Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
nonsens11

Zakup nowego samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, alex_k napisał(-a):

Nie wymieniłeś marek premium, więc chyba to wszystko co w tej chwili jest na rynku. To wymierający gatunek.

Ja kilka dni temu szukałem oferty kombi w dieslu do 250 tys. i wyszło mi tylko Superb, Passat, Arteon. Ewentualnie BMW 3, Audi A4 lub C klasa tu trochę ciaśniej ale dałoby się skonfigurować. Jest jeszcze Lexus ES, jest teraz wyprzedaż rocznika 2023, ale nie ma diesla. To możesz ewentualnie sprawdzić, jeśli skrzynie bezstopniowa jest dla ciebie do przyjęcia.

Gesendet von meinem SM-T875 mit Tapatalk




 

Dzięki za propozycje, niestety ceny tak odleciały, że raczej na klasę premium w moim budżecie nie ma już szans 🙁

Lexus fajny, ale jednak w moim przypadku kombi sprawdzi się najlepiej.


Z rynku zniknęło m.in Mondeo, Avensis i wybór IMO nie jest zbyt duży, a ceny dostępnych aut wiadomo …„to the moon” 
 

7 godzin temu, bober5264 napisał(-a):

Ja bym wybral volvo v60

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
 

O Volvo przyznaje nie pamiętałem, zapytam o ofertę, propozycja bardzo ciekawa, dzięki 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V60 świetna propozycja, ale może być ciężko. Mój przyjaciel odbierał kilka miesięcy temu swoje, ale udało się tylko dlatego, że ktoś zrezygnował z wcześniej zamówionej sztuki, Podobno nie będą będą ich już produkować. Czytałem nawet artykuł, że Volvo w ogóle wychodzi z nie suvów i zamierza robić tylko suvy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
V60 świetna propozycja, ale może być ciężko. Mój przyjaciel odbierał kilka miesięcy temu swoje, ale udało się tylko dlatego, że ktoś zrezygnował z wcześniej zamówionej sztuki, Podobno nie będą będą ich już produkować. Czytałem nawet artykuł, że Volvo w ogóle wychodzi z nie suvów i zamierza robić tylko suvy.
Śpieszmy się kupować Mazdy... zanim odejdą:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy bym nie pomyślał ale aktualnie jesli chodzi o design najbardziej leży mi peugeot 508 SW i Opel astra tourer. Tylko kompletnie nie jestem w temacie silników w tych autach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, 7David7 napisał(-a):

Nigdy bym nie pomyślał ale aktualnie jesli chodzi o design najbardziej leży mi peugeot 508 SW i Opel astra tourer. Tylko kompletnie nie jestem w temacie silników w tych autach. 

Moja zona jezdzi juz ktoryms z kolei 5008. Miala 1.2 benz a teraz 1.5 diesel. Zadnych problemow z nimi. Benzyniak troche zalatuje "kosiarka do trawy" ale jezdzil bezproblemowo

Edytowane przez Trojin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Trojin napisał(-a):

Moja zona jezdzi juz ktoryms z kolei 5008. Miala 1.2 benz a teraz 1.5 diesel. Zadnych problemow z nimi. Benzyniak troche zalatuje "kosiarka do trawy" ale jezdzil bezproblemowo

Wiec zastanowiłbym się nad takim 508 SW..są naprawdę ładnie narysowane..jeśli ktoś nie potrzebuje sportowych wrazen za kierownica to z punktu A do B idealne auto.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 minut temu, 7David7 napisał(-a):

Wiec zastanowiłbym się nad takim 508 SW..są naprawdę ładnie narysowane..jeśli ktoś nie potrzebuje sportowych wrazen za kierownica to z punktu A do B idealne auto.. 

Zawsze jest 508 SW PSE...

Edytowane przez Trojin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze jest 508 SW PSE...

choć sam mam 508, to PSE uważam za przerost formy nad treścią + cena z kosmosu - to dla totalnych fanatyków puga;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Trojin napisał(-a):

Zawsze jest 508 SW PSE...

 

7 minut temu, plszcto napisał(-a):


choć sam mam 508, to PSE uważam za przerost formy nad treścią + cena z kosmosu - to dla totalnych fanatyków puga;-)

Dokładnie.. dawać ok. 300.000 zł i dalej mieć 4 cylindry pod maska..hmm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, 7David7 napisał(-a):

 

Dokładnie.. dawać ok. 300.000 zł i dalej mieć 4 cylindry pod maska..hmm 

Tez bym go nie kupil ale jesli juz ktos bardzo chce miec "Sport Engineered" edition...

