Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

Swoje "pięć groszy" wpłaciłem, bo to nasze forum ...

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Antiquarius napisał(-a):

A kogo nie ma na liście? Wydaje mi się że są wszyscy? 

Mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Perpetuum Mobile

No i to też wiele wyjaśnia 🙂

 

Co do prowizji od wpłat przez Blik, przed chwilą na to spojrzałem wysyłając drobne kwoty i jest tak jak ktoś wspomniał, trzeba czytać co się tam klika przy wykonywaniu płatności przez Blik. Ale naciągania tam nie ma - domyślnie wszystkie są odznaczone, wiec powinniśmy świadomie zaznaczać co chcemy.

Edytowane przez mariusz9a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, AK&AK napisał(-a):

Nikt licznika nie zeruje. Więcej w temacie tutaj:

 

No to jest ogólnie "przeginka" Prosiłem Eugeniusza by to wykasował, bo wprowadza w błąd. Ogólnie zwrócił uwagę na to Paweł @Paulus57 i wrzuciliśmy info do działu "stowarzyszenie"...

Z jednej strony ja Eugeniuszowi współczuję, bo to jest robota niezapłacona i sam się z nią borykam. Praca dla tego typu organizacji to "misja" nic więcej.

Z drugiej strony wysłaliśmy tyle sygnałów, iż mam wrażenie, że jesteśmy lekceważeni.

Wyrażam nadzieję, że to tylko wrażenie.

 

Osoby, które chcą podzielić płatność, jak najbardziej tak. Tzn inaczej, jak najbardziej tak moim zdaniem.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

 

 

Nasze wpłaty i wydatki na rzecz utrzymania klubowego forum:

Pozycja wydatki to: księgowość, adres, alerty bankowe, mini firma, WEBH, administracja 

 

Luty 2024

455,00 zł od 16 klubowiczów

 

 

Marzec 2024

705,00 zł od 17 klubowiczów

 

 

Kwiecień 2024

do 30-04-2024 wpłaty  475,00 zł od 9 klubowiczów

do 30-04-2024 wydatki  3.515,58 zł 

 

Maj 2024

do 8-05-2024 wpłaty 2.425,20 zł  

do 8-05-2024 wydatki 3.208,08 zł

 

 

Jak bardzo wyraźnie widać wyżej, to się nie może udać ! Ale, dzięki pospolitemu ruszeniu rysuje się już promyk nadziei  Tu żadne dyskusje i dobre rady nic nie dadzą, potrzebne są prawdziwe pieniądze na rachunku KMZiZ  na utrzymanie naszego klubowego forum.

 

Gdzieś padło pytanie ile kosztuje utrzymanie Stowarzyszenia KMZiZ - już odpowiadam, kosztuje miesięcznie 196,80 zł - tj. koszt utrzymania adresu siedziby Stowarzyszenia, a w tym tzw. poczta i kancelaria księgowości.

 

 

To co jest uwidocznione w maju, w wydatkach nie uwzględniona jest opłata za następny miesiąc lub kwartał lub rok, za serwer. Miesięcznie jest to 555,90 zł Jeśli będzie więcej na rachunku to zapłacimy za co najmniej kwartał aby było taniej. Wpłaty obejmują wszystko co weszło na rachunek do dzisiaj czyli wpłaty za bazarek, wpłaty na rzecz utrzymania forum i dwie wpłaty składek członkowskich. 

 

Niech to nie zabrzmi jak chwalenie się, ale we wpłatach na rzecz forum ja również aktywnie uczestniczę. Uważam, że skoro apeluję i proszę o wpłaty, to jako pierwszy powinienem dać dobry przykład. Też jestem klubowiczem. 

 

Tu jest wyjaśnione, że utrzymanie Stowarzyszenia kosztuje niewiele, niecałe 2400 zł rocznie.

Czyli, że reszta z kwoty 40000 zł to utrzymanie samego Forum!

Prawie 38000 zł, bagatela!  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem to od niedawna (stosunkowo) i też myślę sobie, że bym coś wpłacił, ale... 

