Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tolkki

Pierwszy vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od wielu, wielu lat marzy mi się kupno zegarka vintage.

Po długim rozmyślaniu zdecydowałem się na wykonanie pierwszego kroku w tym kierunku.

Wszystkie trzy modele bardzo przypadły mi do gustu. Może doradzicie, który wybrać?

- NA PREZENT 36175 - Klasyczna męska DOXA lata 50-te (zegarmistrz.com)

- NA PREZENT 2647 - Polski Zegarek KURANT z fabryki w Błoniu (zegarmistrz.com)

- NA PREZENT 85589382 - Zegarek BŁONIE polski - odrestaurowany (zegarmistrz.com)

Z chęcią wysłucham też opinii co do opłacalności potencjalnego zakupu. Zastanawiam się czy ceny podane przez sprzedawcę nie są zawyżone i uczciwe.

 

Pozdrawiam,

Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie każdy z nich jest zdecydowanie za drogi i każdy z nich ma bardzo kiepsko odnowioną tarczę. Generalnie nie mam nic do renowacji tarcz i nie uważam, że dobra renowacja zmniejsza wartość zegarka, ale te są po prostu zrobione bardzo źle. Jednym słowem - wg mnie zdecydowanie zawyżone ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem podobna fascyncję starymi zegarkami. Nie znam sie na tym. Po kilku wizytach u zegarmistrzów zrozumiałem ze odnowienie koperty i mechanizmu to 

skomplikowana i droga sprawa, że o tarczach nie wspomnę ( tu trzeba artysty zeby to miało sens i nie wygladało na partaninę).

Po kilku podejściach poddałem sie . 

A może lepiej (?) kupic nowy zegarek w stylu wintage ? 

Dla mnie takie rozwiazanie na kilka plusów

- nowy mechanizm, nowoczesne rozwiazania  materiałowe, gwarancja , szkło szafirowe,

minus to oczywiście cena i brak patyny upływu czasu .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, basil napisał(-a):

Przechodziłem podobna fascyncję starymi zegarkami. Nie znam sie na tym. Po kilku wizytach u zegarmistrzów zrozumiałem ze odnowienie koperty i mechanizmu to 

skomplikowana i droga sprawa, że o tarczach nie wspomnę ( tu trzeba artysty zeby to miało sens i nie wygladało na partaninę).

Po kilku podejściach poddałem sie . 

A może lepiej (?) kupic nowy zegarek w stylu wintage ? 

Dla mnie takie rozwiazanie na kilka plusów

- nowy mechanizm, nowoczesne rozwiazania  materiałowe, gwarancja , szkło szafirowe,

minus to oczywiście cena i brak patyny upływu czasu .

 

Tylko pięknego maluszka z wypukłym szkiełkiem, w stylu retro w rozmiarze 36/37 nie znajdziesz. :)

2 godziny temu, Łukasz_90 napisał(-a):

Wg mnie każdy z nich jest zdecydowanie za drogi i każdy z nich ma bardzo kiepsko odnowioną tarczę. Generalnie nie mam nic do renowacji tarcz i nie uważam, że dobra renowacja zmniejsza wartość zegarka, ale te są po prostu zrobione bardzo źle. Jednym słowem - wg mnie zdecydowanie zawyżone ceny.

One właśnie nie mają odnowionej tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Tolkki napisał(-a):

Tylko pięknego maluszka z wypukłym szkiełkiem, w stylu retro w rozmiarze 36/37 nie znajdziesz. :)

One właśnie nie mają odnowionej tarczy.

 

Sprzedający Ciebie o tym zapewnił? Czy skąd masz taką wiedzę? Wg mnie na zdjęciach jest aż nadto dowodów, że zostało to zrobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screen z opisu na stronie sprzedawcy:

 

obraz.thumb.png.6d978eb4579082878efe0e71f81b59c0.png

 

Tylko w przypadku Doxy nic nie pisze o tarczy.

Koperty polerowane w każdym z tych zegarków. Od razu widać bo wszystkie krawędzie są wyoblone.

Już lepiej poszukaj na bazarku na Forum, bo za 5 kPLN można kupić starego Longinesa lub Omegę a nie Błonie za 3 kPLN.

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy bym się nie porwał na coś takiego.

Sorki ale to moje zdanie.

Poniżej kilka przykładów że jednak da się kupić stuprocentowy oryginal w dobrym stanie.

Ale oczywiście życzę powodzenia i trafnego wyboru  

20221230_141439.jpg

20221221_081858.jpg

20221219_132825.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tolkki napisał(-a):

Tylko pięknego maluszka z wypukłym szkiełkiem, w stylu retro w rozmiarze 36/37 nie znajdziesz. :)

Jak poszukasz to może znajdziesz.

Możesz założyć specjalny wątek w "jaki zegarek...", a pewnie kilku kolegów coś podpowie.

 

Ja np. mam Junghans Max Bill Kleine. Bodaj 35 mm, o ile pamiętam.

Jung4.jpg


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Tolkki napisał(-a):

Witam,

 

Od wielu, wielu lat marzy mi się kupno zegarka vintage.

Po długim rozmyślaniu zdecydowałem się na wykonanie pierwszego kroku w tym kierunku.

Wszystkie trzy modele bardzo przypadły mi do gustu. Może doradzicie, który wybrać?

