Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, irekm napisał(-a):

Od mojego pracownika żona, uwaga pisze poważnie, zdała test na prawo jazdy za 19-stym podejściem 😂

Kilka lat jej zajęło zrobienie prawka lol

Uważam, że powinna mieć dożywotni zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TomcioMiki napisał(-a):

Jedziesz poza miastem toczy się 40 jak pojazd rolniczy, czy to jest normalne, w mieście też widzę tyle numerów że szkoda gadać, dużo by pisać, nigdy nie jeździłem osobówka L na prawie jazdy, star 200, pamiętam jak z instruktorem wyjeżdżaliśmy poza miasto i zawszę kazał cisnąć, mówił że gdzie mam się nauczyć szybszej jazdy , długo by pisać 🤗🤗🤗 plac manewrowy , cofanie po łuku i wjazd pod wiatę na lusterkach i to wszystko 😁😁😁

 

pewnie jak instrutor widzial, ze ogarniasz to i wiedzial na co moze Ci pozwolic. Sa jednak ludzie, ktorym ogarnianie zajmuje o wiele wiecej czasu, wiec nalezy sie cieszyc, ze w takich przypadkach instruktor limituje predkosci 😉


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

pewnie jak instrutor widzial, ze ogarniasz to i wiedzial na co moze Ci pozwolic. Sa jednak ludzie, ktorym ogarnianie zajmuje o wiele wiecej czasu, wiec nalezy sie cieszyc, ze w takich przypadkach instruktor limituje predkosci 😉

Miałem identycznie z moim instruktorem. Widział, że ogareniam to mnie wykorzystywał do zakupów. "Młody jedziemy do inter martche"...


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, zielony.m napisał(-a):

Moja skończyła kurs we wrześniu, ale nie wybrała się jeszcze na egzamin. W garażu już stoi motywator więc musi się sprężyć ;)

Moja ma prawko już z 15 lat, ale praktycznie nie jeździ. Ostatnio zapytała czy będziemy mogli gdzieś podjechać żeby sobie parkowanie poćwiczyła, to czasem chociaż na zakupy auto weźmie :) 

Edytowane przez Ceteth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 godzin temu, irekm napisał(-a):

Od mojego pracownika żona, uwaga pisze poważnie, zdała test na prawo jazdy za 19-stym podejściem 😂

Kilka lat jej zajęło zrobienie prawka lol

 

5 godzin temu, Ceteth napisał(-a):

Sąsiadka w byłym miejscu zamieszkania dała radę za 12 razem. Rzeczywiście trzeba mieć wytrwałość. Z drugiej strony, trochę strach jeździć z takimi ludźmi na drogach, bo jak ktoś zdaje tyle razy, to jak się w końcu uda to chyba bardziej fart albo litość egzaminatora.

 

 

Moja mama 2 lata temu zdała prawo jazdy za pierwszym razem. Miała 62 lata. Nie obsługuje komputera. Zasad ruchu i pytań egzaminacyjnych (a jest ich coś około 3500) uczyła się z książki i kartek, które jej wydrukowaliśmy. Bardziej stresowała się klikaniem myszką na egzaminie z teorii niż parkingiem i jazdą po mieście. Tym samym zamknęła usta gen Z wśród znajomych i rodziny jak to "niemożliwe jest dzisiaj zdać egzamin na prawo jazdy". Tak, jestem z niej cholernie dumny! 🙂

 

To prawda, że egzaminatorzy się czepiają, ale jak ktoś podchodzi kilka razy do teorii i placu manewrowego lub 8 razy do miasta to kolejne próby powinien mieć IMO po ponownym kursie praktycznym i/lub za rok (na przemyślenie czy chce się nauczyć jeździć czy tylko liczy na łut szczęścia na mieście).

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Autor1984 napisał(-a):

Miałem identycznie z moim instruktorem. Widział, że ogareniam to mnie wykorzystywał do zakupów. "Młody jedziemy do inter martche"...

 

Z moim jechalem 110km/h na 90, ale to bylo pirackie przezycie 🤭


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie za to zaskoczyło, że teraz można wybrać czy zdajesz na manualu czy automacie i jak zdasz na automacie, to nie można jeździć manualem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Ceteth napisał(-a):

Mnie za to zaskoczyło, że teraz można wybrać czy zdajesz na manualu czy automacie i jak zdasz na automacie, to nie można jeździć manualem. 

 

serio?

i jak to sprawdzaja?

 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

serio?

i jak to sprawdzaja?

 


Jakis kod w dokumencie prawa jazdy. Słyszałem, ze w niektórych krajach jest prawo jazdy na automat, ale rzeczywiście okazuje się, że u nas też..;


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pmwas napisał(-a):


Jakis kod w dokumencie prawa jazdy. Słyszałem, ze w niektórych krajach jest prawo jazdy na automat, ale rzeczywiście okazuje się, że u nas też..;

 

U mnie jest, ale nigdy nie slyszalem, ze takie rzeczy sa w polsce tez 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chyba na Interii było - tez nie wiedziałem 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Ceteth napisał(-a):

Mnie za to zaskoczyło, że teraz można wybrać czy zdajesz na manualu czy automacie i jak zdasz na automacie, to nie można jeździć manualem. 

