Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

Swoje "pięć groszy" wpłaciłem, bo to nasze forum ...

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Christo napisał(-a):

Może warto zmienić statut i dopuścić spotkania online? To może spowodować wzrost liczby członków i frekwencji.

Zmiana statutu to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa.

Przegłosowane zmiany musisz zgłosić do KRS na odpowiednim druku. Z20 bodajże.

1 godzinę temu, Christo napisał(-a):

Ja chętnie złożę deklarację, ale żeby miec realny wpływ na funkcjonowanie Stowarzyszenia trzeba uczestniczyć w spotkaniach, czy to nie jest wiedza tajemna jakie są kanały komunikacji i częstotliwość spotkań?

- Spotkania na żywo (Warszawa?)

- Spotkania online

- Ukryte działy na forum

- Lista mailingowa

- Grupy na WhatsApp/Signal

 

Jeżeli tylko tirét 1 to mój udział byłby znikomy albo żaden 😞

Spotkania online jak najbardziej.

Walne Zebranie Członków jest raz do roku (zazwyczaj czerwiec). To na walnym członkowie głosują, podejmują i przyjmują uchwały.

Ukryte działy na forum - każdy członek Stowarzyszenia ma dostęp do zakładki Stowarzyszenie.

Ja z przykrością, w tym roku raczej nie dam rady. Wytłumaczyłem dlaczego. Eugeniusz z tego powodu głowy mi nie urwie.

@Heckew statucie określona jest (obecność) na WZC lub NWZC, sądzę, że mamy takie czasy, że organizator tj. organ zwołujący może to ułatwić za pomocą środków komunikacji elektronicznej, która pozwala na obecność również online w czasie rzeczywistym.

Chyba, że czegoś nie doczytałem i teraz bredzę jak mały Gucio po dużym piwie. Bo czytałem jakiś czas temu.

Pozdrawiam

Łukasz

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Autor1984 napisał(-a):

 

Dziękuję wszystkim, którzy szukają rozwiązań, jednak zachęcam do złożenia deklaracji członkowskiej. Opłata roczna jest prawie żadna, a będziemy mieli realny wpływ na kierunek, działalność oraz m.in. funkcjonowanie forum, które stało się bliskim mi miejscem. Bodajże jeden z Kolegów wspomniał, o wirtualnym miejscu spotkań, wymiany zdań, do którego z chęcią wraca od wielu, wielu lat.

 

Łukaszu, to jest coś od czego odbiłem się już dawno temu z dwóch przyczyn.

1) Członkostwo zwyczajne nabywa się na mocy uchwały Zarządu, po złożeniu deklaracji członkowskiej zawierającej rekomendację dwóch członków zwyczajnych Stowarzyszenia oraz po opłaceniu składki członkowskiej.

2) Stacjonarne zgromadzenia.

 

W Warszawie bywam - ale kiedy wymaga tego moja praca, a prowadzę działalność w branży w której nie mam pewności co do mojej dyspozycyjności. Nie chcę być 'martwą duszą' na liście obecności.

Nie znam również członków którzy mogliby mnie rekomendować, a 'członkostwo wspierające' jest bardzo mocno ograniczone.

Pozdrawiam,

Bartek

Edytowane przez krondar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

Zmiana statutu to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa.

Przegłosowane zmiany musisz zgłosić do KRS na odpowiednim druku. Z20 bodajże.

Spotkania online jak najbardziej.

Walne Zebranie Członków jest raz do roku (zazwyczaj czerwiec). To na walnym członkowie głosują, podejmują i przyjmują uchwały.

Ukryte działy na forum - każdy członek Stowarzyszenia ma dostęp do zakładki Stowarzyszenie.

Ja z przykrością, w tym roku raczej nie dam rady. Wytłumaczyłem dlaczego. Eugeniusz z tego powodu głowy mi nie urwie.

@Heckew statucie określona jest (obecność) na WZC lub NWZC, sądzę, że mamy takie czasy, że organizator tj. organ zwołujący może to ułatwić za pomocą środków komunikacji elektronicznej, która pozwala na obecność również online w czasie rzeczywistym.

Chyba, że czegoś nie doczytałem i teraz bredzę jak mały Gucio po dużym piwie. Bo czytałem jakiś czas temu.

Pozdrawiam

Łukasz

Zmiany wprowadzone w okresie COVID. 

