Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma takiej opcji. Konstytucyjnie gwarantowane prawo wlasnosci. A nie, sorry, jak konstytucyjnie, to niegwarantowane.


bibbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Lukasz23212 napisał(-a):

Teraz sie podpisuje cos jak kupujesz rolexa ze nie mozna ich odsprzedac - poprawcie mnie jesli sie myle

Cały czas tak było, w deklaracji chęci zakupu jest punkt że nie planujesz odsprzedaży czy jakoś tak, nie mam teraz pod ręką.

Martwy zapis, nie do zweryfikowania i bez żadnych sankcji, tyle że jak Cię namierzą a nie jesteś zaprzyjaźnionym fliperem to przy kolejnym zamówieniu pewnie wylecisz z kolejki z powodu "braku możliwości zrealizowania zamówienia"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bugs napisał(-a):

Cały czas tak było, w deklaracji chęci zakupu jest punkt że nie planujesz odsprzedaży czy jakoś tak, nie mam teraz pod ręką.

Martwy zapis, nie do zweryfikowania i bez żadnych sankcji, tyle że jak Cię namierzą a nie jesteś zaprzyjaźnionym fliperem to przy kolejnym zamówieniu pewnie wylecisz z kolejki z powodu "braku możliwości zrealizowania zamówienia"

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi o pkt 9, w związku z pkt 2.

 

IMG_20230612_120236.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba chodzi o pkt 9, w związku z pkt 2.
 
IMG_20230612_120236.thumb.jpg.45571578f7ccfdeddc561ecea076f032.jpg
Dokładnie pkt 9 vs pkt 2.
6f46da9e3497e2e52f4e6e061da05bc1.jpgd2c7060ea66c43ea9c389c4b6f9843c6.jpg

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzedaż rolexa to.. 

Zwyczajnie w świecie zostaniesz ekskomunikowany.

Twoja historia zakupowa bezpowrotnie przepadnie. 

A gdybyś kiedykolwiek zapragnął kupić w Kruku Patek Philippe to szybko się okaże że Dante Alighieri w drodze przez zaświaty i piekło miał łatwiej od Ciebie :D 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sanik napisał(-a):

Chyba chodzi o pkt 9, w związku z pkt 2.

 

 

To by jeszcze jeden z drugim próbował dyskutować, wystarczy punkt 10 i wewnętrzna "czarna lista" i po temacie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem na Plac Konstytuacji przed chwilą. 

Pan powiedział, że weryfikacja u nich została zakończona więc kto nie dostałem maila negatywnego (ja nie dostałem) to oficjalnie jest na liście.

Ja zapisałem się na OP 41 Celebration.

Pozostało czekać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, ArtiGarnek napisał(-a):

Dzwoniłem na Plac Konstytuacji przed chwilą. 

Pan powiedział, że weryfikacja u nich została zakończona więc kto nie dostałem maila negatywnego (ja nie dostałem) to oficjalnie jest na liście.

Ja zapisałem się na OP 41 Celebration.

Pozostało czekać.

 

U nich, czyli gdzie?

Bo jeśli to miałby być weryfikacja przez ten salon, to raczej mało pewna informacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sanik napisał(-a):

U nich, czyli gdzie?

Bo jeśli to miałby być weryfikacja przez ten salon, to raczej mało pewna informacja.

Nie pytałem.

Tylko  mi powiedział, że jeśli nie dostałem maila (niektórzy tutaj dostali takie) to jestem już na oficjalnej liście.

Oczywiście, że nie oznacza to że dostanę zegarek ale w moim rozumieniu przeszedłem tylko pierwszy przesiew. 

W dniu 11.06.2023 o 15:48, SPS napisał(-a):

takie tam heheszki :D 

Rolex vs Omega Customer experience :D 

 

 

 

Podobno to prawdziwe nagranie z kamer ochrony w salonie Rolexa :) 

Edytowane przez ArtiGarnek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SPS napisał(-a):

Jak sprzedaż rolexa to.. 

Zwyczajnie w świecie zostaniesz ekskomunikowany.

Twoja historia zakupowa bezpowrotnie przepadnie. 

