Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

obowiązkowe nie są - dopóki zegarki działają :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się ciągle miotam pomiędzy jednym autem uniwersalnym i dwoma bardziej specjalizowanymi.

I do dzisiaj nie potrafię powiedzieć, która opcja jest dla mnie lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz €€ na utrzymanie to pewnie ze dwa

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.01.2024 o 15:21, Admof napisał(-a):

obowiązkowe nie są - dopóki zegarki działają :P


:) tak

Jednak gdyby za niesprawny zegarek bez OC i przeglądu groziła kara… już dawno poszedłbym z torbami :D


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Tommaso napisał(-a):

Ja się ciągle miotam pomiędzy jednym autem uniwersalnym i dwoma bardziej specjalizowanymi.

I do dzisiaj nie potrafię powiedzieć, która opcja jest dla mnie lepsza.

Pomijajac powiedzenie, ze jak cos jest do wszystkiego...;)

To jak z dwoma zegarkami czy parami butow - miło je co jakis czas zamienic, zwlaszcza jak sie mocno roznia stylem itp. 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbliższy tej uniwersalności był BMW 540xi, jeździłem nim prawie 3 lata nie mając innego auta i właściwie się sprawdził, nawet w Alpach. Dokupiłem później Bullitta, ale okazało się, że nie jest wiele szybszy a na tor i tak średnio się nadawał. Więc zachciało mi się czegoś bardziej sportowego i o ile M3 jest obiektywnie lepszym autem, to na dziurawych miejskich drogach sprawdza się niestety nieco gorzej jako daily. Albo ja się starzeję i oczekuję już więcej komfortu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cie doskonale rozumiem. Zwlaszcza jesli zakosztowales topowych marek i modeli, to wiesz ze idealne jedno auto nie istnieje.

Dla mnie to byłoby coś bliżej RS6 albo M5. Ale wiesz dobrze, że to nie sa tak zwinne auta i nie dajace takich wrazen jak np 718, A110 czy MX-5. Nie sa tez tak szybkie jak hypercary itp. Dla mnie przez pewien czas takim autem all-in-one była w wyobrazeniach targa GTS. Ale mi przeszło, z wielu powodów. Aktualnie mi pasuje układ wygodne kombi/limo plus autko bez dachu. Mam jeszcze kilka innych w rodzinie i naprawde kazdego szkoda by sie bylo pozbyc wlasnie z uwagi na cechy uzytkowe 🤷🏿

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się jak można aktualnie sorzedac auto będące w działalności bez podatku? Opcja z darowizna dalej działa?

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wpadłem na szalony pomysł żeby sprawdzić ile s3 spali, jak pojadę trasę z pracy do domu (40km) spokojnie. Większość to trasa szybkiego ruchu i autostradowa obwodnica Poznania, więc starałem się trzymać ograniczeń do 120 km/h, bez większego deptania, nagłych przyspieszeń, trybu sport itd. Wynik na zdjęciu poniżej, przyznam, jestem pozytywnie zaskoczony :) 

IMG_7897.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatankuj kiedys za swoje pelny bak 98 i sprawdz roznice. Mozesz to odczuc.

A gdybys jechal nieprzekraczajac setki, 80-90 km/h, takie kulanie sie prawym pasem, to zejdziesz jeszcze litr w dobrych warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że jak kiedyś zaleję sobie 98, to będę wolał testować jak to na 98 gna, a nie oszczędza :P Prawda jest taka, że firma leje 95 i nie pyta o spalanie, więc test był dla zaspokojenia ciekawości :P Chociaż dzisiaj ruszył na A2 odcinkowy pomiar prędkości, więc tego gnania będzie mniej :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełny bak wystarczy ci i na dynamikę i na ekodrajwing ;)

Z ciekawości bym sobie sprawdził czy OOOO też ci obcina coś w parametrach silnika przy zejściu z oktanów, podobnie jak 🐷

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem skazany na 98. W Alfie bo zasługuje, a w UAZie, bo abstynent i nie toleruje E10 (check wywala)… ech… tankuję premium!


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, pmwas napisał(-a):

A ja jestem skazany na 98. W Alfie bo zasługuje, a w UAZie, bo abstynent i nie toleruje E10 (check wywala)… ech… tankuję premium!

Wyjmij żaróweczkę z kontrolki check...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Tommaso napisał(-a):

Najbliższy tej uniwersalności był BMW 540xi, jeździłem nim prawie 3 lata nie mając innego auta i właściwie się sprawdził, nawet w Alpach. Dokupiłem później Bullitta, ale okazało się, że nie jest wiele szybszy a na tor i tak średnio się nadawał. Więc zachciało mi się czegoś bardziej sportowego i o ile M3 jest obiektywnie lepszym autem, to na dziurawych miejskich drogach sprawdza się niestety nieco gorzej jako daily. Albo ja się starzeję i oczekuję już więcej komfortu...

 

Starzejesz sie :)


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, kiniol napisał(-a):

Wyjmij żaróweczkę z kontrolki check...


W sumie to bym to ignorował, ale…

1. jak mu się coś naprawdę spieprzy to nie powie

2. jeśli faktycznie leje za dużo paliwa do cylindrów, to wykończy katalizator.

Ogolnie różnica w cenie nie jest tak duża, żeby jeździć z zagubioną, szalejącą elektroniką ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, bober5264 napisał(-a):

Orientujecie się jak można aktualnie sorzedac auto będące w działalności bez podatku? Opcja z darowizna dalej działa?

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka
 

Tak, daruj bliskiej osobie, odczekaj 6 miesięcy i sprzedaj bez podatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Chorwat napisał(-a):

Tak, daruj bliskiej osobie, odczekaj 6 miesięcy i sprzedaj bez podatku.

czysta januszerka według mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czysta januszerka według mnie.

Tak, obrzydliwe. Nie mógłbym po czymś takim spojrzeć na siebie w lustrze i spać pewnie przez miesiąc… a nie, czekaj…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, sprzedac auto za 100k i mieć 100k to januszerka, lepiej sprzedac za 100 i mieć z tego 63 default_wink.png
Jak nie rozumiesz jak to działa to daruj sobie tak zenujace komentarze

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, bober5264 napisał(-a):

Faktycznie, sprzedac auto za 100k i mieć 100k to januszerka, lepiej sprzedac za 100 i mieć z tego 63 default_wink.png
Jak nie rozumiesz jak to działa to daruj sobie tak zenujace komentarze

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka


 

 

Żenujący jest taki janusz, który chce rozliczać koszty, odliczyć VAT, a jak przychodzi do zapłaty podatków od sprzedaży, to janusz kombinuje i go to boli. Żenujące to jest pytanie na forum o to jak obchodzić podatki w januszowy sposób. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@XoneX dziwna ta twoja reakcja. Być może nie wiesz, ale poprzednia władza tak zmieniła przepisy dla przedsiębiorców, że auto możesz sprzedać bez podatku (po zakończeniu leasingu) dopiero po 5 czy 6 latach (a nie po pół roku, jak było wcześniej). Miałem 5-letni leasing na auto i jakbym w sumie miał przez 10 czy więcej lat trzymać auto, to bym się chyba pochlastał 🤬

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.