53 minutes ago, mariusz9a said:

No i to też wiele wyjaśnia

 

No właśnie nie wyjaśnia. 

 

1 hour ago, Perpetuum Mobile said:

Z tego co się orientuję z informacji które tu padały w przeszłości, to sporą pozycją w tych kosztach jest na przykład koszt obsługi księgowej.

 

Nie wiem za co ta księgowa tyle liczy, ale może faktycznie koszt obsługi Stowarzyszenia (które jak widać ma małe przychody) to jest jakieś 30k rocznie (2.5k miesięcznie!!!). Dlatego przed wpłatą chciałbym poznać strukturę kosztów, aby wiedzieć za co tak naprawdę płacę. Utrzymanie forum - OK, ale przy jawności wydatków. Poza forum tak naprawdę nie wiem co jeszcze znajduje się w Stowarzyszeniu w pozycji "koszty".

 

I proszę, nie zjedzcie mnie tutaj. Też mi zależy na tym aby forum działało, bo to jest ostatnie "social media" w jakich się udzielam w necie 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspolnym wysilkiem udalo sie :)

Przelew wyslany. Prosze o dopisanie do listy
1749297297_Screenshot2024-05-09at09_07_12.thumb.png.af51cb163503702d1197e06afb904cf1.png
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, czuszka said:

Tu jest wyjaśnione, że utrzymanie Stowarzyszenia kosztuje niewiele, niecałe 2400 zł rocznie.

Czyli, że reszta z kwoty 40000 zł to utrzymanie samego Forum!

Prawie 38000 zł, bagatela!  

 

No nie jest wyjaśnione. @Perpetuum Mobile wyżej pisał, że to właśnie księgowość pochłania większość kasy, a tak jak @mariusz9a nie uważam że kosz samego forum (serwery, skrypt) to aż 30k rocznie. Ale może się mylę, dlatego chciałbym poznać strukturę kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, czuszka napisał(-a):

Tu jest wyjaśnione, że utrzymanie Stowarzyszenia kosztuje niewiele, niecałe 2400 zł rocznie.

Czyli, że reszta z kwoty 40000 zł to utrzymanie samego Forum!

Prawie 38000 zł, bagatela!  

 

 

obraz.png.5c57c4e58fc952921280dd61f7264265.png

 

 

obraz.thumb.png.790635c7ca15117e5df702954066e201.png

 

O tym właśnie pisałem. To jest teoretyczna dyskusja o tym, które koszty dotyczą prowadzenia Forum, a które prowadzenia Stowarzyszenia KMZiS.

Jak dla mnie, to księgowość jest kosztem prowadzenia Stowarzyszenia a nie Forum. Forum jako takie księgowości w zasadzie nie potrzebuje. Jeżeli w jakimś zakresie potrzeba prowadzenia jest generowana przez Forum (bo potrzeba przecież zaksięgować faktury za serwer itp...) oraz wpływy z wpłat od forumowiczów, to też mogę taką interpretację jakoś zrozumieć, chociaż przekonany do niej nie jestem.

 

Z tego co kojarzę ze skrawków informacji, które się czasem pojawiają, to miesięczny koszt obsługi księgowej to coś pomiędzy 2-3 kPLN miesięcznie. Mogę się mylić. To już ktoś kompetentny ze Stowarzyszenia musiałby potwierdzić lub sprostować.

 

Natomiast jeszcze jedna rzecz zwróciła moją uwagę. We wszystkich wpisach, o których tutaj rozprawiamy otrzymujemy regularnie informacje o tym, ile wynoszą koszty prowadzenia Forum/Stowarzyszenia.

Z drugiej strony jest informacja o sumie dobrowolnych wpłat od Forumowiczów. Natomiast nie pamiętam, żeby kiedykolwiek pojawiła się informacja o sumie wpływów z reklam umieszczanych na Forum (zakładam, że coś tam jednak w końcu wpływa/wpływało) oraz o sumie wpływów ze sprzedaży pakietów Bazarkowych. To są w sumie przychody związane ściśle z funkcjonowaniem Forum, więc nie powinniśmy o nich zapominać w ostatecznym rozrachunku.

