Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

Swoje "pięć groszy" wpłaciłem, bo to nasze forum ...

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Chciałem z ciekawości sprawdzić, kto polubił komentarz @Autor1984 i... znane nam (chyba) wszystkim kochane kółeczko zaczęło się kręcić i wirować bardziej niż gałki oczne Shauna Rydera w teledysku do "Kinky Afros". I, mówię Wam, nie chciało przestać się kręcić! Oto do czego prowadzi niezdrowa ciekawość!  :D  ;) 

Było polubić, wiedziałbyś przynajmniej kto stoi za połową głosów :D

 

 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Chciałem z ciekawości sprawdzić, kto polubił komentarz @Autor1984 i... znane nam (chyba) wszystkim kochane kółeczko zaczęło się kręcić i wirować bardziej niż gałki oczne Shauna Rydera w teledysku do "Kinky Afros". I, mówię Wam, nie chciało przestać się kręcić! Oto do czego prowadzi niezdrowa ciekawość!  :D  ;) 

Podpowiem zatem, że to moje poparcie.

 

Rozumiem motywy zamykanie tego gorącego wątku ale jestem za "zamykaniem" chuliganów I huncwotów ;).

 

Jak w metrze ktoś chuligani to nie zamyka się całego metra ani innych pasażerów tylko łobuza przecież... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z jednej strony jestem za wolnością, z drugiej mamy przykład do czego prowadzi brak moderacji - portal X, dawny Twitter. Wg Muska miał być oazą wolności, a stał się ściekiem. 
 

Ja lubiłem oglądać dział z żartami, choć od razu było widać tam np. poglądy polityczne, tj. wychylenie w prawo lub w lewo. Rzecz w tym, że czasem mnie pusty śmiech ogarniał, gdy w mocno prawicowych memach ktoś (prawdopodobnie nieświadomie) cytował np. Noama Chomsky’ego, guru lewicy. Tak to jest jak się bezwiednie nie kopiuje niektóre rzeczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, beniowski napisał(-a):

Ja z jednej strony jestem za wolnością, z drugiej mamy przykład do czego prowadzi brak moderacji - portal X, dawny Twitter. Wg Muska miał być oazą wolności, a stał się ściekiem. 
 

Ja lubiłem oglądać dział z żartami, choć od razu było widać tam np. poglądy polityczne, tj. wychylenie w prawo lub w lewo. Rzecz w tym, że czasem mnie pusty śmiech ogarniał, gdy w mocno prawicowych memach ktoś (prawdopodobnie nieświadomie) cytował np. Noama Chomsky’ego, guru lewicy. Tak to jest jak się bezwiednie nie kopiuje niektóre rzeczy. 

Waldek pisałeś stosunkowo niedawno, że jesteś wolny od mediów społecznościowych. Więc kierujesz się opiniami. Czyimi?

Sądzę, że warto utworzyć wątek o "Zasadności usuwania niektórych wątków", bo tutaj zwyczajnie śmiecimy.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Przez pewien czas nie byłem w stanie udzielać się bardziej niż zwykle na naszym forum. Ten czas uległ już zamknięciu. Jeszcze trochę spraw porządkowych i będę mógł wrócić do normalnej bytności na forum. To już  kwestia dni.

Przyszło trochę wpłat na działalność forum i zostaną one pokazane jak zwykle w tym wątku, ale jeszcze proszę o trochę cierpliwości.

Docinki o zamykanych tematach są nie na miejscu. Z forum nic nie niknie ... jest tylko chowane. Co do wątków alkoholowych sprawa jest jasna. Są przepisy i nie zamierzam ich naruszać w imię dobrej zabawy miłośników wyszukanych trunków. Żarty Żartami niestety przerodziły się w coś bardzo złego i z tego powodu zostały schowane. To nie arogancja i zła wola administracji, moderatorów czy zarządu. To, niestety brak zahamowań grupy klubowiczów którzy swoimi wpisami "jechali po bandzie" spowodował zamknięcie i schowanie żartów. 

Być może żarty zagoszczą jeszcze w niedalekiej przyszłości na forum, ale pod inną nazwą i zdecydowanie inną zawartością. Niedopuszczalne jest aby na naszym forum rozsiewać nienawiść i propagować skrajne poglądy nie tylko polityczne. 

A ja się zastanawiam, czy w przypadku, kiedy grupa klubowiczów zacznie „jechać po bandzie” w wątku typowo zegarkowym lub wręcz zegarmistrzowskim, to czy taki wątek także „zostanie schowany”, czy jednak tacy klubowicze dostaną ostrzeżenie i/lub bana. Na tym wg mnie powinna polegać moderacja. Zauważcie, że zamknięcie wątku nie rozwiązuje problemu (bo grupa - zakładam - niechcianych - klubowiczów na tym forum zostanie).