A gdybyś kiedykolwiek zapragnął kupić w Kruku Patek Philippe to szybko się okaże że Dante Alighieri w drodze przez zaświaty i piekło miał łatwiej od Ciebie :D 

 

 


…i jeszcze linijką po łapach oberwiesz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

W dniu 25.05.2023 o 22:56, Walezy napisał(-a):

Nie widzę ich jednak jako produkt, który obiektywnie jest lepszy od konkurencji, która często tez jest tańsza.

 

Hmmm było wałkowane tyle razy 

No ale napiszę raz jeszcze, bo lubię ;)

 

Pokaż mi w takim razie konkurencyjne firmy, które:

 

- produkują KAŻDY zegarek w specyfikacji chodu -2 do +2 a jeżeli tego nie spełniają to można zegarek reklamować

- produkują wskazówki z białego złota

- indeksy w bezelu wypełniają platyną

 

To tak na szybko 3 punkty, reszte sobie póki co odpuszczę, bo już mi się znudziło pisanie :) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, pisar napisał(-a):

  

 

Hmmm było wałkowane tyle razy 

No ale napiszę raz jeszcze, bo lubię ;)

 

Pokaż mi w takim razie konkurencyjne firmy, które:

 

- produkują KAŻDY zegarek w specyfikacji chodu -2 do +2 a jeżeli tego nie spełniają to można zegarek reklamować

- produkują wskazówki z białego złota

- indeksy w bezelu wypełniają platyną

 

To tak na szybko 3 punkty, reszte sobie póki co odpuszczę, bo już mi się znudziło pisanie :) 

Nie wiem czy wiesz ale np. certyfikat Master Chronometer Omegi oznacza że zegarek NIGDY nie będzie się późnił ( w przeciwieństwie do Rolexa ), dokładność chodu nie będzie miała większej dobowej odchyłki niż 5s ( ok, w Rolexie 4, cała sekunda dokładniej ) ale za to producent gwarantuje że zostanie utrzymana po poddaniu go wpływowi pola magnetycznego o natężeniu 15000 Gaussów, przy 100% i 33% rezerwy chodu. Też całkiem niezła specyfikacja, może nawet lepsza.

Złote wskazówki i platynowe indeksy to nie wiem w czym mają mieć przewagę, można jeszcze diamenciki w indeksach powsadzać. Nigdy bym ich w Subie nie zauważył gdybym gdzieś nie przeczytał że są.

To naprawdę nie jest jakaś wyjątkowa wyjątkowość tylko jak widać genialny marketing, i tu faktycznie konkurencyjne firmy są daleko w tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bugs napisał(-a):

Nie wiem czy wiesz ale np. certyfikat Master Chronometer Omegi oznacza że zegarek NIGDY nie będzie się późnił ( w przeciwieństwie do Rolexa ), dokładność chodu nie będzie miała większej dobowej odchyłki niż 5s ( ok, w Rolexie 4, cała sekunda dokładniej ) ale za to producent gwarantuje że zostanie utrzymana po poddaniu go wpływowi pola magnetycznego o natężeniu 15000 Gaussów, przy 100% i 33% rezerwy chodu. Też całkiem niezła specyfikacja, może nawet lepsza.

Złote wskazówki i platynowe indeksy to nie wiem w czym mają mieć przewagę, można jeszcze diamenciki w indeksach powsadzać. Nigdy bym ich w Subie nie zauważył gdybym gdzieś nie przeczytał że są.

To naprawdę nie jest jakaś wyjątkowa wyjątkowość tylko jak widać genialny marketing, i tu faktycznie konkurencyjne firmy są daleko w tyle.

