Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość D@dik

Jako ze niechcialbym zasmiecac forum dorzuce sie tutaj :)

 

Jak kazdy chyba milosnik ruskich czasomierzy poluje na rozne komandiry, sputniki i szturmanskie :)))))

Ostatnio zastanawiam sie nad Poljotem Sputnikiem.

(zdjecie z forum watchuseek)

 

 

Dosyc fajny prosty zegarek, ale chcialbym uzyskac kilka blizszych informacji.

Na co zwrocic uwage przy kupnie? Pytanie moze glupie ale przy zupelnie pobieznych ogledzinach spotkelem sie juz z kilkama wersjami.

Rozne wskazowki (zakonczone grotem strzalki lub nie) mechanizmy 16 i 17 kamieni, w werkach kola z roznymi napisami gwiazdkami itd itp...

 

Wskazówki takie mają być jak w moim 

 

gallery_26467_715_28191.jpg

 

Szkło ma mieć lupkę - jak nie w moim ;-P

Co do mechanizmów to widziałem i 16 kamieniowe w kolekcjach i 17 kamieniowe. Na tarczy może się jeszcze pojawić oznaczenie werku KL1 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z lupka? o kurde takiego to chyba jeszcze na sprzedaz nie widzialem. dzieki za wskazowki

Jakie te wskazówki? sekunda z grotem? :D

Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nikt już nic nie pisał, więc teraz zagadkę mam ja.

Co to za zegarek?

Znalazłem informacje, że to kolekcja Traveller Aviatora, sprzedawana w samolotach i sklepach bezcłowych.

Tyle że tamte zegarki są kwarcowe, a tutaj sprzedający zarzeka się że to automat.

Spotkał się ktoś z Was z takim przypadkiem? Jeśli to automat, to co może być w środku?

 

59r1.jpg
k2gv.jpg
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za może głupie pytanie, ale czy takie same werki nie były montowane w Wołniach? Ja mam identyczny tylko że nie pozłacany z mojej Wołni. Nie mam aż takie pojęcia o radzieckich zegarkach, więc czy wostok i wołna to ten sam producent? Czy kożystają tylko z tego samego rozwiązania.

I czy rzeczywiście jest to złoty werk?

 

http://allegro.pl/stary-radziecki-wostok-vostok-zloty-werk-i3532785131.html


"Nim się odezwiesz pomyśl pierw nieco, bo często słowa jak by z worka lecą!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za może głupie pytanie, ale czy takie same werki nie były montowane w Wołniach? Ja mam identyczny tylko że nie pozłacany z mojej Wołni. Nie mam aż takie pojęcia o radzieckich zegarkach, więc czy wostok i wołna to ten sam producent? Czy kożystają tylko z tego samego rozwiązania.

I czy rzeczywiście jest to złoty werk?

 

http://allegro.pl/stary-radziecki-wostok-vostok-zloty-werk-i3532785131.html

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/94034-vostok-2802/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za może głupie pytanie, ale czy takie same werki nie były montowane w Wołniach? Ja mam identyczny tylko że nie pozłacany z mojej Wołni. Nie mam aż takie pojęcia o radzieckich zegarkach, więc czy wostok i wołna to ten sam producent? Czy kożystają tylko z tego samego rozwiązania.

I czy rzeczywiście jest to złoty werk?

 

http://allegro.pl/stary-radziecki-wostok-vostok-zloty-werk-i3532785131.html

Kolega Pmwas pieknie to opisał - masz to w linku powyżej

Mechanizm precyzyjny 2809 występował w Wostokach, Wołnach i chyba Ałmazach.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy uważacie, że był taki rodzaj Urala? Z tarczą, na której cyfry są konturowe a nie pełne? Ja osobiście nie wierzę - uważam, że to jakiś rodzaj przeróbki (może ratowania indeksów albo całej tarczy?) ale może ktoś ma inną wiedzę.

post-60300-0-11969700-1379167793_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiony dzisiaj na targu staroci za symboliczną sume. Jakie to lata - 90? Mój pierwszy rusek, fajnie cyka. Facet miał ich sporo, różne kolory tarczy.

post-55463-0-60923000-1379170695_thumb.jpg

post-55463-0-83804000-1379170706_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Amfibia automat, lata 80-90te :) Bardzo ładny i dosyć rzadki model. Uważaj na niego, bo automaty są delikatne i nie ma do nich części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzisiaj podczas porządków wpadł mi w ręce zegarek Łucz. Zegarek ten należał do babci, później do mamy więc jak mniemam jest dosyć stary. Siedzi w nim mechanizm SU 1814, a na kopercie jest grawer Au5(więc chyba złoto) :) Zegareczek po poruszeniu/potrząśnięciu nim chodzi przez kilka sekund. Nakręcanie nic nie daje. Chciałbym się zapytać czy ktoś z Was miał może styczność z takim urządzeniem? Ciekawi mnie wiek tego znaleziska oraz szacunkowa wartość(nie wiem czy brać się za odrestaurowanie). Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam serdecznie!

post-61071-0-98184000-1379181612_thumb.jpgpost-61071-0-92217600-1379181614_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru odlozyc go do pudełka, będzie na ręku. A czy ktoś pomoże co znaczą litery W D W (brak rosyjskiej czcionki wiec spolszczylem) powyzej napisu komandirskij

 

ok mam Воздушно-десантные войска (ВДВ) to chyba bedzie wojska powietrzno desantowe

Edytowane przez wytrych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CAM00459j_nwqaxwx.jpgWitam, może mi ktoś przybliżyć co to za zegarek? I czy ewentualnie jest coś wart.

