Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

Swoje "pięć groszy" wpłaciłem, bo to nasze forum ...

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Panowie, kilku z Was narzeka na dopłaty do blika a wystarczy tylko wyrażać zgodę na to w sposób świadomy. ;) 

Jak się akceptuje "zaznacz wszystko", to wtedy wyrażacie zgodę na "ochronę konsumenta" a to wiąże się z tymi dopłatami o których piszecie. 

Nie narzekać - CZYTAĆ! :) 

Pewne rzeczy robi się w biegu i nie ma czasu na czytanie małych druczków, haczyków, itd 

Mnie to kosztowało 9,99 zł dzisiaj  i byłem świadomy tego, że daję się naciągnąć ale ważniejsza była "sprawa"  i to żeby szybko działać. 

Natomiast  ważne jest to, żeby każdy kto chce wpłacić dowolna kwotę na KMZiZ  nie spotkał się z prowizją 9,99% bo to jest chore i zniechęca mocno. Wielu z nas nie czyta małych druczków itp i widząc taką prowizje to po prostu rezygnuje z transakcji.  Wpłatę na konto Stowarzyszenia na pewno można zrobić bez pośrednika a jeśli nie można to niech będzie wszędzie napisane jasno jak to zrobić żeby nie płacić prowizji. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja bardzo gorąca.

Po pierwsze primo: proszę mnie dopisać do listy 💯
Po drugie primo: mieszkam w UK, nigdy nie płaciłem przelewem do PL, nie wiem jak to się robi, ale się dowiem. Ewentualnie poproszę kogoś z Polski coby za mnie wpłacił.
...no i po primo numer trzy: Revolut czy PayPal byłby naprawdę świetnym rozwiązaniem. Nie ze względu na prowizje lub jej brak, a tylko z racji na wygodę.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Trojin napisał(-a):

A mozna jeszcze prosic o adres banku i BIC?
Zeby mozna bylo wyslac przelew z zagranicy?

Nie mam danych księgowych, napisz do @Eugeniusz Szwed.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy płatności blik na komputerze nie dolicza prowizji za to wczoraj na telefonie doliczało. Też poszła płatność. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Śmiało Koledzy, dołączajcie.

 

Mark Zuckerberg tylko czeka na upadek kolejnego niezależnego forum ;). 

Screenshot_20240509-075315.png

Edytowane przez Antiquarius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

To mnie też proszę dopiszcie.

 

Mam już od pewnego czasu ustawione w banku comiesięczne zlecenie stałe na rzecz KMZiZ.

Zbiera się tego rocznie więcej niż sobie tutaj stawiamy jako cel od osoby, więc chyba spełniam warunki.

 

Myślę też, że nawet niewielkie, ale stałe wpływy są najbardziej pożądane. To buduje stabilność. Jednorazowa akcja bardzo pomaga, ale na krótko.

Natomiast nawet drobne, ale systematyczne wpłaty mogą być filarem stabilnego funkcjonowania Forum. Osobiście bardzo polecam zlecenie stałe w banku na 10 lub 20 zł miesięcznie.

I to jest dobry pomysł, ja bym tak wolał, jak dla mnie 20zł miesięcznie jest łatwiej wysupłać niż jednorazowo większą kwotę, myślę że takich jak ja jest więcej. Pozdrawiam Tomasz 🤗 🤗 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, Triptical napisał(-a):

Dyskusja bardzo gorąca.

Po pierwsze primo: proszę mnie dopisać do listy 💯
Po drugie primo: mieszkam w UK, nigdy nie płaciłem przelewem do PL, nie wiem jak to się robi, ale się dowiem. Ewentualnie poproszę kogoś z Polski coby za mnie wpłacił.
...no i po primo numer trzy: Revolut czy PayPal byłby naprawdę świetnym rozwiązaniem. Nie ze względu na prowizje lub jej brak, a tylko z racji na wygodę.

Powyżej kolega podawał już nazwę banku i nr konta: Santander Bank Polska S.A. Wpisujesz w szukajkę nazwę banku i jego BIC i masz po sekundzie: WBKPPLPP. Tu masz link, żeby było że z oficjalnej strony: https://www.santander.pl/klient-indywidualny/kontakt/pytania-i-odpowiedzi-konta.

17 minut temu, Antiquarius napisał(-a):

Śmiało Koledzy, dołączajcie.

 

Mark Zuckerberg tylko czeka na upadek kolejnego niezależnego forum ;). 

To ja będę wpłacać częściej i więcej, bo organicznie nie cierpię FB i tym podobnych tworów i nie chciałbym żeby moje ulubione forum się tam przeniosło. 

