Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie pociągnie dw5900 ;)

 

mnie dzisiaj pociąga, ten pierwszy z prawej, gd120ts,  :P 13753107_DSCF1389.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, a za chwilę bazarek :rolleyes:

Jak nie przypasuje to bardzo możliwe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników tych modeli G-Shock'a: 

https://www.eglobalcentraluk.com/casio-g-shock-professional-rangeman-triple-sensor-watch-gw-9400-1-black.html?gclid=Cj0KCQiArqPgBRCRARIsAPwlHoXeiTg0QBrKW7JXpXvGdePJn-ChlraPXUwHeOZG_mC-sgmOGST4vUcaAjjvEALw_wcB#description  

https://www.eglobalcentraluk.com/casio-g-shock-master-of-g-mudmaster-tough-solar-watch-gwg-1000-1a3-black-and-green.html#description 

Który wybrać jeśli wziąć pod uwagę wyłącznie aspekt wygody noszenia i ogólnego wrażenia. Różnica w cenie choć dość spora nie jest aż tak istotna, a funkcje jakie oba zegarki oferują są dość podobne. Nie pracuję w kopalni ani "trudnym terenie" a zakup planuję wyłącznie ze względu na fakt ,że oba mi się podobają. Niestety nie mam możliwości przymierzenia żadnego i liczę na pomoc fachowców. Nadgarstek 18-19 cm. Nadmienię, że ze zdjęć bardziej przemawia do mnie GWG :rolleyes:

Edytowane przez gruby2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie pociągnie dw5900 ;)

Szału ni ma Panie ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam GW9400 i jesli chodzi o dostęp do funkcji to nie ma sie do czego przyczepić ale jesli chodzi o dopasowanie do nadgarstka to GWG wymiata. Bierz oba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam GW9400 i jesli chodzi o dostęp do funkcji to nie ma sie do czego przyczepić ale jesli chodzi o dopasowanie do nadgarstka to GWG wymiata. Bierz oba

Nie mam miejsca w pudełku.................drugim :rolleyes:

Na profilu Tomasza znajdziesz recki tych modeli:

 

https://www.youtube.com/channel/UCEGXFu-wHGaJNay7pLyO6eg/videos

 
Dzięki.
Edytowane przez gruby2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który wybrać jeśli wziąć pod uwagę wyłącznie aspekt wygody noszenia i ogólnego wrażenia.

Prawda jest taka, że zapewne i tak prędzej, czy później kupisz oba i będziesz miał okazję się przekonać na własnej skórze.

Podoba Ci się GWG - kupuj, później łatwiej Ci przyjdzie zakup Rangemana, bo tańszy  ;) A jak już ponosisz oba, to będziesz wiedział, że pomimo podobnych funkcji, to dwa różne zegarki :)

 

Moje zdanie jest następujące:

 

wygoda noszenia - GWG-1000

 

design i lans factor - GWG-1000 - a na żółtym pasku to już w ogóle  ;)

 

ogólne wrażenie solidności - GWG-1000 - do Range'a straciłem nieco zaufania przez te wyłamujące się uszy przy mocowaniu paska (ok, jednostkowe przypadki, ale jednak miały miejsce)

 

funkcje - GW-9400 - "normalny timer", a nie do gotowania jajek (timer w GWG jest tylko max 60min.), wschody i zachody słońca, start stopera jednym przyciskiem, czytelniejszy wyświetlacz

 

obsługa - GW-9400 - szybkość ustawiania timera, alarmów, wprowadzania zmian w ustawieniach zegarka (w GWG wszystko bierze w łeb przez odkręcaną koronkę); czasami zdarza mi się przestawiać timer kilka razy dziennie, nie wyobrażam sobie odkręcania koronki za każdym razem kiedy chcę zmienić jego nastawy

 

cena - tu zdecydowanie GW-9400

 

W zasadzie, jeśli chodzi o moje kryteria, to jest remis. Który bym wybrał? Jako jedyny zegarek - GW-9400. Mając kilka G, każdy ze stoperem, timerem, alarmami - zdecydowanie GWG-1000 ;)

 

29643317108_a900d5def8_z.jpg

 

43336135195_333b6bec43_o.jpg

 

41799432390_69adac83f2_h.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ogólne wrażenie solidności - GWG-1000 - do Range'a straciłem nieco zaufania przez te wyłamujące się uszy przy mocowaniu paska (ok, jednostkowe przypadki, ale jednak miały miejsce)

 

 

To IMO bardzo poważna wada, w zasadzie dyskwalifikująca zegarek oznaczony symbolem G-Shock.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że zapewne i tak prędzej, czy później kupisz oba i będziesz miał okazję się przekonać na własnej skórze.

