Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

Swoje "pięć groszy" wpłaciłem, bo to nasze forum ...

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.07.2023 o 13:56, Valygaar napisał(-a):

Dlaczego nie wpłacam na forum?
Jestem tu ładnych kilka lat. Uczestnictwo jest darmowe i nie mam poczucia, że robię coś niewłaściwego, nieetycznego czy wstydliwego nie wpłacając datków. Nie obchodzę rejestracji, nie współdzielę konta jak to robią niektórzy na płatnych serwisach etc.
Podczas akcji promującej wpłaty kilka miesięcy temu miałem chwilę, że chciałem złożyć skromne stałe zlecenie. Podobnie jak robię to w wielu innych miejscach i tu kropka. Ale, myślę sobie, mam już trochę doświadczenia z tym gremium i zaczekam chwilę. No i dzisiejsze wydarzenia mnie utwierdziły w przekonaniu, że słusznie robię nie wpłacając. Bo nie znajduję w sobie krztyny masochizmu. 
 

Cześć!

 

Nie dziwię się.

Sam przestałem wpłacać, nie będę już agitował na rzecz forum. Forum, które jest łącznikiem pomiędzy anonimowymi gośćmi, nowymi użytkownikami, użytkownikami, klubowiczami, a stowarzyszonymi.

Nie po tym, czego tutaj doświadczam.

Choć optymizm Eugeniusza napawa go dobrym humorem, ja to widzę zupełnie w innych barwach. Tak de facto pieniędzy wpłynęło zaledwie kilkaset złotych. Odliczając naturalnie wpłatę hojnego darczyńcy i Prezesa. Pamiętaj @Eugeniusz Szwed, że ten kwiecień to nie było dzieło przypadku.

Dlaczego tak się dzieje?

W obawie o dożywotnie wykluczenie mojej osoby, pozostawiam bez komentarza.

 

Pozdrawiam

Łukasz


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

...

Dlaczego tak się dzieje?

W obawie o dożywotnie wykluczenie mojej osoby, pozostawiam bez komentarza.

 

Śmiało, prawda nas wyzwoli...a takie niedomówienia są najgorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jeżeli podpadłeś @Autor1984 komuś, kto może Cię za ujawnienie CAŁEJ prawdy na forum zbanować "forever and ever", to myślę, że już za samą taką publicznie wyrażoną groźbę, może Cię ta osoba "sprzątnąć". Patrz: casus Prigożyna.  :D  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Cóż, jeżeli podpadłeś @Autor1984 komuś, kto może Cię za ujawnienie CAŁEJ prawdy na forum zbanować "forever and ever", to myślę, że już za samą taką publicznie wyrażoną groźbę, może Cię ta osoba "sprzątnąć". Patrz: casus Prigożyna.  :D  ;)

"Nic tak nie gorszy, jak prawda" @Wacor

Zgłosiłem swoje pewne zastrzeżenia. Gdyby tylko chodziło o mnie, to jako " stowarzyszeniowy smarkacz" nie odzywał bym się w ogóle. Problem niestety dotyczy wielu użytkowników forum.

Z przeprowadzonych rozmów, w których pokrywają się moje spostrzeżenia; wynika, że szkoda na to prądu...

Pokładam jednak pewne nadzieje, że "góra" odniesie się pozytywnie do propozycji, która na szczęście znalazła poparcie.

 

@mario1971 pewne treści są przeznaczone jedynie do wewnętrznych rozstrzygnięć, czasem niestety trzeba transparentnie je zamanifestować - stąd post. Mariusz krótko korespondowaliśmy w styczniu, zachęcałem Cię do wstąpienia, znałbyś pełen kontekst. 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razem użytkujemy - razem utrzymujemy !

"bo nasze forum na to zasługuje"

 

 

Nasze wpłaty w sierpniu 2023r. 

 

100,00 zł - moja wpłata na dobry początek 

 

 

4.855,00 zł

(stan na  31 - 08 - 2023r.)

 

 

/ W kwietniu z wpłat wpłynęło ponad 5.000,00 zł ! W maju tylko 1.045,00 zł ! W czerwcu 2.091,57 zł  W lipcu 1.625,00 zł /   

 

:) Bardzo, proszę o wpłaty :)

 

 

 

Stowarzyszenie KMZiZ

00-427 Warszawa

ul. Dmochowskiego 4/2

 

Santander Bank Polska S.A.