Dodatkowe 20k euro to jednak sporo w przypadku Peugeota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nigdy bym nie pomyślał ale aktualnie jesli chodzi o design najbardziej leży mi peugeot 508 SW i Opel astra tourer. Tylko kompletnie nie jestem w temacie silników w tych autach. 
508 ma bardzo mało miejsca na tylnej kanapie. Miałem z wypożyczalni. Miejsce z tyłu tylko dla dzieci.

Patrząc na dyl3mat autora wątku poszedłbym w Passata, Suberba lub Mazdę.

Gesendet von meinem SM-T875 mit Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej pisałem o 508 - dla mnie to auto to nieporozumienie.
Po przesiadce na Passata 2,0 TSI tylko utwierdziłem się w tym.
Pod koniec roku odebrałem drugiego Passata dla kolegi z firmy , który również jeździł 508 - jego opinia jest identyczna jak moja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyciszenie w tym 508? Komfortowe autko?

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak wyciszenie w tym 508? Komfortowe autko?

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka



Dla mnie bardzo głośnie. Miałem 1,5 diesel i silnik był bardzo głośny. Zwłaszcza przy większych prędkościach. Dodatkowo bezramkowe szyby w drzwiach potęgowały ten efekt. A już przy bocznym wietrze huk był nie do zniesienia. Dodatkowo automat bardzo dziwnie pracował i przy przyspieszaniu nie mógł się zdecydować ,który bieg wybrać. Trochę lepiej było w trybie sport ale szału nie było.
Bardzo mnie dziwiło duże spalanie bo po 40 tys km miałem 8,4 l/100 km a teraz w Passacie mam 8,5 l/100 km i to przy benzynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak wyciszenie w tym 508? Komfortowe autko?

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka



508 jest specyficznym autem - i mówię to jako właściciel:)
uważam, że trzeba jej spróbować bo jest kilka rzeczy, które mogą nie podejść.
Ilość miejsca w kabinie - to nie superb, czy arteon, ale nie ma też powodu do narzekania;
wygłuszenie - oczywiście, że są cichsze auta, ale trzeba porównywać do innych bezramkowych modeli;
Mała kierownica i jej ustawienie - dla mnie bomba, ale ktoś o większych gabarytach może narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś lwa i nigdy więcej francuskiej motoryzacji. Nigdy... Najgorszy samochód jaki kiedykolwiek miałem do tego nawet w serwisie tego szrotu nie umieją naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezramkowe sa super, mam teraz u siebie ale podwojne szyby to koniecznisc.. a tego niestety juz nie mam..

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, rafiros napisał(-a):


Dla mnie bardzo głośnie. Miałem 1,5 diesel i silnik był bardzo głośny. Zwłaszcza przy większych prędkościach. Dodatkowo bezramkowe szyby w drzwiach potęgowały ten efekt. A już przy bocznym wietrze huk był nie do zniesienia. Dodatkowo automat bardzo dziwnie pracował i przy przyspieszaniu nie mógł się zdecydować ,który bieg wybrać. Trochę lepiej było w trybie sport ale szału nie było.
Bardzo mnie dziwiło duże spalanie bo po 40 tys km miałem 8,4 l/100 km a teraz w Passacie mam 8,5 l/100 km i to przy benzynie.

Czyli nic się nie zmieniło we francuskiej motoryzacji oprócz aspektu wizualnego 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Zolw napisał(-a):

Miałem kiedyś lwa i nigdy więcej francuskiej motoryzacji. Nigdy... Najgorszy samochód jaki kiedykolwiek miałem do tego nawet w serwisie tego szrotu nie umieją naprawić.

Podzielam ten pogląd, sprawdziłem na sobie


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Od półtora roku jeżdżę Superb (co prawda hatchback) i jestem zachwycony, wcześniej była Insignia combi i Optima sedan i obie nie mają startu do Skody. Tyle, że ja fanem motoryzacji nie jestem - ma być komfortowo, żwawo i bezpiecznie i w Skodzie tak jest.

Edytowane przez Christo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki za wasze podpowiedzi, generalnie będę wybierał miedzy Superbem, a Passatem.

mogę natomiast potwierdzić

- Mazda 6, na ten moment dostępna, ale jednak wg info z salonu znaczniej więcej sedanów niż kombi na ten moment. 