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, TomcioMiki napisał(-a):

I to jest dobry pomysł, ja bym tak wolał, jak dla mnie 20zł miesięcznie jest łatwiej wysupłać niż jednorazowo większą kwotę, myślę że takich jak ja jest więcej. Pozdrawiam Tomasz 🤗 🤗 

Ja tak o tym myślę, deklaracje są dobrowolne więc nikt nikogo nie będzie rozliczał a zakładam, że wszyscy jesteśmy poważni. Czy to jest 100 od razu, czy przez 12 miesięcy to dla rocznego budżetu nie ma znaczenia. Wpisujemy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśląc poważnie o Forum zastanawiam się jeszcze nad Patronatem Biznesowym. Tu już nie chce wchodzić w nie swoje kompetencję ale czy osoby decyzyjne byłyby gotowe na taki ruch?

 

Pewnie łatwiej będzie znaleźć 10 Patronów po 2 tys. rocznie, w zamian za możliwość pochwalenia się tym w swoich kanałach promocyjnych. Klubowicze na pewno pomogą jeśli będzie otwartość i podstawowe statystyki. Mogę pomóc napisać bazową strategię marketingową, jeśli temat się rozwinie. Na pewno uda się tu zbudować jakiś SWAT team ;). 

 

No tak, ale to później, póki co skupmy się na budowaniu teamu Patronów. Zobaczmy czy jest dla kogo się starać. Póki co idzie pięknie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Antiquarius napisał(-a):

Ja tak o tym myślę, deklaracje są dobrowolne więc nikt nikogo nie będzie rozliczał a zakładam, że wszyscy jesteśmy poważni. Czy to jest 100 od razu, czy przez 12 miesięcy to dla rocznego budżetu nie ma znaczenia. Wpisujemy? 

No to też mnie dopiszcie 🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Antiquarius napisał(-a):

Myśląc poważnie o Forum zastanawiam się jeszcze nad Patronatem Biznesowym. Tu już nie chce wchodzić w nie swoje kompetencję ale czy osoby decyzyjne byłyby gotowe na taki ruch?

 

Pewnie łatwiej będzie znaleźć 10 Patronów po 2 tys. rocznie, w zamian za możliwość pochwalenia się tym w swoich kanałach promocyjnych. Klubowicze na pewno pomogą jeśli będzie otwartość i podstawowe statystyki. Mogę pomóc napisać bazową strategię marketingową, jeśli temat się rozwinie. Na pewno uda się tu zbudować jakiś SWAT team ;). 

 

No tak, ale to później, póki co skupmy się na budowaniu teamu Patronów. Zobaczmy czy jest dla kogo się starać. Póki co idzie pięknie :).

Jeśli będą chętni, to  chyba nie będzie przeszkód. Kwestia tylko jakie oczekiwania będą mieli Patroni? W przeszłości zdarzało się, że dany sponsor chciał wpływać na treści umieszczane na forum, ponieważ nie akceptował krytyki na temat jego produktów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Aktualizacja listy osób deklarujących wpłatę 100 zł rocznej dobrowolnej składki na utrzymanie forum. Cel 40 000 zł. Do osiągnięcia celu potrzeba 400 darczyńców

 

Uwaga! Może to być wpłata jednorazowa a może być rozłożona na mniejsze kwoty. 

 

1. Antiquarius

2. Beniowski

3. Hecke 

4. AK&AK

5. Sol

6. Pawel88

7. SPS

8. AKPS

9. Lincoln Six Echo

10. rafalmosty

11. petruss

12. andrzejp1242

13. czuszka

14. Nav

15. Krzysiek82

16 dziadek

17 lukebor

18. Paulus57

19. Christo

20. Autor 1984

21. christ0ff

22.kopernik18

23 Lynx27

24. mario1971

25. TylerVega

26. Just_nobody07

27.lort

28. Jan

29. tofiks_th

30. kingcrimson

31. JASI

32. Funky_Koval

33. Photoman

34. rk7000

35 plszcto

36 loco50

37. Eugeniusz Szwed

38 Mirosuaw 

39 pdb

40 Kornel91

41 RysiekOchodzki 

42 Perpetuum Mobile

43 Walter_87

44 rafi

45 Triptical

46 TomcioMiki

47 drobnypijaczek

48 Pionier

49 facecik 

50 a_team

 

Brakuje już tylko 350 Patronów :) (a nawet trochę mniej z racji podwójnych wpłat niektórych Kolegów)

 

JEŚLI KTOŚ DEKLAROWAŁ CHĘĆ PRZYSTĄPIENIA DO AKCJI, A NIE MA GO NA LIŚCIE, NIECH DAJE ZNAĆ

Edytowane przez Antiquarius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 godzin temu, Antiquarius napisał(-a):

100 zł rocznej dobrowolnej składki na utrzymanie forum. Cel 40 000 zł.