Nr rachunku:   61 1090 1870 0000 0001 1236  5368

z dopiskiem:  na KMZiZ co miesiąc  lub darowizna na klub

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Razem użytkujemy - razem utrzymujemy !

"bo nasze forum na to zasługuje"

 

 

Nasze wpłaty we wrześniu 2023r. 

 

100,00 zł - to ja na dobry początek 

 

 

1005,00 zł

(stan na  30 - 09 - 2023r.)

 

 

/ W kwietniu z wpłat wpłynęło ponad 5.000,00 zł ! W maju tylko 1.045,00 zł ! W czerwcu 2.091,57 zł  W lipcu 1.625,00 zł  W sierpniu 4.855,00 zł /   

 

:) Bardzo, proszę o wpłaty :)

 

 

 

PS

w czerwcu przez dwa dni trwała w Lublinie w Lubelskim Centrum Konferencyjnym, impreza "Passion for Watches". Klub był współorganizatorem tego spotkania. Kilku klubowiczów brało czynny udział w realizacji tego przedsięwzięcia. Impreza była sukcesem i została wysoko oceniona m.in przez sponsorów. Żaden sponsor po otrzymaniu raportów z realizacji umów sponsorskich  nie "obciął" nam środków. Wszystko zostało skrupulatnie rozliczone. O ile nikt z zarządu nie mógł dostać z tytułu pracy przy organizacji tej imprezy nawet złotówki, to US swoje musiał dostać. Na klubowym rachunku zostało kilka tysięcy złotych - czyli impreza opłacała nam się finansowo. Niestety część pieniędzy trafiła już do US  z tytułu chociażby VAT-7 i opłat księgowych za przygotowywanie i rozliczanie dokumentów. To w sumie prawie 10 tys zł !  To są właśnie momenty kiedy odechciewa się organizować cokolwiek. Cóż ... 

Podniosły się głosy, że skoro jest forum to można z niego korzystać w ramach regulaminu nie ponosząc żadnych opłat. To prawda ... można. Ale utrzymanie forum kosztuje. I tak jak musimy rozliczać się z US, tak samo musimy płacić za księgowość i administrowanie techniczne forum. Jeśli na rachunku zabraknie środków, to niestety dalsze funkcjonowanie forum nie będzie możliwe. Proszę weźcie to pod uwagę ! Bez wspólnej finansowej troski o funkcjonowanie forum, czar wspólnej miłej zabawy może prysnąć jak mydlana bańka. 

 

Dziękuję wszystkim wpłacającym :) 

 

 

 

Stowarzyszenie KMZiZ

00-427 Warszawa

ul. Dmochowskiego 4/2

 

Santander Bank Polska S.A.

Nr rachunku:   61 1090 1870 0000 0001 1236  5368

z dopiskiem:  na KMZiZ co miesiąc  lub darowizna na klub

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Każda wpłata = lub > 100 zł na rzecz klubu, to książka dla wpłacającego !

Do wyboru: "Antoni Patek Zegarmistrz Królów" - Beniamina Czapli lub "O Czasie. Historia Cywilizacji w Dwunastu Zegarach" - Davida Rooneya. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razem użytkujemy - razem utrzymujemy !

"bo nasze forum na to zasługuje"

 

 

Nasze wpłaty w październiku 2023r. 

 

100,00 zł - moja wpłata na dobry początek 

 

 

170,00 zł

440,00 zł

665,00 zł

705,00 zł

785,00 zł

(stan na  31 - 10 - 2023r.)

 

 

/ W kwietniu z wpłat wpłynęło ponad 5.000,00 zł ! W maju tylko 1.045,00 zł ! W czerwcu 2.091,57 zł  W lipcu 1.625,00 zł  W sierpniu 4.855,00 zł  We wrześniu tylko 1005 zł ! /   

 

:) Bardzo, proszę o wpłaty :)

 

 

Stowarzyszenie KMZiZ

00-427 Warszawa

ul. Dmochowskiego 4/2

 

Santander Bank Polska S.A.

