Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Projekt zegarka rocznicowego 100lat niepodległej Polski.

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomym obcokrajowcom Polska kojarzy się z papieżem JP2, Solidarnością i Wałęsą, potem z pierogami, kapustą itp. Jakoś nie słyszałem nic o lasach, ale może ze złymi obcokrajowcami rozmawiałem.

OK. Twój projekt, twoje zabawki. Życzę powodzenia.

 

Osobiście liczyłem po prostu na większą różnorodność w VC. Mam chrono,  mam bauhausa, mam VIS. Myślałem, że będzie jakiś pilot, nurek, zegarek z mechanizmem 24h tak żebym mógł sobie zrobić kolekcję wszystkich podstawowych "stylów" zegarkowych od VC.

Pozostaje czekać dalej. :)

 

Mam nadzieję, że projekt z opactwa Cystersów ruszy w końcu i będzie wypas w barokowym stylu z emalią i złoceniami ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciemno zielony się podoba. To kolor gdzie zmiana paska będzie zmieniała charakter zegarka. Od eleganckiego po militarny. Może zieleń z białą otoczką jak w GS i jakimiś czerwonymi małymi akcentami byłoby ok. Ale niekoniecznie b1bd6c29bc09d22f609417a68bd1b419.jpg

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać pola do dyskusji nie ma. Temat zamykam. Faktycznie łatwiej będzie zrobić coś bezosobowego co nie będzie miało obciążenia rocznicowego.

Co prawda pomysł na ten zegarek sięga roku 2016, podsunął mi go z resztą użytkownik Master Yoda, ale przez te kilka miesięcy społeczeństwo tak się zantagonizowało na punkcie wszystkiego co może się kojarzyć z patriotyzmem, że ma to przełożenie także na ten projekt. Szkoda, że moda na patriotyczne dziary i koszulki przesłania także pasjonatom zegarków obiektywnie spojrzeć na zwykły rocznicowy zegarek który byłby fajnym elementem kolekcji. To kolejny pokaz tego jak trudne jest projektowanie zegarków. Zajmuje to od pomysłu do efektu końcowego tak dużo czasu, że design czy pomysł może przestać być interesujący. Nie chcę zbierać złośliwych komentarzy i szufladkowania mnie jako kogoś kto chce iść z moda i prądem na patriotyzm. Zupełnie nie takie były zamiary ale spodziewałem się, że takie opinie będą bo przekorność i złośliwość Polaków jest znakiem szczególnym :D, więc jak coś jest na topie to za chwilę będzie na samym dole.

Cóż okazja naprawdę wyborna ale tam gdzie 2 Polaków tam 3 opinie.Skupiam się na Glacjologu a ten rocznicowy projekt przekształcam w coś uniwersalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skupiam się na Glacjologu a ten rocznicowy projekt przekształcam w coś uniwersalnego.

Polecam współpracę z Lasami Państwowymi xD

 

A tak bardziej serio, to fajnie, że obraziłeś się tylko dlatego, że ktoś ma odmienną wizję jak powinien wyglądać zegarek na tak ważną rocznicę.

Ujmując najprościej jak się da zobrazuję co tymi ostatnimi wpisami chcieliście zrobić. Otóż to zupełnie jakbyście chcieliście dać związkowcom Solidarności insygnia PZPR-u, ZSRS itp. Dosadniej się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać pola do dyskusji nie ma. Temat zamykam. Faktycznie łatwiej będzie zrobić coś bezosobowego co nie będzie miało obciążenia rocznicowego.

Co prawda pomysł na ten zegarek sięga roku 2016, podsunął mi go z resztą użytkownik Master Yoda, ale przez te kilka miesięcy społeczeństwo tak się zantagonizowało na punkcie wszystkiego co może się kojarzyć z patriotyzmem, że ma to przełożenie także na ten projekt. Szkoda, że moda na patriotyczne dziary i koszulki przesłania także pasjonatom zegarków obiektywnie spojrzeć na zwykły rocznicowy zegarek który byłby fajnym elementem kolekcji. To kolejny pokaz tego jak trudne jest projektowanie zegarków. Zajmuje to od pomysłu do efektu końcowego tak dużo czasu, że design czy pomysł może przestać być interesujący. Nie chcę zbierać złośliwych komentarzy i szufladkowania mnie jako kogoś kto chce iść z moda i prądem na patriotyzm. Zupełnie nie takie były zamiary ale spodziewałem się, że takie opinie będą bo przekorność i złośliwość Polaków jest znakiem szczególnym :D, więc jak coś jest na topie to za chwilę będzie na samym dole.