Skąd wziąłeś te 4s? Rolex gwarantuje dokładność na poziomie +/-2s na dobę, czyli dwa i pół razy lepszą od Omegi. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bugs, pewnie racja z tymi diamencikami, w sumie  w czym ma mieć przewagę lepiej wykończona koperta, jak może być jak w zegarku jak za 500pln;) 

 

Co do materiału wskazówek w subie (i innych rolkach) , wychodzi że mogłyby być bylejakie, skoro nie zwracasz uwagi na szczegóły jak piękny kolor złota od razu dający się rozpoznać jako inny niż w pospolitych zegarkach. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Bugs napisał(-a):

Nie wiem czy wiesz ale np. certyfikat Master Chronometer Omegi oznacza że zegarek NIGDY nie będzie się późnił ( w przeciwieństwie do Rolexa ), dokładność chodu nie będzie miała większej dobowej odchyłki niż 5s ( ok, w Rolexie 4, cała sekunda dokładniej ) ale za to producent gwarantuje że zostanie utrzymana po poddaniu go wpływowi pola magnetycznego o natężeniu 15000 Gaussów, przy 100% i 33% rezerwy chodu. Też całkiem niezła specyfikacja, może nawet lepsza.

Złote wskazówki i platynowe indeksy to nie wiem w czym mają mieć przewagę, można jeszcze diamenciki w indeksach powsadzać. Nigdy bym ich w Subie nie zauważył gdybym gdzieś nie przeczytał że są.

To naprawdę nie jest jakaś wyjątkowa wyjątkowość tylko jak widać genialny marketing, i tu faktycznie konkurencyjne firmy są daleko w tyle.

Po pierwsze rolex to -/+ 2 sek po drugie zestawienie rolexa do omegi pokazuje kto jest krolem - co nie oznacza ze omega jest słaba, robi swietne zegarki ale nie na poziomie rolexa

Edytowane przez Lukasz23212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że poważne zegarki zaczynają się półkę wyżej niż Rolex i Omega, więc nie ma co się kłócić kto jest lepszy z "przegranych" :)

Wysłane z mojego NE2213 przy użyciu Tapatalka


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, zielony.m napisał(-a):

A ja uważam, że poważne zegarki zaczynają się półkę wyżej niż Rolex i Omega, więc nie ma co się kłócić kto jest lepszy z "przegranych" :)

Wysłane z mojego NE2213 przy użyciu Tapatalka
 

Oczywiscie ze tak- mowimy  i porownujemy srednia klase… jak przyloze rolexa do mojego patka to rzecz sie ma zupelnie inaczej…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Bugs napisał(-a):

Nie wiem czy wiesz ale np. certyfikat Master Chronometer Omegi oznacza że zegarek NIGDY nie będzie się późnił ( w przeciwieństwie do Rolexa ), dokładność chodu nie będzie miała większej dobowej odchyłki niż 5s ( ok, w Rolexie 4, cała sekunda dokładniej ) ale za to producent gwarantuje że zostanie utrzymana po poddaniu go wpływowi pola magnetycznego o natężeniu 15000 Gaussów, przy 100% i 33% rezerwy chodu. Też całkiem niezła specyfikacja, może nawet lepsza.

Złote wskazówki i platynowe indeksy to nie wiem w czym mają mieć przewagę, można jeszcze diamenciki w indeksach powsadzać. Nigdy bym ich w Subie nie zauważył gdybym gdzieś nie przeczytał że są.

To naprawdę nie jest jakaś wyjątkowa wyjątkowość tylko jak widać genialny marketing, i tu faktycznie konkurencyjne firmy są daleko w tyle.

 

Ok zgoda ale tylko częściowa

Ja podaje 3 fakty - to nie jest kwestia mojego upodobania i moich preferencji, tylko takie są fakty

Ok na jeden odpowiadasz argumentem, który kupuję ale pytanie: czy każda sztuka sprzedawanej Omegi tak ma, że jest gwarancja "Master Chronometer"?

 

2 pozostałe wywody to Twoja prywatna opinia, która mnie w tej wymianie zdań nie interesuje

Nie twierdzę, że to jest wyjątkowość ale takie są fakty a o nich rozmawiamy


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minutes ago, pisar said:

każda sztuka sprzedawanej Omegi tak ma, że jest gwarancja "Master Chronometer"

 

Sa jeszcze jakieś stare serie damskich speedmasterów 38mm, które nie mają tego certyfikatu. I kwarcowe modele, też damskie. Z typowo męskich modeli ciężko spotkać już nowe wypusty bez certyfikatu, chyba że jakieś leżaki sklepowe typu De Ville sprzed paru lat (nowa seria De Ville już ma nowe mechanizmy i METAS).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Bugs napisał(-a):

Złote wskazówki i platynowe indeksy to nie wiem w czym mają mieć przewagę, można jeszcze diamenciki w indeksach powsadzać. Nigdy bym ich w Subie nie zauważył gdybym gdzieś nie przeczytał że są.