Nr rachunku:   61 1090 1870 0000 0001 1236  5368

z dopiskiem:  na rzecz KMZiZ  lub darowizna na klub

 

 

 

Każda wpłata = lub > 100 zł na rzecz klubu, to książka dla wpłacającego ! 

Do wyboru: "Antoni Patek Zegarmistrz Królów" - Beniamina Czapli  lub  "O Czasie. Historia Cywilizacji w Dwunastu Zegarach" - Davida Rooneya. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryszard - proszę wybierz książkę i podaj mi dane do wysyłki tj. nr tel., adres email, nr paczkomatu :)

 

---------------------------------------

Wybrana książka ze spełnioną prośbą już jest w drodze !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zachęcając do wpłat - przypominam, że 

każda wpłata  = lub > 100 zł na rzecz klubu, to książka dla wpłacającego ! 

Do wyboru: "Antoni Patek Zegarmistrz Królów" - Beniamina Czapli  lub  "O Czasie. Historia Cywilizacji w Dwunastu Zegarach" - Davida Rooneya. 

 

 

ps

pozostało jeszcze kilka egzemplarzy. Może warto w taki sposób zdobyć jedną z tych książek 🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe wątki w tym temacie. Przydałaby się większa transparentność stowarzyszenie w świetle tak gorliwych próśb o wpłaty pod groźbą zamknięcia forum. 

- jest 16 października, nie ma jeszcze w KRS opublikowanego sprawozdania finansowego stowarzyszenia. Trudno przez to ocenić sytuację materialną tego podmiotu,

- brakuje informacji, że w sprawozdaniu finansowym za 2021 r. (ostatnie dostępne publicznie) stowarzyszenie miało roczny zysk ponad 8k, nieściągnięte należności ponad 52k (!), a utrzymuje się głównie ze sprzedaży produktów (ponad 40k), wpłaty statutowe to ok. 14k. Stan środków pieniężnych na koncie stowarzyszenia to ponad 21k. To nie jest tak, że wpłaty od forumowiczów to być albo nie być dla forum, gdzie piszecie o ok. 4k miesięcznie potrzebnych do utrzymania. Samo ściągnięcie kwot należnych to już rok działania forum... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, XoneX napisał(-a):

Ciekawe wątki w tym temacie. Przydałaby się większa transparentność stowarzyszenie w świetle tak gorliwych próśb o wpłaty pod groźbą zamknięcia forum. 

- jest 16 października, nie ma jeszcze w KRS opublikowanego sprawozdania finansowego stowarzyszenia. Trudno przez to ocenić sytuację materialną tego podmiotu,

- brakuje informacji, że w sprawozdaniu finansowym za 2021 r. (ostatnie dostępne publicznie) stowarzyszenie miało roczny zysk ponad 8k, nieściągnięte należności ponad 52k (!), a utrzymuje się głównie ze sprzedaży produktów (ponad 40k), wpłaty statutowe to ok. 14k. Stan środków pieniężnych na koncie stowarzyszenia to ponad 21k. To nie jest tak, że wpłaty od forumowiczów to być albo nie być dla forum, gdzie piszecie o ok. 4k miesięcznie potrzebnych do utrzymania. Samo ściągnięcie kwot należnych to już rok działania forum... 

Myślę, że Stowarzyszenie może zlecić ściąganie nieopłaconych składek członkowskich z wynagrodzeniem na zasadzie success fee. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XonexX

 

- większa transparentność - co miesiąc pełne dane o stanie rachunku bankowego KMZiZ otrzymuje Przewodniczący Rady Klubu tj. nasza klubowa rada nadzorcza i oczywiście księgowa z firmy nas obsługującej tj. Meritoros. Wybacz, ale wyciągi bankowe nie będą publikowane na forum.

 

- informacje w KRS pewnie niebawem się ukażą. Są już przygotowane. Roczny zysk, nieściągnięte należności, sprzedaż produktów, to są zapisy księgowe, które nie przekładają się na stan rachunku bankowego. Co do ściągnięcia zaległych należności, spróbuj to zrobić bez zaplecza prawno administracyjnego w czynie społecznym. 

