Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

Swoje "pięć groszy" wpłaciłem, bo to nasze forum ...

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, tofiks_th napisał(-a):

Jeżeli widzisz inne rozwiązanie to chętnie poczytam, myślę że zarząd również. W każdym razie pewnie szybciej niż później nadejdzie ten dzień, że trzeba będzie wprowadzić jakieś opłaty miesięczne, co zakończy żywot tego forum. 

 

4 minuty temu, Autor1984 napisał(-a):

Dokładnie o tym samym myślę od zeszłego roku.

Najlepszym rozwiązaniem byłyby jednak konta premium, które można zasilić odpowiednią ilością kredytów i można bez ograniczeń uploadować.

 

 

Kiedyś opisałem swój punkt widzenia, po części zbieżny z ostatnią wypowiedzią  @Autor1984. Konta premium - bez limitów, z bezpłatnym dostępem do wszystkiego, także bazarku.   

Opłata roczna za konto premium na poziomie powiedzmy 100~200zł.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

 

Kiedyś opisałem swój punkt widzenia, po części zbieżny z ostatnią wypowiedzią  @Autor1984. Konta premium - bez limitów, z bezpłatnym dostępem do wszystkiego, także bazarku.   

Opłata roczna za konto premium na poziomie powiedzmy 100~200zł.  

Wiem, dlatego Twój pomysł bardzo mi przypadł go gustu i powinien być forsowany.

 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko niestety sprowadza się do kasy i nie uciekniemy od tego tematu😬

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

 

Mariusz te komentarze nic nie wnoszą do dyskusji. Choć przyznam poziom drwiny 6.5/10.

Bo nie można wprowadzać samych ograniczeń bez przedstawienia alternatywnych rozwiązań. A mój szyderczy komentarz był także dla zwiększenia zasięgu.  

 

 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mario1971 napisał(-a):

Bo nie można wprowadzać samych ograniczeń bez przedstawienia alternatywnych rozwiązań. A mój szyderczy komentarz był także dla zwiększenia zasięgu.  

Bo nie można wprowadzać samych ograniczeń bez przedstawienia alternatywnych rozwiązań. A mój szyderczy komentarz był także dla zwiększenia zasięgu.  

Bo nie można wprowadzać samych ograniczeń bez przedstawienia alternatywnych rozwiązań. A mój szyderczy komentarz był także dla zwiększenia zasięgu.  

Wiem, o tym.

Dlatego nasze "drastyczne" wizje, mają wstrząsnąć opinią, a przede wszystkim mają spowodować zainteresowanie tematem.

Widzę, że zmierzamy w tym samym, właściwym kierunku.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak utrzymują się takie fora jak ogromne watchuseek czy uhrforum.de gdzie nie ma opłat za członkostwo w forum?

 

nie chcę krytykować, ale wprowadzenie opłat na bazarku z tego co widzę znacznie zmniejszyło ruch na forum, co na pewno miało przełożenie na spadek wpływów z reklam :P

żeby nie było, że jestem tylko roszczeniowcem, to ostatnie przez ostatnie 2 miesiące (maj, czerwiec) wpłaciłem jakieś drobne kwoty na utrzymanie forum :P
 

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają dużo sponsorów. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Admof napisał(-a):

jak utrzymują się takie fora jak ogromne watchuseek czy uhrforum.de gdzie nie ma opłat za członkostwo w forum?

 

nie chcę krytykować, ale wprowadzenie opłat na bazarku z tego co widzę znacznie zmniejszyło ruch na forum, co na pewno miało przełożenie na spadek wpływów z reklam :P

żeby nie było, że jestem tylko roszczeniowcem, to ostatnie przez ostatnie 2 miesiące (maj, czerwiec) wpłaciłem jakieś drobne kwoty na utrzymanie forum :P
 

Zmiana formuły bazarku zabiła go kompletnie, a to miało być źródło finansowania forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 ogłoszeń kosztuje 20pln ( z podatkiem), to są grosze, poza tym są bezpłatne oferty. 

Aktualna sytuacja na bazarku świadczy o chęciach w stosunku do płacenia za coś co wcześniej było za free, chyba na złość ludzie nie wystawiają bo uważają że ma być za darmo. . Ja bardzo chętnie tu wystawiam, a jak komuś nie pasuje, trudno. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, eye_lip napisał(-a):

10 ogłoszeń kosztuje 20pln ( z podatkiem), to są grosze, poza tym są bezpłatne oferty. 

