Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi


Trzeba czekać, ale się rozluźnia, więc może akurat. Zastanawiam się czy rozliźnienie nie będzie chwilowe. Jak skończy się hossa na krypto i nawali „świeżego” kapitału, to znowu może być zwiększony popyt

Na mieszkania raczej

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.03.2024 o 21:35, SzefSzefow napisał(-a):

 

I to jest dobry komentarz, bo cytuje raport i expertow branzy.
Oczywiscie pomijam wpadke Rzepy, bo nawet nie sprawdzili jak nazywa sie firma, ktora raport stworzyla 😂

Mnie tylko cały czas czas zastanawia jakim cudem brand który sprzedaje rocznie 1,2mln zegarków może być marką luksusową ( dla porównania z tego samego raportu: drugi w zestawieniu Cartier 660tys - też gdzie to jest? AP 51tys, IWC 137tys, Omega 570tys, Zenith 12tys ). Najwyraźniej jednak biedy na planecie nie ma i bogaczy przybywa. No i gdzie te zegarki są bo kupić za bardzo nie można a poza spotkaniami klubowiczów praktycznie nie widuję R na ręku ( może nie obracam się w odpowiednich sferach ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bugs napisał(-a):

Mnie tylko cały czas czas zastanawia jakim cudem brand który sprzedaje rocznie 1,2mln zegarków może być marką luksusową ( dla porównania z tego samego raportu: drugi w zestawieniu Cartier 660tys - też gdzie to jest? AP 51tys, IWC 137tys, Omega 570tys, Zenith 12tys ). Najwyraźniej jednak biedy na planecie nie ma i bogaczy przybywa. No i gdzie te zegarki są bo kupić za bardzo nie można a poza spotkaniami klubowiczów praktycznie nie widuję R na ręku ( może nie obracam się w odpowiednich sferach ).

 

Bardzo dobre pytanie. Gdzie te zegarki są? Przy jakiejkolwiek podróży służbowej w ostatnich latach, Rolki widziałem często na nadgarstkach panów w średnim wieku w garniturach na lotniskach, w dzielnicach biznesowych. Nie jeżdżę do drogich hoteli na wakacje ale i tak zawsze ktoś z subem czy DJ się trafi. W Wawie już regularnie widuję suby. Jedna z przyczyn, dla których sprzedałem swoje to właśnie pospolitość tych zegarków. Do tego cena wygórowana jak na masowy produkt. Starsze modele z lat 90-00' uważam, za mające znacznie lepszą wartość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bugs napisał(-a):

Mnie tylko cały czas czas zastanawia jakim cudem brand który sprzedaje rocznie 1,2mln zegarków może być marką luksusową ( dla porównania z tego samego raportu: drugi w zestawieniu Cartier 660tys - też gdzie to jest? AP 51tys, IWC 137tys, Omega 570tys, Zenith 12tys ). Najwyraźniej jednak biedy na planecie nie ma i bogaczy przybywa. No i gdzie te zegarki są bo kupić za bardzo nie można a poza spotkaniami klubowiczów praktycznie nie widuję R na ręku ( może nie obracam się w odpowiednich sferach ).

Mercedes produkuje 2 razy więcej i jest pojmowany jako luksusowy;)?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bugs napisał(-a):

Mnie tylko cały czas czas zastanawia jakim cudem brand który sprzedaje rocznie 1,2mln zegarków może być marką luksusową ( dla porównania z tego samego raportu: drugi w zestawieniu Cartier 660tys - też gdzie to jest? AP 51tys, IWC 137tys, Omega 570tys, Zenith 12tys ). Najwyraźniej jednak biedy na planecie nie ma i bogaczy przybywa. No i gdzie te zegarki są bo kupić za bardzo nie można a poza spotkaniami klubowiczów praktycznie nie widuję R na ręku ( może nie obracam się w odpowiednich sferach ).


To ile sprzedaje to pestka, Rolex pobil rekord produkcji w 2023 😉
Wszystko zalezy od definicji jaka przyjmiesz, wg wiki:
 

Cytat

Luksus (łac. luxus „zbytek, nadmiar, przepych”) – termin opisujący kategorię dóbr materialnych, bądź usług wyróżniających się wysoką ceną, wysoką jakością wykonania oraz trudną dostępnością dla odbiorcy. Produkty luksusowe adresowane są do wąskich grup społecznych, należą do produktów oraz usług ekskluzywnych.


