Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

Swoje "pięć groszy" wpłaciłem, bo to nasze forum ...

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.04.2024 o 13:31, SPS napisał(-a):

Czołem załoga. 
Temat płatności widzę nieubłaganie powraca.

 

Mówiąc za siebie jestem za dobrowolnym premium, chętnie zapłacę za taki przywilej. 
Podobnie zresztą jak teraz popieram obecny dobrowolny system mikropłatności, który można pozostawić. 

Bazarek rozumiem też przynosi korzyści, reklamy podobnie. 

 

obawiam się nieco, że „przymusowe” opłaty jako stały abonament, okażą się  kamiennym kołem ratunkowym. 

zastanawia mnie jedna kwestia.

skoro nie spina nam się przychód to czy można ograniczyć koszty? 
Czy jest jakieś pole to minimalizacji kosztów z punku działania forum? 
mam na myśli, na przykład, odejście od niektórych tematów niemerytorycznych ? Czy mamy jakiś zauważalny wpływ na obciążenie i koszty po zamknięciu trzech tematów „po godzinach” (dotyczących alkoholu i memów? 
Czy z punktu forum jako całości jest to marginalny temat. 

Szymon jeśli mogę. Takich rozmów było wiele, to nic nie daje. Trzeba podjąć radykalne kroki. Jak nie wyjdzie, to co? Nic gorszego stać się przecież nie może. Prawda? ;)


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączając się do forum (wcześniej tylko okazyjnie czytałem wygooglowane wątki) wpłaciłem wczoraj 50 PLN.


Moim zdaniem nie warto ograniczać pisanie postów na forum bo to jest pobieranie opłat od tworzenia kontentu. Ludzie co udzielają się w dyskusjach de-facto wykonują pracę na rzecz forum i która jest właśnie tym, po co tu ludzie przychodzą.
Jeszcze raz - ludzie nie przychodzą tutaj żeby pisać, ludzie przychodzą tutaj żeby czytać. Pobierać opłaty od pisania to tak jakby prosić pracowników firmy płacić za możliwość popracować.

 

Przede wszystkim trzeba pomyśleć co dodatkowego można oferować płatnym użytkownikom. Chociażby jakieś proste bajery typu animowanych awatarów, odznaki wielkości wsparcia etc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zaznaczam że technicznie jestem z tego słaby ale wiem że da się to zrobić.

Proponuję dostęp do kilku podstawowych tematów za free lub w ograniczonym zakresie np. liczba postów miesięcznie + obowiązkowo oglądanie reklam w każdej możliwej postaci plus reklamy na maila.

Reszta, w tym najatrakcyjniejsze, wiadomo przecież jakie, z dodatkowymi opcjami np. m.in. dodawania zdjęć, plusowania, jakichś bonusów, brak reklam, itp. za premium. Skalkulowane ostrożnie przez iloraz kosztów / liczbę realnych użytkowników z jakimś rozsądnym, bezpiecznym zapasem i tego, i tego.

Nie wiem jak to wyjdzie ale parę zł miesięcznie albo z góry na rok z jakimś rabatem jestem w stanie udźwignąć. Tego wątku nie będę tu rozwijał, biorąc pod uwagę ile kosztują nawet te najtańsze prezentowane tu czasomierze... itd itp

Albo płacisz za produkt albo jesteś produktem, takie czasy

A jak to się nie zepnie, to - niestety ... pora rozejrzeć się za czymś innym

Życzę wszystkim żeby się jednak spięło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasze wpłaty i wydatki na rzecz utrzymania klubowego forum:

Pozycja wydatki to: księgowość, adres, alerty bankowe, mini firma, WEBH, administracja 

 

Luty 2024

455,00 zł od 16 klubowiczów

 

 

Marzec 2024

705,00 zł od 17 klubowiczów

 

 

Kwiecień 2024

do 30-04-2024 wpłaty  475,00 zł od 9 klubowiczów

do 30-04-2024 wydatki  3.515,58 zł 

 