 

24 minuty temu, logann napisał(-a):

No nie jest wyjaśnione. @Perpetuum Mobile wyżej pisał, że to właśnie księgowość pochłania większość kasy, a tak jak @mariusz9a nie uważam że kosz samego forum (serwery, skrypt) to aż 30k rocznie. Ale może się mylę, dlatego chciałbym poznać strukturę kosztów.

 

No też już kiedyś chciałem. Ale się nie udało. 🤷‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

wcześniej była taka informacja o kosztach:

 

 

a jeszcze wcześniej taka:

 

 

Dociekliwi mogą szukać dalej, wystarczy wejść na profil Eugeniusza i zerknąć na odpowiedzi, dużo pracy nie ma bo prawie wszystkie dotyczą tego działu

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minutes ago, Jan said:

wcześniej była taka informacja o kosztach:

 

 

a jeszcze wcześniej taka:

 

 

Dociekliwi mogą szukać dalej, wystarczy wejść na profil Eugeniusza i zerknąć na odpowiedzi, dużo pracy nie ma bo prawie wszystkie dotyczą tego działu

 

Ok, pewnie "można sobie poszukać", z jakiś strzępków info, z przed miesięcy lub lat. Ale jeśli za coś płacę to oczekuję dokładnych danych za co płacę. Może mógłbym być w Stowarzyszeniu, ale z podlinkowanych dokumentów wynika tylko tyle, że będę mógł brać udział w walnych aby coś tam przegłosować oraz będę musiał regularnie wpłacać składki. Serio? To jest grupa dorosłych ludzi czy zbiórka przedszkolaków?

 

Jest dział, aktualizowany co jakiś czas (i nie, nie trzeba do tego wielu godzin pracy, wystarczy sprytna automatyzacja) gdzie widać jakie są wydatki - tak to sobie wyobrażam. BTW, mamy 21 wiek, nie trzeba chyba fizycznie się stawiać w jakimś miejscu żeby móc coś przegłosować czy podjąć jakąś inicjatywę.

 

 

19 minutes ago, Perpetuum Mobile said:

No też już kiedyś chciałem. Ale się nie udało. 🤷‍♂️

 

Więc na czym ma polegać nasza/moja (ewentualna) obecność w stowarzyszeniu? Czy jest ona aby tylko po to aby wiedzieć od kogo wymagać płatności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, logann napisał(-a):

Więc na czym ma polegać nasza/moja (ewentualna) obecność w stowarzyszeniu? Czy jest ona aby tylko po to aby wiedzieć od kogo wymagać płatności?

 

Nie wiem. Pytanie nie do mnie 😉

Nie jestem i nigdy nie byłem członkiem Stowarzyszenia. Może będę w przyszłości. Innych którzy i tak płacą, też w sumie zachęcam. Bo dlaczego nie?

Skoro i tak deklarujecie wpłaty w wysokości rocznej składki członkowskiej i uczestniczycie aktywnie w "życiu" Forum, to dlaczego nie mielibyście z tego tytułu mieć odrobinę więcej wpływu na bieg spraw.

 

Godzinę temu, logann napisał(-a):

Może mógłbym być w Stowarzyszeniu, ale z podlinkowanych dokumentów wynika tylko tyle, że będę mógł brać udział w walnych aby coś tam przegłosować oraz będę musiał regularnie wpłacać składki. Serio?

 

Tego instrumentu (głosowanie na Walnym) bym nie lekceważył.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, Perpetuum Mobile said:

Pytanie nie do mnie 😉

 

Wiem, wiem, to było pytanie rzucone "w przestrzeń" w oczekiwaniu na to, że ktoś kto wie, podzieli się tą wiedzą 🙃

 

7 minutes ago, Perpetuum Mobile said:

Tego instrumentu (głosowanie na Walnym) bym nie lekceważył.

