Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, mmaniek napisał(-a):

Fajnie wygląda biała!
Z salonu, w styczniu, auto wydali na letnich gumach? Nie mogli zmienić na zimowe? Landcar nie ma wulkanizacji?

Toyota w bstoku robi to samo. Pojechałem zamawiać hiluxa i przy mnie typ odbierał coś, nie wnikałem co ale w ucho wpadło, że musiał podpisać kwit. Że świadomy praw i obowiązków 😁 wynikających z faktu wyjazdu z salonu na letnich nie będzie się p....ł do dealera w razie wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciszenie lepsze niż w Kuga czy Mazda 6.
Wulkanizacja tam jest ale cena za założenie opon i same opony drooogo, przy tej pogodzie nie miałem problemu żeby pojechać do swojego wulkanizatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, pechagto napisał(-a):

Wyciszenie lepsze niż w Kuga czy Mazda 6.
Wulkanizacja tam jest ale cena za założenie opon i same opony drooogo, przy tej pogodzie nie miałem problemu żeby pojechać do swojego wulkanizatora.


jechałem ostatnio nowiutką Sportage w benzynie. Aktualna Mazda 6 jest zauważalnie cichsza od Kia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.01.2024 o 17:09, Adi napisał(-a):


jechałem ostatnio nowiutką Sportage w benzynie. Aktualna Mazda 6 jest zauważalnie cichsza od Kia. 


Najlepszy UAZ - pomiar głośności od pewnego etapu może robić za prędkościomierz :) kiedyś było w internetach - w pewnym zakresie 1:1

 

Najgorzej to zmienić auto ;)

W Subaru reduktor był synchronizowany...

I tak gośc przede mną jechał 5-10km/h na hamulcu, to pomyślałem - starym zwyczajem - ze się będę toczył bez hamulca na reduktorze.

Tylko ze UAZ nie ma synchronizowanego reduktora i... zostałem na luzie z ręką w nocniku.

Wybór? Próbować aż wejdzie, bo nie chciałem się nagle zatrzmać temu za mną :D

W sumie to można było wrócić dźwignią do przodu, ale zgrzyty byłyby takie same 🤦‍♂️


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IMG_7592.thumb.jpeg.1a2f1dff699cdb42268703bce2749c12.jpeg
 
748936343_IMG_76012.thumb.jpeg.980a48b6c45d2ddc6db565424ea091ed.jpeg
A tak się bronił xD

Wysłane z mojego NE2213 przy użyciu Tapatalka


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW…

 

Dla miłośników fajerwerków ;)

BTW - dobrze pamietam, ze Izera ma mieć chińską technologię 🔥 ?


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Izery nie będzie :D więc nic się nie sfajczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Admof napisał(-a):

Izery nie będzie :D więc nic się nie sfajczy :D


Tylko po co wycięli tyle lasu w Jaworznie… no i za co tyle ludzi przez te wszystkie lata bierze taką kasę?

Ruskim wprowadzili sankcje, to uruchomili produkcję chińskiego Moskwicza w pół roku, a u nas od 8 lat się nie da, bo udajemy, że ma być polskie…


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, pmwas napisał(-a):

BTW…

 

Dla miłośników fajerwerków ;)

BTW - dobrze pamietam, ze Izera ma mieć chińską technologię 🔥 ?

 

 

Nie kupuj czasem BWM 😱

 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2024 o 17:17, pechagto napisał(-a):

Wyciszenie lepsze niż w Kuga czy Mazda 6.

Sportage to chyba najładniejszy z małych suvów.

Ale w to, ze w trasie przy prędkościach autostradowych Sportage jest cichszy od sedana w postaci mazdy 6 to nie za bardzo jestem w stanie uwierzyć. Szczególnie, że KIA nie jest mistrzem w wyciszaniu aut.  O ile pierwsze wydanie aktualnego modelu szóstki było wyciszone słabo to w trakcie liftów poprawili to znacznie. 

