Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szuwi

Patelnia :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku lat używam patelnie Woll. Takiej, a w zasadzie takich, bo wytrzymują u mnie 2-3 lata. 😞

https://www.patelnie-tytanowe.pl/patelnie-tytanowe/44-patelnia-woll-diamond-gleboka-32-cm--4054359004703.html

Wkurza mnie kupowanie nowej tak często, więc mam pytanie: przy dobrym budżecie, szukając 32cm z pokrywką, mycie chętnie w zmywarce ale przeżyję mycie ręczne, używana średnio 4 razy tygodniowo: schabowe, ziemniaki, placki, jajecznica, warzywami, makarony i inne standardowe - co macie/znacie/polecacie?!? Wymagania:

- nie chcę powłoki,

- używałem creuset i nie chcę, bo u mnie się przypalało (tak, była impregnowana), 

- pokrywka,

- chętnie odczepiana rączka, bo 32cm z rączką zajmuje dużo miejsca,

- "drapię" drewnem i "plastikiem", bez metalu,

- cena do 1000, choć przeżyję więcej, jeżeli będzie dobra.

Czytałem na internecie i na forach, ale mam wrażenie, że to same opłacone reklamy... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.11.2023 o 20:15, szuwi napisał(-a):

Od kilku lat używam patelnie Woll. Takiej, a w zasadzie takich, bo wytrzymują u mnie 2-3 lata. 😞

https://www.patelnie-tytanowe.pl/patelnie-tytanowe/44-patelnia-woll-diamond-gleboka-32-cm--4054359004703.html

Wkurza mnie kupowanie nowej tak często, więc mam pytanie: przy dobrym budżecie, szukając 32cm z pokrywką, mycie chętnie w zmywarce ale przeżyję mycie ręczne, używana średnio 4 razy tygodniowo: schabowe, ziemniaki, placki, jajecznica, warzywami, makarony i inne standardowe - co macie/znacie/polecacie?!? Wymagania:

- nie chcę powłoki,

- używałem creuset i nie chcę, bo u mnie się przypalało (tak, była impregnowana), 

- pokrywka,

- chętnie odczepiana rączka, bo 32cm z rączką zajmuje dużo miejsca,

- "drapię" drewnem i "plastikiem", bez metalu,

- cena do 1000, choć przeżyję więcej, jeżeli będzie dobra.

Czytałem na internecie i na forach, ale mam wrażenie, że to same opłacone reklamy... 

WMF Profi Resist. Kupiłem małżonce prywatnej osobistej. Zadowolona. Patelnie ( bo kupiłem 3) świetnie wykonane,dobra stal,zero teflonu, struktura plastra miodu zapobiegająca uszkodzeniu powierzchni. Ciężka. Godne polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, loco50 napisał(-a):

WMF Profi Resist. Kupiłem małżonce prywatnej osobistej. Zadowolona. Patelnie ( bo kupiłem 3) świetnie wykonane,dobra stal,zero teflonu, struktura plastra miodu zapobiegająca uszkodzeniu powierzchni. Ciężka. Godne polecenia.

Dzięki za namiar - sprawdzę!

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem tu bo myślałem, że chodzi o Orienta Cesarskiego🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.11.2023 o 20:15, szuwi napisał(-a):

Od kilku lat używam patelnie Woll. Takiej, a w zasadzie takich, bo wytrzymują u mnie 2-3 lata. 😞

https://www.patelnie-tytanowe.pl/patelnie-tytanowe/44-patelnia-woll-diamond-gleboka-32-cm--4054359004703.html

Wkurza mnie kupowanie nowej tak często, więc mam pytanie: przy dobrym budżecie, szukając 32cm z pokrywką, mycie chętnie w zmywarce ale przeżyję mycie ręczne, używana średnio 4 razy tygodniowo: schabowe, ziemniaki, placki, jajecznica, warzywami, makarony i inne standardowe - co macie/znacie/polecacie?!? Wymagania:

- nie chcę powłoki,

- używałem creuset i nie chcę, bo u mnie się przypalało (tak, była impregnowana), 

- pokrywka,

- chętnie odczepiana rączka, bo 32cm z rączką zajmuje dużo miejsca,

- "drapię" drewnem i "plastikiem", bez metalu,

- cena do 1000, choć przeżyję więcej, jeżeli będzie dobra.

Czytałem na internecie i na forach, ale mam wrażenie, że to same opłacone reklamy... 

U nas codzienne trudy rewelacyjnie znoszą Demeyere, w różnych konfiguracjach ale najlepsza chyba jest ta zwykła, stalowa.


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MasterFan napisał(-a):

U nas codzienne trudy rewelacyjnie znoszą Demeyere, w różnych konfiguracjach ale najlepsza chyba jest ta zwykła, stalowa.

Dziękuję za info - poczytam o nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, loco50 napisał(-a):

Kupiłem małżonce prywatnej osobistej.

Kolega odważny widzę. Ja swojej tylko raz powiedziałem, że rzeczy do domu kupiłem "dla niej", w moim przypadku chodziło o żelazko. Od tego czasu wiem, że te rzeczy są "dla nas" :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Ceteth napisał(-a):

Kolega odważny widzę. Ja swojej tylko raz powiedziałem, że rzeczy do domu kupiłem "dla niej", w moim przypadku chodziło o żelazko. Od tego czasu wiem, że te rzeczy są "dla nas" :P 

Ona wie, że to dla niej ponieważ ja nie jestem operatorem tego wysoce specjalistycznego instrumentarium.