Tak regulacje ustawowe:

Art. 10 Prawa o Stowarzyszeniach. 

1a. Jeżeli członkowie władzy stowarzyszenia wyrazili na to zgodę w formie dokumentowej, głosowanie poza posiedzeniami władz stowarzyszenia może odbywać się z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej.

1b. Możliwość udziału w posiedzeniu władz stowarzyszenia przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej jest wskazana w zawiadomieniu o tym zebraniu, zawierającym dokładny opis sposobu uczestnictwa i wykonywania prawa głosu.

1c. Wykorzystanie środków komunikacji elektronicznej w głosowaniach na posiedzeniach władzy stowarzyszenia odbywa się przy zapewnieniu co najmniej:

1)  transmisji obrad posiedzenia w czasie rzeczywistym;

2)  dwustronnej komunikacji w czasie rzeczywistym, w ramach której członek

władzy stowarzyszenia może wypowiadać się w toku obrad;

3)  wykonywania osobiście lub przez pełnomocnika prawa głosu przed lub w toku

posiedzenia.

1d. Wykorzystanie środków komunikacji elektronicznej w głosowaniach na orazpoza posiedzeniami władz stowarzyszenia może podlegać odmiennym uregulowaniom w tym ograniczeniom w statucie stowarzyszenia. Statut stowarzyszenia może też wprost wyłączyć możliwość stosowania powyższych przepisów w stowarzyszeniu.

1e. Rozwiązania, o których mowa w ust. 1a–1d, stosuje się w przypadku wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, o których mowa w ustawie z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2020 r. poz. 1845).

 

W statucie brak regulacji w zakresie formy elektronicznej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem członkiem Stowarzyszenia, nie jestem Sympatykiem Klubu, nie jestem Ambasadorem Klubu, ale niedawno uzyskał dzięki FORUM  statut: Guru Zegarmistrzostwa (a guru jak wiadomo ze Słownika Języka Polskiego PWN to «osoba będąca ważnym autorytetem moralnym lub intelektualnym w jakimś środowisku». Bardzo mi z tego powodu miło i nie jest to ironia. Ale miło mi było już od pierwszych czytanych postów FORUM wiele lat temu i potem kiedy zdecydowałem się na FORUM zarejestrować.

Oddzielam fizyczne Stowarzyszenie  „Klub Miłośników Zegarów i Zegarków” od internetowego FORUM, ale wiem, że jest ono Stowarzyszenia integralna częścią i ... własnością (materialną i intelektualną). Cieszę się, że z FORUM mogę korzystać. Jeżeli mogę (i pamiętam) wpłacam pieniądze, traktując to, nie jak obowiązkową daninę, ale jak wirtualną kawę, ciastko lub bilet na ciekawą imprezę. 

Posty w tym wątku oprócz dyskusji w celu uregulowania ważnego dla Stowarzyszenia tematu, służą także przekonaniu i zachęceniu do wpłat, wiec na koniec zachęcę i ja.

Niech niezdecydowani zadadzą sobie pytanie: Czy chciałbym zamkniecia FORUM z powodów finansowych kłopotów ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Hecke napisał(-a):

Zmiany wprowadzone w okresie COVID. 

Tak regulacje ustawowe:

Art. 10 Prawa o Stowarzyszeniach. 

1a. Jeżeli członkowie władzy stowarzyszenia wyrazili na to zgodę w formie dokumentowej, głosowanie poza posiedzeniami władz stowarzyszenia może odbywać się z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej.

1b. Możliwość udziału w posiedzeniu władz stowarzyszenia przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej jest wskazana w zawiadomieniu o tym zebraniu, zawierającym dokładny opis sposobu uczestnictwa i wykonywania prawa głosu.

1c. Wykorzystanie środków komunikacji elektronicznej w głosowaniach na posiedzeniach władzy stowarzyszenia odbywa się przy zapewnieniu co najmniej:

1)  transmisji obrad posiedzenia w czasie rzeczywistym;

2)  dwustronnej komunikacji w czasie rzeczywistym, w ramach której członek

władzy stowarzyszenia może wypowiadać się w toku obrad;

3)  wykonywania osobiście lub przez pełnomocnika prawa głosu przed lub w toku

posiedzenia.

