Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
nonsens11

Zakup nowego samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, tommly napisał(-a):

Jeżeli nie brać kryterium wieku, to szukałbym Lexa CT lub RX (tak wiem SUV) ;)

Mądrego to i dobrze posłuchać(poczytać) :)

 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, dziadek napisał(-a):

Taki sobie kup.

- Zapłacisz połowę przeznaczonego budżetu.

- Dziesięć lat bezawaryjnej jazdy masz jak w banku.

- Silnik idealny do podłączenia gazu. 

- Ma automat i wszystko co niezbędne do komfortowej jazdy.

- Jest bardzo bezpieczny.

- Za dwa lata z automatu masz żółte blachy, co daje możliwość wjechania do centrum każdego miasta niezależnie od stref czystego powietrza. 

- Jak zrobisz mu polerkę i dobrze nałożysz ceramikę, to gwarantuję, że będzie wzbudzał zainteresowanie zdecydowanie większe niż najnowsze Porsche.

- No i za 10 lat sprzedasz go znacznie drożej niż teraz za niego zapłacisz. 

Aktualnie mam trzy samochody marki Volvo i między innymi jeden 945 i jest to mój najbardziej ulubiony samochód do codziennej jazdy. :)

 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/volvo-seria-900-swietny-stan-ID6FX6Yi.html

 

 

Jak napiszesz mi pisemną gwarancję na te auto na 10 lat jutro jade kupić. 🤣

 

A tak serio sądzisz, że 29 letni samochód będzie bezawaryjny następne 10 lat ?

5 godzin temu, jacus napisał(-a):

Nowy Hyundai Elantra po rabacie 82 000 pln, z wolnossącym 1,6 123KM  z 5-letnią gwarancją,

za jakiś czas dozbierasz kasę i założysz instalację LPG

 

Jak jeździ w 2 osoby to ok.

Ale jak więcej osób to z tyłu jest tragedia.

Octavie 3 ciężko w tym pobić.

23 godziny temu, nonsens11 napisał(-a):

Na razie najbliżej mi do Corolli 2017r 1.6 cm3 132 koni Prestige sedan

 

 

 

Tak z Elantrą. Ciasne z tyłu z punktu widzenia wzrostu pasażerów.

Godzinę temu, StaryWilk napisał(-a):

Mógłbyś wytłumaczyć w czym miałaby być lepsza benzyna od diesla do jazdy w trasie 90%? Co jest nie tak z Kia diesel na wspomniane warunki, w czym corolla 1.6 miałby przynieść ukojenie? 

 

Ja też nie rozumiem 😎


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

Mądrego to i dobrze posłuchać(poczytać) :)

 

Szkoda, że sam się nie posłuchałem i nie kupiłem :D Życie, mao brakowao 😜


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tommly napisał(-a):

Szkoda, że sam się nie posłuchałem i nie kupiłem :D Życie, mao brakowao 😜

Lexusy są praktycznie nie do zajeżdżenia, z taką opinią zetknąłem się wielokrotnie. Ile w niej prawdy? Nie wiem, bo nie miałem, a miałbym o mały włos. Praktycznie już zamówiłem, ale @zielony.mwymyślił "Jedź na ul. Toruńską w Bydgoszczy" I pojechałem, co poskutkowało, że szybko o nim zapomniałem ;)  Ale jakbym miał już wybrać używkę to patrzyłbym właśnie na lexusa najlepiej od Dealera.

Jedno co mogę napisać; to materiały w Lexusach są świetne, wszelkie elementy są doskonale spasowane, auta świetnie się prowadzą, doskonale tłumią drgania, mają świetny ponadczasowy design linii zewnętrznych i dobrze prezentują się w środku. Niestety mała moc i skrzynia CVT; zniechęciły mnie ostatecznie.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, StaryWilk napisał(-a):

Trochę się nie dziwię, zaczęła się robić wolna amerykanka z tym i ludzie na żółte blachy zaczęli przenosić zwykle Ople , VW, fordy, które ledwie skończyły 25 lat, a chwilę wcześniej były niewiele wartymi strupami. 

 

Mógłbyś wytłumaczyć w czym miałaby być lepsza benzyna od diesla do jazdy w trasie 90%? Co jest nie tak z Kia diesel na wspomniane warunki, w czym corolla 1.6 miałby przynieść ukojenie? 

 

Automat w trasie chyba też nie jest tak pomocny jak w mieście, chyba że korzystamy często z aktywnego tempomatu - ale Corolla 2017 tego nie ma przecież... Poza tym ta Corolla ma średnią skrzynie cvt, która wyje przy rozpędzaniu...