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ceteth napisał(-a):

Kolega odważny widzę. Ja swojej tylko raz powiedziałem, że rzeczy do domu kupiłem "dla niej", w moim przypadku chodziło o żelazko. Od tego czasu wiem, że te rzeczy są "dla nas" :P

Dubel

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj mi też ciężko z operowaniem 😛 ale beneficjentem już bywam 😛 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.11.2023 o 20:15, szuwi napisał(-a):

Od kilku lat używam patelnie Woll. Takiej, a w zasadzie takich, bo wytrzymują u mnie 2-3 lata. 😞

https://www.patelnie-tytanowe.pl/patelnie-tytanowe/44-patelnia-woll-diamond-gleboka-32-cm--4054359004703.html

Wkurza mnie kupowanie nowej tak często, więc mam pytanie: przy dobrym budżecie, szukając 32cm z pokrywką, mycie chętnie w zmywarce ale przeżyję mycie ręczne, używana średnio 4 razy tygodniowo: schabowe, ziemniaki, placki, jajecznica, warzywami, makarony i inne standardowe - co macie/znacie/polecacie?!? Wymagania:

- nie chcę powłoki,

- używałem creuset i nie chcę, bo u mnie się przypalało (tak, była impregnowana), 

- pokrywka,

- chętnie odczepiana rączka, bo 32cm z rączką zajmuje dużo miejsca,

- "drapię" drewnem i "plastikiem", bez metalu,

- cena do 1000, choć przeżyję więcej, jeżeli będzie dobra.

Czytałem na internecie i na forach, ale mam wrażenie, że to same opłacone reklamy... 

Chodzi o stalową Le Creuset czy żeliwną ?

 

Mam stalową Le Creuset i ich żeliwne garnki i jestem bardzo zadowolona. Nie przypala się nic ( no dobra naleśników w domu raczej nie smażymy ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, kaledonia1983 napisał(-a):

Chodzi o stalową Le Creuset czy żeliwną ?

 

Mam stalową Le Creuset i ich żeliwne garnki i jestem bardzo zadowolona. Nie przypala się nic ( no dobra naleśników w domu raczej nie smażymy ).

Ja mam żeliwną, taką czerwoną i chyba nie umiem jej używać 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.12.2023 o 07:38, szuwi napisał(-a):

Ja mam żeliwną, taką czerwoną i chyba nie umiem jej używać 😉

One się z czasem wyrabiają. Po każdym użyciu myje się wodą bez płynu do mycia naczyń, bo można ją rozwalić. No i olejowanie co jakiś czas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kaledonia1983 napisał(-a):

One się z czasem wyrabiają. Po każdym użyciu myje się wodą bez płynu do mycia naczyń, bo można ją rozwalić. No i olejowanie co jakiś czas. 

Teoretycznie wiem, ale praktycznie u nas leży i jest do bani :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu latach użytkowania mojej patelni Tefal do smażenia, jej żywot dobiegł końca. Zakupiłem produkt innej marki - Zwieger z serii Black Stone, która okazała się niewypałem. Szukam dobrej jakościowo patelni do robienia jajecznicy, smażenia mięs i ryb, oraz podgrzewania potraw na płycie elektrycznej. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

A Rolex nie robi, że przerabiasz jakieś podrzędne z marketu ? 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Po wielu latach użytkowania mojej patelni Tefal do smażenia, jej żywot dobiegł końca. Zakupiłem produkt innej marki - Zwieger z serii Black Stone, która okazała się niewypałem. Szukam dobrej jakościowo patelni do robienia jajecznicy, smażenia mięs i ryb, oraz podgrzewania potraw na płycie elektrycznej. 

jeżeli stara służyła kilka lat i byłeś zadowolony to dlaczego nie kupiłeś ponownie "TEFAL" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kubaarek napisał(-a):

jeżeli stara służyła kilka lat i byłeś zadowolony to dlaczego nie kupiłeś ponownie "TEFAL" ?

Żonie nigdy ta patelnia nie przypasowała, stąd poszukiwania innej. 

 

Ps.

Patelni, nie żony. 😉 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona też rzecz nabyta🤣🤣🤣. Ale czasami szkoda wyrzucać całkiem jeszcze dobrą babę 🤣🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mario1971
1. bylejaka żeliwna, naoliwić i do piekarnika
2. stalowy de buyer, jak nie szkoda pieniędzy i również naoliwiona do piekarnika
https://www.debuyer.com/en/356-pans/s-3/materials-stainless_steel

Na obu nie wolno smażyć kwaśnych rzeczy, tzn. można, ale powłoka z wypalonego tłuszczu się niszczy.

Dodam, że te patelnie ciężko zepsuć, więc powinny wytrzymać do końca dni żywota właściciela. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jajecznica na żeliwnej patelni to dobry pomysł?
Imo najprostszy i najwygodniejszy w obsłudze będzie jakiś teflonowy tefal z wyższej półki

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem kilkanacie patelni. Tefale też miałem. Wszystko wytrzymuje u mnie ok roku a ceny nie są niskie. Niektóre patelnie z racji że z amelinium powykrzywiały się co mnie irytuje. Któregoś razu zaryzykowałem patelnię z Ikea i jest tak samo dobra jak inne patelnie za ok 250 zł a kosztuje 69. Chyba czwartą już mam.  Nie ma opcji że się wypaczy nawet prosto z płyty pod zimną wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment postanowiłem obejrzeć patelnię tytanowa WOLL 24cm

 Patelnia WOLL Diamond 24 cm Patelnie grillowe WOLL Cookware  - 1 patelnie do smażenia bez tłuszczu

 

oraz WFM Profi Resist 24cm

wmf-patelnia-24cm-profi-resist.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.