Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szuwi

Patelnia :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z żeliwnych mam w domu Le Creuset, ale czy ktoś używał produktów z Olkusza? Słyszałem dobre opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dokupiłem sobie trzecią do kompletu GreenPan - 30cm. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.02.2024 o 18:59, TomcioMiki napisał(-a):

Żadnego termomixa, gołąbków nie zrobi pierogów nie zrobi itd itd za tą kasę wolałbym porządne garnki , macie pomysły na jakąś fajne maszynkę do mięsa 🤔🤔🤔

 

Słyszałam, że Bosch ma fajne. Moc ma znaczenie. Do tego im więcej metalu ( a nie plastiku ) tym lepiej. 

Tu fajny test

Maszynki do Mięsa. Zelmer, Bosch, Tefal. Konkurs - Porady Praktyka (youtube.com)

 

Sama mam nakładkę do robota kuchennego ( żadnego Thermomixa, planetarny ), ale ten mój kombajn już nie dostępny.

Thermomix nie mieli mięsa, on je szarpie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I operator patelni duży Kozak😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.02.2024 o 18:35, mario1971 napisał(-a):

A ja dokupiłem sobie trzecią do kompletu GreenPan - 30cm. 

 

i jak po tych 2 miesiącach?

 

zastanawiam się nad greenpan i fissler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
i jak po tych 2 miesiącach?
 
zastanawiam się nad greenpan i fissler.
Smażą inaczej niż te od Tefala, żona uważa że gorzej - nie może się do nich przyzwyczaić. Wg niej inaczej rumienią np. cebulkę. Wg mnie jest ok, chociaż największa patelnia złapała od spodu na gołej stali sporo dziwnych przebarwień, które wizualnie mnie denerwują.


86b14fb7c7b45b1520000abdcf5b3d23.jpg

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Smażą inaczej niż te od Tefala, żona uważa że gorzej - nie może się do nich przyzwyczaić. Wg niej inaczej rumienią np. cebulkę.

 

no to dałeś do myślenia ;), bo też rezygnuję z tefala 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Smażą inaczej niż te od Tefala, żona uważa że gorzej - nie może się do nich przyzwyczaić. Wg niej inaczej rumienią np. cebulkę. Wg mnie jest ok, chociaż największa patelnia złapała od spodu na gołej stali sporo dziwnych przebarwień, które wizualnie mnie denerwują.


86b14fb7c7b45b1520000abdcf5b3d23.jpg

Żony tak mają. Zawsze w poprzek, zazwyczaj niemądrze i zawsze wychodzi, że mam rację. A jak nie mam racji to patrz pkt 1😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, loco50 napisał(-a):

Żony tak mają. Zawsze w poprzek, zazwyczaj niemądrze i zawsze wychodzi, że mam rację. A jak nie mam racji to patrz pkt 1😁

 

gorzej, że biorąc takową (żonę) jesteś świadom co Cię czeka, zakrawa to o masochizm....(?)

 

w sumie im więcej czytam tym gorzej :) , nawet na wmf jest dużo negatywnych opinii. 

 

Ma ktoś fiskarsa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na wmf nie narzekam. Teraz nawet dokupiłem brytfannę do piekarnika też Profi resist.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Smażą inaczej niż te od Tefala, żona uważa że gorzej - nie może się do nich przyzwyczaić. Wg niej inaczej rumienią np. cebulkę. Wg mnie jest ok, chociaż największa patelnia złapała od spodu na gołej stali sporo dziwnych przebarwień, które wizualnie mnie denerwują.


86b14fb7c7b45b1520000abdcf5b3d23.jpg

 

A sezonowales?


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

A sezonowales?

To znaczy? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

To znaczy? 

 

tak ogolnie mowiac rozgrzewa sie patelnie i smaruje olejem, zeby wytworzyc nieprzywierajaca powloke,
porady jak to zrobic dostepne w sieci choc prawde mowiac widzialem kilka tutoriali ktore nie byly do konca poprawne,
pierwsz rzecz warto to robic na palniku gazowym a nie elektrycznym (powody sa przynajmniej dwa),
secundo zastosowanie oleju o wysokim stopniu dymienia a nie pierwszego lepszego

@SzefSzefow po patelni widac ze nie byla sezonowana ; )

Edytowane przez neclocus

Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, neclocus napisał(-a):

 

tak ogolnie mowiac rozgrzewa sie patelnie i smaruje olejem, zeby wytworzyc nieprzywierajaca powloke,
porady jak to zrobic dostepne w sieci choc prawde mowiac widzialem kilka tutoriali ktore nie byly do konca poprawne,
pierwsz rzecz warto to robic na palniku gazowym a nie elektrycznym (powody sa przynajmniej dwa),
secundo zastosowanie oleju o wysokim stopniu dymienia a nie pierwszego lepszego

@SzefSzefow po patelni widac ze nie byla sezonowana ; )

Moja patelnia ma od góry ceramiczną powłokę z dodatkiem diamentu Thermolon™ Infinity. Czy taką też się sezonuje? Chyba nie. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem, sezonuje się patelnie żeliwne. To trochę podobnie jak z rusztem na grillu. Ale nie słyszałem nigdy, aby sezonować patelnie typu non-stick...


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już jest jakieś dorabianie filozofii i kosmicznej nauki do smażenia kotleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Moja patelnia ma od góry ceramiczną powłokę z dodatkiem diamentu Thermolon™ Infinity. Czy taką też się sezonuje? Chyba nie. 

takich nie, myslalem ze cala stalowa


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za dużo czytałem........i kupiłem Scanpan CTX, wziąłem 20 cm i przetestuję, jak się sprawdzi to pewnie dokupię większą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 15.04.2024 o 20:20, mario1971 napisał(-a):

Moja patelnia ma od góry ceramiczną powłokę z dodatkiem diamentu Thermolon™ Infinity. Czy taką też się sezonuje? Chyba nie. 

 

aaa myslalem, ze jest stalowa. to lepiej nie bedzie :)

 

 

W dniu 15.04.2024 o 20:34, loco50 napisał(-a):

To już jest jakieś dorabianie filozofii i kosmicznej nauki do smażenia kotleta.


racja, najlepiej rozpalic ognisko na balkonie, wrzucic mieso i problem z glowy 🤭

Edytowane przez SzefSzefow

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

 

 


racja, najlepiej rozpalic ognisko na balkonie, wrzucic mieso i problem z glowy 🤭

Nie wiem o czym mówisz. Po prostu trzeba kupić przyzwoitą patelnię i smażyć a nie bawić w jakieś szampańskie docieranie tejże. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 minut temu, loco50 napisał(-a):

Nie wiem o czym mówisz. Po prostu trzeba kupić przyzwoitą patelnię i smażyć a nie bawić w jakieś szampańskie docieranie tejże. 

Powiedział Loco50 ostrząc swój specjalny nóż z że stali proszkowej m390, na profesjonalnej ostrzałce u dowolnym ustawieniu kąta i kilku gradacjach. O zachodzie słońca;)

PROFESJONALNA-OSTRZALKA-NOZY-OSELKA.jpeg

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ostrzę noży z wyjebolitu bo ich nie używam. Stoją na ekspozytorach. A te co noszę i używam ostrzę z ręki najzwyklejszą ostrzałką.

A wracając do patelni - kupiłem żonie 3 wmf,przyzwoite i nie tanie. Żona dużo ich używa i jakoś nie widzę uszczerbku bez tego całego hartowania,brandzlowania, docierania, tuningowania czy innych szamaństw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.