Głupota i tyle, a jak zdam na manualu to już nie mogę kupić atomata a co z elektrykiem 🤔🤔🤔 a jak znajoma przyjeżdża z USA i jeździ manualem a tam automatem to co 🤔🤔🤔

Edytowane przez TomcioMiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w Nevadzie zdawałem egzamin swoim Camaro z V8 w automacie i bez żadnych obostrzeń co do późniejszego używania tylko automatów czy innych głupot. Pięknie nas nasze państwo chroni, tylko nie bardzo rozumiem przed czym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie głupota. Ktoś kto uczył się jeździć i zdawał na automacie nie musi ogarniać jazdy manualem. W drugą stronę problem raczej nie istnieje.
Jak ktoś podchodzi do kursu ma wybór. Nie widzę problemu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja robiłem prawko na Starze200 i co osobówkami nie mogę jeździć 🤔🤔🤔

i-samochod-star-200-skrzyniowy-z-plandeka-wojsko.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, TomcioMiki napisał(-a):

Głupota i tyle, a jak zdam na manualu to już nie mogę kupić atomata a co z elektrykiem 🤔🤔🤔 a jak znajoma przyjeżdża z USA i jeździ manualem a tam automatem to co 🤔🤔🤔

manual wymaga większych umiejętności więc tutaj nadinterpretujesz. Jak znajoma ma  prawko z USA to nie wiem jak u nas do niego podchodzą. Ja nie mam okularów ale np żona tak i ma na prawku kod mówiący o tym, że musi kierować w okularach bądź soczewkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, trollu napisał(-a):

manual wymaga większych umiejętności więc tutaj nadinterpretujesz. Jak znajoma ma  prawko z USA to nie wiem jak u nas do niego podchodzą. Ja nie mam okularów ale np żona tak i ma na prawku kod mówiący o tym, że musi kierować w okularach bądź soczewkach

Mi bez różnicy aby koła miało 😁😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Uważam, że powinna mieć dożywotni zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi.

Trudno się z tym nie zgodzić 😁


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Był kiedyś taki mem - najlepsze zabezpieczenie przed kradzieżą auta w USA i zdjęcie lewarka manualnej skrzyni ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 godzin temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Z moim jechalem 110km/h na 90, ale to bylo pirackie przezycie 🤭

Jesteś Piratę :D

pirat.gif

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Autor1984 napisał(-a):

Jesteś Piratę :D

pirat.gif

Eee tam przeżycie to było jak z instruktorem jechałem 266 i strzelił przewód powietrzny. Ooo to było przeżycie, jeśli wiecie o co chodzi,😆😆😆

000HDXGIP3EPFXFE-C122-F4.jpg

Nawet się nie przesiedliśmy, mówił tylko co mam robić 😁😁😁

Edytowane przez TomcioMiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak oddaję samochód na przegląd to biorę w zamian samochód zastępczy. Rano przed pracą jadę do salonu, a wieczorem odbieram gotowe auto. Obsługa zawsze pyta, czy nie mam problemu z wzięciem samochodu z manualną skrzynią, bo coraz więcej ludzi chce tylko automat i chcieliby być przygotowani. Raz przyjechałem popołudniu, żeby zostawić auto na dzień następny to mieli już tylko manual na stanie. Nie wiem, czy to z braku umiejętności, kodu w prawo jazdy, strachu czy po prostu lenistwa. Mi to akurat pasuje, bo na co dzień jeżdżę autem z automatem, więc fajnie jest od czasu do czasu się przesiąść.

 

 

 

Edytowane przez vvv

Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze moje GRY po raz kolejny jest w warsztacie na naprawie gwarancyjnej 🤭 Toyota Switzerland w swojej wspanialomyslnosci postanowila mnie udobruchac dajac zastepcza nowa RAV4 Plug-In Hybrid w najlepszej wersji wyposazenia. Kilka slow o tym samochodzie, bo moze ktos bedzie chcial go kupic.

To najgorszy samochod jakim mialem mozliwosc jezdzenia ostatnio. Serio - tragiczny, posiadajacy wiele rzeczy, ktore mnie strasznie wkurzaja, wiec zaczne od tych minusow:

