Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kiniol

odezwa...

Rekomendowane odpowiedzi

Pokażcie wreszcie jakiś naprawdę interesujący zegar... proszę!


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze Kolega da przyklad i pokaze.

Ogladac chca wszyscy a pokazac nie ma kto.

Co dla jednej osoby jest interesujace i ciekawe to dla drugiej niekoniecznie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moze  byc  taki ....

Obydwa  sa  ciekawe  ten  w tle  to  Eppner  chyba .

post-27388-0-16614700-1583385136_thumb.jpg

Edytowane przez janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bijący Eppner BARDZO CIEKAWY ... tylko czemu tak za mgłą ... 

 

Ps. życie mamy szare...  i jak na buraki przystało buraczane. 

W piątek giełda, ludzie z całej Europy zjadą ... no tam to będzie ciekawie. 

Się wybieram ... Ciekawe ilu ludzi będzie głów koronowanych. Moja żona w panice. Chyba mnie czeka kwarantanna. 

Zabrakło maseczek. Sąsiad polecił mi uszycie maseczki z podpaski XXXL... (on ma dużą gębę). Koniecznie trzeba spryskać spirytusem... tylko jak potem za kółko siadać. 

Same problemy. 

Janek pokaż tego interesującego Eppnera  :ph34r:  ... też (pleaseee...  ;))


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Eppner bijący w Polsce na pewno jest, nie jeden,ale nie pokazują, sam widziałem, bo miałem. A'propos maseczek, są zbyteczne dla zdrowych,a dla chorych niezbędne. Jak ktoś ma zegar wiszący z datownikiem na drzwiach, to chętnie zobaczę jak wygląda i jak działa

 

Pozdrawiam

 

 

ps, precyzyjniej na drzwiach zegara :)

Edytowane przez kumite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eppner jest ... nie jeden ... ostatnio pokazywałem (wisi u mnie i bije)  ;)

Zegar z Datownikiem z CK był ostatnio nawet na giełdzie w Bytomiu. Kolega się męczył - nie mógł go sprzedać . Wiedeńczyk(?) z oryginalnymi taśmami na jedwabiu ... Kupiłeś ?

;)  :D


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eppner jest ... nie jeden ... ostatnio pokazywałem (wisi u mnie i bije)  ;)

Zegar z Datownikiem z CK był ostatnio nawet na giełdzie w Bytomiu. Kolega się męczył - nie mógł go sprzedać . Wiedeńczyk(?) z oryginalnymi taśmami na jedwabiu ... Kupiłeś ?

;)  :D

Widziałem, nie kupiłem, brak kasy i nawet nie pytałem za ile, ale chętnie takiego bym powiesił u siebie, coś innego . Jeżeli byłby za ok 2,5 k to chętnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyczeli 3 zł , ale myślę że teraz pójdzie po kosztach ... czyli za 2,50  :D  :D  :D . Nie się podobał , ale brak miejsca .


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyczeli 3 zł , ale myślę że teraz pójdzie po kosztach ... czyli za 2,50  :D  :D  :D . Nie się podobał , ale brak miejsca .

 

 

Niestety na giełdzie mnie dłuuugo nie będzie, wtedy zbieg okoliczności. Nasz znany przedsiębiorca zegarowy od wiedeńczyków  (Pabianice)jak zwykle miał piękną miniaturkę wiedeńską, ale, ale i dalej ale..... ze 3 lata temu widziałem ja także w Łodzi. 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eppner bijący w Polsce na pewno jest, nie jeden,ale nie pokazują, sam widziałem, bo miałem. A'propos maseczek, są zbyteczne dla zdrowych,a dla chorych niezbędne. Jak ktoś ma zegar wiszący z datownikiem na drzwiach, to chętnie zobaczę jak wygląda i jak działa

 

Pozdrawiam

 

 

ps, precyzyjniej na drzwiach zegara :)

pisz  na  pw ....

 

Bijący Eppner BARDZO CIEKAWY ... tylko czemu tak za mgłą ... 

 

Ps. życie mamy szare...  i jak na buraki przystało buraczane. 

W piątek giełda, ludzie z całej Europy zjadą ... no tam to będzie ciekawie. 

Się wybieram ... Ciekawe ilu ludzi będzie głów koronowanych. Moja żona w panice. Chyba mnie czeka kwarantanna. 

Zabrakło maseczek. Sąsiad polecił mi uszycie maseczki z podpaski XXXL... (on ma dużą gębę). Koniecznie trzeba spryskać spirytusem... tylko jak potem za kółko siadać. 

Same problemy. 

Janek pokaż tego interesującego Eppnera  :ph34r:  ... też (pleaseee...  ;))

niestety  nie  moj  ale  wisial  u  mnie  kilka  miesiecy...nic  ciekawego ;)

 


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się pochwali co w Bytomiu udało się kupić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo nie było, bo jakiś duch monarchii i korona latała po placu, ale dla chcącego nic trudnego ... 

Tak na zachętę ... W CK monarchii napiszę więcej 

Poza tym  jeden Suchy, ładny ale drogi ... POZDRAWIAM Kolegów - DROGO !   (wiem że tu zaglądają  :P - taki żart)

post-92919-0-10164600-1583579527_thumb.jpeg

post-92919-0-66029400-1583579540_thumb.jpeg

post-92919-0-80113300-1583579548_thumb.jpeg

post-92919-0-47995900-1583579564_thumb.jpeg

post-92919-0-32656500-1583579572_thumb.jpeg

post-92919-0-60365000-1583579596_thumb.jpeg

post-92919-0-97311300-1583579618_thumb.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oj ładny!

Ja dziś byłem.

