Krakus1 1687 #49401 Posted July 11, 2025 3 godziny temu, mandaryn44 napisał(-a): Filtr kabinowy wymienia się samemu minimum raz w roku, a najlepiej co pół roku. Kup dobry węglowy i wymień sobie sam. Proste i tanie. pewnie że tak , tylko że od 2016r już tego nie robię, bo raz w roku w ramach przeglądu filtr był wymieniony , tak było w przypadku Tiguana , 3er , i 5er, za rok sam wymienię, 500zł za filtr kabinowy z wymianą ,to przesada 🫤 0 Share this post Link to post Share on other sites
mandaryn44 685 #49402 Posted July 12, 2025 Przesada. Wymiana 5 minut może. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Lincoln Six Echo 86652 #49403 Posted July 12, 2025 5 WARTO POMAGAĆ: https://www.siepomaga.pl Share this post Link to post Share on other sites
satanic 18043 #49404 Posted July 12, 2025 Takie wpadło. 8 Share this post Link to post Share on other sites
Radomadre 3661 #49405 Posted July 12, 2025 25 minut temu, satanic napisał(-a): Takie wpadło. Z USA czy krajowe? 0 Share this post Link to post Share on other sites
satanic 18043 #49406 Posted July 12, 2025 Pierwszy właściciel z USA. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Paulus57 153043 #49407 Posted July 12, 2025 1 godzinę temu, satanic napisał(-a): Takie wpadło. Gratuluję, oświeć ignoranta i napisz coś więcej o swoim nabytku. 20 godzin temu, Autor1984 napisał(-a): Ten kolor na żywo wygląda obłędnie. Nawet sprzedawca strzelił mulberry red, po moim stwierdzeniu, że mam już kolor upatrzony. Chyba jednak będzie inny kolor. 1 Share this post Link to post Share on other sites
Autor1984 14480 #49408 Posted July 12, 2025 Godzinę temu, Paulus57 napisał(-a): Gratuluję, oświeć ignoranta i napisz coś więcej o swoim nabytku. Chyba jednak będzie inny kolor. Coś czuję, że będzie Bright Dusk 1 "Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz Share this post Link to post Share on other sites
Remy 395 #49409 Posted July 12, 2025 Lexus RX II generacji jak się nie mylę. Czasem można spotkać Lexusy RX I generacji na taksówkach… Może to świadczyć o niesamowitej jakości… Tak zaawansowanej wiekowo konkurencji nie widuje się na ulicy. A co dopiero na taksówce… 1 Share this post Link to post Share on other sites
Autor1984 14480 #49410 Posted July 12, 2025 17 minut temu, Remy napisał(-a): Lexus RX II generacji jak się nie mylę. Czasem można spotkać Lexusy RX I generacji na taksówkach… Może to świadczyć o niesamowitej jakości… Tak zaawansowanej wiekowo konkurencji nie widuje się na ulicy. A co dopiero na taksówce… III 2 "Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz Share this post Link to post Share on other sites
Paulus57 153043 #49411 Posted July 12, 2025 24 minuty temu, Autor1984 napisał(-a): Coś czuję, że będzie Bright Dusk Mulberry Red podobnie jak czarny bywa kłopotliwy, to tzw. kolor brudzący. Będzie albo darmowy szary, albo Forest Lake lub ten trzeci, który podałeś. Wybór koloru tradycyjnie pozostawiam żonie. Tak tu nas zwykle bywa, ja wybieram tylko markę i model. 1 Share this post Link to post Share on other sites
Autor1984 14480 #49412 Posted July 12, 2025 (edited) 3 minuty temu, Paulus57 napisał(-a): Mulberry Red podobno jak czarny bywa kłopotliwy, to tzw. kolor brudzący. Będzie albo darmowy szary, albo Forest Lake lub ten trzeci, który podałeś. Wybór koloru tradycyjnie pozostawiam żonie. Tak tu nas zwykle bywa, ja wybieram tylko markę i model. W każdym będzie mu dobrze EDIT: Wróć - może nie wziąłbym prawie na pewno białego! Edited July 12, 2025 by Autor1984 1 "Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz Share this post Link to post Share on other sites
