Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dariusz chlastawa

Nowy wygląd forum

Rekomendowane odpowiedzi

1. Czy moze ktos mi wyjasnic punkt 11, dlaczego ograniczono mozliwosc edytowania postow do 30 minut? Prosze przejmie. Pewnie czegos nie wiem.

2. Ankieta z czcionkami tak ( popieram wybor czcionek kolegi @Jacek K. ), a co z kolorystyka brazowo/bezowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8. Dodanie opcji „kciuk w dół”, jako dodatkowa opcja oprócz like.

 

Mamy plusy, którymi możemy wyrazić naszą aprobatę, poparcie i zadowolenie danym postem i jest to równie pozytywne co neutralne - nie ma żadnego znaczenia w kwestii "atmosfery" wśród wypowiedzi na forum. Natomiast minus jest nacechowany negatywnie i automatycznie spowoduje niepotrzebne przepychanki, pretensje i wypominki.

 

Ktoś dostał plusa? OK, super. Ktoś napisał posta z którym się zgadzam? OK, dam plusa. Podoba mi się zdjęcie? Dam plusa. Pozytywne nastawienie. Nie widzę sensu ani korzyści płynących z możliwości dawania minusów...

 

Wielu ma swoich zwolenników i przeciwników którzy śledząc swą ofiarę będą klikali minusy tak o.W takim przypadku jestem za jawnymi plusami/minusami mniej będzie tych złośliwie wystawionych

Jeśli mają być minusy, to zgadzam się z Pawłem, że powinny być jawne.

 

Jawne plusy (czy ewentualnie minusy) nie wniosą nic pożytecznego - mogą natomiast pogorszyć sprawę...

Paweł ujął to najlepiej:

 

Ja jeśli chodzi o widoczne punkty jestem przeciwny jednak - spowoduje to tylko kolejną falę kłótni i dyskusji typu uzasadnij co ci się nie podoba/podoba w mojej wypowiedzi no bo przecież będzie już wiadomo kto dał - napięć na forum jest aż nadto

- dałeś Heńkowi/Stefanowi plusa w ogóle rozumiesz temat?

- twój plus jest złośliwy i nie ma nic wspólnego z poparciem dla autora posta

- i pewnie podstawowe pytanie na PW (możesz wyjaśnić czemu dałeś mu plusa a nie mi ?)

- itd...

Widoczne plusy nic nie zmienią na dobre mogą tylko zaszkodzić

 

Pamiętajmy, że forum to nie Facebook, gdzie walką o przetrwanie jest zdobycie jak największej ilości lajków...

Plusy na forum to aż nadto.


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstydzisz się swojego poparcia którego ewentualnie udzielisz bzdurnemu wpisowi?, nie?, to wystarczy ze się głebiej zastanowisz....ta opcja to nie przymus, to możliwość....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Możliwość niejawnego nadawania minusów prownalbym do zgody na drobną chuligankę w czapce kominiarce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z ustaleniami ,lista zmian do wdrożenia

 