Aktualna sytuacja na bazarku świadczy o chęciach w stosunku do płacenia za coś co wcześniej było za free, chyba na złość ludzie nie wystawiają bo uważają że ma być za darmo. . Ja bardzo chętnie tu wystawiam, a jak komuś nie pasuje, trudno. 

Tak grosze, sam kupiłem kilka pakietów i mi jeszcze chyba 7 ogłoszeń zostało.

Tu problem jest inny - mało ogłoszeń to i mało ludzi wchodzi. Ogłoszenie za 2 zł to nie dużo ale ile osób je zobaczy? Na fb za free i wejść tysiące  - coś co tutaj zalegało tam zeszło w 5 minut.

 

1 godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

 

Kiedyś opisałem swój punkt widzenia, po części zbieżny z ostatnią wypowiedzią  @Autor1984. Konta premium - bez limitów, z bezpłatnym dostępem do wszystkiego, także bazarku.   

Opłata roczna za konto premium na poziomie powiedzmy 100~200zł.  

100 - 200 zł rocznie bez limitu ogłoszeń na bazarku?

Mario ja tu za sprzedaż gównianych ruskich zegarków 5 lat temu płaciłem 1000zł rocznie za możliwość sprzedaży bk ktoś strzelił z ucha do prezesa (wtedy Chlastawa) że ja mam to na działalności no i mnie podliczył.

Ile teraz płacą profesjonalni to nie wiem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Autor1984 napisał(-a):

Wiem, o tym.

Dlatego nasze "drastyczne" wizje, mają wstrząsnąć opinią, a przede wszystkim mają spowodować zainteresowanie tematem.

Widzę, że zmierzamy w tym samym, właściwym kierunku.

Może lepiej zastanowić się czemu cała masa aktywnych, działających, tworzących teksty czy jakiekolwiek inne inicjatywy na Forum ludzi już się nie udziela, co za tym idzie nie poczuwa się do rozwoju Forum pod żadnym względem……

 

Problemem Forum jest jego pozycja dzisiaj, to co pisał wyżej Paweł - u nas na bazarku zalega a gdzie indziej to samo sprzedaje się w moment. Tak samo wygląda z ewentualnymi sponsorami. Forum ma dziś znaczenie tak bardzo małe, że nikt nie jest zainteresowany reklamami, jakimiś akcjami czy jakąkolwiek formą sponsoringu. A z drugiej strony tego typu forum z opłat nie ma najmniejszych szans na utrzymanie. 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fora utrzymują się ze sponsorów a nie ze składek, wszystkie znane mi fora gdzie próbowano ograniczyć dostęp do atrakcyjniejszych części ( zwykle ogłoszeniowych ) padły albo są żywymi trupami.

Ograniczenie ilości postów dla free userów? Konta premium? Genialne, naprawdę.To nie Only Fans. 

Sponsorów przyciąga duży ruch, nie małe kółko wzajemnej adoracji, a duży ruch jest generowany przez atrakcyjne treści - również czasem kontrowersyjne -  i wolny dostęp.

Tu nie zadziała zasada że im bardziej nieatrakcyjny i deficytowy produkt tym wyższą ceną zrekompensujemy sobie jego koszty.

Składki, cenzura, słodkopierdzące posty i tajemnicze znikanie wszystkiego co ma jakiekolwiek emocje pod pozorem pilnowania kultury to najlepsza droga do ukatrupienia tego forum. 

Zamiast prosić o wpłaty czas zobaczyć jak tego typu społeczności działają gdzie indziej, dlaczego ruch przenosi się na platformy typu FB i wyciągnąć wnioski, jest rok 2023, od dłuższego czasu nie żyjemy już w epoce wiktoriańskiej. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś  na forum były tłumy, masa merytoryki i nie mniej luźnych, równie przyciągających  tematów. Wszelkie zegarkowe inicjatywy witane były z radością. Teraz to „konkurencja”. Setki aktywnych użytkowników, tysiące zalogowanych. Teraz, w tej chwili, gdzie najwięcej czasu ludzie mają - 100 zalogowanych użytkowników…..
To trzeba zmienić, podnieść atrakcyjność. Na sponsoring szansa wtedy wzrośnie. 
Pomijam działania wprost wbrew woli użytkowników i odpowiedzi na problemy - bo tak….
W 2006, 2007, 2015…. zasadniczo nie było opcji żebym nie spędził jakiegoś czasu na Forum codziennie. Teraz bywa, że tygodniami nie zaglądam. Wiem, że nie tylko ja. Pytanie - czemu? 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Razem użytkujemy - razem utrzymujemy !