Wysoka cena jest, wysoka jakosc jest, trudna dostepnosc jest. 
Moim zdaniem, zeby kupic Rolexa nie trzeba byc bogatym. Najtanszy Rolex to 5300CHF. Czy gdy widzisz na ulicach ludzi w samochodach za nawet dziesieciokrotnosc tej sumy to myslisz o nich, ze sa bogaci? Pewnie nie.
U mnie wiele osob nosi Rolexy. Ostatnio, na spotkaniu w ktorym uczestniczylo jakies 30 osob (klasy sredniej - adwokaci, programisci itp - osoby spoza branzy zegarmistrzowskiej), 5 mialo Rolki na lapach, jakies IWC, Bulgari, PP. W pociagu przewinely mi sie dwie osoby z Rolexem. I to co udalo mi sie "ustrzelic" wzrokiem 😉
Wez tez pod uwage, ze na fali hajpu, istnieje duza grupa ludzi, ktora slyszac, ze "Rolex jeszcze nigdy nie stracil na wartosci", kupila zegarek / zegarki i trzyma w skarpecie, zeby z zyskiem (🤭) sprzedac 😉


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SzefSzefow napisał(-a):

Wysoka cena jest, wysoka jakosc jest, trudna dostepnosc jest. 
Moim zdaniem, zeby kupic Rolexa nie trzeba byc bogatym. Najtanszy Rolex to 5300CHF. Czy gdy widzisz na ulicach ludzi w samochodach za nawet dziesieciokrotnosc tej sumy to myslisz o nich, ze sa bogaci? Pewnie nie.
U mnie wiele osob nosi Rolexy. Ostatnio, na spotkaniu w ktorym uczestniczylo jakies 30 osob (klasy sredniej - adwokaci, programisci itp - osoby spoza branzy zegarmistrzowskiej), 5 mialo Rolki na lapach, jakies IWC, Bulgari, PP. W pociagu przewinely mi sie dwie osoby z Rolexem. I to co udalo mi sie "ustrzelic" wzrokiem 😉
Wez tez pod uwage, ze na fali hajpu, istnieje duza grupa ludzi, ktora slyszac, ze "Rolex jeszcze nigdy nie stracil na wartosci", kupila zegarek / zegarki i trzyma w skarpecie, zeby z zyskiem (🤭) sprzedac 😉

Pisaliśmy już tu o tym. To po prostu postrzeganie Rolexa jako marki luksusowej i drogiej. Chyba w innych dziale pisałem że gdy miałem Lange na nadgarstku to ludzie mówili że ładny i elegancki, ale z Rolexem na nadgarstku to słyszałem że luksus i prestiż. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, beniowski napisał(-a):

Pisaliśmy już tu o tym. To po prostu postrzeganie Rolexa jako marki luksusowej i drogiej. Chyba w innych dziale pisałem że gdy miałem Lange na nadgarstku to ludzie mówili że ładny i elegancki, ale z Rolexem na nadgarstku to słyszałem że luksus i prestiż. 

 

Poniewaz Rolex jest najbardziej rozpoznawalna marka zegarkowa. ALS nie jest rozpoznawalny. 
Mam to samo. Jak nosze Rolexa czy PP, ludzie bez wzgledu na swoja wiedze o zegarkach zwaracaja uwage. Gdy zakladam jakiegos independent, to czesto ludzie z branzy nie wiedza co to jest i pytaja 😅
Co ma oczywiscie plusy i minusy. Nie zawsze chcemy oglaszac swiatu co mamy na nadgarstku.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tbn napisał(-a):

 

Bardzo dobre pytanie. Gdzie te zegarki są? Przy jakiejkolwiek podróży służbowej w ostatnich latach, Rolki widziałem często na nadgarstkach panów w średnim wieku w garniturach na lotniskach, w dzielnicach biznesowych. Nie jeżdżę do drogich hoteli na wakacje ale i tak zawsze ktoś z subem czy DJ się trafi. W Wawie już regularnie widuję suby. Jedna z przyczyn, dla których sprzedałem swoje to właśnie pospolitość tych zegarków. Do tego cena wygórowana jak na masowy produkt. Starsze modele z lat 90-00' uważam, za mające znacznie lepszą wartość. 

Dlatego pomyślałem że może nie bywam, albo nie zauważam ale gdzieś te miliony muszą być.

2 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

Mercedes produkuje 2 razy więcej i jest pojmowany jako luksusowy;)?

