Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
kiniol

odezwa...

Recommended Posts

Pokażcie wreszcie jakiś naprawdę interesujący zegar... proszę!

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

To moze Kolega da przyklad i pokaze.

Ogladac chca wszyscy a pokazac nie ma kto.

Co dla jednej osoby jest interesujace i ciekawe to dla drugiej niekoniecznie :P

Moze  byc  taki ....

Obydwa  sa  ciekawe  ten  w tle  to  Eppner  chyba .

post-27388-0-16614700-1583385136_thumb.jpg

Edited by janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Bijący Eppner BARDZO CIEKAWY ... tylko czemu tak za mgłą ... 

Ps. życie mamy szare...  i jak na buraki przystało buraczane. 

W piątek giełda, ludzie z całej Europy zjadą ... no tam to będzie ciekawie. 

Się wybieram ... Ciekawe ilu ludzi będzie głów koronowanych. Moja żona w panice. Chyba mnie czeka kwarantanna. 

Zabrakło maseczek. Sąsiad polecił mi uszycie maseczki z podpaski XXXL... (on ma dużą gębę). Koniecznie trzeba spryskać spirytusem... tylko jak potem za kółko siadać. 

Same problemy. 

Janek pokaż tego interesującego Eppnera  :ph34r:  ... też (pleaseee...  ;))

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Eppner bijący w Polsce na pewno jest, nie jeden,ale nie pokazują, sam widziałem, bo miałem. A'propos maseczek, są zbyteczne dla zdrowych,a dla chorych niezbędne. Jak ktoś ma zegar wiszący z datownikiem na drzwiach, to chętnie zobaczę jak wygląda i jak działa

Pozdrawiam

ps, precyzyjniej na drzwiach zegara :)

Edited by kumite

Eppner jest ... nie jeden ... ostatnio pokazywałem (wisi u mnie i bije)  ;)

Zegar z Datownikiem z CK był ostatnio nawet na giełdzie w Bytomiu. Kolega się męczył - nie mógł go sprzedać . Wiedeńczyk(?) z oryginalnymi taśmami na jedwabiu ... Kupiłeś ?

;)  :D

Eppner jest ... nie jeden ... ostatnio pokazywałem (wisi u mnie i bije)  ;)

Zegar z Datownikiem z CK był ostatnio nawet na giełdzie w Bytomiu. Kolega się męczył - nie mógł go sprzedać . Wiedeńczyk(?) z oryginalnymi taśmami na jedwabiu ... Kupiłeś ?

;)  :D

Widziałem, nie kupiłem, brak kasy i nawet nie pytałem za ile, ale chętnie takiego bym powiesił u siebie, coś innego . Jeżeli byłby za ok 2,5 k to chętnie

Krzyczeli 3 zł , ale myślę że teraz pójdzie po kosztach ... czyli za 2,50  :D  :D  :D . Nie się podobał , ale brak miejsca .

Krzyczeli 3 zł , ale myślę że teraz pójdzie po kosztach ... czyli za 2,50  :D  :D  :D . Nie się podobał , ale brak miejsca .

Niestety na giełdzie mnie dłuuugo nie będzie, wtedy zbieg okoliczności. Nasz znany przedsiębiorca zegarowy od wiedeńczyków  (Pabianice)jak zwykle miał piękną miniaturkę wiedeńską, ale, ale i dalej ale..... ze 3 lata temu widziałem ja także w Łodzi. 

Pozdrawiam

Eppner bijący w Polsce na pewno jest, nie jeden,ale nie pokazują, sam widziałem, bo miałem. A'propos maseczek, są zbyteczne dla zdrowych,a dla chorych niezbędne. Jak ktoś ma zegar wiszący z datownikiem na drzwiach, to chętnie zobaczę jak wygląda i jak działa

Pozdrawiam

ps, precyzyjniej na drzwiach zegara :)

pisz  na  pw ....

Się wybieram ... Ciekawe ilu ludzi będzie głów koronowanych. Moja żona w panice. Chyba mnie czeka kwarantanna. 

Zabrakło maseczek. Sąsiad polecił mi uszycie maseczki z podpaski XXXL... (on ma dużą gębę). Koniecznie trzeba spryskać spirytusem... tylko jak potem za kółko siadać. 

Same problemy. 

niestety  nie  moj  ale  wisial  u  mnie  kilka  miesiecy...nic  ciekawego ;)

Dużo nie było, bo jakiś duch monarchii i korona latała po placu, ale dla chcącego nic trudnego ... 

Tak na zachętę ... W CK monarchii napiszę więcej 

Poza tym  jeden Suchy, ładny ale drogi ... POZDRAWIAM Kolegów - DROGO !   (wiem że tu zaglądają  :P - taki żart)

post-92919-0-10164600-1583579527_thumb.jpeg

post-92919-0-66029400-1583579540_thumb.jpeg

post-92919-0-80113300-1583579548_thumb.jpeg

post-92919-0-47995900-1583579564_thumb.jpeg

post-92919-0-32656500-1583579572_thumb.jpeg

post-92919-0-60365000-1583579596_thumb.jpeg

post-92919-0-97311300-1583579618_thumb.jpg

Oj ładny!