 

- niestety jest tak, że wpłaty klubowiczów mają od dłuższego czasu decydujący wpływ na funkcjonowanie forum. Tu nikt, nikogo niczym nie straszy i niczym nie grozi. Jeśli nie będzie wystarczających środków na rachunku na opłaty za księgowość i administrowanie techniczne forum, to ono zostanie zamknięte. To wszystko. 

 

-   X   - 

 

Ostatnio w sposób prawie niezauważalny dla forumowiczów została zmieniona firma świadcząca nam usługi informatyczne. Mamy teraz do dyspozycji m.in więcej pamięci. Płatność kwartalna spadła tym samym niemalże o 50 %  Są czynione inne zabiegi  w obszarze reklam zmierzające do pozyskania środków na utrzymanie forum. To nie jest niestety takie proste. Potrzebne są do tego konsultacje prawne dotyczące umów. A, to wszystko kosztuje ! 

Nie wiem skąd bierze się przekonanie, że forum sobie funkcjonuje zupełnie za darmo.  To njwyższa pora aby uświadomić sobie, że te setki zdjęć na forum z zegarkami na nadgarstku i przy kawie. Że wpisy z wypraw rowerowych, dywagacji o samochodach i motocyklach, wpisy z prezentacją ogrodów, kolekcji kosmetyków, butów i oczywiście bardzo popularny dział z żartami to zabawa za którą KMZiZ płaci !!! Płacimy my wszyscy tzn. tylko część z nas bo zdecydowana większość uważa, że to nic nie kosztuje. A jest jeszcze grupa robiąca "interesiki"  wykorzystująca do tego forum i myśląca, że tych w ich przekonaniu głęboko zakamuflowanych działań nie widać. 

 

Hasło na dziś, jutro i pojutrze jest wciąż aktualne : 

Razem użytkujemy - razem utrzymujemy !

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razem użytkujemy - razem utrzymujemy !

"bo nasze forum na to zasługuje"

 

 

Nasze wpłaty w listopadzie 2023r. 

 

100,00 zł - jako pierwsza - moja wpłata 

 

 

 

455,00 zł

(stan na  13 - 11 - 2023r.)

 

 

/ W kwietniu z wpłat wpłynęło ponad 5.000,00 zł ! W maju tylko 1.045,00 zł ! W czerwcu 2.091,57 zł  W lipcu 1.625,00 zł  W sierpniu 4.855,00 zł  We wrześniu tylko 1005 zł ! W październiku mało bo tylko  785,00 zł /   

 

:) Bardzo, proszę o wpłaty :)

 

 

Stowarzyszenie KMZiZ

00-427 Warszawa

ul. Dmochowskiego 4/2

 

Santander Bank Polska S.A.

Nr rachunku:   61 1090 1870 0000 0001 1236  5368

z dopiskiem:  na rzecz KMZiZ  lub darowizna na klub

 

 

 

Każda wpłata = lub > 100 zł na rzecz klubu, to książka dla wpłacającego ! 

"Antoni Patek Zegarmistrz Królów" - Beniamina Czapli  lub  "O Czasie. Historia Cywilizacji w Dwunastu Zegarach" - Davida Rooneya. 

(do wyczerpania zapasów)

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.10.2023 o 12:48, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

 

- informacje w KRS pewnie niebawem się ukażą. Są już przygotowane. Roczny zysk, nieściągnięte należności, sprzedaż produktów, to są zapisy księgowe, które nie przekładają się na stan rachunku bankowego. Co do ściągnięcia zaległych należności, spróbuj to zrobić bez zaplecza prawno administracyjnego w czynie społecznym. 

 

 

No nie, to nie tylko zapisy księgowe. Stowarzyszenie miało sprzedaż, za którą nie dostało $$, więc to się realnie przekłada na stan rachunku bankowego. W bieżącym sprawozdaniu widzę, że te należności zostały wyczyszczone, więc pewnie zostały spisane w koszty jako nieściągalne. Ponad 60k. Bez wpływu na rachunek bankowy? Te straty planujecie pokryć przez przyszłe zyski, a może w kolejnym roku będzie uchwała o dodatkowych składkach członków na pokrycie strat? Któż to wie... 