Cóż okazja naprawdę wyborna ale tam gdzie 2 Polaków tam 3 opinie.Skupiam się na Glacjologu a ten rocznicowy projekt przekształcam w coś uniwersalnego.

 

QV może jeszcze nie kończ projektu. Z tym moim wpisem to był oczywisty żart :)

 

Co do samego projektu: rocznica jest wielka i ważna, więc chyba fajnie by było to jednak jakoś uczcić. Cały dzień byłem w terenie i patrzyłem na tą naszą Polskę i myślałem, z czym mi się kojarzy. No nieodparcie z bielą i czerwienią, z czystością serca i krwią wylaną za wolność. No taką mamy historię, że ciągle ktoś nam "przeszkadzał".

 

Co do skojarzeń z Polską i "prawdziwym" obrazem to wg mnie coś takiego:

post-87540-0-36661700-1501514333_thumb.jpg

 

Jak widać na załączonym obrazku mamy tu także niebieski - kolor nieba, dumy...i mundurów. Jak dla mnie super!

 

Widziałbym też limitację do 100sztuk - od 1918 do 2018.

 

Myślałem też o tarczy z macicy perłowej, ale jak na męski zegarek mogłoby nie wyglądać za fajnie...no i cena byłaby wyższa...

 

Także QV może warto spróbować? Nasi przodkowie nie poddawali się bez walki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aby sprostać wyzwaniu trzeba oderwać się od prostej symboliki, typu czerwona tarcza z białymi akcentami.

Ja jeszcze swego pomysłu nie mam niestety.

Ale marsz w kierunku abstrakcyjnych skojarzeń to też nie jest rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł miał Piotr z tą obwódką, subtelnie, ładnie i patriotycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na propozycję @yahu i myślę:

Na deklu wytłoczony/grawerowany zarys granic z 1918 roku + odpowiednia literatura a na tarczy prostej kolorystycznie wytłoczony (wklęsły lub wypukły - do przemyślenia) zarys granic w stanie obecnym, tak, aby zajmował jak największą średnicę i był "dyskretnie" widoczny. I może to cepelia, ale jedną wskazówkę pomalowałbym na biało-czerwono z podziałem wzdłuż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na propozycję @yahu i myślę:

Na deklu wytłoczony/grawerowany zarys granic z 1918 roku + odpowiednia literatura a na tarczy prostej kolorystycznie wytłoczony (wklęsły lub wypukły - do przemyślenia) zarys granic w stanie obecnym, tak, aby zajmował jak największą średnicę i był "dyskretnie" widoczny. I może to cepelia, ale jedną wskazówkę pomalowałbym na biało-czerwono z podziałem wzdłuż.

Ten pomysł mi się podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na propozycję @yahu i myślę:

Na deklu wytłoczony/grawerowany zarys granic z 1918 roku + odpowiednia literatura a na tarczy prostej kolorystycznie wytłoczony (wklęsły lub wypukły - do przemyślenia) zarys granic w stanie obecnym, tak, aby zajmował jak największą średnicę i był "dyskretnie" widoczny. I może to cepelia, ale jedną wskazówkę pomalowałbym na biało-czerwono z podziałem wzdłuż.

 

 

Dobry projekt,moze  gdzies  zmieści  się  123  i  kajdany,element Husarii  ,zarys  granic przedrozbiorowych  w kratach ,symbol  wolności  to  Nike  ,może  jaks analogia  do Syrenki która  przecina  kajdany  z  liczba 123 itp.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wy tak na poważnie ?