- NA PREZENT 36175 - Klasyczna męska DOXA lata 50-te (zegarmistrz.com)

- NA PREZENT 2647 - Polski Zegarek KURANT z fabryki w Błoniu (zegarmistrz.com)

- NA PREZENT 85589382 - Zegarek BŁONIE polski - odrestaurowany (zegarmistrz.com)

Z chęcią wysłucham też opinii co do opłacalności potencjalnego zakupu. Zastanawiam się czy ceny podane przez sprzedawcę nie są zawyżone i uczciwe.

 

Pozdrawiam,

Jakub

Te z Błonia, gdyby były w oryginalnym i dobrym stanie to max 500 zł.

Cena ze strony jest dla frajerów. To już lepiej kupić obecne Błonie Zodiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Junghans miodzio 🤩

 

W stylu retro jest też coś takiego jak Vapaus Veli. Rozmiar 38mm, na Sellicie z ręcznym naciągiem i też z pięknie wyoblonym szafirem. Od czasu do czasu bywają rabaty na 20%:

 

https://vapaus.co/

 

obraz.thumb.png.6a84e344cd85e9725bb32a0b4d16ffff.png

 

obraz.thumb.png.8ebefe94511f2601d04f3339c423c807.png

 

No i ze szkiełkiem hesalitowym piękny, oldschoolowy Longines Conquest Heritage w rozmiarze 35mm. Odrobina targowania i poniżej 5 kPLN z pewnością można kupić.

 

obraz.thumb.png.29304d290cecb6acfc5771da0171f978.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tolkki napisał(-a):

 

One właśnie nie mają odnowionej tarczy.

 

 

Maja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tolkki jeśli chcesz prawdziwego vintage po udokumentowanym serwisie to mógłbym się rozstać z moim Zenithem 😉

 

311272549_869244397543559_3159437173886735729_n.jpg

311901407_3232922997036456_7075765232382608699_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, wojtek91 napisał(-a):

@Tolkki jeśli chcesz prawdziwego vintage po udokumentowanym serwisie to mógłbym się rozstać z moim Zenithem 😉

 

311272549_869244397543559_3159437173886735729_n.jpg

311901407_3232922997036456_7075765232382608699_n.jpg

 

Można wiedzieć w jakiej cenie taki ładny zegareczek :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Nocny Jastrząb napisał(-a):

 

Można wiedzieć w jakiej cenie taki ładny zegareczek :) 

Jasne, wystawiłem za 2200 na jednym z portali, planowałem sprzedać za 2k. Jakoś lekko ponad rok temu miał robiony pełen serwis w Kwestii Czasu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co się szuka nie raz można w fajnej cenie na bazarku, jak nie musi być mocno elegancki to Seiko są fajne vintage.

IMG_20221223_093314~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się tutaj aby nie zakładać kolejnego tematu. Ten Zenith prezentuje się super ale cena jak za pierwszy vintage dla mnie niestety za duża. Zatem pytanie czy jest szansa na kupno jakiegoś ciekawego modelu w dobrym stanie w pełni oryginalnego i w cenie powiedzmy do 500 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na luzaku. na pewno omijaj łowców jeleni jak ten od zegarków z początku tego wątku... patrz na allegro. jak się nie znasz, to na nieznane marki... albo na znane i pytaj. do 5 stów kupiłem 2 razy ori męskie omegi, raz zenitha... niezłe stany. da się. ale trzeba poczekać, popatrzeć...


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w porządku, zatem będzie nowy cel na ten rok🙂 nie śpieszy mi się ponieważ pomysł na zegarek vintage miałem już parę lat temu ale teraz ten temat trochę mi o tym przypomniał😉 Zobaczymy co się uda upolować na spokojnie i bez ciśnienia bo kiedyś takie było i nic nie wyszło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia!
Zacząłem rok z tym samym pomysłem. Trafił mi się Tissot za 700zł, z którego jestem zadowolony.
Omijam oferty które zamykają się w słowach "stan jak na zdjęciach, chodzi".

Dobre źródło inspiracji to ten wątek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, void napisał(-a):

Omijam oferty które zamykają się w słowach "stan jak na zdjęciach, chodzi".

dlaczego?


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę dokładny opis. Kupiłem jeden z opisem "chodzi", a teraz czekam na łożysko do wahnika. Chodzi, ale nie bardzo się nakręcał.
Jeśli autor tematu jest równie biegły w oglądaniu zdjęć co ja, to "jak na zdjęciach" jest mało pomocne.

Edytowane przez void

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z reguły kupuję takie, które "chodzą" i nic więcej, czasem wtopię, czasem się trafia coś fajnego za mały pieniądz. poza tym zawsze można dopytać sprzedającego. przy ładnych opisach i fotkach ceny są zazwyczaj nieładne.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy nabiorę wprawy to pewnie moje podejście się zmieni.
Na razie przepłacam, a i tak uczę się na błędach, choć drobniejszych.

Przykładowo ominąłem aukcje Tissota PR 516 z tego typu indeksami z lumy.
Da się je odmalować?
s-l1600.jpg

 

W rezultacie zamiast ciemnej tarczy z indeksami z lumy wziąłem jasną z nakładanymi stalowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko się da ;). ale nie grzebałbym w nieźle zachowanym zegarku vintage. natomiast, jeśli dobrze kojarzę, o czym piszesz, to też bym wybrał jasną tarczę i nakładane indeksy.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.