Oglądałem miniaturkę zegara ściennego junghansa ale kasy brak więc o cenę nie pytałem.

Kupiłem tylko szlak do beckera i powrót do domu.

Widziałem takiego samego beckera co mam ale z inną koroną

Edytowane przez motoolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękniś, bardzo ładny, a jaką ma kotwicę - monolityczną?


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega, z jednego kawałka wycinana . Tradycyjna. W ładnym stanie . Nawet korbkę dostałem ... co normalnie prawie niemożliwe  :blink:  :D  ;)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bijący Eppner BARDZO CIEKAWY ... tylko czemu tak za mgłą ... 

 

Ps. życie mamy szare...  i jak na buraki przystało buraczane. 

W piątek giełda, ludzie z całej Europy zjadą ... no tam to będzie ciekawie. 

Się wybieram ... Ciekawe ilu ludzi będzie głów koronowanych. Moja żona w panice. Chyba mnie czeka kwarantanna. 

Zabrakło maseczek. Sąsiad polecił mi uszycie maseczki z podpaski XXXL... (on ma dużą gębę). Koniecznie trzeba spryskać spirytusem... tylko jak potem za kółko siadać. 

Same problemy. 

Janek pokaż tego interesującego Eppnera  :ph34r:  ... też (pleaseee...  ;))

Czy  ktos  spotkal  sie  z  centralna  sekunda  Eppnera  ?A  tak  gwoli  scislosci  to zamiescilem zdjecie  zegara  z  1852-1860  opartego  na  patencie Eli Terry  ,30  dniowy  ,torsyjny,na jego  bazie  zbudowano  pozniej  Telavoxy...Jak  dla  mni e ciekawszy  niz  jakis  bijacy  Eppner .


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wakacje chyba są powodem lekkiej nudy, w dziale zegary. Pokaże, ale przede wszystkim opowiem historię zakupu zegara w Bytomiu. Zegar mniej, za to mechanizm moim zdaniem bardzo interesujący.

    

   Przeszedłem kilka razy obok niego i nic mnie do niego nie ciągnęło. Tłoczone wskazówki zalatywały tandetą, a tylko one rzucały się w oczy.

 

 Dopiero gdy ujrzałem  go z profilu, zobaczyłem długą oś minutową, raczej rzadką w późniejszych, typowych zegarach. Podniosłem go z ziemi i zaskoczyła mnie jego waga, całkiem słuszna jak na takie małe ,,tykadełko". Zanim zdążyłem otworzyć, usłyszałem za plecami, jęk mojej żony - ,,poco ci ten złomek". Lekko rozdrażniony zapytałem sprzedawcę o cenę, ten podał mi wartość dwóch budzików.

Nie zaglądając do środka,  w akompaniamencie narzekań mojej Pani, jaki to jestem stary i głupi, zapłaciłem.

 

  Pierwsza, do środka zajrzała moja Pani i zaniemówiła, potem ja i też mnie zatkało. Oceńcie sami, dodam że wg. Abelera, zegarmistrz zmarł 1682r.

 

   

 

 20200721_144233.thumb.jpg.ebe83e34e5f489d326571649005ef47e.jpg20200721_144312.thumb.jpg.46bcd80bf8aa5071cc250dd8d9006cf5.jpg20200721_144500.thumb.jpg.7f3d73d7b4ff06d46919f444afd7273c.jpg20200721_144520.thumb.jpg.6ee21d9fb360a08e2280364fc4b1b0e1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale cudo :wub: Czy to możliwe, że jest aż tak stary, czy tylko stylizowany na taki?

Edytowane przez Szpindlakfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, jest! Na dodatek wszystkie części oryginalne. Ciekawostką jest to, że motyw poziomki na ażurowym mostku, jest charakterystyczny dla zegarów gdańskich z tamtego okresu, np. kaflaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowity okaz, pierwsze moje skojarzenie - kaflak... 

Czy jest kompletny? 

Pozdrawiam Jacek 

 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletny. Chodzi mocno, równo i głośno .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaflak... wahadłowy? Ścienny, pewnie zappler... gratulacje i szczere wyrazy zazdrości... Może jednak skrzynka jest od niego... i jest to komplet... ? Wydaje się, że datować go można na pierwszą połowę wieku XVIII...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak nazwisko i miasto odczytałeś? Nie mam jak powiększyć i obrobić zdjęcia teraz.

Jak na zegarmistrza zmarłego w 1682 roku dwie wskazówki i wahadło na nitce to już chyba zbyt prekursorski zestaw.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N

3 minuty temu, kiniol napisał:

Kaflak... wahadłowy? Ścienny, pewnie zappler... gratulacje i szczere wyrazy zazdrości...

 

Właśnie w tym problem, że nie jestem sobie wstanie wyobrazić obudowy. W filarkach są gwintowane nie metryczne otwory, calowe śrubki też nie pasują.

6 minut temu, tarant napisał:

A jak nazwisko i miasto odczytałeś? Nie mam jak powiekszyć i obrobić zdjęcia teraz?

Nicolaus Nesell( inna pisownia Nestl i podobnie brzmiące z germańskim wysokim B które nie wiem jak się nazywa)  z Gratz. Różne źródła podają różną pisownię, ale daty i miejsce są takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Name Nestl
Vorname Nikolaus (Nicolai) - Bruder von Georg (Neß, Neßl, Nössl, Nußl)
Wohnort Graz
Geboren in Friedberg
Gestorben 19.07.1682
Sonstiges seit 1.5.1679 in Graz, Heirat 1681, Meister 1681 - MdU 451
Jahr 1679
Ort Graz
Provinz Steiermark
Land Oesterreich

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.