  1. Brak pogrubienia nieprzeczytanych tematów. Podświetlenie paska tematu nieprzeczytanego/nowo napisanego, a nie tylko wytłuszczenie.
Brak pogrubienia tematów z nowymi wpisami. Słabo widoczne są wątki z nowymi, nieprzeczytanymi postami. Ta kropka to zdecydowanie za mało.  
Brak podświetlenia nieprzeczytanych tematów. 
Zaznaczenie tematów, w których ktoś pisał 
Brak strzałki na dole przenoszącej na górę danej strony. 
Brak "szybkiej nawigacji" przy nowej zawartości.
Opcja "Oznacz forum jako przeczytane" słabo działa. Samo naciśnięcie nie powoduje jeszcze zniknięcia kropek. Trzeba jeszcze przeładować stronę. Oznaczania całego działu jako przeczytane, w starym po lewej od tytułu była okrągła ikonka, pusta jak nie ma nowych postów, pełna jak są, jak się ją kliknęło, oznaczana była cała zawartość jako przeczytana. 
Dodanie opcji „kciuk w dół”, jako dodatkowa opcja oprócz like. 
Ujednolicenie tytułów. Część jest pisana wyłącznie dużymi literami. w niektórych pojawia się mała litera (ZABAWY i KONKURSY). Część jest wprost na bakier z ortografią (Zegarki Japońskie, Zegarki Chińskie) - to są przymiotniki.
Szybki podgląd wszystkich działów, bez konieczności otwierania zawartości całego forum w nowej karcie, oknie.
Możliwość edytowania postów jedynie 30 minut po napisaniu (z wyjątkiem tematów w dziale Sprzedam)
Włączanie/wyłączanie wersji mobilnej. 
Gdy jest 0 lajków kolor powinien być neutralny szary. Dopiero przy lajku powinien zmieniać sie na zielony. TAK
Poprawa regulaminu 
Wprowadzenie przy użytkowniku - sponsor forum - jeśli ma podpisaną umowę reklamową 
Poprawa modułu reklamowego ( UWAGA w kolejnym etapie , ze względu na konieczność wykonania nowego modułu 

 

Wg mnie te wszystkie lajki (+) i nielajki (-) sięgają poziomu gimbazy: ten zalajkował, a tamten nie. Jeszcze inny napisał to samo, a moje skrytykował, itd, itd. i wnioskowałbym za zlikwidowaniem tej subiektywnej oceny na "+" oraz tej, która ma wejść na "-".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zgodnie z ustaleniami ,lista zmian do wdrożenia

 

 

Opcja "Oznacz forum jako przeczytane" słabo działa. Samo naciśnięcie nie powoduje jeszcze zniknięcia kropek. Trzeba jeszcze przeładować stronę.

 

Od kilku dni działa. Przynajmniej u mnie, a sam zgłaszałem ten problem. Metodą małych kroków idzie więc ku dobremu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że po tych wszystkich wdrożeniach, forum jest identyczne jak było, a jedynie ma inny kolor.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w końcu ma być rewolucja czy ewolucja? To, że muzealna kolorystyka i wygląd wymagały zmian, nie ulega wątpliwościom.

 

Czyli. Bazując na dobrym forum, trochę zmian. Tak, żeby również nowi użytkownicy chcieli rozwijać z nami swoją pasję. Bo zakładam, że każdy z nas ma w swojej karierze kumpla/kogoś z rodziny itp. kogo udało się zainteresować tą tematyką. Do tego też jest forum. Dajmy się pokubić i nie odstraszajmy :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) To, że muzealna kolorystyka i wygląd wymagały zmian, nie ulega wątpliwościom.

 

 

Witam,

ja bym nie uogólniał :).

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale czy ta reklama musi zasłaniać okno logowania oraz dostęp do opcji profilowych?

 

post-71916-0-61164400-1480192097_thumb.jpg

 

post-71916-0-95174100-1480192105_thumb.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze dla mnie są reklamy po prawej stronie. Bardzo ciężko czyta/pisze się na Forum. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rzeczywiście nie jest możliwe włączanie/wyłączanie tego nieszczęsnego paska? Co ciekawe, w tych wyszukiwarkach w których zapamiętane były ustawienia poprzedniej wersji forum paska nie mam. I nie mogę go włączyć.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, wiemy jak to wygląda i jedną z najważniejszych rzeczy zgłoszonych przez Zarząd było uporządkowanie tych reklam. Tak, żeby nie męczyły, nie wkurzały i nie przytłaczały. Prace trwają, ale to czasochłonna sprawa. Chcemy by wyglądało to dobrze, ale również żeby reklamodawcy mieli z nich pożytek. To co jest teraz, to nic związanego z nowymi zmianami. Nad tym pracujemy w tle. Uzbrójcie się proszę w cierpliwość. Na pewno niebawem będzie w końcu schludnie i porządnie :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Jak widzicie, część zmian przez Was zgłoszonych została już wprowadzona. Kilka elementów jest dyskusyjnych lub nie do końca jasno opisanych. Zerknijcie i pomóżcie:

1. Dodanie opcji „kciuk w dół”, jako dodatkowa opcja oprócz like.

To dość kontrowersyjna propozycja. Oprócz tego, po wprowadzeniu, to zmieni 'like' na reputację dodatnią i ujemną. Co myślicie?