- V60 wszystkie sloty produkcyjne już zajęte przez złożone zamówienia. Brak planów na wydłużenie produkcji więc potwierdza się to o czym pisał @Ceteth


 

W dniu 14.01.2024 o 19:47, Christo napisał(-a):

Od półtorej roku jeżdżę Superb (co prawda hatchback) i jestem zachwycony, wcześniej była Insignia combi i Optima sedan i obie nie mają startu do Skody. Tyle, że ja fanem motoryzacji nie jestem - ma być komfortowo, żwawo i bezpiecznie i w Skodzie tak jest.


W zasadzie mam podobne podejście, samochód ma mnie dowieźć z punktu a do b, a szukam kombi z uwagi na bagażnik i miejsce dla pasażerów na tylnej kanapie. 
 

Edytowane przez Edge_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak kiedyś kupowałem swój nowy samochód. Po latach jazdy rdzewiejacymi maluchami, dużymi Fiatami, matizami. Było to w 2009 roku. Wybrałem fiata bravo ll, wyprzedaż rocznika 2008. Najuboższa wersja z najuboższych. Nawet felgi stalówki miał o cal mniejsze od każdego innego spotkanego gdziekolwiek. Nie miał klimatyzacji, na Mazurach wtedy to jakoś nie był poważny problem, ale jak przeprowadziłem się na Dolny Śląsk gdzie jest średnio o 5 stopni cieplej to zmieniłem zdanie. Ale generalnie auto wspominam bardzo dobrze. Jakież to było uczucie odbierania auta z salonu. Będę to pamiętał do końca życia. Jakiego bym teraz używanego auta mi kupił, to tamten samochód był dla mnie jednym z największych przeżyć jakie mnie spotkały. No i cena. Dwa razy wyższa od wypasionego wtedy audi czy passata. Ale teraz jeżdżę takim starym audi, no ma przynajmniej klimę i pali 5 litrow w mieście.

A... Dodam, że wiem gdzie teraz znajduje się mój fiat. I chętnie bym go wykupił nawet za cenę wyższą niż rynkowa. Ale... Nie wymię czy zdążę nim do tego dorosnę.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 14.01.2024 o 19:47, Christo napisał(-a):

Od półtora roku jeżdżę Superb (co prawda hatchback) i jestem zachwycony, wcześniej była Insignia combi i Optima sedan i obie nie mają startu do Skody. Tyle, że ja fanem motoryzacji nie jestem - ma być komfortowo, żwawo i bezpiecznie i w Skodzie tak jest.

Brat jeździ też 2 - 3rok Superbem 190 konnym w SpotLinie; zachwycony jest Skodą.

Jeden z moich klientów posiada tą 280 konną podkręconą na 360 koni w 4x4.

Przewiózł mnie i muszę stwierdzić,że auto dawało radę, ale dla mnie jeźdżąc w sumie 3-ma Skodami, 4 to było by za wiele.

A przygoda zaczęła się od 99roku jak Ojciec kupił Octavię L&K z silnikiem 1.8T - rewelacyjny wóz.

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.01.2024 o 19:47, Christo napisał(-a):

Od półtora roku jeżdżę Superb (co prawda hatchback) i jestem zachwycony, wcześniej była Insignia combi i Optima sedan i obie nie mają startu do Skody. Tyle, że ja fanem motoryzacji nie jestem - ma być komfortowo, żwawo i bezpiecznie i w Skodzie tak jest.

gorszego samochodu niż insignia nie miałem. nie rozumiem popularności tego modelu. u mnie była fatalna, nieelastyczna skrzynia, słaby silnik, jakieś ekodizlogówno. zbierał się gorzej niż moja śp. almera mk1. no i w tym samochodzie jest tragiczna widoczność, krowowaty, za duży.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, oszolom napisał(-a):

gorszego samochodu niż insignia nie miałem. nie rozumiem popularności tego modelu. u mnie była fatalna, nieelastyczna skrzynia, słaby silnik, jakieś ekodizlogówno. zbierał się gorzej niż moja śp. almera mk1. no i w tym samochodzie jest tragiczna widoczność, krowowaty, za duży.

Mam podobne odczucia, wcześniejsze Vectry lepiej jeździły. Jedyny plus to wygląd, ale już się nauczyłem, że wygląd to nie wszystko (i nie tylko w przypadku aut) :D 


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.