Ile?! 40 tys rocznie kosztuje Was utrzymanie forum, na pewno chodzi o FORUM?! Jeśli tak, no to chyba ktoś kogoś tu nieźle dyma... Doskonale wiem ile kosztuje utrzymanie forum bo mam inne (nie bezpośrednio ja widnieję jako właściciel, ale wiem ile co kosztuje i są to kwoty mniejsze niż 5 tys na rok! Rozumiem że dużo fot tu jest wrzucane więc może i jest więcej, ale 40 tys?! Kogoś nieźle powaliło...). Za co tyle płacicie?! Za "helpdesk" do tego skryptu czy co?🙄

43 minuty temu, TomcioMiki napisał(-a):

I to jest dobry pomysł, ja bym tak wolał, jak dla mnie 20zł miesięcznie jest łatwiej wysupłać niż jednorazowo większą kwotę, myślę że takich jak ja jest więcej. Pozdrawiam Tomasz 🤗 🤗 

Właśnie miałem w tym temacie napisać - za bardzo wszystkich mierzycie swoją miarą. A są w społeczeństwie ludzie dla których 100zł to jest w danym miesiącu "jeść czy nie jeść". Dlatego lepiej to rozbić na wpłaty kwartalne/miesięczne a nie roczne. Więcej osób zbierzecie. Przy jednorazowym 100zł/rok uważam że nie uzbieracie 400 osób :-]

 

Ja ze swojej strony dodam, że wpłatę zrobię jak coś się wyklaruje, bo na razie zarząd ma to chyba gdzieś, albo myśli co zrobić z tym "pospolitym ruszeniem". Ale na listę proszę mnie nie wpisywać - nie cierpię list.

 

 

EDYCJA:

Dobra, widzę że w międzyczasie jak pisałem post, już powstał "pomysł" podzielenia wpłat na mniejsze ale częstsze 😉

Edytowane przez mariusz9a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 minut temu, mariusz9a napisał(-a):

Ile?! 40 tys rocznie kosztuje Was utrzymanie forum, na pewno chodzi o FORUM?! Jeśli tak, no to chyba ktoś kogoś tu nieźle dyma... Doskonale wiem ile kosztuje utrzymanie forum bo mam inne (nie bezpośrednio ja widnieję jako właściciel, ale wiem ile co kosztuje i są to kwoty mniejsze niż 5 tys na rok! Rozumiem że dużo fot tu jest wrzucane więc może i jest więcej, ale 40 tys?! Kogoś nieźle powaliło...). Za co tyle płacicie?! Za "helpdesk" do tego skryptu czy co?🙄

Właśnie miałem w tym temacie napisać - za bardzo wszystkich mierzycie swoją miarą. A są w społeczeństwie ludzie dla których 100zł to jest w danym miesiącu "jeść czy nie jeść". Dlatego lepiej to rozbić na wpłaty kwartalne/miesięczne a nie roczne. Więcej osób zbierzecie. Przy jednorazowym 100zł/rok uważam że nie uzbieracie 400 osób :-]

 

Ja ze swojej strony dodam, że wpłatę zrobię jak coś się wyklaruje, bo na razie zarząd ma to chyba gdzieś, albo myśli co zrobić z tym "pospolitym ruszeniem". Ale na listę proszę mnie nie wpisywać - nie cierpię list.

 

Dzięki, za deklarację. Prowadzący forum na pewno chętnie dowiedzą się jak obniżyć koszty do 5 tys. 

 

Lista nie jest obowiązkowa ale fajnie widzieć że nie "nie idziesz sam' ;)

Edytowane przez Antiquarius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tylko pytanie, co "pochłania" aż 40 tys? Dostawca serwera chce tyle za transfer? Dostawca skryptu tyle żąda za jego "utrzymane"? Domena tyle kosztuje? Czy o co chodzi?

No chyba ze walicie co chwile kopie zapasową całego forum ze wszystkimi zdjęciami czyli terabajtami danych? To wtedy ok, takie coś kosztuje. O to chodzi?

 

EDYCJA:

Dobra, chyba zaczynam podejrzewać o co chodzi... Ile danych zajmuje forum, całe, czyli ze wszystkimi zdjęciami? Zarząd ma takie dane?

