Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Recommended Posts

A ja mam takie pytanie, na te zegarki da się wynegocjować jakiś rabat jak na wszystko inne? Czy płaci się cenę z metki i jest się szczęśliwym posiadaczem. Pytam pod kątem zaplanowania budżetu.

A po co wogóle ta dyskusja? Żeby nastukać sobie postów??

Stałeś wczoraj przed sklepem i cykałeś foty, ale o cenę już nie zapytałeś, 2 minuty i miałbyś odpowiedź.

Zabrakło Ci odwagi, czy sprzedawca miał przerwę śniadaniową? :D

Drogi Szerloku,

Zdjecie z 3 stycznia. Odwagi starczylo. Ale wiedzy u sprzedawcy juz nie. Jak zapytalem o podwyzke od 1 sty, to uslyszalem ze byla 2 mce temu. Jak zapytalem o podwyzke w eur na stronie - uslyszalem to niemozliwe. No to pokazalem strone. Po telefonie „dokads” sprzedawca przeprosil i powiedzial, ze nic nie wiedzial, bo podwyzka faktycznie bedzie, ale od 7 sty. Cena na wowczas? - nieznana.

Dzieki za merytoryczny glos.

Datejust 41 to niewątpliwe elegancji zegarek choć obawiam się że należący do tej nudniejszej grupy. Na naszym rynku nie jest chyba zbyt popularny i dodatkowo trzeba się liczyć z duża utratą wartości, jeśli ktoś rotuje zegarkami.

Albo urwales sie z choinki, albo szukasz oferty zeby kupic jakis DJ41 :D

Albo urwales sie z choinki, albo szukasz oferty zeby kupic jakis DJ41 :D

Nie jest problemem kupić Datejust41 tylko go sprzedać. Ale niezależnie od tego, nie jest to zegarek budzący u mnie zbyt dużo emocji

Nie jest problemem kupić Datejust41 tylko go sprzedać. Ale niezależnie od tego, nie jest to zegarek budzący u mnie zbyt dużo emocji

Ja sprzedałem ostatnio dwa , szybko. Trzy inne zniknęły w ciągu kilku dni z bazarku. Spiesz się bo w warunkach takiego popytu i zbyt małej podaży ceny będą rosły.

Byłem mierzyłem ostatnio wszystkie hity od niebieskiego po rhodium czy czarny w naszych butikach.Nie moja bajka jednak. Tu nie chodzi ile kosztuje czy będzie. Ciut za duży jak na eleganta którego szukam.

Masz swoją alternatywną rzeczywistość

Masz swoją alternatywną rzeczywistość

Gdybym wierzył we wszystko co mówią i piszą to żyłbym w czyjejś rzeczywistości. Wole swoją

Ja sprzedałem ostatnio dwa , szybko. Trzy inne zniknęły w ciągu kilku dni z bazarku. Spiesz się bo w warunkach takiego popytu i zbyt małej podaży ceny będą rosły.

Jak mają dobre ceny to znikają.... i wypływają gdzie indziej :) 

Ateny: trzy butik z czego odwiedziłem dwa, w środku Azjaci szukający GMT i innych pro. Pani na pytanie czego szukam i w czym może pomoc uśmiechnęła się tylko jak usłyszała że szukam Suba lub innych stalowych na zakup/przymiarkę. Za to oferowała wszystko inne two tone, złoto i damskie. Dała jasno do zrozumienia że nie ma szans ani na kolejki ani na zobaczenie z sejfów.

Pisząc do AD z Gdańska z kilkoma pytaniami, otrzymałem takie oto odpowiedzi:

-Czas oczekiwania na Submarinera ponad 3 lata, cene podał jeszcze przed podwyżką, ale zaznaczył, że zaraz około 10% droższy będzie

- Submariner Two Tone dostępność za około 3-6 miesięcy, sytuacja z ceną taka sama jak wyżej

Czyli mam czas na uzbieranie na swojego pierwszego Rolexa ;)

uwielbiam swojego exlorera i suba tez bym chcial ale nie bede stal w kolejce chocby 1 dnia. Jest tyle swietnych zegarkow... sami podgrzewacie ta debilna sytuacje.

Mamy wybór, czekać albo nie czekać tylko iść z pieniędzmi gdzie indziej, tyle i aż tyle;)

uwielbiam swojego exlorera i suba tez bym chcial ale nie bede stal w kolejce chocby 1 dnia. Jest tyle swietnych zegarkow... sami podgrzewacie ta debilna sytuacje.