"bo nasze forum na to zasługuje"

 

 

Nasze wpłaty w czerwcu 2023r. 

 

100,00 zł - to moja wpłata na dobry początek 

 

105,00 zł 

220,00 zł

230,00 zł

280,00 zł

290,00 zł

475,00 zł

595,00 zł

825,00 zł

985,00 zł

1.781,57 zł

 

(stan na  27 - 06 - 2023r.)

 

/ w kwietniu z wpłat wpłynęło ponad 5 tys zł ! W maju tylko 1,45 tys zł /   

 

:) Bardzo, proszę o wpłaty :)

( to już prawie koniec miesiąca, dlatego jeszcze bardziej proszę o wpłaty )

 

 

Stowarzyszenie KMZiZ

00-427 Warszawa

ul. Dmochowskiego 4/2

 

Santander Bank Polska S.A.

Nr rachunku:   61 1090 1870 0000 0001 1236  5368

z dopiskiem:  na KMZiZ co miesiąc  lub darowizna na klub

 
  •  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eugeniuszu, zamiast kolejnego wpisu, który jest ważny, ale osoby czytające wątek znają go bardzo dobrze, może zabierzesz głos i włączysz do dyskusji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.06.2023 o 09:16, Christo napisał(-a):

Słuchajcie, a może zadziałać w drugą stronę? Bo wszystkie wpisy i prośby dotyczą części przychodowej, a przecież jest też kosztowa, gdyby rozpisać w miarę szczegółowo wszystkie koszty funkcjonowania forum (serwery, certyfikaty, licencje, księgowość, logistyka, obsługa IT itd.) być może pojawiły by się informacje / propozycje od Klubowiczów dot. konkurencyjnych (tańszych) usług, które sami świadczą albo z których korzystają. Zakładam że w wewnętrznym gronie Zarząd/Stowarzyszenie to analizuje, ale im więcej głów tym więcej pomysłów.


Moge pomóc ksiegowoscia. 
Napiszcie ile placicicie i za co


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie temat był podnoszony tj. czym ma być KLUB ? Czy typową agencją  eventowo-marketingową pracująca na rzecz tzw. branży i nastawioną na zarabianie pieniędzy, utrzymującej się m.in z reklam i oczywiście z wynagrodzeniem dla osób zarządzajacych nią, czy też KLUBEM zrzeszającym grono kolekcjonerów, miłośników zegarków, zwiedzaczy muzeów ceniących sobie miłe spotkania w gronie  osób  o podobnych zainteresowaniach,  utrzymywanym ze składek i dobrowolnych wpłat klubowiczów. Bez opłacania osób funkcyjnych. W pierwszym  przypadku nie jesteśmy niezależni i nie zawsze nasze opinie będą wiarygodne w drugim możemy sobie pozwolić na wyrażanie różnych opinii a nawet podważanie tych ogólnie uznanych za jedyne słuszne. 

Wybór należy do nas ... 😊

 

Co do pomocy z prowadzeniem księgowości. Dziękuję za zgłoszenie chęci pomocy. To cenne, ale pozostaniemy jednak w firmie zewnętrznej nie związanej w jakikolwiek sposób z klubem i branżą. Tak jest najbezpieczniej z wielu względów. Takie rozwiazanie nie rodzi żadnych domysłów. 

 

Co do sponsoringu. Nie będę publicznie prowadził dyskusji z osobami które chyba nigdy nie widziały na oczy co najmniej  kilkunastostronicowej umowy sponsorskiej. Zresztą jakakolwiek dyskusja znowu zostanie sprowadzona do fali hejtu przez tych co wszystko wiedzą najlepiej. 

 

Chcecie pomóc i utrzymać swoje forum - nic nie stoi na przeszkodzie. Nie chcecie, bo waszym zdaniem jesteśmy na drodze zmierzającej do "ukatrupienia" - to Wasz wybór. Już wcześniej słyszałem, że były zbierane fundusze na wieńce pogrzebowe ... A tu się okazało, że zamiast pogrzebu została zorganizowana bardzo duża, kolorowa, edukacyjno-społeczna konferencja/spotkanie w Lublinie. 