To nie do końca dobre porównanie - każdy Rolex jest postrzegany jako luksusowy. Czy każdy Mercedes też? Dostawczaki? Ciężarówki? A-klasa goła z bazowym silnikiem? Dla mnie luksusowy Mercedes to S-klasse, Maybach, AMG-GT czy podobne. 

2 godziny temu, SzefSzefow napisał(-a):


To ile sprzedaje to pestka, Rolex pobil rekord produkcji w 2023 😉
Wszystko zalezy od definicji jaka przyjmiesz, wg wiki:
 


Wysoka cena jest, wysoka jakosc jest, trudna dostepnosc jest. 
Moim zdaniem, zeby kupic Rolexa nie trzeba byc bogatym. Najtanszy Rolex to 5300CHF. Czy gdy widzisz na ulicach ludzi w samochodach za nawet dziesieciokrotnosc tej sumy to myslisz o nich, ze sa bogaci? Pewnie nie.
U mnie wiele osob nosi Rolexy. Ostatnio, na spotkaniu w ktorym uczestniczylo jakies 30 osob (klasy sredniej - adwokaci, programisci itp - osoby spoza branzy zegarmistrzowskiej), 5 mialo Rolki na lapach, jakies IWC, Bulgari, PP. W pociagu przewinely mi sie dwie osoby z Rolexem. I to co udalo mi sie "ustrzelic" wzrokiem 😉
Wez tez pod uwage, ze na fali hajpu, istnieje duza grupa ludzi, ktora slyszac, ze "Rolex jeszcze nigdy nie stracil na wartosci", kupila zegarek / zegarki i trzyma w skarpecie, zeby z zyskiem (🤭) sprzedac 😉

Oczywiście, definicja towaru luksusowego nie zakłada że musi on być rzadki ale przy takiej produkcji zaczyna być bardzo powszechny i dostępny co powinno powoli zmniejszać jego postrzeganie jako luksusu. 

Samochód za 53000CHF nie jest luksusowy, tyle kosztuje przyzwoity kompakt czyli nieco powyżej entry level w tej grupie produktów. Rolex to nie entry-level zegarka.

Dopóki Rolexa widać było tylko u prezesa to był luksusem, jak zaczyna być na ręce szeregowego korpoludka to prezes chyba przestanie czuć jego wyjątkowość. Sam zauważyłeś - jak tyle osób na spotkaniu miało Rolexy to na następne poszukają czegoś co ich bardziej wyróżni, nie po to kupujesz drogi luksusowy zegarek żeby zobaczyć taki sam na ręku połowy współpracowników. PP ograniczył Nautilusa żeby nie pospolitować marki i modelu, wygląda jakby Rolex szedł w odwrotnym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tylko przypomnę suche fakty. 1 milion zegarków rocznie, a ludzi jest na świecie około 8 miliardów. To tak w ramach powyższej dyskusji.
Owszem, na spotkaniach biznesowych czy na forum, czy u forumowiczów idzie obejrzeć bdb zegarki, ale pisanie o „pospolitości” Rolexa, Omegi itd. to zwykłe pieprzenie farmazonów.
Ps. Bugs to nie do Ciebie tylko ogólnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bugs napisał(-a):

Samochód za 53000CHF nie jest luksusowy, tyle kosztuje przyzwoity kompakt czyli nieco powyżej entry level w tej grupie produktów. Rolex to nie entry-level zegarka.

Dopóki Rolexa widać było tylko u prezesa to był luksusem, jak zaczyna być na ręce szeregowego korpoludka to prezes chyba przestanie czuć jego wyjątkowość. Sam zauważyłeś - jak tyle osób na spotkaniu miało Rolexy to na następne poszukają czegoś co ich bardziej wyróżni, nie po to kupujesz drogi luksusowy zegarek żeby zobaczyć taki sam na ręku połowy współpracowników. PP ograniczył Nautilusa żeby nie pospolitować marki i modelu, wygląda jakby Rolex szedł w odwrotnym kierunku.

 

No wlasnie, dlaczego Mercedesa, ktorych jest pewnie po kilka na kazdej ulicy uwazamy za luksusowy produkt, a Rolex zeby byl luksusowy musi byc produkowany w malej liczbie egzemplarzy?
Pojawia sie tez wazna kwestia, o ktorej zdajemy sie zapominac - liczba oferowanych SKU. Rolex ma w swojej ofercie modele produkowane w mniejszej liczbie egzemplarzy niz wynosi roczna produkcja 5811. Czy te modele staja sie bardziej luksusowe niz Nautilus?
 

