Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
johnbon

Tag Hauer czy Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Bardzo bym prosił o pomoc w wyborze zegarka, dodam iż jest to mój pierwszy zakup powiedzmy wyższej półki zegarka i w temacie jestem laikiem.

 

Zastanawiam się nad Tag Heuer formula 1 i Longines hydroconquest.


Zależy mi na trwałości zegarka, gdyż nie chciałbym obchodzić się z nim delikatnie i uważać na zarysowania itp. 
Cena jest bardzo podobna prawie 10k.

Który z zegarków bardziej trzyma cenę, bardziej byłem skłonny za Tagiem ale czytając opinie namieszano mi w głowie. 

 

Czy w ogóle warte są ceny te zegarki czy może warto szukać czegoś innego ? 
 

z góry dziękuje za pomoc i życzę miłego wieczoru. 

3FBBBC7F-456E-491C-90F4-306DA9AD1107.jpeg

3B3CDAE0-7BF7-42F6-9E68-FEC222077471.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10k na zegarek, to sporo pieniędzy i wybór jest olbrzymi. Zwróciłbym Ci uwagę na nieco krzykliwą kolorystykę obu zegarków. Jeżeli ma to być Twój jedyny, to lepiej kupić coś bardziej stonowanego, Natomiast jeżeli masz jeszcze inne, to OK. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Tag jest na baterię


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, natomiast longines w dwóch wersjach. Rozważam jak już to Longines automat. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorystyka rzecz gustu, ja osobiście wolałbym bez tych złotych dodatków, np. taki: https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/28719_Longines_HydroConquest_Ceramic_L37814966

Kupisz go prawdopodobnie dużo poniżej 10k i w tej cenie to dobry wybór. Ceramiczny bezel, duże WR, solidny i prosty mechanizm. Bardzo dobrze prezentuje się na nadgarstku, będzie tylko sporo ważyć w wersji z bransoletą. Z Longinesa zobacz jeszcze model Spirit. Tag moim zdaniem przewartościowany. Z kwarców w cenie około 10k można już szukać Grand Seiko, a to zupełnie inna półka.

Jeśli trwałość jest priorytetem, to popatrz na zegarki marki Sinn: https://zatokazegarkow.pl/zegarki-automatyczne/sinn/nurkowe/sinn-u50

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze wskazanych przez Ciebie wybrałbym Longinesa HC ale w wersji wskazanej przez Mirosuawa. HC miałem i trzeba uważać bo niby średnica ok a to kawał stali na nadgarstku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Orisa dorzucił do rozważań...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co bardziej Panowie polecacie automat czy kwarc jeśli chodzi o Longinesa ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po moich doświadczeniach z HC, zgadzam się z @wisniap, jest to kawał stali. Odpowiedni rozmiar HC dla każdego to ten mniejszy niż Ci się wydaje że powinieneś mieć. Nawet po przymiarce.😆😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Taga ale poprzedniego Aquaracera. I to jego bym wybrał. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć między tymi dwoma, to HC to automat, a F1 to kwarc, więc według większości osób dwa różne podejścia do zegarka, które ciężko porównywać :)

+1 do dorzucenia Orisa

I zdecydowanie najpierw przymierz HC - pamiętaj też ze są 2 wersje z różnymi bezelami (alu i ceramiczny, które również mają całkiem inne nadruki)

Przyznam ze mimo tego co mówi praktycznie jednogłośnie cała społeczność zegarkowa, to na mnie Hydroconquest wywarł bardzo słabe wrażenie jeśli chodzi o wykonanie: bardzo ostre brzegi crown-guarda + wskazówki wyglądają jak wyciętę z puszki po coli - nie chce ich wyśmiewać lub przerysowywać, po prostu ciężko mi inaczej zobrazować wygląd tego metalu. I bransoleta też dawała mi dużo bardziej "plastikowe" odczucie niż w innych zegarkach - troche przypomina mi bransolete z tanich Seiko 5 (z tą różnicą że ma pełne ogniwa i nie rwie włosów na rękach tak jak Seiko). Ale wygląda na to że mało kto podziela moje zdanie, więc potraktuj moją opinie "with a pinch of salt" i najlepiej sobie wyrób własną na żywo :)

Tradycyjna propozycja ponad budżet: skoro pytasz o trzymanie wartości, to tutaj Black Bay 58 raczej deklasuje rywali - więc jeśli zamierzasz go kiedyś sprzedać, to może wyjść Ci "taniej" niż HC i Tag :)

Edytowane przez Maciek__L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym popatrzył na serwis, serwis omegi jest znany z tego że jest znany ;)

Dlatego głos na hojera bo nie należy do słocz grup.

ale to moje zdanie, z którym oczywiście ktoś może się nie zgadzać.

Piszę to jako były właściciel hydroconquesta. 

Taak, to kawał stali, ale nosi się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam HC od 2007 roku i przez prawie 10 lat był jedynym zegarkiem, który nosiłem. Nie do zajechania. Dopiero w tym roku zrobiłem mu porządny przegląd i wymieniłem bezel bo po tylu latach lekko wyblakł ( miałem z pierwszej serii stalowy). Super wygodny i solidny. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Maciek__L napisał(-a):

wskazówki wyglądają jak wyciętę z puszki po coli

Mam podobne doświadczenia. Ja mimo nadgarstka 18,5 miałem HC 39mm i wygodnie się go nosiło. Wskazówki faktycznie wg mnie wyglądały słabo. Wolałem te z budżetowych Seiko 5. I wg mnie bardzo przeciętna luma. Orient łapał nawet w pochmurne dni i ładnie już świecił, w HC słabo. Do żółwia zero startu. Bransa bardzo mi leżała i wg mnie była ok.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, johnbon napisał(-a):

A co bardziej Panowie polecacie automat czy kwarc jeśli chodzi o Longinesa ? 

 

Jeżeli rozważasz kwarc, to wtedy dużo bardziej polecałbym Longines Conquest V.H.P. To zegarek ze świetnym mechanizmem kwarcowym. Precyzja chodu to chyba +/-5 sekund na rok (przeciętnym kwarc to około +/- 15 sekund na miesiąc). Do tego duży wybór wzorów kolorów i różne rozmiary. Technicznie zdecydowanie lepszy zegarek niż kwarcowy Tag z mechanizmem Rondy, za to z niższą ceną. W Tagu przepłacasz krocie za markę.

 

Kilka przykładów poniżej:

obraz.thumb.png.67449d3d07bc44cd0b3b9bc17bdc4119.png

obraz.png.b3fdfd251eab5081c9f3dd13827423a0.png

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.12.2022 o 11:49, johnbon napisał(-a):

A co bardziej Panowie polecacie automat czy kwarc jeśli chodzi o Longinesa ? 

Po pytaniu wnoszę, że nie bardzo wiesz czym kwarc i automat się charakteryzują.

Dlatego chyba lepiej abyś kwarca wybrał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.