 

Nie możecie inaczej, to zróbcie wpłatę na konto KMZiZ. To Wasz Klub i Wasze forum 🙂

 

Stowarzyszenie KMZiZ

00-427 Warszawa

ul. Dmochowskiego 4/2

 

Santander Bank Polska S.A.

Nr rachunku:   61 1090 1870 0000 0001 1236  5368

z dopiskiem:  na KMZiZ co miesiąc  lub darowizna na klub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas wydarzenia w Lublinie była dostępna książka Beniamina Czapli pt. Antoni Patek Zegarmistrz Królów. Zostało jeszcze kilka egzemplarzy. Jeśli ktoś jest zainteresowany (40 zł przy normalnej cenie w księgarni 49,90) proszę o kontakt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eugeniusz @Eugeniusz Szwedodniesiesz się do postu Roberta?


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Opłacone faktury  4.138,26 zł 

Wpłaty  1.781,57 zł

 

(stan na  27 - 06 - 2023r.)

 

Cały czas słyszę rady co należy zrobić, co zoptymalizować, za co może mniej zapłacić. To brzmi tak jak dawanie rad małym dzieciom przez rodziców. Uwierzcie, my nie jesteśmy małymi dziećmi. Jesteśmy dorośli. Mamy solidne wyższe wykształcenie ( w tym MBA i doktoraty ) i  duże doświadczenie w zakresie prowadzenia firm lub pracy w dużych jednostkach korpo na kierowniczych stanowiskach.  Wiem, że jeśli ktoś z Was proponuje np. pomoc w prowadzeniu księgowości to robi to z dobrego serca, ale to tak nie działa. Wiele rzeczy musi być poza wszelkimi domysłami i podejrzeniami. Nikt z nas nie pozwoli sobie nawet na szklankę wody mineralnej z klubowych pieniędzy. Wybaczcie, ale nie będę zamieszczał każdej faktury z tych na sumę 4.138, 26 zł w tym bo wywoła to burzę i falę hejtu. Nie będę się tłumaczył dlaczego np. zapłaciłem za paczkomat a nie pocztę, albo dlaczego kupiłem oryginalny tusz do drukarki a nie regenerowany.  

 

Każdy z klubowiczów może wstąpić do stowarzyszenia i mieć realny wpływ na funkcjonowanie klubu. Samo bycie użytkownikiem forum to wybaczcie, ale za mało żeby decydować o czymkolwiek. Oczywiście wszystkie wasze głosy są brane pod uwagę, ale nie są one głosami z poziomem ważności członków stowarzyszenia. 

Stowarzyszenie nie ma fizycznie biura i personelu. Nie wypłaca nikomu pensji ani żadnych innych świadczeń. Działamy w swoim wolnym czasie za swoje prywatne pieniądze. Stowarzyszenie nie kosztuje. 

Moderatorzy pracują w ramach wolontariatu i dzięki ich pracy forum funkcjonuje w miarę spokojnie. Od dłuższego czasu nawet bez awantur. Jest kilka osób które pracują na rzecz klubu w tle. Wydają swoje pieniądze na paliwo, na przygotowanie warsztatów czy inną pomoc za którą normalnie trzeba płacić. Są też takie które są obecne podczas różnych wydarzeń, ale poza obecnością i pytaniami o to co w przyszłości zorganizujemy, do niczego nigdy nie przyłożyli ręki. Klub jest dla wszystkich ... 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko ty słyszysz. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły”. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.06.2023 o 11:57, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Co do pomocy z prowadzeniem księgowości. Dziękuję za zgłoszenie chęci pomocy. To cenne, ale pozostaniemy jednak w firmie zewnętrznej nie związanej w jakikolwiek sposób z klubem i branżą. Tak jest najbezpieczniej z wielu względów. Takie rozwiazanie nie rodzi żadnych domysłów. 

 

Eugeniusz ale ja nie proponuje, że ja poprowadzę księgowość stowarzyszenia tylko, ze mogę pomóc znaleźć firmę która to zrobi dobrze i  za mniejsze pieniądze.

Z racji tego, że sam  byłem kontrolerem finansowym i po części księgowym [takie wykształcenie też mam] znam tę branżę dość dobrze.

I domyślam się, że tanio w Warszawie to może być np.: 1000 zł a w Gdańsku 100 zł.

To miałbyś 900 w kieszeni.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.