 

Diesel - koszty napraw tj. turbo, wtryski, dwumas (tak wiem benzyny tez mają dwumas ale nie tak kosztowny), do tego fatalne wyciszenie, fatalne fotele, fatalne nagłośnienie. 

brak automatu to drugi powód chęci zmiany na automat i benzyna (LPG)

 

Niestety nie ma idealnych silników, Toyota mało awaryjna to też plus, niestety nie można skrzyni DSG włożyć to Corolli :( :( kompromis

 

Lexus jak z miejscem w środku? tam raczej LPG nie ma gdzie pchać mały bagażnik w przypadku CT lub IS250 i ceny są znacznie wyższe czy jest sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Autor1984 napisał(-a):

Lexusy są praktycznie nie do zajeżdżenia, z taką opinią zetknąłem się wielokrotnie. Ile w niej prawdy? Nie wiem, bo nie miałem, a miałbym o mały włos. Praktycznie już zamówiłem, ale @zielony.mwymyślił "Jedź na ul. Toruńską w Bydgoszczy" I pojechałem, co poskutkowało, że szybko o nim zapomniałem ;)  Ale jakbym miał już wybrać używkę to patrzyłbym właśnie na lexusa najlepiej od Dealera.

Jedno co mogę napisać; to materiały w Lexusach są świetne, wszelkie elementy są doskonale spasowane, auta świetnie się prowadzą, doskonale tłumią drgania, mają świetny ponadczasowy design linii zewnętrznych i dobrze prezentują się w środku. Niestety mała moc i skrzynia CVT; zniechęciły mnie ostatecznie.

Mnie bardziej zniechęciło to, że to hybryda. Niestety jako drugie auto, które czasem stoi kilka dni, w moim przypadku (przynajmniej na razie) odpada, po prostu bałem się o baterie. Wprawdzie kolega który ma CT i serwis samochodowy zapewniał mnie, że nie ma się czego bać i nawet w razie awarii, koszt wymiany ogniwa nie jest duży, to jednak odpuściłem i kupiłem "dużą" benzynę.

 

57 minut temu, nonsens11 napisał(-a):

 

Niestety nie ma idealnych silników, Toyota mało awaryjna to też plus, niestety nie można skrzyni DSG włożyć to Corolli :( :( kompromis

Lexus jak z miejscem w środku? tam raczej LPG nie ma gdzie pchać mały bagażnik w przypadku CT lub IS250 i ceny są znacznie wyższe czy jest sens?

Sens jest, bo to MSZ inna jakość, a co do bagażnika, hmm kwestia indywidualna, co kto i do czego potrzebuje. W Priusie to dopiero jest mały bagażnik.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Lawnowerman napisał(-a):

 

 

Jak napiszesz mi pisemną gwarancję na te auto na 10 lat jutro jade kupić. 🤣

 

A tak serio sądzisz, że 29 letni samochód będzie bezawaryjny następne 10 lat ?

 

 

Po prostu Volviarze to sekta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.11.2023 o 08:36, jacus napisał(-a):

Nowy Hyundai Elantra po rabacie 82 000 pln, z wolnossącym 1,6 123KM  z 5-letnią gwarancją,

za jakiś czas dozbierasz kasę i założysz instalację LPG

Gdzie w takiej cenie jest? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po prostu Volviarze to sekta
Potwierdzame0705f1bb507faf3373e99d775b3a3de.jpg

Wysłane z mojego moto g(50) przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, patt13 napisał(-a):

Potwierdzamemoji41.pnge0705f1bb507faf3373e99d775b3a3de.jpg

Wysłane z mojego moto g(50) przy użyciu Tapatalka
 

 Ale cudeńko😍. A mój s70 się robi ( czeka na nowy rozrząd)


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się troszkę w Volvo zabujałem 😍


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, tommly napisał(-a):

Ja też się troszkę w Volvo zabujałem 😍

 coś więcej..?😜


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, laryngoskop napisał(-a):

 coś więcej..?😜

Pierwsze było XC90, teraz XC60.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V50 T5 - mój pierwszy samochód. Był u mnie 9 lat, teraz od 3 lat jeździ nim kolega. Najwygodniejsze fotele jakie kiedykolwiek miałem w aucie i super brzmiący silnik. Najlepszy przyjaciel już miał brać nowego Sportage-a, ale po namowie żeby rzucił okiem na Volvo, od 3 miesięcy jest bardzo zadowolonym kierowcą nowego V60 :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, nonsens11 napisał(-a):

Gdzie w takiej cenie jest? 