Edytowane przez mariusz9a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło , chyba nic nie pomyliłem 🤔🤔

IMG_20240509_081958.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mariusz9a napisał(-a):

Tylko pytanie, co "pochłania" aż 40 tys? Dostawca serwera chce tyle za transfer? Dostawca skryptu tyle żąda za jego "utrzymane"? Domena tyle kosztuje? Czy o co chodzi?

No chyba ze walicie co chwile kopie zapasową całego forum ze wszystkimi zdjęciami czyli terabajtami danych? To wtedy ok, takie coś kosztuje. O to chodzi?

Nie wiem Kolego, jestem użytkownikiem tego forum. Ale jak chesz pomoc i się na tym znasz to myślę że Twoje wsparcie merytoryczne bardzo się przyda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak się to ma do wpisu Eugeniusza ale wczoraj po wpłacie takie info mi się wyświetliło:

 

image.thumb.png.6d74a1228232f605e15dd2120e0a6c5e.png


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

co do płatności zaproponowanej dobrowolnej darowizny w wysokości 100 zł. rocznie, to jest to propozycja darowizny na rok. Jak ktoś chce ją wpłacić to jego decyzja: czy miesięcznie, kwartalnie, półrocznie, czy jednorazowo za cały rok. Miesięczna kwota to nieco ponad 8 złotych

Jeśli kto chce płacić więcej lub mniej uwzględniając możliwości finansowe, to oczywiście może. 

Teraz, Jan napisał(-a):

Nie wiem jak się to ma do wpisu Eugeniusza ale wczoraj po wpłacie takie info mi się wyświetliło:

 

image.thumb.png.6d74a1228232f605e15dd2120e0a6c5e.png

Tak kwota, to nie jest bieżąca wpłata w tym miesiącu, tylko całkowity wpływ środków w danej formie wpłat od początku jej uruchomienia. Przed całym zrywem ratowania forum, wyświetlała się kwota około 10 000 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jan napisał(-a):

Nie wiem jak się to ma do wpisu Eugeniusza ale wczoraj po wpłacie takie info mi się wyświetliło:

 

image.thumb.png.6d74a1228232f605e15dd2120e0a6c5e.png

Nikt licznika nie zeruje. Więcej w temacie tutaj:

 


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, mariusz9a napisał(-a):

Ile?! 40 tys rocznie kosztuje Was utrzymanie forum, na pewno chodzi o FORUM?! Jeśli tak, no to chyba ktoś kogoś tu nieźle dyma...

 

26 minut temu, mariusz9a napisał(-a):

Tylko pytanie, co "pochłania" aż 40 tys? Dostawca serwera chce tyle za transfer? Dostawca skryptu tyle żąda za jego "utrzymane"? Domena tyle kosztuje? Czy o co chodzi?

 

Już kiedyś o tym chyba dyskutowaliśmy przy okazji podobnej akcji spontanicznego dofinansowywania Forum. Wydaje mi się, że w tej sprawie ma miejsce pewne niedopowiedzenie. Tak naprawdę to nie płacimy na utrzymanie Forum, tylko na utrzymanie Stowarzyszenia KMZiZ, które to Stowarzyszenie formalnie prowadzi Forum.

Miejmy wszyscy świadomość, że "kwoty potrzebne do funkcjonowania Forum" o których tutaj słyszymy, to nie są kwoty potrzebne tylko i wyłącznie do funkcjonowania Forum, ale do funkcjonowania całego Stowarzyszenia KMZiZ. Faktem też jest, że bez Stowarzyszenia KMZiZ nie będzie i Forum, więc można powiedzieć, że są to po części byty ze sobą tożsame.

Z tego co się orientuję z informacji które tu padały w przeszłości, to sporą pozycją w tych kosztach jest na przykład koszt obsługi księgowej. Samo Forum jako takie obsługi księgowej nie potrzebuje. Obsługa księgowa jest potrzebna Stowarzyszeniu KMZiZ. I na to się faktycznie regularnie składamy. Podobnie jest być może z innymi kosztami, bo pomimo licznych prób, nigdy do końca się nie dowiedzieliśmy jakie te koszta dokładnie są.

Ja to wiem i rozumiem. Przyznam, że trochę mnie to gryzie i nie jest mi z tym do końca komfortowo, ale jakoś się z tym pogodziłem i uznałem, że parędziesiąt złotych miesięcznie mogę na to poświęcić. Trudno. Moja decyzja. Świadoma.

Myślę, że każda osoba zaangażowana w finansowe wspieranie Forum/KMZiZ też powinna być tego świadoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.