1d. Wykorzystanie środków komunikacji elektronicznej w głosowaniach na orazpoza posiedzeniami władz stowarzyszenia może podlegać odmiennym uregulowaniom w tym ograniczeniom w statucie stowarzyszenia. Statut stowarzyszenia może też wprost wyłączyć możliwość stosowania powyższych przepisów w stowarzyszeniu.

1e. Rozwiązania, o których mowa w ust. 1a–1d, stosuje się w przypadku wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, o których mowa w ustawie z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2020 r. poz. 1845).

 

W statucie brak regulacji w zakresie formy elektronicznej. 

I tak zmiany ustają w dniu jutrzejszym.

Zdaje się, że w świetle określonych prawem przepisów, nie trzeba dokonywać zmian statutowych, aby z nich korzystać. Gdyby statut stowarzyszenia przewidywał przypadki kryzysowe i określał możliwość obrad online, wówczas te przepisy nie miałyby zastosowania, ponieważ określone zostały w statucie danego stowarzyszenia. Jeżeli natomiast statut organizacji wyklucza tego typu rozwiązanie to nawet zmiana w przepisach nie zezwala na korzystanie ze środków komunikacji online. Tak mi się wydaje, ale przepisy w Polsce są tak tworzone, że pewnie można by podważyć ważność, ze względu na formę zebrania. 

9 godzin temu, krondar napisał(-a):

 

Łukaszu, to jest coś od czego odbiłem się już dawno temu z dwóch przyczyn.

1) Członkostwo zwyczajne nabywa się na mocy uchwały Zarządu, po złożeniu deklaracji członkowskiej zawierającej rekomendację dwóch członków zwyczajnych Stowarzyszenia oraz po opłaceniu składki członkowskiej.

2) Stacjonarne zgromadzenia.

 

W Warszawie bywam - ale kiedy wymaga tego moja praca, a prowadzę działalność w branży w której nie mam pewności co do mojej dyspozycyjności. Nie chcę być 'martwą duszą' na liście obecności.

Nie znam również członków którzy mogliby mnie rekomendować, a 'członkostwo wspierające' jest bardzo mocno ograniczone.

Pozdrawiam,

Bartek

Bartek wielu z nas ma określone możliwości, sam pełnię trzy funkcję, a jeszcze mnie ponosi i będę wnioskował o czwartą. Od dawna powtarzam, że doba ma o kilka - kilkanaście godzin za mało.

Rekomendacja dwóch członków stowarzyszenia, to najmniejszy problem, sądzę, że nikt z Kolegów nie odmówi osobie, która nie pojawiła się wczoraj na forum, a jej zachowanie nie wzbudza kontrowersji. Liczy się chęć wsparcia i odpowiednie umotywowanie. Naturalnie statuty, regulaminy i uchwały określają pewne możliwości. Warto jednak czasem wprowadzić do życia tą paremię "sensum, non verba spectamus".


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

I tak zmiany ustają w dniu jutrzejszym.

Zdaje się, że w świetle określonych prawem przepisów, nie trzeba dokonywać zmian statutowych, aby z nich korzystać. Gdyby statut stowarzyszenia przewidywał przypadki kryzysowe i określał możliwość obrad online, wówczas te przepisy nie miałyby zastosowania, ponieważ określone zostały w statucie danego stowarzyszenia. Jeżeli natomiast statut organizacji wyklucza tego typu rozwiązanie to nawet zmiana w przepisach nie zezwala na korzystanie ze środków komunikacji online. Tak mi się wydaje, ale przepisy w Polsce są tak tworzone, że pewnie można by podważyć ważność, ze względu na formę zebrania. 

Bartek wielu z nas ma określone możliwości, sam pełnię trzy funkcję, a jeszcze mnie ponosi i będę wnioskował o czwartą. Od dawna powtarzam, że doba ma o kilka - kilkanaście godzin za mało.

Rekomendacja dwóch członków stowarzyszenia, to najmniejszy problem, sądzę, że nikt z Kolegów nie odmówi osobie, która nie pojawiła się wczoraj na forum, a jej zachowanie nie wzbudza kontrowersji. Liczy się chęć wsparcia i odpowiednie umotywowanie. Naturalnie statuty, regulaminy i uchwały określają pewne możliwości. Warto jednak czasem wprowadzić do życia tą paremię "sensum, non verba spectamus".