I oczywiście zgadzam się, że dział „PO GODZINACH” dominuje liczbą wpisów, ale jego ewentualne zamknięcie nie spowoduje przeniesienia dyskusji do wątków merytorycznych, tylko odpłynięcie kolejnej grupy forumowiczów… Moim zdaniem lepszy uczestnik forum, który 70% czasu zaangażuje na wątki poboczne, a 30% na merytoryczne / zegarkowe, niż jego brak.

To tak jakbyśmy wybrali się przykładowo na spotkanie miłośników cygar i nie mogli porozmawiać o klasycznej elegancji, alkoholach, biznesie czy … zegarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Christo napisał(-a):

A ja się zastanawiam, czy w przypadku, kiedy grupa klubowiczów zacznie „jechać po bandzie” w wątku typowo zegarkowym lub wręcz zegarmistrzowskim, to czy taki wątek także „zostanie schowany”, czy jednak tacy klubowicze dostaną ostrzeżenie i/lub bana. Na tym wg mnie powinna polegać moderacja. Zauważcie, że zamknięcie wątku nie rozwiązuje problemu (bo grupa - zakładam - niechcianych - klubowiczów na tym forum zostanie).

I oczywiście zgadzam się, że dział „PO GODZINACH” dominuje liczbą wpisów, ale jego ewentualne zamknięcie nie spowoduje przeniesienia dyskusji do wątków merytorycznych, tylko odpłynięcie kolejnej grupy forumowiczów… Moim zdaniem lepszy uczestnik forum, który 70% czasu zaangażuje na wątki poboczne, a 30% na merytoryczne / zegarkowe, niż jego brak.

To tak jakbyśmy wybrali się przykładowo na spotkanie miłośników cygar i nie mogli porozmawiać o klasycznej elegancji, alkoholach, biznesie czy … zegarkach.

Krzysztofie, być może wykorzystano moment, aby zamknąć "czarną dziurę" pochłaniającą gigabajty.

Dlatego podsunąłem pomysł, aby ograniczyć wagę zdjęć. Mogę nawet sfinansować taki zabieg.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Autor1984 napisał(-a):

Mogę nawet sfinansować taki zabieg.

A mój rachunek za prąd też zapłacisz? Będę lajkował wszystkie twoje posty do końca lutego. 😜 Wracając do lajków, zamknięcie Żartów wyrównało szanse pozostałych uczestników na wygraną punktową "za merytorykę", a nie polityczne, światopoglądowe lub kulturowe - codzienne pierdolenie o Szopenie. 😅 Ranking nie kłamie.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mario1971 napisał(-a):

A mój rachunek za prąd też zapłacisz? Będę lajkował wszystkie twoje posty do końca lutego. 😜 Wracając do lajków, zamknięcie Żartów wyrównało szanse pozostałych uczestników na wygraną punktową "za merytorykę", a nie polityczne, światopoglądowe lub kulturowe - codzienne pierdolenie o Szopenie. 😅 Ranking nie kłamie.

Mariusz nie błaznuj. Jesteś poważny człowiek, który nader często rozwodzi się nad zasadnością bransolety i danego modelu określonej marki przypominając to każdemu na tym forum kilkanaście razy w tygodniu.

 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Autor1984 napisał(-a):

Mariusz nie błaznuj. Jesteś poważny człowiek, który nader często rozwodzi się nad zasadnością bransolety i danego modelu określonej marki przypominając to każdemu na tym forum kilkanaście razy w tygodniu.

 

Nie próbuj mnie obrażać, bo będę musiał się bronić! Możesz tego nie wytrzymać psychicznie, i znowu trafisz do ancla. 😉


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

Waldek pisałeś stosunkowo niedawno, że jesteś wolny od mediów społecznościowych. Więc kierujesz się opiniami. Czyimi?

Sądzę, że warto utworzyć wątek o "Zasadności usuwania niektórych wątków", bo tutaj zwyczajnie śmiecimy.

Ja dużo czytam i słucham o mediach społecznościowych - niekoniecznie muszę używać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Autor1984 napisał(-a):

Krzysztofie, być może wykorzystano moment, aby zamknąć "czarną dziurę" pochłaniającą gigabajty.

Dlatego podsunąłem pomysł, aby ograniczyć wagę zdjęć. Mogę nawet sfinansować taki zabieg.

To oczywiście może być realny problem, ale myślę że nikt nie obrazi się, jeśli posty starsze niż tydzień będą automatycznie usuwane. Nie ma chyba konieczności trzymania ich dla potomnych na tym forum. 