Paulus57 153043 #49413 Posted July 12, 2025 1 minutę temu, Autor1984 napisał(-a): W każdym będzie mu dobrze EDIT: Wróć - może nie wziąłbym prawie na pewno białego! Dużo zależy od dobrego oświetlenia, te kolory dopiero wtedy zaczynają żyć. A Bright Dusk fajnie wygląda w słoneczną pogodę, widziałem na żywo i robi rzeczywiście bardzo dobre wrażenie. 1 Share this post Link to post Share on other sites
Autor1984 14480 #49414 Posted July 12, 2025 1 minutę temu, Paulus57 napisał(-a): Dużo zależy od dobrego oświetlenia, te kolory dopiero wtedy zaczynają żyć. A Bright Dusk fajnie wygląda w słoneczną pogodę, widziałem na żywo i robi rzeczywiście bardzo dobre wrażenie. Wiem, patrzyłem ostatnio jak byłem na przeglądzie po "dotarciu" i się biłem z myślami (cóż, żem ja uczynił) 1 "Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz Share this post Link to post Share on other sites
Paulus57 153043 #49415 Posted July 12, 2025 14 minut temu, Autor1984 napisał(-a): Wiem, patrzyłem ostatnio jak byłem na przeglądzie po "dotarciu" i się biłem z myślami (cóż, żem ja uczynił) A jaki masz kolor w XC 90? 0 Share this post Link to post Share on other sites
pmwas 9796 #49416 Posted July 12, 2025 (edited) Czytam tą dyskusję o kolorach... Nigdy nie przejmowałem się zanadto kolorem. Punto, Stilo i Imprezę dostałem, więc "darowanemu koniowi...", Swifta chciałem w białej perle, ale czerwony był 6000zl tańszy*, a Alfę brałem jaka była i... zupełnie przypadkiem trafiłem w dziesiątkę, bo Ganinex naprawdę na zdjęciach nie oddał piękna tego koloru. Można mówić, że jak na taką wyścigowkę jest zbyt stonowany, ale ona jest piękna w tej zieleni. Jedynym kolorem, który świadomie wybrałem z "palety" był ten: BTW, przegoniłem dziś Giulie na trasie do Nowego Targu i z powrotem i to auto lata. Owszem, dla niektórych to tylko 280KM, ale uważam, że w codziennym ruchu to aż za dużo, bo to auto bardzo namawia do grzechu Pomarańczą trzeba się wysilać, żeby nie zamulać, a Alfą trzeba pilnować, żeby prawka nie stracić *dziś bym zapłacił 6kzl za kolor, ale wtedy to były prawie 2 moje pensje... Edited July 12, 2025 by pmwas 4 Miłego dnia! Share this post Link to post Share on other sites
Autor1984 14480 #49417 Posted July 12, 2025 (edited) 7 minut temu, Paulus57 napisał(-a): A jaki masz kolor w XC 90? Vapour Grey 2 minuty temu, pmwas napisał(-a): Czytam tą dyskusję o kolorach... Nigdy nie przejmowałem się zanadto kolorem. Punto, Stilo i Imprezę dostałem, więc "darowanemu koniowi...", Swifta chciałem w białej perle, ale czerwony był 6000zl tańszy, a Alfę brałem jaka była i... zupełnie przypadkiem trafiłem w dziesiątkę. Jedynym kolorem, który świadomie wybrałem z "palety" był ten: Ja czasami tak mam, że jakiś kolor mi się podoba. Później widzę, że w innym lepiej wygląda dany pojazd oraz model i trochę się gryzę z myślami, ale nie do krwi Edited July 12, 2025 by Autor1984 2 "Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz Share this post Link to post Share on other sites
pmwas 9796 #49418 Posted July 12, 2025 (edited) A swoją drogą (przepraszam, wiem że on ma swój osobny temat), ale ja się bardzo cieszę, że wbrew logice, wbrew rozsądkowi (po doświadczeniach z czarnym 💩) i na przekór wielkiemu hejtowi że strony rodziny zdecydowałem się tą 🍊 kupić. To jest tak piękne auto, że jemu można naprawdę dużo wybaczyć. UAZik jak UAZik, jakość stereotypowo wręcz ruska, ale ten kolor i te zderzaki "robią robotę". Jak stoi obok czarnego, to jakby stały dwa równe auta... Miała być piękna i bestia, a finalnie są dwie - jakże różne - piękne bestie Edited July 12, 2025 by pmwas 3 Miłego dnia! Share this post Link to post Share on other sites