Tak dzisiaj jest ostatni dzień obowiązywania tej regulacji i miejmy nadzieję, że już nie będzie potrzeby ich stosowania. 

Co do możliwości odbywania zgromadzeń elektronicznie, to w mojej ocenie wymagana jest zmiana statutu. Dzisiaj, a bardziej jutro, ani Prawo o Stowarzyszeniach ani Statut nie przewiduje takiej formy odbywania zgromadzeń. Śledząc treść statutów stowarzyszeń zauważam, że takie rozwiazanie jest wprowadzane do nich. I słusznie. Mamy XXI wiek i łatwiej jest odbywać zgromadzenia on-line. Jest to powszechne w spółkach. Poniżej treść takiej regulacji - pierwsza z brzegu. 

  1. Członek Stowarzyszenia może wziąć udział w Walnym Zgromadzeniu również przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej.
  2. O możliwości udziału w Walnym Zgromadzeniu w sposób, o którym mowa w ust. 1, postanawia Zarząd zwołujący to Zgromadzenie.
  3. Udział w Walnym Zgromadzeniu, o którym mowa w ust. 1, obejmuje w szczególności:
    1. dwustronną komunikację w czasie rzeczywistym wszystkich osób uczestniczących w Walnym Zgromadzeniu, w ramach której mogą one wypowiadać się w toku obrad Walnego Zgromadzenia, przebywając w innym miejscu niż miejsce obrad Walnego Zgromadzenia, i
    2. wykonywanie osobiście lub przez pełnomocnika prawa głosu w toku Walnego Zgromadzenia.
  4. Szczegółowe zasady udziału w Walnym Zgromadzeniu przy wykorzystywaniu środków komunikacji elektronicznej określa regulamin uchwalony przez Zarząd.
  5. W przypadku wykonywania prawa głosu przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej Zarząd niezwłocznie przesyła osobie uczestniczącej elektroniczne potwierdzenie otrzymania głosu.

Paremie łacińskie to piękna część języka prawniczego ale wychodząc poza sale sądowe i treści opinii prawnych napiszmy po prostu: patrzmy na sens, nie tylko na słowa. 😉  

Edytowane przez Hecke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni dzień miesiąca i pieniędzy jak było mało tak jest nadal mało. Dyskusja tego w żaden sposób nie zmieniła, chociaż trzy osoby w jej trakcie zrobiło przelew 🙂

 

Panowie, Stowarzyszenie KMZiZ ma osobowość prawną. Czyli KRS, NIP, REGON, sprawozdawczość do Sądu, sprawozdawczość do GUS, US itp. Korespondencja m.in z PAN, niektórymi muzeami i urzędami. Ma też zgodnie z wymogami rachunek bankowy, a to wiążę się z prowadzeniem księgowości. Księgowość jest opłacana na podstawie wystawianych faktur. W różnych miesiącach kwoty są  różne bo jest to uzależnione od ilości obrobionych dokumentów - ostatnio było  950,79 zł. Ale jeśli dojdzie jakieś sprawozdanie to kwota rośnie. 

Stowarzyszenie ma też adres siedziby, ale jest to adres siedziby wirtualnej. Nie mamy fizycznie biura z biurkami i komputerami. Adres być musi i jego utrzymanie kosztuje 98,40 zł miesięcznie. Stowarzyszenie jako organizacja  nic Was nie kosztuje. Pracujemy w oparciu o prywatne telefony, komputery i środki transportu. 

Oczywiście nasze forum internetowe  można utrzymywać na prywatnym serwerze u kogoś w domu. Ktoś z Was napisał że nie obchodzi go transport i opłaty związane  z organizacją np. warsztatów i innych aktywności bo on korzysta tylko z forum. Tylko kto zgodzi się utrzymywać i administrować forum, ponosząc wszelkie koszty i odpowiedzialność w tym moderatorską w swoim prywatnym domu na prywatnym sprzęcie który musi pracować bez przerwy 24 godziny na dobę. . Jaka będzie tego jakość i jak długo taki ktoś wytrzyma m.in napaści hejterskie i inne smaczki od forumowiczów. 