Maj 2024

do 6-05-2024 wpłaty 40,00 zł od 2 klubowiczów 

do 6-05-2024 wydatki 2.652,18 zł

 

 

Jak bardzo wyraźnie widać wyżej, to się nie może udać ! I jeśli tak dalej będzie, to już w czerwcu forum zostanie zawieszone z powodu braku środków. Tu żadne dyskusje i dobre rady nic nie dadzą, potrzebne są prawdziwe pieniądze na rachunku KMZiZ  na utrzymanie klubowego forum.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przeczytajcie proszę poniższe cytaty:

 

W dniu 25.10.2022 o 10:47, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Panowie chcecie pomóc czy dyskutować ? Te dyskusje do niczego nie prowadzą. To jest ciągłe zadawanie pytań i prawienie mądrości. Z tego nic nie wynika. Niektóre reklamy jeszcze wiszą, ale do końca miesiąca to się zmieni.Trwa przebudowa tego panelu.  Zostaną tylko te które są chociażby minimalnie opłacane. 

Gdy jest "walne " pojawia się zaledwie kilka osób, gdy są składki do opłacenia - opłaca je 18 -19 osób na 60 kilka....

 

 

W dniu 16.04.2024 o 15:15, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

...

Ale, w związku z tym, że żadne apele nie odnoszą skutku, to zostanie wprowadzony system odpłatności abonamentowej. Dłużej nie sposób utrzymywać forum z 12 czy 15 składek członkowskich (120 zł rocznie od członka stowarzyszenia)  i comiesięcznych wpłat 17 klubowiczów. Reszta dobrze się bawi nie ponosząc żadnych kosztów. Reklamodawcy przestali korzystać z możliwości reklamowania się na forum. Ilość kliknięć nie przekłada się sprzedaż.  "Rynek" to niestety nie miejsce dla hobby i pasji ...

Zaczęliśmy współpracę z firmą, która wrzuca nam kampanie reklamowe, ale to też jeszcze nie są wpływy pozwalające na opłacenie wszystkich faktur. Banery, które jeszcze widnieją na stronie,  pod koniec miesiąca znikną łącznie z zegarem EPOS odmierzający czas na forum.

 

1 godzinę temu, beniowski napisał(-a):

A z reklam nic nie wpływa?

 

Przez 18 miesięcy, półtora roku nic się nie zmieniło...czy się zmieni? Wątpię, żeby ktoś chciał płacić za reklamę, która jest za free...nie wiem ile kosztuje baner, ale ile by nie kosztował, to pozostawienie go za darmo przez Bóg wie ile czasu jest działaniem na szkodę Stowarzyszenia, a co za tym idzie na szkodę forum.

Edytowane przez Wacor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wprowadzić abonament na dostęp do forum albo zamknąć i się nie męczyć, nie wiem ilu jest aktywnych użytkowników, ale ogólnie jest ich 75 tysięcy, 2 złote za miesiąc albo nic nie widzisz, jakoś nie wierzę żeby starzy bywalcy uciekli na fb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Wacor napisał(-a):

Przeczytajcie proszę poniższe cytaty:

 

 

 

 

Przez 18 miesięcy, półtora roku nic się nie zmieniło...czy się zmieni? Wątpię, żeby ktoś chciał płacić za reklamę, która jest za free...nie wiem ile kosztuje baner, ale ile by nie kosztował, to pozostawienie go za darmo przez Bóg wie ile czasu jest działaniem na szkodę Stowarzyszenia, a co za tym idzie na szkodę forum.

Szkoda byłaby gdyby nieopłacona reklama zajmowała miejsce na umieszczenie innej reklamy, z której byłby przychód. Tak to nie ma szkody, ponieważ nie ma chętnych na umieszczanie reklam, czytaj brak sponsorów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydujcie się w końcu w którą stronę iść. Ja ostatnio wpłaciłem chyba stówę i chętnie znowu zapłacę, ale niech to będzie określone i już. Trochę irytujące jest, że ludzie nie chcą zapłacić kwot rzędu 2 zł/miesiąc (czy podobnych), a na kawę w tygodniu wydają pewnie więcej (przypomnę że kawa w Polsce jest jedną z najdroższych w Europie). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Hecke napisał(-a):

Szkoda byłaby gdyby nieopłacona reklama zajmowała miejsce na umieszczenie innej reklamy, z której byłby przychód. Tak to nie ma szkody, ponieważ nie ma chętnych na umieszczanie reklam, czytaj brak sponsorów. 