Edytowane przez smug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

może mi ktoś przybliżyć co to za zegarek? I czy ewentualnie jest coś wart.

jak przybliżysz nam jeszcze fotkę z mechanizmem, to prędzej dowiesz się czegoś o tej rakecie... a tak tylko mogę podejrzewać, że to byc może automat?

 

Wtedy też bliżej będzie można ocenić czy ta raketa jest warta dwie pobiedy czy dwie trzecie łucza?  :) 
 


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy też bliżej będzie można ocenić czy ta raketa jest warta dwie pobiedy czy dwie trzecie łucza?   :) 

 

Dobre, dobre :) Intelektualne a zarazem mętne tzn. chciałem powiedzieć dyplomatyczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wpadł mi w ręce zegarek Slava 21 jewels  z tyłu numer 438334  z boku  wybite Au5  fotki poniżej.

 

jakieś informacje na temat wartości , zegarek działa.

 

pozdrawiam.

post-65247-0-43642100-1379337097_thumb.jpg

post-65247-0-54414500-1379337118_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartość sentymentalna - bezcenna, materialna - niezgodna z regulaminem forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przybliżysz nam jeszcze fotkę z mechanizmem, to prędzej dowiesz się czegoś o tej rakecie... a tak tylko mogę podejrzewać, że to byc może automat?

 

Wtedy też bliżej będzie można ocenić czy ta raketa jest warta dwie pobiedy czy dwie trzecie łucza?   :) 

 

CAM00468j_nspxwnh.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak przybliżysz nam jeszcze fotkę z mechanizmem, to prędzej dowiesz się czegoś o tej rakecie... a tak tylko mogę podejrzewać, że to byc może automat?

 

Wtedy też bliżej będzie można ocenić czy ta raketa jest warta dwie pobiedy czy dwie trzecie łucza? :)

 

CAM00468j_nspxwnh.jpg
od razu bylo wiadomo ze tp nie automat koronka wskazuje czeste nakrecanie przez co jest taka wyslizgana

KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzisiaj podczas porządków wpadł mi w ręce zegarek Łucz. Zegarek ten należał do babci, później do mamy więc jak mniemam jest dosyć stary. Siedzi w nim mechanizm SU 1814, a na kopercie jest grawer Au5(więc chyba złoto) :) Zegareczek po poruszeniu/potrząśnięciu nim chodzi przez kilka sekund. Nakręcanie nic nie daje. Chciałbym się zapytać czy ktoś z Was miał może styczność z takim urządzeniem? Ciekawi mnie wiek tego znaleziska oraz szacunkowa wartość(nie wiem czy brać się za odrestaurowanie). Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam serdecznie!

 

Łucz w złoconej kopercie (Au5 - oznacza złocenie grubości 5 mikronów), pewnie z lat 80'tych (piszę bez zaglądania do katalogów, bo to trochę dużo szukania). Wartość jedynie może mieć sentymentalną, na pewno nie warto oddawać do renowacji. Jest to jeden z sympatyczniejszych raczeckich mechanizmów "damskich" - dość dokałdny, fajnie zaprojektowany. Mysle, ze 100% oryginał, nie żaden składak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę staż pytających, być może najcelniejszą odpowiedzią na prośbę o wycenę byłoby – wystaw od minimalnej i nie podbijaj z innych kont :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem pocztą zegarki na których miałem podszkolić swoją wiedzę i je rozebrać, ale okazuję się, że Moskwa chodzi i ma werk co do którego chyba czytałem, że jest rzadki - tutaj znalazłem podobny z Leningrada http://zegarkiclub.pl/forum/topic/36981-co-to-za-zegarek-tu-pytamy-o-swoje-znaleziska-zakupy/page-233?do=findComment&comment=1045046 tylko inny opis na kole ... tutaj jest podobny też z Leningrada ale na 15 kamieniach http://zegarkiclub.pl/forum/topic/36981-co-to-za-zegarek-tu-pytamy-o-swoje-znaleziska-zakupy/page-226?do=findComment&comment=1029915
Przy okazji wyczyściłem zegarek CTAPT który okazał się również dobry i nawet tarcza ładnie jest zachowana więc czyszczenie mech. plus szkiełko i dalej muszę szukać czegoś do nauki a kolekcja plus dwa następne powiększona

mechanizm z Moskwy i drugi zegarek to CTAPT

post-62679-0-34950400-1379362008_thumb.jpg

 

a tak wyglądał na aukcji (zdjęcia pożyczone)

post-62679-0-95083400-1379362259_thumb.jpg

Edytowane przez RTK-WGM

Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za dziwne pytanie ale w tym poście:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/54037-reanimacja-ponowne-narodziny-czyli-zegarki-przed-i-po-odpicowaniu/?p=1039578

Użytkownik pmwas stwierdził że jego Wołna jest z roku 57.

 

W związku z tym mam pytanie czy da się określić rocznik mojej sztuki?

http://zegarkiclub.pl/forum/gallery/image/7896-wo%C5%82na-22-kamienie/


"Nim się odezwiesz pomyśl pierw nieco, bo często słowa jak by z worka lecą!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź co masz wybite pod napisem 22kamienie - tak jak na zdjęciu Kolegi pmwas powinien być wybity kwartał i rok produkcji np. 3-57 czyli 3kwartał 1957 roku.

Pozdrawiam!

Przemek

Ps poszukaj na Forum o Wołnach gdzieś widziałem, że od pewnego momentu prokukcji (chyba po 1960 r. ale nie jestem na 100% pewien) nie datowano już mechanizmów.


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.