A nie jest tak że Rolex robi indeksy i wskazówki ze złota bo złoto się nie utlenia, czytaj: lata całe te wskazówki wyglądają tak samo? Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, beniowski napisał(-a):

A nie jest tak że Rolex robi indeksy i wskazówki ze złota bo złoto się nie utlenia, czytaj: lata całe te wskazówki wyglądają tak samo? Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.

 

Podobnie mi się wydaje - widziałem już w kilku względnie nowych zegarkach na wskazówkach malutkie skazy widoczne z bardzo bliska pod odpowiednim kątem, więc domyślam się, że z czasem te punktowe skazy będą się powiększać wraz z utlenianiem. Natomiast na roleksowych ze złota do tej pory nie widziałem takich rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Bugs napisał(-a):

 

Nie wiem czy wiesz ale np. certyfikat Master Chronometer Omegi oznacza że zegarek NIGDY nie będzie się późnił ( w przeciwieństwie do Rolexa ), dokładność chodu nie będzie miała większej dobowej odchyłki niż 5s ( ok, w Rolexie 4, cała sekunda dokładniej ) ale za to producent gwarantuje że zostanie utrzymana po poddaniu go wpływowi pola magnetycznego o natężeniu 15000 Gaussów, przy 100% i 33% rezerwy chodu. Też całkiem niezła specyfikacja, może nawet lepsza.

Złote wskazówki i platynowe indeksy to nie wiem w czym mają mieć przewagę, można jeszcze diamenciki w indeksach powsadzać. Nigdy bym ich w Subie nie zauważył gdybym gdzieś nie przeczytał że są.

To naprawdę nie jest jakaś wyjątkowa wyjątkowość tylko jak widać genialny marketing, i tu faktycznie konkurencyjne firmy są daleko w tyle.

 

 

Na razie ten certyfikat "oznacza" (chociaż to bardziej kwestia co-axiala), że zbyt często w 4-5 roku noszenia jako EDC mechanizm pracuje już zbyt suchy. Porozmawiaj o tym z Baumem, Szumlasem, Pieśkiewiczem, Chronostore, czy każdym innym doświadczonym w Rolki, Omegi, AP itp. zegarmistrzem.

 

Wskazówki i indeksy są ze złota po to, aby za 50 lat wyglądały tak samo. 🙂 

 

Genialny marketing napompował ceny na wtórnym aż miło i równocześnie jeszcze bardziej spolaryzował miłośników zegarków. Jednak obdzierając zegarki Rolexa z marketingu, każdy zegarmistrz z Rogerem Smithem na czele powie o nich to samo, że są perfekcyjnymi wołami roboczymi na całe życie z najbardziej przemyślanym konstrukcyjnie do tego celu mechanizmem na rynku. Oni też jednoznacznie oceniają czy ta marka zasługuje na swoją reputację. I jak nie trudno odgadnąć to do mnie trafia o wiele bardziej niż losowe opinie na forach w internecie od osób, która piszą w stylu "czernina nie zasługuje na uznanie jako zupa, ponieważ jej nie lubię, nie to co genialny żurek". 🙂 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że złote wskazówki za kilkadziesiąt lat będą wyglądać tak samo - szkoda że potężny Rolex przez długie lata nie potrafił antyrefleksu na szkło aplikować, przez co możliwości podziwiania tych wskazówek są trochę ograniczone 🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wskazówki jak i koperty, tarcze, mechanizmy w Rolkach nie są od podziwiania. Od tego jest pewnie z minimum 30 inny marek.

Mam nadzieję, że Professionale nigdy nie dostaną zewnętrznego AR. 🙂

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.