1. Skrzynia biegow - CVT - samochod ma teoretycznie 306KM, ale po wcisnieciu pedalu gazu na maxa slyszymy straszne YYYYYYYYYYYYYYY, a predkosc zmienia sie powoli. Niby 6s do 100, ale nie bardzo to czuc. Gdy skrzynia dziala na max - jest glosna. Druga sprawa to mechaniczny lewarek. Po zatrzymaniu trzeba samemu wrzucic na P, samochod nie robi tego za nas. Wiec nie wylaczymy silnika / zaplonu, jesli skrzynia nie bedzie na P.
2. Zawieszenie - ani sztywne, bo w zakretach sie kladzie jak glupie, ani komfortowe. Ma sie wrazenie, ze jest zrobione z gumy. Pewnie w wiekszosci przypadkow wystarczy.
3. Podgrzewana przednia szyba - jak w Fordach, jak sie zauwazy to nie mozna odzauwazyc, do tego powoduje dziwne artefakty wizualne gdy swieci slonce lub widzimy swiatla innych samochodow - fuj.
4. Glosnosc - O dziwo jest bardzo dobrze wyciszona od strony kol. W miescie, w trybie elektrycznym jest cicho. Natomiast na autostradzie, powyzej 100km/h jest baaaardzo glosno. Niczym glosniejszym dawno nie jezdzilem.
5. Funkcja HOLD - Samochod posiaga funkcje dzieki ktorej po zatrymaniu mozemy sciagnac nge z pedalu hamulca, a samochod nie rusza znow (jak w wiekszosci nowych samochodow), ale tu, za kazdym razem trzeba te funkcje wlaczyc. Wstarczy, ze wylaczycie silnik na chwile i cyk, musicie znow nacisnac przycisk HOLD. Dwa razy przestraszylem przechodniow przepuszczajac na pasach, bo mialem w glowie to, ze hold jest wlaczony, a nie byl.

6. Wyswietlacze - Wskazniki za kierownica i wyswietlacz nawigacji to jakby dwa osobne twory. Nie wspolpracuja ze soba. Jesli chcemy zmienic jezyk, musimy zmienic w jedynym i drugim. Pozatym obluga tego jest kompletnie nielogiczna. Pewne systemy reguluje sie na wskaznikach wylacznie, inne na panelu nawigacji. Skutkuje to tym, ze szukajac jakiejs funkcji, przeszukujemy jedno, a pozniej drugie - idiotyzm.
7. Bagaznik - w tej wersji ma garby dwa, nie jest plaski. W efekcie luzne rzeczy zazwycuaj znajduja sie przy klapie, a po jej otwarciu wypadaja.
8. Kamery 3D - po wlaczeniu wstecznego automatycznie system kamer sie wlacza, natomiast gdy przelaczymy na D, automatycznie sie wylacza. Wiele manewrow parkingowych wymaga przelaczania miedzy wstecznym, a drive, wiec jedynym wyjsciem, zeby kamery sie nie wylaczaly jest wlaczenie ich na stale za pomoca przycisku. Do tego, samochod zapamietuje co jest w przedniej kamerze i wyswietla to "pod samochodem" (chyba piewszy byl RR prezentujac to fajne rozwiazanie). Niestety gdy zaparkujemy samochod, widzi on co jest "pod", to po wylaczeniu juz nie mamy tego obrazu. Samochod "zapomina" i mamy czarny prostokat.
9. Fotele - dosc komfortowe, ale fotel pasazera ma dosc mala regulacje przod tyl. 

10. Spalanie - srednio mi wyszlo 6.2, z jednej strony jest ok, ale z drugiej - zapomnijcie o tych 1.2l / 100km, ktore pokazuje w folderach. Na autostradzie przy 120km/h wyszlo mi 7.6l.

11. System hybrydowy. Po tylu latach doswiadczenia Toyoty spodziewalem sie czegos lepszego. Jest kilka trybow jazdy, ktore mozna narzucic, np EV, HV czy charge, natomiast nie zauwazylem zeby systemy dzialaly w kooperacji z nawigacja. W Volvo tak sie dzieje, np jadac po autostradzie, system laduje akumulatory i uzywa ich w miescie, dzieki temu sumaryczne spalanie jest nizsze. Tutaj nie zauwazylem tego.

12. Nie rozumiem po co bezprzewodowa ladowarka ma przycisk wlacz / wylacz. 
13. Cena - w tej konfiguracji, wersja Platinium z dachem panoramicznym to 72000 CHF. Masakra, to powinno kosztowac max 50000 CHF


Plusy...

1. Miejsce - jest dosc obszerny z tylu, wiec pewnie idealny na foteliki samochodowe.

2. Lusterko wsteczne wewnetrzne mozna przelaczyc na tryb kamery, wiec jesli mamy zawalony bagaznik, to nadal bedziemy widziec co jest za nami.

3. Gdy nie mamy pasazera to klimatyzacja automatycznie wlacza sie w trybie Mono (nawet jesli Dual jest wlaczony)

4. Na szczecie nie jest moj.

 

IMG_7185.jpg

IMG_7176.jpg

IMG_7177.jpg

IMG_7178.jpg

IMG_7187.jpg


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recenzja, nie chciałem go, a teraz nie chce jeszcze bardziej

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A'propos tej skrzyni CVT w Toyotach to już pisałem, że jak mnie kuzyn odwoził Toyotą z tym czymś, to się całą drogę zastanawiałem co mu to auto tak wyło jak potępieniec - potem koledzy tu wyjaśnili, że to owa skrzynia CVT. Miałem wrażenie że to auto błagało o litość, aby on w ogóle nie przyspieszał i zmiana biegów nie musiała mieć miejsca🤣.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.