 

 

 

Bazowa baza w konfiguratorze wchodzi za ~85k, więc może by się dało. Ale klima manualna, biegi z ręki, bazowy lakier, Przynajmniej w cenie pakiet tech z 8" radiem z AA i  CP

 

image.thumb.png.76222b343aa97aa434363805bf35b53c.png

 

 

 

Edytowane przez Łukasz_M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Łukasz_M napisał(-a):

 

Bazowa baza w konfiguratorze wchodzi za ~85k, więc może by się dało. Ale klima manualna, biegi z ręki, bazowy lakier, Przynajmniej w cenie pakiet tech z 8" radiem z AA i  CP

 

image.thumb.png.76222b343aa97aa434363805bf35b53c.png

 

 

 

Jak na nowe auto tej wielkości to cena jest rewelacyjna, zwłaszcza gdy uwzględnimy upust.

 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Jak na nowe auto tej wielkości to cena jest rewelacyjna, zwłaszcza gdy uwzględnimy upust.

Tak,

Pod warunkiem, że idziemy na znaczące ustępstwa dotyczące wyposażenia auta, które jest bardzo ograniczone w zasadzie do manualnej klimatyzacji, elektrycznych szyb, radia oraz czujników parkowania...

Do tego auto stojące na 15 calowych stalówkach i  z silnikiem o przeciętnej dynamice. Zero dodatkowych systemów bezpieczeństwa w postaci asystentów pasa ruchu czy unikania kolizji, które pojawiają się dopiero w kolejnej wersji wyposażenia.

Patrząc na stosunek ceny do wielkości i faktu posiadania nowego auta - faktycznie ciężko na rynku znaleźć jakiekolwiek konkurenta.

Pytanie też czy w takiej konfiguracji i cenie auto jest w ogóle dostępne, bo cena dotyczy tylko aut stockowych MY2023, na 2024 ma być lifting. 

 

Edytowane przez Łukasz_M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asystenci w postaci unikania kolizji czy zmiany pasa ruchów, używacie w ogóle, są dla was przydatne? Mnie tylko wkurzają i nie widzę ich jako udogodnienia dla kierowcy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, XoneX napisał(-a):

asystenci w postaci unikania kolizji czy zmiany pasa ruchów, używacie w ogóle, są dla was przydatne? Mnie tylko wkurzają i nie widzę ich jako udogodnienia dla kierowcy. 

W audi działają bardzo dobrze i ja zawsze używam.


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, XoneX napisał(-a):

asystenci w postaci unikania kolizji czy zmiany pasa ruchów, używacie w ogóle, są dla was przydatne? Mnie tylko wkurzają i nie widzę ich jako udogodnienia dla kierowcy. 

Kolizji mam włączony, asystent pasa ruchu to zależy, różnie to działa w różnych autach - czasami jest nadwrażliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, XoneX napisał(-a):

asystenci w postaci unikania kolizji czy zmiany pasa ruchów, używacie w ogóle, są dla was przydatne? Mnie tylko wkurzają i nie widzę ich jako udogodnienia dla kierowcy. 

Ja wyłączyłem asystenta, a kolizję mam "uśpioną".

Czasami używam autopilota.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.12.2023 o 10:20, XoneX napisał(-a):

asystenci w postaci unikania kolizji czy zmiany pasa ruchów, używacie w ogóle, są dla was przydatne? Mnie tylko wkurzają i nie widzę ich jako udogodnienia dla kierowcy. 

Ja używam praktycznie wszystkiego i kilka razy uniknąłem dzięki temu poważnego dzwona. Szczególnie kolizja, traffic as., dystansowy. Lane/blind sa świetne na trasach, w mieście oraz na drogach gorszej jakości czy remontach (problem z liniami) czasem wyłączam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie, Szukam samochodu pod leasing, warunki

- kombi (najchętniej segment D)

- automat

- benzyna

- nowy

- czarny ;)

ten segment w ostatnich latach mocno się skurczył, macie doświadczenia z ostatnich lat, co by tu można wybrać? Do głowy przychodzą naturalnie Passat, Superb, Mazda 6 (te auta mialem okazje użytkować), jeśli chodzi o coś nowego wpadła mi jeszcze w oko Cupra Leon Sporturer, ale z przyznam, że to tylko efekt krótkiego reaserchu w sieci. 
Chętnie sprawdzę inne ciekawe propozycje. 

Edytowane przez Edge_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniłeś marek premium, więc chyba to wszystko co w tej chwili jest na rynku. To wymierający gatunek.

Ja kilka dni temu szukałem oferty kombi w dieslu do 250 tys. i wyszło mi tylko Superb, Passat, Arteon. Ewentualnie BMW 3, Audi A4 lub C klasa tu trochę ciaśniej ale dałoby się skonfigurować. Jest jeszcze Lexus ES, jest teraz wyprzedaż rocznika 2023, ale nie ma diesla. To możesz ewentualnie sprawdzić, jeśli skrzynie bezstopniowa jest dla ciebie do przyjęcia.

Gesendet von meinem SM-T875 mit Tapatalk





Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybral volvo v60

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.