2. Możliwość edytowania postów jedynie 30 minut po napisaniu.

Można wprowadzić, ale pojawi się problem w dziale sprzedam i podobnych. Co myślicie?
3. Brak "szybkiej nawigacji" przy nowej zawartości.
Co przez to rozumiecie i jak powinno to wyglądać?
4. Opcja "Oznacz forum jako przeczytane" słabo działa.
W jakim sensie słabo działa? Jest taka opcja i jak może zostać poprawiona?
5. Szybki podgląd wszystkich działów, bez konieczności otwierania zawartości całego forum w nowej karcie, oknie.
Jak coś takiego miałoby wyglądać?
 
Z pozostałych zgłaszanych tematów:
6. Ujednolicenie tytułów.
Będzie zrobione.
7. Uporządkowanie reklam.
W trakcie poprawiania.
 
Pozdrawiam

Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że z kolorem nic się nie da zrobić. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorystyka jest spójna ze stroną główną. Wiadomo. Ile osób, tyle gustów :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a/. Dolaczam sie do pytania kolegi @Dorian06 odnosnie kolorow, starych kolorow.

b/. Odnosnie punktu 2. Uwazam, ze mozliwosc edytowania powinna byc bezterminowa, poniewaz zawsze mozna bedzie uzupelnic wiedze w napisanych postach po czasie, gdy sie takowa zdobedzie, albo poprawic zrobione bledy czy to jezykowe czy merytoryczne, a tak , gdy jest limit czasowy to trzeba bedzie pisac nowy post korygujacy do starego posta i zrobi sie balagan.

c/ Brakuje mi punktu 8. Chodzi mi o podglad z "lapka" kto czyta dany dzial poniewaz kto czyta dany temat to ta mozliwosc istnieje. Np. w poscie: Nowy wyglad forum ta mozliwosc istnieje, ale np. w dziale: Proponowane zmiany-konsultacje tej mozliwosci nie ma, najezdzam strzalka myszki na uzytkownika i "lapki" nie ma, nie wiem kto czyta.

 

pozdrawiam

 

i wlasnie korzystam z mozliwosci edycji poniewaz zauwazylem zrobiony przeze mnie blad to raz

a po drugie odnosnie punktu 1

Jestem tak samo jak kolega dodge66 przeciwny " kciukowi w dol", a w ogole to takze i "kciukowi w gore", poniewaz jezeli mam cos do kogos na plus albo na minus to pisze post w temacie jawnie i koniec .Takie jest moje zdanie.

pozdrawiam raz jeszcze bo po edycji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwny punktowi 1 z powodów, które wymieniłem nieco wyżej. Plusy na forum to aż nadto.

 

Punkt 2 wydaje się być dobrym pomysłem jeśli chodzi o dział sprzedam, jednak jak wspomniał kolega Andrzej, może spowodować to więcej bałaganu niż porządku w normalnej wymianie zdań.

 

Po kliknięciu w ikonkę "PW" i wyświetleniu skrzynki odbiorczej, wiadomość nieprzeczytana jest słabo oznaczona - ma zaledwie nieco pogrubiony tytuł. Może byłaby możliwość mocniejszego zaznaczenia nowej/nieprzeczytanej wiadomości?


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już raz to pisałem, ale powtórzę.

post-6402-0-09030200-1480289284_thumb.jpg

 

Dlaczego podczas pisania odpowiedzi, gdy włączymy WIĘCEJ OPCJI, okno podjeżdża na górę strony?

