Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, memento mori napisał(-a):

 

W EU przy cenie zakupu 280-300 tysięcy zł, 12 tysięcy zł na benzynę za każde 10k km i ubezpieczenie roczne na poziomie 10-13 tysięcy zł czyni je nadal autem dla conajmniej zamożnych. 😉 A6 w TDIku jest przy nim za pół darmo w eksploatacji 😉 

W USA mustang zaczyna się od 27k $

Zachęcam do zapoznania się z nowym modelem...To jest kosmos:

https://autodiscoveries.com/meet-the-new-ford-mustang-2023/

https://www.ford.com/ nowy dostępny od 2024.

 

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby jest ok, ale jakoś tak zbyt nowoczesny, mniej muskularny. Przedostani model wyglądał jak ciosany granit, jakby się dopiero co obrobiło bank i nim uciekało. Obecny już mocno się zmienił, ale jeszcze te nadkola z tyłu i długa maska się odznaczają. W tym jakoś tak trochę w stronę Corvetty nieco poszli.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Tommaso napisał(-a):

Mi nowy podoba się znacznie mniej niż obecny

wnp.thumb.jpg.eb0ac5222bec4cc32cea6781a834d3e3.jpg

 

Podejrzewam, że na żywo wszystkim nam zawory by puściły...

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, memento mori napisał(-a):

No niby jest ok, ale jakoś tak zbyt nowoczesny, mniej muskularny. Przedostani model wyglądał jak ciosany granit, jakby się dopiero co obrobiło bank i nim uciekało. Obecny już mocno się zmienił, ale jeszcze te nadkola z tyłu i długa maska się odznaczają. W tym jakoś tak trochę w stronę Corvetty nieco poszli.

Z zewnątrz jeszcze OK, chociaż trochę stracił charakteru, z tyłu zaczął przypominać jakiegoś Peugeota, z boku upodobnił się do Camaro, a przód się wygładził.

Za to środek z tymi paskudnymi ekranami przyklejonymi do kokpitu to porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

W USA mustang zaczyna się od 27k $

Zachęcam do zapoznania się z nowym modelem...To jest kosmos:

https://autodiscoveries.com/meet-the-new-ford-mustang-2023/

https://www.ford.com/ nowy dostępny od 2024.

 

Niestety dla nas w USA nie dość, że zarabiają więcej, to ceny samochodów niższe. Nie wiem, jak z Mustangami, ale np. Genesis w Kanadzie był tańszy, niż w USA. 

A przy okazji fotka, być może nie każdy z Was o nim słyszał. 

 

 

nowy-genesis-g90-zachwyca-pod-wieloma-wzgldami.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paulus57 napisał(-a):

Niestety dla nas w USA nie dość, że zarabiają więcej, to ceny samochodów niższe. Nie wiem, jak z Mustangami, ale np. Genesis w Kanadzie był tańszy, niż w USA. 

A przy okazji fotka, być może nie każdy z Was o nim słyszał. 

 

 

nowy-genesis-g90-zachwyca-pod-wieloma-wzgldami.jpg

Słyszał, słyszał, tak samo KIA K9, można tylko przez monitorek podziwiać...


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Autor1984 napisał(-a):

Słyszał, słyszał, tak samo KIA K9, można tylko przez monitorek podziwiać...

Genesis G70 w cenie Mustanga. Lubię Mustangi, mój brat właśnie nabył, ale mój wybór mógłby być tu źle przyjęty. 

Dodam fotkę wersji podrasowanej. Ja wiem, że to tylko koreańczyk, ale z innym znaczkiem pewnie by powodował opad szczęki prawie u wszystkich miłośników 4 kółek? ;) 

 

 

tapeta-genesis-g70-concept.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Tommaso napisał(-a):

Z zewnątrz jeszcze OK, chociaż trochę stracił charakteru, z tyłu zaczął przypominać jakiegoś Peugeota, z boku upodobnił się do Camaro, a przód się wygładził.

Za to środek z tymi paskudnymi ekranami przyklejonymi do kokpitu to porażka.

Z tym charakterem trochę masz rację, ale poczekajmy na lift. Tak samo było z moim modelem i liftem do niego.

9 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Genesis G70 w cenie Mustanga. Lubię Mustangi, mój brat właśnie nabył, ale mój wybór mógłby być tu źle przyjęty. 

Dodam fotkę wersji podrasowanej. Ja wiem, że to tylko koreańczyk, ale z innym znaczkiem pewnie by powodował opad szczęki prawie u wszystkich miłośników 4 kółek? ;) 

 

 

tapeta-genesis-g70-concept.jpg

Nie ma już pojęcia, "to tylko koreańczyk" wystarczy spojrzeć na ceny i jakość ich wykonania. Wiadomo na dzielni biemdablju robi więcej szumu.

Ten z foty astonem rapide zajeżdża :D

 

 

EDIT:

@Paulus57no chyba, żę M-ka

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Autor1984 napisał(-a):

Z tym charakterem trochę masz rację, ale poczekajmy na lift. Tak samo było z moim modelem i liftem do niego.

Nie ma już pojęcia, "to tylko koreańczyk" wystarczy spojrzeć na ceny i jakość ich wykonania. Wiadomo na dzielni biemdablju robi więcej szumu.

 

Mając do wyboru BMW1 i Kia Proceed GT, dla mnie było oczywiste co brać. :) 

W tym samym czasie w Kanadzie Genesis G70 kosztował podobnie, ale import dodałby z 50% :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genesis robi świetne, super wykończone i wyposażone samochody. 