W takim razie chętnie umieszczę swoją reklamę za darmo w zamian za inną, która wisi za darmo 😂

Przecież to tak nie działa…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdecydujcie się w końcu w którą stronę iść. Ja ostatnio wpłaciłem chyba stówę i chętnie znowu zapłacę, ale niech to będzie określone i już. Trochę irytujące jest, że ludzie nie chcą zapłacić kwot rzędu 2 zł/miesiąc (czy podobnych), a na kawę w tygodniu wydają pewnie więcej (przypomnę że kawa w Polsce jest jedną z najdroższych w Europie). 

„Naród”nie lubi, jak się mu coś każe…
Jak forum zniknie, „Naród” popsioczy na boku przez (obecnie) jakieś 3 dni, po czym…znajdzie inne miejsce, do którego się przyzwyczai po tygodniu.

Smutne, ale prawdziwe.

Sam wpłacam nieregularnie, ale korzystam np. z bazarku, który jest płatny.

Z perspektywy patrząc, zamieszczanie apeli w różnych wątkach daje rezultat raczej marny, bo „ad hoc”, zamiast systemowego. Z drugiej strony sugerowane nowe rozwiązania (np. abonament) są ryzykowne.
Pytanie, jaki mamy „apetyt na ryzyko”, bo imo trzeba jednak coś wprowadzić. Obecny system do niczego nowego nas nie doprowadzi. No może rzeczywiście do momentu, w którym koszty przewyższą wielokrotnie przychody.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Wacor napisał(-a):

W takim razie chętnie umieszczę swoją reklamę za darmo w zamian za inną, która wisi za darmo 😂

Przecież to tak nie działa…

Odniosłem się do stwierdzenia, że to działanie na szkodę. Załatw sponsora, reklamodawcę, który będzie płacił to pogadamy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Hecke napisał(-a):

Odniosłem się do stwierdzenia, że to działanie na szkodę. Załatw sponsora, reklamodawcę, który będzie płacił to pogadamy. 

Po pierwsze (absolutnie bez urazy), chyba nie Ty powinieneś być partnerem w takiej rozmowie, a ktoś ze Stowarzyszenia…(sam byłem proszony przez Eugeniusza o rozmowę z właścicielem Vratislavii, co uważam za rzecz niedopuszczalną, bo nawet nie wiedziałem co mogę mu zaproponować…a nawet jak coś zaproponuję, to jaką to ma moc sprawczą?🤔)

Po drugie to Zarząd przez półtora roku (myślę, że z okładem) pozwalał na darmowe reklamowanie tym, którzy nie mieli ochoty płacić, a jednocześnie pobierał opłaty od tych, którzy je uiszczali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja bidak jestem, ale coś tam wpłacam, chociaż od pewnego czasu już (całkiem) "nieoficjalnie".  :D Tak od czerwca 2019 to średnio ok. 61 zeta miesięcznie. Wcześniejszych danych nie mam - musiałbym pisać do banku, a mi się nie chce. Wiem, słabo. Ale zawsze coś pykam.  ;)

 

Czy warto? No pewnie. Na privie (i nie tylko) dowiedziałem się tak wielu rzeczy o sobie, że na 61 zeta miesięcznie :D na pewno warto!  ;)

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za argument - przecież tu same „bidaki”


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wacor napisał(-a):

Po pierwsze (absolutnie bez urazy), chyba nie Ty powinieneś być partnerem w takiej rozmowie, a ktoś ze Stowarzyszenia…(sam byłem proszony przez Eugeniusza o rozmowę z właścicielem Vratislavii, co uważam za rzecz niedopuszczalną, bo nawet nie wiedziałem co mogę mu zaproponować…a nawet jak coś zaproponuję, to jaką to ma moc sprawczą?🤔)

Po drugie to Zarząd przez półtora roku (myślę, że z okładem) pozwalał na darmowe reklamowanie tym, którzy nie mieli ochoty płacić, a jednocześnie pobierał opłaty od tych, którzy je uiszczali.