Edytowane przez Łukasz_M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

 

Nie kupuj czasem BWM 😱

 


To akurat tez znany problem ;)

 

 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BTW…
 
Dla miłośników fajerwerków
BTW - dobrze pamietam, ze Izera ma mieć chińską technologię ?


czyżby konkurencja, będąca w tym obszarze głęboko w ... wzięła się za robienie PR chińskiej konkurencji

a teraz bez żartów - paliło się i palić się będzie; tesle, wcześniej wspomniane BMW, itd. Jak się chce, to każdemu można coś znaleźć.
A ja bym sobie życzył, by w końcu Sz.P. dziennikarze/youtuberzy czy inni pseudo guru, bazowali na rzetelnych danych, a nie na sensacji/jednostkowych przypadkach.

Np. ilość pożarów/awarii/cokolwiek na 1000 sprzedanych aut w podziale na wiek/przebieg, z uwzględnieniem wypadkowości. Po prostu niech dają punkt odniesienia.

Daleko mi do zwolennika elektryków czy chińskiej motoryzacji, ale irytuje mnie jak szeroko rozumiane media traktują nas jak idiotów, pokazując to co im pasuje i w kontekście jakim chcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, plszcto napisał(-a):

 


czyżby konkurencja, będąca w tym obszarze głęboko w ... wzięła się za robienie PR chińskiej konkurencjiemoji848.png

a teraz bez żartów - paliło się i palić się będzie; tesle, wcześniej wspomniane BMW, itd. Jak się chce, to każdemu można coś znaleźć.
A ja bym sobie życzył, by w końcu Sz.P. dziennikarze/youtuberzy czy inni pseudo guru, bazowali na rzetelnych danych, a nie na sensacji/jednostkowych przypadkach.

Np. ilość pożarów/awarii/cokolwiek na 1000 sprzedanych aut w podziale na wiek/przebieg, z uwzględnieniem wypadkowości. Po prostu niech dają punkt odniesienia.

Daleko mi do zwolennika elektryków czy chińskiej motoryzacji, ale irytuje mnie jak szeroko rozumiane media traktują nas jak idiotów, pokazując to co im pasuje i w kontekście jakim chcą.

 


Już było. Mnie osobiście przeraża gwałtowność tych pożarów oraz jak trudno je ugasić. Niestety tanie chińskie baterie powodują groźne pożary. Czy to w telefonie, czy w hulajnodze, czy w samochodzie ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektryki to temat budzący kontrowersje. Dlatego tak dużo się pisze o każdym przypadku zapłonu, itd., bo to się dobrze klika. 

 

Trudno o rzetelne opinie, bo posiadacze elektryków przekonują, że to najlepsze co może być. Z kolei przeciwnicy (nie-zwolennicy) są wyzywani od miłośników 1.9 tdi. 

 

Ja odpuszczam teraz elektryki, bo sieć ładowarek jest za mało rozwinięta, ładowanie trwa długo, przez to sam elektryk jest lepszy do krecenia się wokół komina i nie jest zbyt uniwersalny do miasta i dłuższej trasy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, XoneX napisał(-a):

Elektryki to temat budzący kontrowersje. Dlatego tak dużo się pisze o każdym przypadku zapłonu, itd., bo to się dobrze klika. 

 

Trudno o rzetelne opinie, bo posiadacze elektryków przekonują, że to najlepsze co może być. Z kolei przeciwnicy (nie-zwolennicy) są wyzywani od miłośników 1.9 tdi. 

 

Ja odpuszczam teraz elektryki, bo sieć ładowarek jest za mało rozwinięta, ładowanie trwa długo, przez to sam elektryk jest lepszy do krecenia się wokół komina i nie jest zbyt uniwersalny do miasta i dłuższej trasy. 


Gdybym miał jak ładować, to chciałbym małe elektryczne do miasta i duże spalinowe w trasę. Ale elektryczne trzymałbym „pod chmurką”, na pewno nie w garażu w domu ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dokladnie tak samo, jakiegos elektrycznego Fiata 500 do krecenia się wkolo komina i 3l dieselka na trasy ;)

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie. Po co utrzymywać dwa samochody, szczególnie, gdy używanego elektryka trudno sprzedać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, XoneX napisał(-a):

A ja nie. Po co utrzymywać dwa samochody, szczególnie, gdy używanego elektryka trudno sprzedać. 