 

W tym lub innym wątku pisał ktoś wcześniej, że stowarzyszenie nie zdejmuje ze strony reklam podmiotów, które nie regulują płatności. To nie tylko kwestia prawnika. Tak czy inaczej widać po sprawozdaniu, że 2022 r. bez tych odpisów zamknąłby się mniej więcej na zero. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Krośniak"  -   proszę prześlij mi dane do wysyłki. Tj. nr tel., adres email i nr paczkomatu.

"Crimson79" - proszę prześlij mi dane do wysyłki tj. nr tel., adres email i nr paczkomatu.    - dziękuję za dane do wysyłki. Paczka już jest prawie w drodze :)

 

nav - dziękuję za email. Przesyłka jest już w drodze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Każda wpłata = lub > 100 zł na rzecz klubu, to książka dla wpłacającego ! 

 

"Antoni Patek Zegarmistrz Królów" - Beniamina Czapli  lub  "O Czasie. Historia Cywilizacji w Dwunastu Zegarach" - Davida Rooneya. 

(do wyczerpania zapasów)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macoo - proszę prześlij mi swoje dane do wysyłki tj. nr tel., adres email i nr paczkomatu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pewnie wiecie od pewnego czasu nasze forum funkcjonuje już na nowym serwerze. Opłata kwartalna spadła dzięki temu z ponad 3.000,00 zł na 1.500,00 zł. To bardzo duża oszczędność, ale nie zmienia to faktu, że z wpłat na poziomie około 1 tys. zł i z wpłat "bazarkowych" nie jesteśmy w stanie zapewnić utrzymania forum. Zasoby finansowe klubu niestety  topnieją. Są aktualnie prowadzone bardzo zaawansowane rozmowy z dostarczycielem reklam które ewentualnie byłyby wyświetlane na stronach forum.  Teoretycznie byłyby z tego pieniądze, ale ile by ich było tego nikt nie jest w stanie precyzyjnie określić. Byłoby prościej gdybyśmy byli standardowym portalem internetowym - czyli taką tablicą ogłoszeniową. Ale, my jesteśmy tętniącym życiem forum z ogromną bazą wiedzy, dyskusjami, własnymi recenzjami zegarków i wieloma innymi tematami czasami nie związanymi z zegarmistrzostwem, ale związanymi z naszymi poza zegarkowymi zainteresowaniami. Z uwagi właśnie na to, że nasze forum to "żywy organizm" nie możemy pozwolić na techniczną ingerencję w jego zasoby. Jeśli maja być reklamy to tylko tak abyśmy mogli nad tym w pełni panować. Rynek reklam wciąż się zmienia i coraz bardziej skupia się w dużych agencjach i jest zawiadywany przez "domy mediowe". Dla nich jesteśmy niestety czymś niestandardowym. 

 

Proszę o dalsze wpłaty. Forum jest nasze i dalsze jego funkcjonowanie zależy przede wszystkim od nas samych.

 

Nasze wpłaty w listopadzie 2023r. 

 

100,00 zł - jako pierwsza - moja wpłata 

455,00 zł

(stan na  17 - 11 - 2023r.)

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu obserwuję ruch na forum tj. w poszczególnych jego działach. Dyskusji jest bardzo, bardzo dużo ! Praktycznie chyba nie ma dziedziny, która byłaby pominięta 😂 

 

Rozmawiamy m.in o:

- kawie

- rowerach

- samochodach

- płytach CD

- żartach

- piórach wiecznych

- winach

- filmach

- motocyklach

- perfumach

- handlujemy na bazarku

- zamieszczamy bardzo duże ilości zdjęć

- butach

- paskach do zegarków

- wstawiamy zdjęcia zegarkowych premier 

- książkach

- filmach

Do tego dochodzą wątki miłośników marek zegarkowych od Rolexa do ... 

Wątki zegarków amerykańskich, polskich, rosyjskich i ... 

Wątki "zegarowców" i uczestników spotkań w Srebrnej Górze czy Świebodzicach

Istnieje też cały dział techniczny z wpisami i dyskusjami. 

 

Czy zastanawiacie się czasami ile, to wszystko "waży" w Gigabajtach ? Czy zastanawiacie się kto, to wszystko ogarnia i jak to się dzieje, że bez praktycznie żadnych problemów możemy korzystać z zasobów forum ? Czy czasami myślicie o tym ilu z nas dzięki forum promuje swoje różne mniejsze i większe biznesy ? 