Na mnie spadają wszystkie gromy. No bo na kogo mają spadać ? Czy to po mnie spływa ? Nie, nie spływa tym bardziej że publicznie nie mogę odreagować i wyrazić emocji.  Zadaję sobie tylko czasami pytanie na czym polega fenomen prowadzenia przez niektórych klubowiczów  swoistej gry pt. jak by mu jeszcze d.........ć 😜

 

 

PS

 

Razem użytkujemy - razem utrzymujemy !

"bo nasze forum na to zasługuje"

 

 

Nasze wpłaty w czerwcu 2023r. 

 

100,00 zł - to moja wpłata na dobry początek 

 

 

2.091,57 zł

 

(stan na  30 - 06 - 2023r.)

 

/ w kwietniu z wpłat wpłynęło ponad 5 tys zł ! W maju tylko 1,45 tys zł /   

 

:) Bardzo, proszę o wpłaty :)

( to już koniec miesiąca, dlatego jeszcze bardziej proszę o wpłaty )

 

 

Stowarzyszenie KMZiZ

00-427 Warszawa

ul. Dmochowskiego 4/2

 

Santander Bank Polska S.A.

Nr rachunku:   61 1090 1870 0000 0001 1236  5368

z dopiskiem:  na KMZiZ co miesiąc  lub darowizna na klub

 
  •  

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Hecke napisał(-a):

Tak dzisiaj jest ostatni dzień obowiązywania tej regulacji i miejmy nadzieję, że już nie będzie potrzeby ich stosowania. 

Co do możliwości odbywania zgromadzeń elektronicznie, to w mojej ocenie wymagana jest zmiana statutu. Dzisiaj, a bardziej jutro, ani Prawo o Stowarzyszeniach ani Statut nie przewiduje takiej formy odbywania zgromadzeń. Śledząc treść statutów stowarzyszeń zauważam, że takie rozwiazanie jest wprowadzane do nich. I słusznie. Mamy XXI wiek i łatwiej jest odbywać zgromadzenia on-line. Jest to powszechne w spółkach. Poniżej treść takiej regulacji - pierwsza z brzegu. 

  1. Członek Stowarzyszenia może wziąć udział w Walnym Zgromadzeniu również przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej.
  2. O możliwości udziału w Walnym Zgromadzeniu w sposób, o którym mowa w ust. 1, postanawia Zarząd zwołujący to Zgromadzenie.
  3. Udział w Walnym Zgromadzeniu, o którym mowa w ust. 1, obejmuje w szczególności:
    1. dwustronną komunikację w czasie rzeczywistym wszystkich osób uczestniczących w Walnym Zgromadzeniu, w ramach której mogą one wypowiadać się w toku obrad Walnego Zgromadzenia, przebywając w innym miejscu niż miejsce obrad Walnego Zgromadzenia, i
    2. wykonywanie osobiście lub przez pełnomocnika prawa głosu w toku Walnego Zgromadzenia.
  4. Szczegółowe zasady udziału w Walnym Zgromadzeniu przy wykorzystywaniu środków komunikacji elektronicznej określa regulamin uchwalony przez Zarząd.
  5. W przypadku wykonywania prawa głosu przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej Zarząd niezwłocznie przesyła osobie uczestniczącej elektroniczne potwierdzenie otrzymania głosu.

Paremie łacińskie to piękna część języka prawniczego ale wychodząc poza sale sądowe i treści opinii prawnych napiszmy po prostu: patrzmy na sens, nie tylko na słowa. 😉  

Dwie formy prowadzenia WZC/WZD to rozsądne rozwiązanie w dobie dzisiejszych czasów i członków rozlokowanych w różnych częściach Świata. Sądzę, jednak ze najlepszym spoiwem jest spotkanie f2f, ze względu na zacieśnianie więz. Wyjątki powinny być stosowane w określonych sytuacjach i winno stosować się rozwiązanie hybrydowe. Naturalnie aby podpisać listę członek musi mieć możliwość złożenia kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

 

@Eugeniusz Szwedco do tych gromów, to jasne, że nie spływają, bo każdy z nas ma granicę tolerancji i wytrzymałości na inwektywy. Jednakże wyjątkowo nawiedzonych warto upomnieć, aby się nie zapominali w swoich osądach jeżeli takowe w prywatnej korespondencji występują. 