Edytowane przez Antiquarius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, no tak... "Waldek", "Krzysztofie", "Mariusz"... Czy mnie się wydaje, czy tu się jakby...unika mojego imienia...? Mówcie mi śmiało: Jarosławie!  :D  ;) 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

No tak, no tak... "Waldek", "Krzysztofie", "Mariusz"... Czy mnie się wydaje, czy tu się jakby...unika mojego imienia...? Mówcie mi śmiało: Jarosławie!  :D  ;) 

Jarosławforumzbaw 😄.

 

Ale moment, zbanują mnie za takie rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
45 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

No tak, no tak... "Waldek", "Krzysztofie", "Mariusz"... Czy mnie się wydaje, czy tu się jakby...unika mojego imienia...? Mówcie mi śmiało: Jarosławie!  :D  ;) 

Drogi Jarosławie, miło! 

 

Pozdrawiam!

Łukasz

 

47 minut temu, Antiquarius napisał(-a):

To oczywiście może być realny problem ale myślę że nikt nie obraził się jeśli posty starsze niż tydzień będą automatycznie usuwane. Nie ma chyba konieczności trzymania ich dla potomnych na tym forum. 

To już wymaga angażu osób.

EDIT: A pełne zautomatyzowanie tego procesu na pewno jest znacznie kosztowniejsze, aniżeli wprowadzenie korekty określający limit rozmiaru zdjęcia.

 

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

O! To rozumiem!   :D

Pszę bardzo. 😋

Ck0e7YSODyp77EI9.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

No tak, no tak... "Waldek", "Krzysztofie", "Mariusz"... Czy mnie się wydaje, czy tu się jakby...unika mojego imienia...? Mówcie mi śmiało: Jarosławie!  :D  ;) 

 Imię Twe uczucia wzbudza mieszane więc jest niewymieniane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Pójdźmy więc o krok dalej. Proponuję:

 

1. Zamiast RANKINGU ustawianego wg ilości otrzymanych "lajków", ustanowić doroczny ranking WAŻNYCH i MNIEJ WAŻNYCH forumowiczów na podstawie przedłożonych zeznań rocznych PIT lub notarialnie poświadczonego wyciągu z rachunku bankowego. Niech w końcu wszystko będzie jasne - kto MA rację, a kto NIE.

 

2. Wprowadzić obowiązkowy abonament na podstawie ww. RANKINGU - opłacany proporcjonalnie do miejsca w rankingu.

 

3. Sporządzić listę tematów (np. kluby miłośników Rolexa, Vacheron, PP, czy Blancpain, etc.), do których dostęp będą mieć wyłącznie BARDZO WAŻNI FORUMOWICZE (czyli znajdujący się w pierwszej 100-tce ww. RANKINGU).

 

4. Jako warunek niezbędny do piastowania funkcji Admina lub Moderatora, wprowadzić obowiązek udokumentowanego posiadania co najmniej 10 zegarków następujących marek: Pagani Design, Parnis, San Martin, Steeldive, Addiesdive, Tandorio, Burei, Cadisen, Starking, Loreo, Carnival, Feice, Seagull, Corgeut, Skmei, Smael, NaviForce, Curren, Lige, Lobbini, Heimdallr, Poedagar, Gaunqin, Megir lub Lach-O-Ciong. Najważniejszy Admin musi mieć Poljota z napisem CCCP i czerwoną gwiazdą.

 

;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 godzin temu, Christo napisał(-a):

A ja się zastanawiam, czy w przypadku, kiedy grupa klubowiczów zacznie „jechać po bandzie” w wątku typowo zegarkowym lub wręcz zegarmistrzowskim, to czy taki wątek także „zostanie schowany”, czy jednak tacy klubowicze dostaną ostrzeżenie i/lub bana. Na tym wg mnie powinna polegać moderacja. Zauważcie, że zamknięcie wątku nie rozwiązuje problemu (bo grupa - zakładam - niechcianych - klubowiczów na tym forum zostanie).

I oczywiście zgadzam się, że dział „PO GODZINACH” dominuje liczbą wpisów, ale jego ewentualne zamknięcie nie spowoduje przeniesienia dyskusji do wątków merytorycznych, tylko odpłynięcie kolejnej grupy forumowiczów… Moim zdaniem lepszy uczestnik forum, który 70% czasu zaangażuje na wątki poboczne, a 30% na merytoryczne / zegarkowe, niż jego brak.

To tak jakbyśmy wybrali się przykładowo na spotkanie miłośników cygar i nie mogli porozmawiać o klasycznej elegancji, alkoholach, biznesie czy … zegarkach.