Z niezwykłą łatwością przychodzi nam wchodzenie na forum i czerpanie z jego dobrodziejstw. Bardzo łatwo korzystając z forum możemy się umawiać na spotkania i inne klubowe aktywności.  Ale, też z niezwykłą łatwością podnosimy głos niezadowolenia na pracę moderatorów czy też ogólny marazm i brak zdaniem niektórych z was, merytorycznych forumowych dyskusji ...  Czyli takie ogólne - bo nic się nie dzieje !

 

Proszę zastanówcie się przez chwilę jak to jest, że forum  wciąż działa ? A może jest wam wszystko jedno czy jest nasze forum czy go nie ma ? Czy jest miejsce gdzie można korzystać z jego zasobów czy go nie ma ? Tylko w spokoju przemyślcie to ... 

 

PS

Kto jest dzisiaj - teraz na forum on line ? 

132 użytkowników, 8 anonimowych i 1553 gości ! 

Niech każdy wyda tylko 10 zł miesiąc  w miesiąc ! Dla wielu z was to wręcz śmieszne pieniądze, ale jeśli zadziała efekt skali, to możemy być  niezależni finansowo i możemy nie tylko planować, ale realizować różne ciekawe spotkania, warsztaty czy wycieczki. 

 

Proszę o dalsze wpłaty. Forum jest nasze i dalsze jego funkcjonowanie zależy przede wszystkim od nas samych.

 

Nasze wpłaty w listopadzie 2023r. 

 

100,00 zł - jako pierwsza - moja wpłata 

 

455,00 zł

595,00 zł

685,00 zł

Uzbierało się dotychczas w tym miesiącu    725,00 zł    pytanie co dalej ... ? 

(stan na  28 - 11 - 2023r.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o dalsze wpłaty. Forum jest nasze i dalsze jego funkcjonowanie zależy przede wszystkim od nas samych.

 

Nasze wpłaty w listopadzie 2023r. 

 

100,00 zł - jako pierwsza - moja wpłata 

 

455,00 zł

595,00 zł

685,00 zł

Uzbierało się dotychczas w tym miesiącu    725,00 zł    pytanie co dalej ... ? 

(stan na  28 - 11 - 2023r.)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz proponuję wysłać PW do wszystkich użytkowników z prośbą o wpłaty.

Myślę, że sporo ludzi o tym nie pamięta.

 

W dłuższej perspektywie: czy stowarzyszenie może zbierać 1% podatku?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PW zostanie wysłane zgodnie z sugestią.

 

Co do zbierania 1 %  a od tego roku 1,5%  podatku - nie, nie mamy statusu OPP 

Było rozważane wystąpienie o status OPP. Wcześniej należałoby jednak ten pomysł skonsultować z prawnikiem najlepiej takim specjalizującym się w takich zagadnieniach. Pieniądze pozyskane w taki sposób to dodatkowe obowiązki i sprawozdawczość - kto by to robił ? Nie mamy fizycznie biura i pracowników.  Tych ewentualnych środków  nie można też dowolnie wydawać. 

Być może w przyszłości wystąpimy o nadanie statusu OPP.   To jest proste, ale tylko pozornie. Chciałbym np. aby była możliwość pozyskiwania bezpośrednio wpłat na rachunek  klubu poprzez BLIK, ale to co jest możliwe i powszechne dla osób fizycznych, niestety nie jest jeszcze możliwe w naszym przypadku. 

Najsensowniejszym sposobem na ten moment jest przelew. Dzięki temu nikt po drodze nie zabiera z takiej wpłaty prowizji.  

 

Stowarzyszenie KMZiZ

00-427 Warszawa

ul. Dmochowskiego 4/2

 

Santander Bank Polska S.A.

Nr rachunku:   61 1090 1870 0000 0001 1236  5368

z dopiskiem:  na rzecz KMZiZ  lub darowizna na klub

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TomASH - poproszę o nr tel. , adres email i nr paczkomatu. Gdy tylko to dostanę zrobię wysyłkę książki do Ciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.