Na forum pewne tematy, a przede wszystkim pytania wynikają z braku transparentności i sądzę, że krótkie objaśnienie ile wydatkuje się na jego utrzymanie uspokoi społeczność. Co zostało ww. poście nieco określone.

 

 

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gienku - niektóre gromy to cos o co sam "prosisz". Zakładam, że niektóre wypowiedzi i ich ton (jeśli jest takowy w słowie pisanym) są w dobrej wierze ale ich odbiór jest taki  - nie wiecie, nie znacie się, nie wasza sprawa, nic wam do tego. Ty odbierasz niektóre wypowiedzi forumowiczów jako "jak mu jeszcze do....ć" - a te Twoje? Powtórzę - zakładam, że Twoje wypowiedzi to nie arogancja tylko forma odreagowania - i jestem przekonany, że te skierowane w Twoją stronę to też nie chęć by do...ć. a raczej irytacja - bo bez środków może nie być forum. Bez forumowiczów też nie będzie forum. 

Chodzi o informacje, dyskusję.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy 01.07.2023, więc zacznę pierwszy - przelew wykonany.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztowało utrzymanie forum w pierwszym półroczu 2023r. :

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- administracja i opieka techniczna, księgowość, adres, hosting, domena, KIR (szafir), Pakiet bankowy alert, Mini firma, odświeżenie licencji, dokupienie pamięci - za 6 miesięcy -  29.141,35 zł 

- korekta i księgowe zamkniecie roku, sprawozdania do KRS i GUS -  3.143,63 zł 

 

Razem -  32.284,98 zł  za I półrocze 2023

 

 

 

 

Razem użytkujemy - razem utrzymujemy !

"bo nasze forum na to zasługuje"

 

 

Nasze wpłaty w lipcu 2023r. 

 

100,00 zł - to ja pierwszy na dobry początek 

 

 

1045,00 zł

 

(stan na  15 - 07 - 2023r.)

 

/ w kwietniu z wpłat wpłynęło ponad 5 tys zł ! W maju tylko 1,45 tys zł ! W czerwcu 2.091,57 zł /   

 

:) Bardzo, proszę o wpłaty :)

 

 

 

Stowarzyszenie KMZiZ

00-427 Warszawa

ul. Dmochowskiego 4/2

 

Santander Bank Polska S.A.

Nr rachunku:   61 1090 1870 0000 0001 1236  5368

z dopiskiem:  na KMZiZ co miesiąc  lub darowizna na klub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

 

Postaram się w weekend przedstawić Wam wyliczankę ile kosztowało utrzymanie forum w pierwszym półroczu 2023r. 

- księgowość miesięcznie  950,79 zł 

- adres 98,40 zł 

 

 

Razem użytkujemy - razem utrzymujemy !

"bo nasze forum na to zasługuje"

 

 

Nasze wpłaty w lipcu 2023r. 

 

100,00 zł - to ja pierwszy na dobry początek 

 

 

100,00 zł

 

(stan na  01 - 07 - 2023r.)

 

/ w kwietniu z wpłat wpłynęło ponad 5 tys zł ! W maju tylko 1,45 tys zł ! W czerwcu 2.091,57 zł /   

 

:) Bardzo, proszę o wpłaty :)

 

 

 

Stowarzyszenie KMZiZ

00-427 Warszawa

ul. Dmochowskiego 4/2

 

Santander Bank Polska S.A.

Nr rachunku:   61 1090 1870 0000 0001 1236  5368

z dopiskiem:  na KMZiZ co miesiąc  lub darowizna na klub

Już trochę więcej ;)


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze 8 egz książki Beniamina Czapli pt. "Antoni Patek Zegarmistrz Królów"

Jeśli ktoś z Was jest zainteresowany proszę o kontakt.  Najlepiej cały pakiet, to byłaby jedna przesyłka 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Jest jeszcze 8 egz książki Beniamina Czapli pt. "Antoni Patek Zegarmistrz Królów"

Jeśli ktoś z Was jest zainteresowany proszę o kontakt.  Najlepiej cały pakiet, to byłaby jedna przesyłka 😜

Cały pakiet mi nie potrzebny, ale jedną poproszę.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kilka egzemplarzy książki Beniamina Czapli pt."Antoni Patek Zegarmistrz Królów".  