 

Oczywiście. Chodzi mi tylko o to, że równie dobrze może to być głosowanie online. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Nie wiem. Pytanie nie do mnie 😉

Nie jestem i nigdy nie byłem członkiem Stowarzyszenia. Może będę w przyszłości. Innych którzy i tak płacą, też w sumie zachęcam. Bo dlaczego nie?

Skoro i tak deklarujecie wpłaty w wysokości rocznej składki członkowskiej i uczestniczycie aktywnie w "życiu" Forum, to dlaczego nie mielibyście z tego tytułu mieć odrobinę więcej wpływu na bieg spraw.

 

 

Tego instrumentu (głosowanie na Walnym) bym nie lekceważył.

 

Robert powiem Ci jak to wygląda w rzeczywistości.

Członkowie nie mają żadnych zobowiązań prócz jednego, którego nigdy nie spełniają. Bycie na walnym zebraniu członków. To tyle...

Ale jeżeli faktycznie przytulimy sobie do serduszka inicjatywę organizacji, to będziemy na tym spotkaniu chcieli być.

Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Nie mam zamiaru kopać się z koniem. Wpłaciłem jednorazowo, bo mi na tym Forum zależy - dobrze się tutaj czuję. Jednak nie jestem pewien, czy będąc w Stowarzyszeniu, będę miał realny wpływ na cokolwiek. Ty jesteś, a mimo wszystko nie znasz realnych kosztów funkcjonowania tego Forum. Dopóki pewne rzeczy się nie wyjaśnią i unormują, wolę być zwykłym użytkownikiem. 

Co się zmieniło na plus od czasu, jak wszedłeś do Stowarzyszenia...? 

No właśnie będąc na WZC je poznasz...


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Stowarzyszenia pozwólcie, że zacytuję sam siebie:

Godzinę temu, Wacor napisał(-a):

Tak naprawdę będąc w Stowarzyszeniu macie realny wpływ na to, co się dzieje z forum (przynajmniej w teorii). Jeżeli nie możecie być na walnym zgromadzeniu możecie przekazać swój głos komuś, kto na nim będzie. Możecie zmienić zasady odbywania walnych zgromadzeń, zmienić statut, wszystko...ale żeby to zrobić musicie być w Stowarzyszeniu, musi być chęć do działania i...prawdopodobnie zmiana władz klubu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jesli wplaty na Forum ida czesciowo na pokrycie kosztow Stowarzyszenia to wplacajacy powinni miec jakis wplyw na Stowarzyszenie. Nie musi to byc czlonkostwo. Wystarczy ze glos finansujacych bedzie brany pod uwage w stopniu odzwierciedlajacym liczbe finansujacych. Jesli glos Forumowiczow nie bedzie brany pod uwage to moze koszty Stowarzyszenia i Forum powinny byc rozdzielone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie -  w tym temacie obecnie chodzi o to, żeby zebrało się 400 użytkowników którzy zadeklaruje wplate 100 zł rocznie co pozwoli na funkcjonowanie forum. 

Już takich użytkowników jest około 50 

Ale temat zaczął mocno odbiegać od założeń - niektórzy tworzą jakieś teorie spiskowe, inni doszukują się  wyimaginowanych kosztów itd. 

Pozwolcie tym którzy coś tutaj faktycznie robią, działać. 

Od bezsensownego klepania w klawiaturę  i wypisywania  teorii własnych kasy nie przybywa. 

Drzwi do Stowarzyszenia stoją otworem - kto chce mieć wpływ  na cokolwiek niech przez te drzwi przejdzie i działa. Niech na forum Stowarzyszenia przedstawia swoje doskonale pomysły i cudowne  umiejętności  marketingowo - biznesowe. 

Tu po prostu nie jest miejsce na gdybanie, zalamywanie rak i kręcenie głowami. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minutes ago, rk7000 said:

Ludzie -  w tym temacie obecnie chodzi o to, żeby zebrało się 400 użytkowników którzy zadeklaruje wplate 100 zł rocznie co pozwoli na funkcjonowanie forum. 