Mamy wybór, czekać albo nie czekać tylko iść z pieniędzmi gdzie indziej, tyle i aż tyle;)

172572_byc-albo-nie-byc.jpg

Tu macie odpowiedź! :lol: :lol: :lol:

Zastanawialiście się jak sytuacja w chinach wpłynie na rynek zegarkowy? Coś mi się wydaje, że najbliższym czasie będzie się można przygotowywać na odbiory zamówień...

Na sam rynek to już wpływa. Kolejne wydarzenia zegarkowe na świecie są odwoływane, Bvlgari już się wycofało z Basel, Swatch odwołał Time to Move.

Powody podają różne, ale wg mnie jednym z głównych jest to, że Azjaci nie przylecą ze swoimi pieniążkami. Samo to jaki wpływ na rynek zegarkowy miała zmiana prezydenta w Chinach, który się wziął za walkę z łapówkami (którymi często były zegarki) pokazuje jaką Azja ma "dźwignię"

Na chwilę obecną w Chinach jest zamkniętych sporo wielkich portów, sam Szanghaj ledwo ciągnie bo mają mało ludzi do pracy. Linie lotnicze anulują kolejne loty, nawet cargo itd. itd. Ciężko w ogóle się teraz wysyła cokolwiek do Chin (wiem bo w ciągu ostatnich 2 tygodni kilka palet wysyłaliśmy). Jeśli potrwa to dłużej, to może niektórzy "stojący" w kolejce będą mieli fajne prezenty :P

Edited by Ceteth

Może tak byc. W Europie kilka fabryk stoi, bo nie maja z czego składać z powodu kłopotów z dostawami.

Tak czy siak wydaje się, że na ten moment Azjaci mają większe problemy niż zakupy Roleksów ;)

Oj mają, ja akurat z Chinami bardzo dużo pracuję. Tak w dużym skrócie.

Po przerwie na chiński nowy rok, kiedy fabryki i firmy są zamknięte przez około 2 tygodnie, wszystko miało ruszyć 3.02. Rząd wydał zakaz podróżowania i otwierania fabryk do 10.02.

10.02 otworzyły się tylko niektóre fabryki, które rząd "zaudytował", reszta (przynajmniej na teraz) ma pozwolenie na otwarcie dopiero 17.02. No ale oczywiście byłoby za kolorowo jak by 17.02 odpalili. Większość ludzi w Chinach z okazji nowego roku podróżuje do rodziny, bo jest to dla nich najdłuższa przerwa od pracy w roku (u nich urlopy funkcjonują zupełnie inaczej). Ci ludzie, będą mogli zacząć wracać do miast gdzie pracują własnie od 17.02. No i teraz myk jest taki, żeby się upewnić, że są zdrowi, to po powrocie do swoich domów w miastach gdzie pracują, muszą w nich siedzieć przez 14 dni, co de facto sprawia, że większość fabryk w Chinach będzie ruszać 1/2 tydzień Marca, czyli ponad miesiąc później niż planowano. Dodatkowo, większość dostawców, z którymi współpracuje, przyznaje, że jak na początku Marca, będą mieli więcej niż 60% pracowników do dyspozycji to będzie bajka, raczej spodziewają się sporych braków. Dodatkowo, to jest "best case scenario" na teraz, nie do końca wiadomo, czy nie będą tego przedłużać dalej.

Teraz sobie spróbujcie uzmysłowić efekt, jak taka gospodarka zamiast stawać na 2 tygodnie, na które cały świat jest przygotowany, zatrzymuje się na 6-7. Już szacują, że PKB Chin będzie 1,5-2% niższe niż planowane. Odbić, odbije się na nas na pewno, nie tylko na zegarkach. Kwestia jaka to będzie skala i w jakich dziedzinach. Smartfonów już zaczyna brakować :P Tak jak pisze Pablo, producenci w Europie też będą mieli problemy przez brak komponentów. Choćby lwia część producentów uszczelek w Europie, swój materiał do oringów kupuje/produkuje w Chinach, nie sądzę żeby nawet najwięksi producenci zegarków bawili się w robienie swoich uszczelek :) A takich komponentów pewnie by się sporo zebrało.

EDIT:
Tak z ciekawostek, wczoraj akurat miałem spotkanie z przedstawicielem firmy, produkującej Oringi czy inne uszczelki. Jednym z ich klientów jest Audemars :)

Edited by Ceteth

Już jest info, że Koronawirus obniży stopy procentowe banków centralnych, więc ssanie będzie i tak, po prostu w miejsce Chińczyków wejdzie ktoś inny z kasą.

Dodajmy do tego ew. mniejszą podaż, ze względu na brak komponentów i kolejki znowu będą dłuższe niż krótsze ;)

Pozdrawiam,

Janek