Jeśli ktoś z Was zrobi wpłatę na KMZiZ co najmniej 100 zł i poda mi dane do paczkomatu tj. nr tel., adres email,  imię i nazwisko i nr paczkomatu to dostanie przesyłkę z książką :)

 

Jeśli Jan - Chcesz mieć książkę, to proszę o dane do wysyłki.

Jeśli Mateusz - Chcesz mieć książkę, to proszę o dane do wysyłki. 

 Łukasz - dostałem dane do wysyłki. -  książka już jest w trakcie pakowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fragment korespondencji z hosting.pl.Sp. z o.o. z dnia 18-07-2023r.:

 

"Do tej pory opłacali Państwo u nas główną usługę (dVPS) oraz oddzielnie dodatkowe zasoby. Dla Państwa wygody zmieniliśmy to na jedną stałą opłatę miesięczną. Nowa cena Państwa usługi wyniesie 2652 netto na kwartał. Nie będą się już natomiast pojawiały oddzielne faktury za dodatkową przestrzeń na dysku." 

 

Ceny usług niestety rosną. W naszym klubowym przypadku, to aż do 2.652,00 zł netto kwartalnie.  Na razie mamy opłacony hosting do końca października ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.07.2023 o 13:18, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Parę dni temu, dostałem ostrzeżenie, w związku ze zgłoszeniem złamania regulaminu. Ktoś z Was zaraportował administracji/moderacji, że w moim ogłoszeniu brakuje zdjęcia zegarka obok pomiętej kartki ze stosownymi danymi. Rzeczywiście, była fotka przedstawiająca samą kartkę, z nickiem i nazwą modelu zegarka, ale bez zegarka obok. Oczywiście od razu to poprawiłem.

 

A ja głupi przez te wszystkie lata, myślałem że te wszystkie ostrzeżenia to czujność moderatora :D

Na bazarku bywam regularnie, wiele razy dziennie - kilka razy zdarzyło mi się przyuważyć jakieś błędy w ogłoszeniach (np. brak ceny zegarka u jednego z kolegów :P ), za każdym razem wysłałem krótkie PW do autora ogłoszenia, że znalazłem babola i może warto to poprawić. Zawsze spotykałem się z szybkim podziękowaniem i poprawą ogłoszenia. Może źle myślę, ale tworzymy tu jakąś społeczność i to odróżnia nas od np. Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie wpłacam na forum?
Jestem tu ładnych kilka lat. Uczestnictwo jest darmowe i nie mam poczucia, że robię coś niewłaściwego, nieetycznego czy wstydliwego nie wpłacając datków. Nie obchodzę rejestracji, nie współdzielę konta jak to robią niektórzy na płatnych serwisach etc.
Podczas akcji promującej wpłaty kilka miesięcy temu miałem chwilę, że chciałem złożyć skromne stałe zlecenie. Podobnie jak robię to w wielu innych miejscach i tu kropka. Ale, myślę sobie, mam już trochę doświadczenia z tym gremium i zaczekam chwilę. No i dzisiejsze wydarzenia mnie utwierdziły w przekonaniu, że słusznie robię nie wpłacając. Bo nie znajduję w sobie krztyny masochizmu. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Valygaar napisał(-a):

Dlaczego nie wpłacam na forum?
Jestem tu ładnych kilka lat. Uczestnictwo jest darmowe i nie mam poczucia, że robię coś niewłaściwego, nieetycznego czy wstydliwego nie wpłacając datków. Nie obchodzę rejestracji, nie współdzielę konta jak to robią niektórzy na płatnych serwisach etc.
Podczas akcji promującej wpłaty kilka miesięcy temu miałem chwilę, że chciałem złożyć skromne stałe zlecenie. Podobnie jak robię to w wielu innych miejscach i tu kropka. Ale, myślę sobie, mam już trochę doświadczenia z tym gremium i zaczekam chwilę. No i dzisiejsze wydarzenia mnie utwierdziły w przekonaniu, że słusznie robię nie wpłacając. Bo nie znajduję w sobie krztyny masochizmu. 
 

 

Ooooo... Ciekawość to podobno pierwszy stopień do piekła, a jako że coraz mocniej wciąga mnie ciemna strona, zapytam niedyplomatycznie: "Jakie wydarzenia?"  :D


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Razem użytkujemy - razem utrzymujemy !

"bo nasze forum na to zasługuje"

 

 

Nasze wpłaty w lipcu 2023r. 