 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bugs, nie czułbym się wcale gorszy, gdyby mój podwładny nosił zegarek tej samej klasy co ja. Może nie mam jeszcze tak nasrane w głowie, gdyż moje ego nie wyprzedza mojego cienia. 😉


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mercedes robi tylko 2.5 mln aut rocznie, ludzi jest 8 miliardów…a co chwila jakiś przyjeżdża na ulicy w Warszawie. Produkty luksusowe rozchodzą się wśród najzamożniejszych , którzy w większości mieszkają w aglomeracjach krajów wysoko rozwiniętych. 

12 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

No wlasnie, dlaczego Mercedesa, ktorych jest pewnie po kilka na kazdej ulicy uwazamy za luksusowy produkt, a Rolex zeby byl luksusowy musi byc produkowany w malej liczbie egzemplarzy?
Pojawia sie tez wazna kwestia, o ktorej zdajemy sie zapominac - liczba oferowanych SKU. Rolex ma w swojej ofercie modele produkowane w mniejszej liczbie egzemplarzy niz wynosi roczna produkcja 5811. Czy te modele staja sie bardziej luksusowe niz Nautilus?
 

 


Nie znam sie zbytnio na luksusie, ale zawsze mi sie wydawało, że luksus to Porsche czy Range Rover, a Mercedes czy BMW to tak zalane premium, cokolwiek to znaczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Krystian napisał(-a):

Może tylko przypomnę suche fakty. 1 milion zegarków rocznie, a ludzi jest na świecie około 8 miliardów. To tak w ramach powyższej dyskusji.
Owszem, na spotkaniach biznesowych czy na forum, czy u forumowiczów idzie obejrzeć bdb zegarki, ale pisanie o „pospolitości” Rolexa, Omegi itd. to zwykłe pieprzenie farmazonów.
Ps. Bugs to nie do Ciebie tylko ogólnie ;)

A gdyby nawet... 😉

Myślę o sytuacji gdy jesteś za cienki na Patka ale udało Ci się wymęczyć GMT czy Daytonę i masz nadzieję błysnąć na bizneslanczu jako to Ci się powodzi a tu połowa przychodzi z takimi na rękach. Nie oszukujmy się, miłośnicy to margines, większość chce pokazać status.

@tbn, Mercedes spowszechniał idąc w tańsze wersje, spospolitował AMG robiąc linię zamiast modeli ( podobnie S czy M ). Żeby mieć luksusowy samochód nie wystarczy mieć jakiegokolwiek Mercedesa. Żeby mieć luksusowy zegarek wystarczy byle jaki Rolex.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, Bugs napisał(-a):

większość chce pokazać status

 

Bo postrzeganie zegarka jest inne. Głównie jako droga fanaberia. O ile nie jesteś pasjonatem to zegarek kupujesz albo na końcu ( w Polsce wiadomo najważniejsze do pokazania się jest auto) abo jesteś bogaty i wszystko masz top łącznie z zegarkami.

 

 Jest też grupa która ma pieniądze a ma totalnie w poważaniu zegarki i jak mają mieć jeden porządny to bedzie to rolex bo jest najbardziej znany.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=40960]Bugs[/mention], nie czułbym się wcale gorszy, gdyby mój podwładny nosił zegarek tej samej klasy co ja. Może nie mam jeszcze tak nasrane w głowie, gdyż moje ego nie wyprzedza mojego cienia. 


…jeszcze…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdyby nawet... 
Myślę o sytuacji gdy jesteś za cienki na Patka ale udało Ci się wymęczyć GMT czy Daytonę i masz nadzieję błysnąć na bizneslanczu jako to Ci się powodzi a tu połowa przychodzi z takimi na rękach. Nie oszukujmy się, miłośnicy to margines, większość chce pokazać status.
[mention=114550]tbn[/mention], Mercedes spowszechniał idąc w tańsze wersje, spospolitował AMG robiąc linię zamiast modeli ( podobnie S czy M ). Żeby mieć luksusowy samochód nie wystarczy mieć jakiegokolwiek Mercedesa. Żeby mieć luksusowy zegarek wystarczy byle jaki Rolex.
 