Podczas zaawansowanej edycji traci się widok poprzedniego wpisu. Nie spotkałem się nigdzie z takim rozwiązaniem  To nie ułatwia pisania...

post-6402-0-12929100-1480289358_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbym zdecydowanie przeciwny wprowadzeniu punktu drugiego, tyczącego się ograniczeń w kwestii edycji postów. Takie rozwiązanie uniemożliwi uzupełnienie wiadomości o nowe, interesujące/poprawione informacje. Będzie trzeba pisać kolejny post, w rezultacie czego "podbijać" cały temat (np. w dziale sprzedam - ale nie tylko). Może to wprowadzać znaczący chaos. Ponadto, takie ograniczenie spowoduje, że nie będzie można poprawić składni, ortografii czy interpunkcji swoich postów. Co więc zrobię (z resztą nie tylko ja), gdy znajdę błąd w swojej wiadomości np. dzień po jej napisaniu? - zważywszy, że nie chcę, aby przypadkowe literówki mojego autorstwa były widoczne na Forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Koledzy. Jak widzicie, część zmian przez Was zgłoszonych została już wprowadzona. Kilka elementów jest dyskusyjnych lub nie do końca jasno opisanych. Zerknijcie i pomóżcie:

3. Brak "szybkiej nawigacji" przy nowej zawartości.
Co przez to rozumiecie i jak powinno to wyglądać?
 
 
5. Szybki podgląd wszystkich działów, bez konieczności otwierania zawartości całego forum w nowej karcie, oknie.
Jak coś takiego miałoby wyglądać?
 

 

 

Powinno to wyglądać tak, jak przez ostatnich kilka lat (już wrzucałem tę grafikę)...

 

Obecnie nie ma tej opcji. Dzięki niej bez wchodzenia w FORUM można było przejrzeć zawartość tego folderu. Teraz trzeba wejść w FORUM w aktualnie oglądanej przez nas karcie lub otworzyć FORUM w nowej karcie i przewinąć np. na sam dół szukając działu Sprzedam.

 

Nie wiem, chyba nie potrafię prościej tego wyjaśnić...

post-35535-0-57488200-1480332692_thumb.png


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dodanie opcji „kciuk w dół”, jako dodatkowa opcja oprócz like.

To dość kontrowersyjna propozycja. Oprócz tego, po wprowadzeniu, to zmieni 'like' na reputację dodatnią i ujemną. Co myślicie?

2. Możliwość edytowania postów jedynie 30 minut po napisaniu.

 

2x zdecydowane nie. Zapewne byłyby przypadki dawania - za sam fakt braku sympatii do kogoś. Natomiast brak edycji wprowadził by masę podwójnych postów tego samego użytkownika jeden pod drugim. Mnie często ogarnia jakaś dziwna ślepota i dopiero po napisaniu widzę jakiś babol itp. Nie chciałbym aby edycja była ograniczona do 30 minut. Ponadto bardzo chciałbym zobaczyć na nowo na dole taki sam pasek nawigacji jak u góry. Przykładowo: Klub Miłośników Zegarów i Zegarków/ DZIAŁ TECHNICZNY/ PROPONOWANE ZMIANY - KONSULTACJE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie

 

Rozumiem, że w takim razie lepiej nie wprowadzać punktów 1 oraz 2.

 

Punkt 3 teraz jest zrozumiały. Czy to oznacza, że punkt 5 to jest to samo? Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się w kwestii punktu 4?

 

Dodatkowo doszły kwestie zgłoszone przez kolegów Andrzeja Wachowicza oraz taranta.

 

Pozdrawiam


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, punkty 3. i 5. dotyczą tego samego.

 

Powrócę do poruszonej niedawno przeze mnie kwestii przycisku "Odśwież" w zawartości użytkownika.

Kiedyś była taka opcją, której usunięcia żałuję. Mała rzecz a cieszy  ;)  Może byłaby możliwość przywrócenia tego rozwiązania?

 

Dla zobrazowania mojej myśli przedstawiam wykonaną przeze mnie amatorsko grafikę.

post-35535-0-96343000-1480358885_thumb.png


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.