Wszystkich nie zadowolisz, a poddawanie wszystkiego pod publiczne konsultacje, hmm... IMO jak w naszym parlamencie, żeby Ci tylko protestów nie zrobili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tak na poważnie ?

To samo pytanie zadałem sobie na głos gdy przeczytałem tu o lasach także tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tak na poważnie ?

Myślę, że trochę żartów w tym było. ;p

Ale kwintesencja tego wątku jest moim zdaniem taka - potencjalni klienci zegarków robionych poniekąd "na zamówienie" oczekują pewnej unikalności w designie. Stąd ciągłe prośby o numerację limitek, zarzuty przy kwarcowym chrono, że za dużo sztuk na rynek rzucone itp. 

Kupujący tego typu zegarki chce choć w minimalnym stopniu poczuć tę nutkę wyjątkowości. Nie oszukujmy się, gdy znajomy z pracy zobaczy na moim ręku kolejny "zwykły, zielony nudny zegarek" to przejdzie obok tego obojętnie. Prawdopodobnie nawet większość pomyśli, że to jakiś tani zegarek z bazaru "od ruska" za 50zł. 

Dlatego kupując taki nijaki zegarek 99% ludu woli coś od Seiko, Orienta czy Citizena bo przynajmniej marka znana.

 

VC jest marką niszową, dla pasjonatów (ale z mniej zasobnym portfelem). Dlatego moim zdaniem tak ważne jest aby zegarki posiadały konkretny ( i nie chodzi mi o kiczowaty jak Diesel) design. 

Ja ufam QV, Wszystkie dotychczasowe projekty były dla mnie zrobione ze smakiem, wyczuciem estetyki ale i z "pazurem". Niestety w ostatnich projektach tego pazura mi trochę zabrakło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie koncepcji z mapą - we Wrocławiu już kiedyś zaprojektowano zegarki z podobnym motywem  :) :

post-63011-0-58857800-1501752625_thumb.jpg

post-63011-0-08979400-1501752638_thumb.jpg

Zdjęcia z internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może parę uwag  analizujących dotychczasową ..chmm dyskusję :

1. PODKREŚLAM ,że wątek dotyczy de facto zaprojektowania /zgłaszania propozycji zegarka - no może jego duuużej części.. Więc nie ma co pisać ,że zegarek jest  be  i KONIEC ! .... BO GO JESZCZE NIE MA !

2. Skoro już wiemy jaki ViS jest wspaniały , i kto ma jakich kolegów , i ,że kolor niebieski tarczy jest be (od razu , jeszcze bez wszystkich ustaleń ) itd....  itd....  od TEJ PORY ZGŁASZAJMY PROPOZYCJE ! 

 

Podkreślam : PROPOZYCJE !

 

Czyli lecimy w konstryktywizm .

   Wszelkie uwagi , postulaty sugestie zdjęcia itd posłużą stworzeniu zegarka - burza mózgów gdzie padają  KAŻDE (najgłupsze nawet ) pomysły.

 

( Inne posty od tej chwili proponuję   kasować jako zaśmiecające wątek).

 

Jeszcze prościej ujmę : od podpierania betoniarki dom się nie zbuduje.

 

P.S. Ciekawe jaki jest procent postów w tym wątku a'la "nie bo nie"  i "nic nie wnoszę do dyskusji ale napiszę cokolwiek"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV, będziesz się ścigał z G.Gerlach kto zrobi lepszy zegarek na 100 lecie odzyskania niepodległości Polski :P Mają trzy modele wypuścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idą na grubo, ma być tourbilion i automatyczne chrono. Ciekawy jestem co z tarczą wymyslą.

 

Ale i tak bardziej kibicuję VC, bo piękna koperta jest i mechanizm świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zegarek wzorniczo powinien być nowoczesną interpretacją (rok 2018) zegarków z lat 20 poprzedniego wieku. To miałoby głęboki sens imho.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gerlacha nie kupię, nie lubię sztućców na ręku. Wiem to nie ten Gerlach ale i tak nie po m ojemu.

 

Tapatalka z telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.