Ja dziś byłem.

Oglądałem miniaturkę zegara ściennego junghansa ale kasy brak więc o cenę nie pytałem.

Kupiłem tylko szlak do beckera i powrót do domu.

Widziałem takiego samego beckera co mam ale z inną koroną

Edited by motoolo

Piękniś, bardzo ładny, a jaką ma kotwicę - monolityczną?

"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Omega, z jednego kawałka wycinana . Tradycyjna. W ładnym stanie . Nawet korbkę dostałem ... co normalnie prawie niemożliwe  :blink:  :D  ;)

Same problemy. 

Czy  ktos  spotkal  sie  z  centralna  sekunda  Eppnera  ?A  tak  gwoli  scislosci  to zamiescilem zdjecie  zegara  z  1852-1860  opartego  na  patencie Eli Terry  ,30  dniowy  ,torsyjny,na jego  bazie  zbudowano  pozniej  Telavoxy...Jak  dla  mni e ciekawszy  niz  jakis  bijacy  Eppner .

Wakacje chyba są powodem lekkiej nudy, w dziale zegary. Pokaże, ale przede wszystkim opowiem historię zakupu zegara w Bytomiu. Zegar mniej, za to mechanizm moim zdaniem bardzo interesujący.

Przeszedłem kilka razy obok niego i nic mnie do niego nie ciągnęło. Tłoczone wskazówki zalatywały tandetą, a tylko one rzucały się w oczy.

Dopiero gdy ujrzałem  go z profilu, zobaczyłem długą oś minutową, raczej rzadką w późniejszych, typowych zegarach. Podniosłem go z ziemi i zaskoczyła mnie jego waga, całkiem słuszna jak na takie małe ,,tykadełko". Zanim zdążyłem otworzyć, usłyszałem za plecami, jęk mojej żony - ,,poco ci ten złomek". Lekko rozdrażniony zapytałem sprzedawcę o cenę, ten podał mi wartość dwóch budzików.

Nie zaglądając do środka,  w akompaniamencie narzekań mojej Pani, jaki to jestem stary i głupi, zapłaciłem.

Pierwsza, do środka zajrzała moja Pani i zaniemówiła, potem ja i też mnie zatkało. Oceńcie sami, dodam że wg. Abelera, zegarmistrz zmarł 1682r.

20200721_144233.thumb.jpg.ebe83e34e5f489d326571649005ef47e.jpg20200721_144312.thumb.jpg.46bcd80bf8aa5071cc250dd8d9006cf5.jpg20200721_144500.thumb.jpg.7f3d73d7b4ff06d46919f444afd7273c.jpg20200721_144520.thumb.jpg.6ee21d9fb360a08e2280364fc4b1b0e1.jpg

Ale cudo :wub: Czy to możliwe, że jest aż tak stary, czy tylko stylizowany na taki?

Edited by Szpindlakfan

Spokojnie, jest! Na dodatek wszystkie części oryginalne. Ciekawostką jest to, że motyw poziomki na ażurowym mostku, jest charakterystyczny dla zegarów gdańskich z tamtego okresu, np. kaflaków.

Niesamowity okaz, pierwsze moje skojarzenie - kaflak... 

Czy jest kompletny? 

Pozdrawiam Jacek 

"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Kaflak... wahadłowy? Ścienny, pewnie zappler... gratulacje i szczere wyrazy zazdrości... Może jednak skrzynka jest od niego... i jest to komplet... ? Wydaje się, że datować go można na pierwszą połowę wieku XVIII...

Edited by kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

A jak nazwisko i miasto odczytałeś? Nie mam jak powiększyć i obrobić zdjęcia teraz.

Jak na zegarmistrza zmarłego w 1682 roku dwie wskazówki i wahadło na nitce to już chyba zbyt prekursorski zestaw.

Pozdrawiam

Piotr

N

3 minuty temu, kiniol napisał:

Kaflak... wahadłowy? Ścienny, pewnie zappler... gratulacje i szczere wyrazy zazdrości...

Właśnie w tym problem, że nie jestem sobie wstanie wyobrazić obudowy. W filarkach są gwintowane nie metryczne otwory, calowe śrubki też nie pasują.

6 minut temu, tarant napisał:

A jak nazwisko i miasto odczytałeś? Nie mam jak powiekszyć i obrobić zdjęcia teraz?

Nicolaus Nesell( inna pisownia Nestl i podobnie brzmiące z germańskim wysokim B które nie wiem jak się nazywa)  z Gratz. Różne źródła podają różną pisownię, ale daty i miejsce są takie same.

Name Nestl
Vorname Nikolaus (Nicolai) - Bruder von Georg (Neß, Neßl, Nössl, Nußl)
Wohnort Graz
Geboren in Friedberg
Gestorben 19.07.1682
Sonstiges seit 1.5.1679 in Graz, Heirat 1681, Meister 1681 - MdU 451
Jahr 1679
Ort Graz
Provinz Steiermark
Land Oesterreich

Pozdrawiam

Piotr