 

To ja mogę odpowiedzieć na przykładzie działu Chińskie zegarki.

 

Jakiekolwiek zasugerowanie, że jest to kradziony design spotyka się z wyrzucaniem postów, albo pacyfikowaniem, bo skoro moderacja zgodziła się na dyskusję i propagowanie tego barachła (nie mówię tutaj o oryginalnych chińskich projektach), to nie można wyrazić swojego zdania. G**noburza pojawiała się tam regularnie i co? No nie zamknięto działu, tylko pacyfikuje się ludzi, którzy nie wpisują się w założenia miłośników krypto podróbek. Warto zaznaczyć, że jeden z moderatorów jest miłośnikiem Chińczyków. To co lubią moderatorzy, trwa, to co lubią użytkownicy ale przysparza pracy moderacji - już nie koniecznie. Ale pamiętajmy - "to NASZE forum"

Edytowane przez Ceteth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Rozumiem. Pójdźmy więc o krok dalej. Proponuję:

 

1. Zamiast RANKINGU ustawianego wg ilości otrzymanych "lajków", ustanowić doroczny ranking WAŻNYCH i MNIEJ WAŻNYCH forumowiczów na podstawie przedłożonych zeznań rocznych PIT lub notarialnie poświadczonego wyciągu z rachunku bankowego. Niech w końcu wszystko będzie jasne - kto MA rację, a kto NIE.

 

2. Wprowadzić obowiązkowy abonament na podstawie ww. RANKINGU - opłacany proporcjonalnie do miejsca w rankingu.

 

3. Sporządzić listę tematów (np. kluby miłośników Rolexa, Vacheron, PP, czy Blancpain, etc.), do których dostęp będą mieć wyłącznie BARDZO WAŻNI FORUMOWICZE (czyli znajdujący się w pierwszej 100-tce ww. RANKINGU).

 

4. Jako warunek niezbędny do piastowania funkcji Admina lub Moderatora, wprowadzić obowiązek udokumentowanego posiadania co najmniej 10 zegarków następujących marek: Pagani Design, Parnis, San Martin, Steeldive, Addiesdive, Tandorio, Burei, Cadisen, Starking, Loreo, Carnival, Feice, Seagull, Corgeut, Skmei, Smael, NaviForce, Curren, Lige, Lobbini, Heimdallr, Poedagar, Gaunqin, Megir lub Lach-O-Ciong. Najważniejszy Admin musi mieć Poljota z napisem CCCP i czerwoną gwiazdą.

 

;)

Jarek wiem jak ciężko przerwać ciąg, ale już czas :D


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Autor1984 napisał(-a):

Jarek wiem jak ciężko przerwać ciąg, ale już czas :D

 

Chcesz powiedzieć, że się nie zgadzasz z moimi propozycjami..? Cóż, trudno.   ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Chcesz powiedzieć, że się nie zgadzasz z moimi propozycjami..? Cóż, trudno.   ;)

Zgadzam się, a teraz pa na to!

 

LSE.png


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem. Pójdźmy więc o krok dalej. Proponuję:
 
1. Zamiast RANKINGU ustawianego wg ilości otrzymanych "lajków", ustanowić doroczny ranking WAŻNYCH i MNIEJ WAŻNYCH forumowiczów na podstawie przedłożonych zeznań rocznych PIT lub notarialnie poświadczonego wyciągu z rachunku bankowego. Niech w końcu wszystko będzie jasne - kto MA rację, a kto NIE.
 
2. Wprowadzić obowiązkowy abonament na podstawie ww. RANKINGU - opłacany proporcjonalnie do miejsca w rankingu.
 
3. Sporządzić listę tematów (np. kluby miłośników Rolexa, Vacheron, PP, czy Blancpain, etc.), do których dostęp będą mieć wyłącznie BARDZO WAŻNI FORUMOWICZE (czyli znajdujący się w pierwszej 100-tce ww. RANKINGU).
 
4. Jako warunek niezbędny do piastowania funkcji Admina lub Moderatora, wprowadzić obowiązek udokumentowanego posiadania co najmniej 10 zegarków następujących marek: Pagani Design, Parnis, San Martin, Steeldive, Addiesdive, Tandorio, Burei, Cadisen, Starking, Loreo, Carnival, Feice, Seagull, Corgeut, Skmei, Smael, NaviForce, Curren, Lige, Lobbini, Heimdallr, Poedagar, Gaunqin, Megir lub Lach-O-Ciong. Najważniejszy Admin musi mieć Poljota z napisem CCCP i czerwoną gwiazdą.
 


Brakło mi tu Balticusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.