Ja tam utrzymuję dwa samochody, w tym zgniłego UAZa (którego tez trudno sprzedać) i bardzo sobie chwałę takie rozwiązanie. UAZ do ciorania i przygód, Alfa do wygodnego przemieszczania się w trasie. 

Dzięki temu nie katuję Alfy na krótkich dystansach i niedogrzanym silniku. A UAZ to piękne auto. Pojeździ ile pojeździ, fun ogromny, ale rozczulać się nie ma nad czym. To nie jest autko, gdzie każda ryska czy wykwit korozji boli. Typowy wół roboczy, a to w codziennej eksploatacji jest piękne ;) 
Ogólnie… ja tam jestem zadowolony.

Ale to… taka dygresja :D


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejscie odnośnie posiadania np dwóch aut zalezy glownie od miejsca zamieszkania i pracy default_wink.png

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, XoneX napisał(-a):

nie jest zbyt uniwersalny do miasta

a gdzie ma być uniwersalny jak nie w mieście? Właśnie miasto to jest środowisko elektryka. Skrzyżowania, światła, ciągłe przyspieszanie i hamowanie gdzie działa rekuperacja. Spaliniaki są katowane start/stop a po zatrzymaniu muszą dostawać sporo paliwa żeby znów ruszyć i się rozpędzić tylko po to, żeby za chwilę znów się zatrzymać. A silnik dalej zimny. To tak jakby powiedzieć że do miasta tylko manual bo automat to jest dobry w trasę. Ale jeśli nie ma gdzie ładować to plusy się zerują, fakt. Tylko to nie wina samochodu a infrastruktury.

A utrzymywanie 2 samochodów - dla jednych to hobby jak zegarki a z drugiej strony - jak kogoś stać to ma komfort posiadania np limuzyny w trasy i elektryka na miasto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.01.2024 o 17:42, vvv napisał(-a):

Mojemu Ojcu kiedyś ukradli radio spod kościoła w Fiacie Uno. Przychodzi do samochodu, otwiera, a tu radia nie ma. Obchodzi samochód - wszystkie szyby są całe, wszystkie drzwi zamknięte.

 

Ja jakieś 30 lat temu kumplowi "ukradłem"panel od radia z niezamkniętego cinquecento, po czym wcisnąłem blokadę w drzwiach. Na drugi dzień powiedział, że nic mu nie zginęło. Po krótkim reaserczu ustaliłem ofiarę mojego przestępstwa (miał identycznego cieniasa) - gdy mu oddawałem z przeprosinami okazało się że nawet nie zauważył, bo nie słucha radia w samochodzie 

 

A teraz clou: właśnie przeczytałem, że dziś został on wyznaczony na rzecznika dyscyplinarnego ad hoc Ministra Sprawiedliwości.

Edytowane przez mroova

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, XoneX napisał(-a):

A ja nie. Po co utrzymywać dwa samochody, szczególnie, gdy używanego elektryka trudno sprzedać. 

 

Ja utrzymuje 6 samochodów i żyję. Co do konceptu elektryk + coś jest mega. Ja mam dużego sedana z V8 w trasy i smarta fortwo w prądzie na miasto. Mieszkam w bloku więc jest trudno z beztroskim ładowaniem, ale da się żyć. 


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a ja po prostu nie chcę mieć 2 lub więcej samochodów, bo to kolejna rzecz do dbania, pilnowania, itd. Wolę mieć od tego spokój 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, XoneX napisał(-a):

Rozumiem, a ja po prostu nie chcę mieć 2 lub więcej samochodów, bo to kolejna rzecz do dbania, pilnowania, itd. Wolę mieć od tego spokój 😀


Tak. Gdyby nie obowiązkowe OC i przeglądy fajnie by się je kolekcjonowało ;)

Wyobrazcie sobie jakby zegarki trzeba było wozić na obowiązkowe przeglądy - żyć by się nie dało ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.