 

Żeby było śmieszniej sprzedając Daytonę, czy GMT możesz spokojnie kupić PP
Wiadomo, że nie Nautilusa, ale Calatrava bez problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tbn napisał(-a):


Nie znam sie zbytnio na luksusie, ale zawsze mi sie wydawało, że luksus to Porsche czy Range Rover, a Mercedes czy BMW to tak zalane premium, cokolwiek to znaczy. 


Bo to, co dla jednego jest luxusem, dla innego niekoniecznie musi byc. 
Dla mnie RR luksusowy zupelnie nie jest. Zreszta jak i Rolex. Niejmniej, wiem, ze dla wiekszosci ludzi bedzie.

Godzinę temu, Bugs napisał(-a):

Żeby mieć luksusowy samochód nie wystarczy mieć jakiegokolwiek Mercedesa. Żeby mieć luksusowy zegarek wystarczy byle jaki Rolex.

 

 

W Polsce 😉


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, machlo napisał(-a):

 


…jeszcze… emoji23.pngemoji6.png

 

Mądrość pojawia się z wiekiem. 🙃

A razem z nią rozwaga i opanowanie. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a):

Dla mnie RR luksusowy zupelnie nie jest.

Piszesz o samochodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Robiąc porównania samochodowe warto też często pamiętać o jednym aspekcie, często te wszystkie luksusowe samochody to jest naczęściej najem/leasing, który jeszcze

znika w obrocie firmy jako jedna z wielu pozycji kosztowych i tak to się kręci. A żeby kupić Patka czy AP (pomijam kwestie dostępności) to ów jegomość musi położyć

na stół od razu pewną większa sumę z majątku prywatnego i z tym nie jest u niektórych tak prosto, bo taki wydatek trzeba przekłnąć na kilka sposobów, w tym  

zarówno finansowo, jak i mentalnie.

Edytowane przez uhck997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, uhck997 napisał(-a):

Robiąc porównania samochodowe warto też często pamiętać o jednym aspekcie, często te wszystkie luksusowe samochody to jest naczęściej najem/leasing, który jeszcze

znika w obrocie firmy jako jedna z wielu pozycji kosztowych, i tak to się kręci. A żeby kupić Patka czy AP (pomijam kwestie dostępności) to ów jegomość musi położyć

na stół od razu pewną większa sumę i z tym nie jest u niektórych tak prosto.

 

dokładnie, auta premium za portalem Samar to w >80% zakupy firmowe. Ostatnio nawet kolega w wątku o autach pisał - że cena to sucha liczba, liczą się warunki lizingu. 

 

10 godzin temu, bibbi napisał(-a):

W samej PL w 2023 r. 43 tys. osob osiagnelo dochod 1 mln PLN lub wyzszy. Nie wspominajac o osobach z zarobkami, ktore odkladajac przez lata rowniez sa milionerami.

https://www.money.pl/gospodarka/mapa-polskich-milionerow-w-tych-miastach-jest-ich-najwiecej-6932945899010976a.html


bibbi

 

to niestety tylko kilka promili ludzi w Polsce. Dysproporcje między bogatymi a biednymi globalnie się powiększają, podobnie skala ubóstwa. Polska jest w niezłej sytuacji, jako kraj rozwijający się. 

Z niedawno opublikowanego raportu wynika, że 5-ciu największych bogaczy podwoiło swój kapitał od marca 2020. 43% całego bogactwa należy do 1% ludzi...

Polecam wysłuchać ok 1,5 minutki od 8:35 poniższy materiał:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Krystian napisał(-a):

Może tylko przypomnę suche fakty. 1 milion zegarków rocznie, a ludzi jest na świecie około 8 miliardów. To tak w ramach powyższej dyskusji.
Owszem, na spotkaniach biznesowych czy na forum, czy u forumowiczów idzie obejrzeć bdb zegarki, ale pisanie o „pospolitości” Rolexa, Omegi itd. to zwykłe pieprzenie farmazonów.
Ps. Bugs to nie do Ciebie tylko ogólnie ;)

 

Może coś się zmienia ;) ...dziś na śniadaniu widziałem 3 stoliki obok siebie: Panerai 560, Rolex No-Date 40mm, Rolex 14060  :) 

 

8 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

@Bugs, nie czułbym się wcale gorszy, gdyby mój podwładny nosił zegarek tej samej klasy co ja. Może nie mam jeszcze tak nasrane w głowie, gdyż moje ego nie wyprzedza mojego cienia. 😉

 

A gdyby miał dużo lepszy od Ciebie? ;) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.