Uwaga bo teraz zaboli... 

 

W klasie bmw 3 Mercedesa C  audi A4, to niemieckie firmy nie są dla niego konkurentem, jeżeli brać pod uwagę jakość materiałów i wykończenie kabiny 🤷

 

Nie mówiąc też, że cena Koreańczyka z 3.5 V6 jest identyczna jak niemieckich z R4 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stylistyka Genesisów jest wyjątkowo nieatrakcyjna, dla mnie to żadna konkurencja dla niemieckich marek.

Jakość wnętrza to nie wszystko, gdyby to było takie ważne, to nikt nie kupił by Mustanga, prawda? 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Tommaso napisał(-a):

Stylistyka Genesisów jest wyjątkowo nieatrakcyjna, dla mnie to żadna konkurencja dla niemieckich marek.

Jakość wnętrza to nie wszystko, gdyby to było takie ważne, to nikt nie kupił by Mustanga, prawda? 😉

Stylistyka jest subiektywna, ja znam, wiem że ciężko będzie w to uwierzyć, ludzi którzy mówią że przód w nowych M3, 4, 4 series, 7 I x7 jest za***isty 🤷


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, fajny 

2021-bmw-m3-competition-white-1.jpg


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak, żaden Genesis nawet nie zbliża się do tego BMW stylistycznie.

 

oi1aueknl4z0z7ti4yc0-1-kopia.jpg.cc009c7b213876267347de94ef14d568.jpg

 

ogsnnb9qyptcg6etzuqm-1-kopia.jpg.ae3ba26c0097b8bf1c52f5d52bdf161d.jpg

 

 

Genesis dla porównania, chociaż nie powinienem kopać leżącego...

Yi3k9kpTURBXy81YzZhM2RmMzFlMTY0YjE3ZGZhNmQ4YmZmMjhjNmRjNy5qcGeSlQPMhs0B580IMc0EnJMFzQSwzQKkgqEwAaExAA.thumb.jpeg.b55fd9d60f1fefb9f3450ed34e2397da.jpeg

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek z przodem nowych bmw jest jak z dziczyzną, musisz ją tak doprawić żeby nie było czuć dziczyzny w dziczyźnie 🤷

 

 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Tommaso napisał(-a):

Oczywiście, że tak, żaden Genesis nawet nie zbliża się do tego BMW stylistycznie.

 

oi1aueknl4z0z7ti4yc0-1-kopia.jpg.cc009c7b213876267347de94ef14d568.jpg

 

ogsnnb9qyptcg6etzuqm-1-kopia.jpg.ae3ba26c0097b8bf1c52f5d52bdf161d.jpg

 

 

Genesis dla porównania, chociaż nie powinienem kopać leżącego...

Yi3k9kpTURBXy81YzZhM2RmMzFlMTY0YjE3ZGZhNmQ4YmZmMjhjNmRjNy5qcGeSlQPMhs0B580IMc0EnJMFzQSwzQKkgqEwAaExAA.thumb.jpeg.b55fd9d60f1fefb9f3450ed34e2397da.jpeg

Ja wiem, że jestem dziwny i jeżdżę nudnym kanciastym kioskiem, ale Genesis podoba mi się zdecydowanie bardziej 😜


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, irekm napisał(-a):

Tomek z przodem nowych bmw jest jak z dziczyzną, musisz ją tak doprawić żeby nie było czuć dziczyzny w dziczyźnie 🤷

 

 

Irek, dobrze wiesz ile nocy straciliśmy dyskutując na ten temat, więc chyba nie sądzisz, że tu dojdziemy do porozumienia? 😁

 

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Tommaso napisał(-a):

BMW M3 niszczy wizualnie każdego Genesisa 🤷‍♂️

 

Niestety ale nowe BMW niszczą tylko BMW. Patrząc na te tragiczne auta z rozrzewnieniem wspominam Chrisa Bangla.  Konkurencja pod wglądem stylu to SsangYong. I potem dłuuuugo nic. :) Przód beemki ja pysk nutrii, a tył pod zderzakiem jak miniatura wylotu kolektorów kanalizacyjnych.

 

A te ze zdjęć - Genesis wygląda jakby to BMW miało mu lizać felgi :D 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, ciężko się z Wami dyskutuje... 😁

 

 

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Adi napisał(-a):

 

Niestety ale nowe BMW niszczą tylko BMW. patrz.ąc na te tragiczne auta z rozrzewnieniem wspominam Chrisa Bangla.  Konkurencja pod wglądem stylu to SsangYong. I potem dłuuuugo nic. :)

 

A te ze zdjęć - Genesis wygląda jakby to BMW miało mu lizać felgi :D

Współczesne BMW to auto dla małolata, który musi zaszpanować na mieście i się pokazać 😝


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz trzymajcie się kurde mocno.

Nowy C63 S będzie miał... 2 litrowy, 4 cylindrowy silnik. 😆

Wesprze go bateryjka.

AMG-C-63-S-E-1329.thumb.jpg.988e3bf2f9ec8674c9e0ab8a10c0908a.jpg

Nowe oznaczenie: C63 S E Performance, pffffff

 

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tommaso napisał(-a):

Irek, dobrze wiesz ile nocy straciliśmy dyskutując na ten temat, więc chyba nie sądzisz, że tu dojdziemy do porozumienia? 😁

 

 

Od dłuższego czasu podejrzewałem, że sypiacie ze sobą i nie tylko V8 Was łączy 😜 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.