Chyba nie trzeba być proszonym aby pomóc i nie tylko pisać o rozwiązaniach ale je znajdować. Co do drugiej części Twojego wpisu, to zgadzam się z Tobą, że reklamy po zaprzestaniu opłacania powinny być usuwane.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy takim abonamencie tematy pożądane przez większość użytkowników też będą wyrzucane. jeśli promil użytkowników w skali forum, będzie marudził, że jest urażone obrazkiem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Trochę nie zgadzam się z obecnym modelem finansowania ale skoro rocznie koszt utrzymania to ok 40k? To zróbmy listę 400 osób, które wpłaca 100 na rok (200x200?). Patronów, dla których czas spędzony tutaj jest więcej warty chociaż może się to nie opłaca. 

 

1. Antiquarius

Edytowane przez Antiquarius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Antiquarius napisał(-a):

Trochę nie zgadzam się z obecnym modelem finansowania ale skoro rocznie koszt utrzymania to ok 40k? To zróbmy listę 400 osób, które wpłaca 100 na rok (200x200?). Patronów, dla których czas spędzony tutaj jest więcej warty chociaż może się to nie opłaca. 

 

1. Antiquarius

2. Beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Hecke 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zróbmy zrzutkę na Patronite, tak jak to robią np. Radio Nowy Świat czy Radio 357. Wtedy zobaczymy ilu z nas naprawdę chce dalej aby forum istniało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przez 4 lata od:

 

Podkreślam, że nikt z Was nie ma żadnego obowiązku robienia jakichkolwiek wpłat. Jest to, spontaniczna inicjatywa klubowiczów. Proszę tego nie odbierać jako akcji nawoływania do wpłat. Jeśli ktoś może, chce i poczuwa się do współutrzymywania forum, zapraszamy. Jeśli nie, to nic złego się nie stanie .  Nikt nigdy nikomu niczego w związku z tym  nie wytknie ani nie będzie zarzucał braku udziału we współfinansowaniu forum. Jakakolwiek wpłata jest jest bardzo mile widziana, ale jest tylko dobrą wolą każdego z Was.  

 

doszliśmy do:

 

"Tu żadne dyskusje i dobre rady nic nie dadzą, potrzebne są prawdziwe pieniądze na rachunku KMZiZ  na utrzymanie klubowego forum."

 

Na koniec 2022 i na początku 2023 mam wrażenie że był zryw, więcej wpłat ale też propozycji wsparcia od użytkowników, trochę pomysłów i w sumie nic się nie zmieniło. A przynajmniej nie widać tego ani w tym wątku ani na forum (pomijam sprawę banerów). 

 

Jeżeli forum ma upaść ze względu na brak środków, to co za różnica czy upadnie z powodu wprowadzenia obowiązkowych opłat / kont premium / symbolicznej opłaty rejestracyjnej?  Były zapowiedzi, nic nie wprowadzono.

 

Nie zrozumcie mnie źle, jestem wdzięczny wpłacającym, Eugeniuszowi i wszystkim którzy własnym sumptem przyczyniają się do tego że ta strona jeszcze działa ale odnoszę też wrażenie że to bajka w której ktoś wielokrotnie wzywa pomocy bo wilk atakuje, ale faktycznie nic się nie dzieje. Kiedy pojawia się prawdziwy wilk wszyscy uważają to za kolejny fałszywy alarm.

 

Może chwilowe zawieszenie forum pobudzi późniejszą dyskusje, może ludzie potrzebują więcej przejrzystości i drobnego wpływu na działanie forum? może zachęty do wpłaty innej niż tylko prośby? 

 

 

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.