 

100,00 zł - to ja pierwszy na dobry początek 

 

 

1.625,00 zł

 

(stan na  31 - 07 - 2023r.)

 

/ W kwietniu z wpłat wpłynęło ponad 5.000,00 zł ! W maju tylko 1.045,00 zł ! W czerwcu 2.091,57 zł  W lipcu 1.625,00 zł /   

 

:) Bardzo, proszę o wpłaty :)

 

 

 

Stowarzyszenie KMZiZ

00-427 Warszawa

ul. Dmochowskiego 4/2

 

Santander Bank Polska S.A.

Nr rachunku:   61 1090 1870 0000 0001 1236  5368

z dopiskiem:  na KMZiZ co miesiąc  lub darowizna na klub

 

 

 

----   X   ----

 

Kilka dni temu zostały podjęte kroki, których celem jest  obniżenia kosztów utrzymania naszego klubowego forum.

Będzie taniej, ale to nie znaczy, że za darmo.   Zaczynamy migrację ... :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Razem użytkujemy - razem utrzymujemy !

"bo nasze forum na to zasługuje"

 

 

Nasze wpłaty w sierpniu 2023r. 

 

100,00 zł - moja wpłata na dobry początek 

 

 

4.655,00 zł

(stan na  18 - 08 - 2023r.)

 

 

/ W kwietniu z wpłat wpłynęło ponad 5.000,00 zł ! W maju tylko 1.045,00 zł ! W czerwcu 2.091,57 zł  W lipcu 1.625,00 zł /   

 

:) Bardzo, proszę o wpłaty :)

 

 

 

Stowarzyszenie KMZiZ

00-427 Warszawa

ul. Dmochowskiego 4/2

 

Santander Bank Polska S.A.

Nr rachunku:   61 1090 1870 0000 0001 1236  5368

z dopiskiem:  na KMZiZ co miesiąc  lub darowizna na klub

 

- - - X - - - 

 

Jest jeszcze kilka egzemplarzy książki Beniamina Czapli pt."Antoni Patek Zegarmistrz Królów".  

Jeśli ktoś z Was zrobi wpłatę na KMZiZ co najmniej 100 zł i poda mi dane do paczkomatu tj. nr tel., adres email,  imię i nazwisko i nr paczkomatu to dostanie przesyłkę z książką :)

 

Wczoraj po raz pierwszy zdarzyła się wpłata  - 4.000,00 zł 🙂 To jest gest !!!

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

To jest gest !!!

Wczoraj po raz pierwszy zdarzyła się wpłata  - 4.000,00 zł 🙂 

 

- X -

 

 

 

Razem użytkujemy - razem utrzymujemy !

"bo nasze forum na to zasługuje"

 

 

Nasze wpłaty w sierpniu 2023r. 

 

100,00 zł - moja wpłata na dobry początek 

 

 

4.765,00 zł

(stan na  24 - 08 - 2023r.)

 

 

/ W kwietniu z wpłat wpłynęło ponad 5.000,00 zł ! W maju tylko 1.045,00 zł ! W czerwcu 2.091,57 zł  W lipcu 1.625,00 zł /   

 

:) Bardzo, proszę o wpłaty :)

 

 

 

Stowarzyszenie KMZiZ

00-427 Warszawa

ul. Dmochowskiego 4/2

 

Santander Bank Polska S.A.

Nr rachunku:   61 1090 1870 0000 0001 1236  5368

z dopiskiem:  na KMZiZ co miesiąc  lub darowizna na klub

 

- - - X - - - 

 

Jest jeszcze jeden egzemplarz książki Beniamina Czapli pt."Antoni Patek Zegarmistrz Królów".  

Jeśli ktoś z Was zrobi wpłatę na KMZiZ co najmniej 100 zł i poda mi dane do paczkomatu tj. nr tel., adres email,  imię i nazwisko i nr paczkomatu to dostanie przesyłkę z książką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki, Koledzy, nie agituję, nie namawiam do wpłat, kto ile może i uważa wpłaci, ale chylę czoła przed anonimowym darczyńcą. Darowizna na poziomie bardzo dobrego zegarka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka dni do końca miesiąca. Jeszcze kilka wpłat i być może kwiecień zostanie pokonany 😜 Dużo nie brakuje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.