Już takich użytkowników jest około 50 

Ale temat zaczął mocno odbiegać od założeń - niektórzy tworzą jakieś teorie spiskowe, inni doszukują się  wyimaginowanych kosztów itd. 

Pozwolcie tym którzy coś tutaj faktycznie robią, działać. 

Od bezsensownego klepania w klawiaturę  i wypisywania  teorii własnych kasy nie przybywa. 

Drzwi do Stowarzyszenia stoją otworem - kto chce mieć wpływ  na cokolwiek niech przez te drzwi przejdzie i działa. Niech na forum Stowarzyszenia przedstawia swoje doskonale pomysły i cudowne  umiejętności  marketingowo - biznesowe. 

Tu po prostu nie jest miejsce na gdybanie, zalamywanie rak i kręcenie głowami. 

 

 

Jasne, wpłacajcie, nie pytajcie o nic.

 

Serio, to nie zachęca. Tak, wiem, będę z łatką marudy który i tak się nie dokłada. Tylko użytkowników szkoda, którzy wychodzą z inicjatywą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, logann napisał(-a):

 

Jasne, wpłacajcie, nie pytajcie o nic.

 

Serio, to nie zachęca. Tak, wiem, będę z łatką marudy który i tak się nie dokłada. Tylko użytkowników szkoda, którzy wychodzą z inicjatywą.

Chyba źle to odebrałeś. Dyskusję i rozmowy możemy prowadzić. Kwestia tylko miejsca. Możemy utworzyć osobny wątek, w którym będziemy wymienić spostrzeżenia, poglądy, dzielić się pomysłami i obawami, oby tylko prowadziły do rozwiązania a nie były tylko głosem niezadowolenia. W tym wątku skupmy się na zebraniu deklaracji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przestańcie brandzlować się o te 100 złotych. Nie da się czytać tego.p...a. Jak stare baby na bazarze. Kto chce to wpłaci,kto nie chce to nie. Po wuj klepać ten temat od kilku dni. 

A tak na marginesie nikt nie zbiednieje jak da tą stówę,ani też nikt nie stanie się Rockefellerem jak nie da i zaoszczędzi. Więcej wydaje się na jakieś pierdoły i nikogo to nie boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, loco50 napisał(-a):

Panowie przestańcie brandzlować się o te 100 złotych. Nie da się czytać tego.p...a. Jak stare baby na bazarze. Kto chce to wpłaci,kto nie chce to nie. Po wuj klepać ten temat od kilku dni. 

A tak na marginesie nikt nie zbiednieje jak da tą stówę,ani też nikt nie stanie się Rockefellerem jak nie da i zaoszczędzi. Więcej wydaje się na jakieś pierdoły i nikogo to nie boli.

Dzięki za ten strzał z biodra:). 

 

Wychodzę z podobnego założenia, ze są tu poważni ludzie, jeśli prowadzący to forum wysyłają sygnał że potrzebują na jego funkcjonowanie tyle i tyle kasy to ja im ufam.

 

Natomiast w dzisiejszych czasach pozyskanie funduszy na tego typu działalność nie jest łatwe. Dlatego wierzę że w kolejnym etapie uda znaleźć się docelowy model finansowania oparty nie tylko o składki indywidualne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, a_team said:


Są poważni ludzie a jak są poważni ludzie, to się z nimi poważnie rozmawia. Biznes to biznes. Chcesz kasę, to się wysil. Powtórze się - transparentność buduje zaufanie. Chcemy zebrać kasę, yo dajmy ludziom to, o co pytają. Proste emoji6.png

 

Dokładnie, jakbym mógł to dałbym dwa plusy za ten wpis. 👍

 

A w międzyczasie proszę o przekierowanie mnie do odpowiedniego wątku, gdzie takie dyskusje bez marudzenia będą mogły być podnoszone, skoro ten wątek jest od pospolitego ruszenia, a nie od rozwiązań systemowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.