Podoba Ci się GWG - kupuj, później łatwiej Ci przyjdzie zakup Rangemana, bo tańszy  ;) A jak już ponosisz oba, to będziesz wiedział, że pomimo podobnych funkcji, to dwa różne zegarki :)

 

Moje zdanie jest następujące:

 

wygoda noszenia - GWG-1000

 

design i lans factor - GWG-1000 - a na żółtym pasku to już w ogóle  ;)

 

ogólne wrażenie solidności - GWG-1000 - do Range'a straciłem nieco zaufania przez te wyłamujące się uszy przy mocowaniu paska (ok, jednostkowe przypadki, ale jednak miały miejsce)

 

 

 

 

 

 

 

 

Na codzień chodzę w zegarkach typu pilot, diver, rzadziej jakiś garniturowiec. G-shocka używałbym w sytuacjach bardzej ekstremalnych, typu warsztat , dzień prac na podwórku  -_-  , wyprawa do lasu na strzelankę ASG.....czy gdziekolwiek indziej. Staram się mieć jeden zegarek danego typu stąd moje pytanie co wybrać jeśli chodzi o wygodę. Wybiorę jednak GWG  :rolleyes:. Ewentualnie dokupię ten żółty pasek i na pewno ten  ''tan'' pustynny

Edytowane przez gruby2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi uszami w romku to z moich obserwacji wynika, że ludzie za mocno go zapinają, zaciągną pasek tak, że krew do palców nie dopływa a później pretensje, że uszy puściły przy większym wyproście grzebitowym nadgarstka. Uważam, że to jest główną przyczyną. Mam łapkę 20cm, ostatnio ktoś wrzucał fotkę gw9400 z nadgarstiem 21 i 2 dziurki ciaśniej zapięty niż mój...to sorry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi uszami w romku to z moich obserwacji wynika, że ludzie za mocno go zapinają

 

Mam nadgarstek ~19cm, jak zapnę luźniej  (4 dziurka od końca, tak noszę), zegarek układa się trochę przekręcony na zewnątrz > często poprawiam. Z kolei jak zapnę ciaśniej (5 dziurka od końca). to przy silnym wygięciu dłoni (jak przy pompkach) jest silny nacisk na obudowę > pasek mocno się naciąga i cała siła przenosi się na te uszy. Myślę, że  z czasem, ten plastik/żywica straci swoją plastyczność, stanie się bardziej kruchy i podatny na pękanie. Sam pasek również ma inną plastyczność w zależności od temperatury.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadgarstek ~19cm, jak zapnę luźniej (4 dziurka od końca, tak noszę), zegarek układa się trochę przekręcony na zewnątrz > często poprawiam. Z kolei jak zapnę ciaśniej (5 dziurka od końca). to przy silnym wygięciu dłoni (jak przy pompkach) jest silny nacisk na obudowę > pasek mocno się naciąga i cała siła przenosi się na te uszy. Myślę, że z czasem, ten plastik/żywica straci swoją plastyczność, stanie się bardziej kruchy i podatny na pękanie. Sam pasek również ma inną plastyczność w zależności od temperatury.

Poza tym pasek też z czasem (a właściwe z eksplatacją) wyciąga się nieznacznie i to może być klucz do dopasowania zegarka. U mnie np. Romek, Mudmaster czy GPW-1000 leżą idealnie na 5 dziurce licząc od mocowania paska (chudy nagdarstek 17cm), ale już np. King na 5 dziurce obraca się na nadgarstku, a na czwartej jest minimalnie za ciasno i pewnie przy mocnym odchyleniu nadgarstka do tyłu mogłoby być nieciekawie. I tu cała nadzieja w wyciągnięciu się paska pod wpływem stałej eksploatacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To IMO bardzo poważna wada, w zasadzie dyskwalifikująca zegarek oznaczony symbolem G-Shock.

 

Słusznie.

Zwłaszcza, że były już chyba dwa udokumentowane takie przypadki...  ;) 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie.

Zwłaszcza, że były już chyba dwa udokumentowane takie przypadki...  ;)

Tutaj na forum były co najmniej 4 przypadki opisane ale rozumiem sarkazm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj na forum były co najmniej 4 przypadki opisane ale rozumiem sarkazm ;)

 

A ja nie  :(

 

https://forums.watchuseek.com/f17/broken-lugs-gw-9400-1-a-2733658.html

 

https://forums.watchuseek.com/f17/g-shock-rangeman-gw-9400-1-parts-broken-off-988963.html

Edytowane przez Jacek K.

 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w Romku cwicze na drazku i na poreczach symetrycznych nie mowiac o zwyklych cwiczeniah silowyh. Zegarek jak ma cokolwiek luzu nie powinien miec problemow. GW 9400 to zegarek ktorego sprzedano miliony. Wydaje mi sie ze odsetek problemow niepokazuje bledu w budowie modelu tylkobrak zrozumienia podstawowych zasad fizyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kowaljl

 

"(...) brak zrozumienia podstawowych zasad fizyki"

 

Raczej mechaniki ... w tak (błędnie) zaprojektowanych uszach, wycięcie powoduje powstanie zjawiska karbu, które powoduje ich pękanie.

Aż dziwne, że japońscy konstruktorzy to przeoczyli ... Myślę, że większość ludzi mających styczność z konstrukcją i wytrzymałością materiałów, tak by tego węzła nie zaprojektowała.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tych uszach było gadane już Xdziesiąt razy - rozumiałbym panikę w przypadku gdyby raz na miesiąc, nooo raz na rok komuś z naszego forum pękały albo wyłamywały się rzeczone uszy - zegarek na rynku jest od ponad 5-ciu lat, temat "na jego cześć" ma 655 stron, jest to jeden z najpopularniejszych "G" na tym i innych europejskich forach - a co jakiś czas znajduje się ktoś kto bije pianę w temacie tych uszu... koperta kosztuje (z tego co pamiętam) nieco ponad stówkę jak się zegarka nie nosi na ścisk to nic się nie wyłamie...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak mają pękać? Jak trzymane w skrzyneczkach albo za szybą na stojaczku   :P

Edytowane przez seeby

Potrzebujesz używanego lapka do 300-400zł lub części? Pisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.