak mają być, niech bedą widoczne, jak nie, niech znikną z forum.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam chodziło bardziej o umiejscowienie tych podziękowań - wiadome było że ta dziewczyna tego nie przeczyta więc było bezcelowe - po co więc napisane (zegarkowym przypomnę) 

Nikt wtedy nie dał lajka bo cieszył się z Twojego nieszczęścia to gwarantuje za tych lajkujących kimkolwiek są 

Ja kończę Marku bo zaraz się widownia zleci  :)  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, mialeś racje ze tych 'mało rozumiejacych' jest wielu :)

Wiec lepiej przemilczeć, niż lajkiem potwierdzić ze sie ma problemy z mysleniem :)

 

Podziekowałem, bo taką mialem wewnetrzną potrzebę, zawsze to lepsze (?) niż temat o kupnie nowej pralki,prawda? :)

 

Koniec :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zmiana kosmetyczna, nie rzuca się w oczy po wejściu,nie trzeba szukać gdzie co było przed zmianą a to jest najważniejsze.. Duży plus :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z ustaleniami ,lista zmian do wdrożenia

 

 

  1. Brak pogrubienia nieprzeczytanych tematów. Podświetlenie paska tematu nieprzeczytanego/nowo napisanego, a nie tylko wytłuszczenie.
Brak pogrubienia tematów z nowymi wpisami. Słabo widoczne są wątki z nowymi, nieprzeczytanymi postami. Ta kropka to zdecydowanie za mało.  
Brak podświetlenia nieprzeczytanych tematów. 
Zaznaczenie tematów, w których ktoś pisał 
Brak strzałki na dole przenoszącej na górę danej strony. 
Brak "szybkiej nawigacji" przy nowej zawartości.
Opcja "Oznacz forum jako przeczytane" słabo działa. Samo naciśnięcie nie powoduje jeszcze zniknięcia kropek. Trzeba jeszcze przeładować stronę. Oznaczania całego działu jako przeczytane, w starym po lewej od tytułu była okrągła ikonka, pusta jak nie ma nowych postów, pełna jak są, jak się ją kliknęło, oznaczana była cała zawartość jako przeczytana. 
Dodanie opcji „kciuk w dół”, jako dodatkowa opcja oprócz like. 
Ujednolicenie tytułów. Część jest pisana wyłącznie dużymi literami. w niektórych pojawia się mała litera (ZABAWY i KONKURSY). Część jest wprost na bakier z ortografią (Zegarki Japońskie, Zegarki Chińskie) - to są przymiotniki.
Szybki podgląd wszystkich działów, bez konieczności otwierania zawartości całego forum w nowej karcie, oknie.
Możliwość edytowania postów jedynie 30 minut po napisaniu (z wyjątkiem tematów w dziale Sprzedam)
Włączanie/wyłączanie wersji mobilnej. 
Gdy jest 0 lajków kolor powinien być neutralny szary. Dopiero przy lajku powinien zmieniać sie na zielony. TAK
Poprawa regulaminu 
Wprowadzenie przy użytkowniku - sponsor forum - jeśli ma podpisaną umowę reklamową 
Poprawa modułu reklamowego ( UWAGA w kolejnym etapie , ze względu na konieczność wykonania nowego modułu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim i kolegów imieniu - BARDZO DZIĘKUJĘ  :)

 

 

 

post-68206-0-66556000-1479113772.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zgodnie z ustaleniami ,lista zmian do wdrożenia

 

 

 

 

 

 

 

co do czcionki - może faktycznie ankieta z trzema do wyboru

 

Witam,

szkoda, że nie uwzględniono.

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wybór jednej z trzech:

 

1. Open Sans

2. Arial

3. Verdana

 

edycja: jeśli to tylko ja "mieszam" z tymi czcionkami - to proszę to zignorować :)


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.