satanic 18043 #49419 Posted July 12, 2025 5 godzin temu, Paulus57 napisał(-a): Gratuluję, oświeć ignoranta i napisz coś więcej o swoim nabytku. Chyba jednak będzie inny kolor. Lexus RX350 z 2009r., może i wiekowy, ale dla mnie i tak duży przeskok, jestem zadowolony, jazda to czysta przyjemność. 3 Share this post Link to post Share on other sites
Autor1984 14480 #49420 Posted July 13, 2025 8 godzin temu, pmwas napisał(-a): A swoją drogą (przepraszam, wiem że on ma swój osobny temat), ale ja się bardzo cieszę, że wbrew logice, wbrew rozsądkowi (po doświadczeniach z czarnym 💩) i na przekór wielkiemu hejtowi że strony rodziny zdecydowałem się tą 🍊 kupić. To jest tak piękne auto, że jemu można naprawdę dużo wybaczyć. UAZik jak UAZik, jakość stereotypowo wręcz ruska, ale ten kolor i te zderzaki "robią robotę". Jak stoi obok czarnego, to jakby stały dwa równe auta... Miała być piękna i bestia, a finalnie są dwie - jakże różne - piękne bestie Za co przepraszać? Dzielenie się pasją motoryzacyjną jest równie fascynujące jak tą zegarkową. Napomknę jedynie, że w dziale po godzinach, ten temat jest najbardziej poczytny, a w skali forum pewnie TOP 3 może 4. Więc dzielmy się wrażeniami, wrzucajmy zdjęcia, recenzje i po prostu cieszmy się tym razem! 6 "Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz Share this post Link to post Share on other sites
Krakus1 1687 #49421 Posted July 13, 2025 faktycznie system aromatyzacji i jonizacji w Audi działa fenomenalnie , teraz wiem dlaczego. 1 Share this post Link to post Share on other sites
Paulus57 153043 #49422 Posted July 13, 2025 13 godzin temu, pmwas napisał(-a): Czytam tą dyskusję o kolorach... Nigdy nie przejmowałem się zanadto kolorem. Punto, Stilo i Imprezę dostałem, więc "darowanemu koniowi...", Swifta chciałem w białej perle, ale czerwony był 6000zl tańszy*, a Alfę brałem jaka była i... zupełnie przypadkiem trafiłem w dziesiątkę, bo Ganinex naprawdę na zdjęciach nie oddał piękna tego koloru. Można mówić, że jak na taką wyścigowkę jest zbyt stonowany, ale ona jest piękna w tej zieleni. Jedynym kolorem, który świadomie wybrałem z "palety" był ten: BTW, przegoniłem dziś Giulie na trasie do Nowego Targu i z powrotem i to auto lata. Owszem, dla niektórych to tylko 280KM, ale uważam, że w codziennym ruchu to aż za dużo, bo to auto bardzo namawia do grzechu Pomarańczą trzeba się wysilać, żeby nie zamulać, a Alfą trzeba pilnować, żeby prawka nie stracić *dziś bym zapłacił 6kzl za kolor, ale wtedy to były prawie 2 moje pensje... Kolor ma znaczenie, ale jak się określony budżet i człowiek staje przed dylematem: kolor czy światła skrętne.? Albo jesteś przesadnie skromny, albo kokietujesz, 280 KM to już duża moc i wymaga rozsądku w jej wykorzystywaniu. Świetny jest ten kolor UAZ-a, pochwal się Gulią. 10 godzin temu, satanic napisał(-a): Lexus RX350 z 2009r., może i wiekowy, ale dla mnie i tak duży przeskok, jestem zadowolony, jazda to czysta przyjemność. No właśnie niezniszczalność Lexusa jest dla mnie problemem. Choć faworytem aktualnie jest XC 60 T8, to w podobnym budżecie jest NX 350 i co wybrać, "wodotryski" pierwszego, czy "stabilizację" drugiego? ES 300 już podobno nie ma, ale bardzo nie żałuję, bo prawie 5m do miasta to jak dla mnie za dużo. Ile ma koni i Nm Twój Lexus? 5 godzin temu, Autor1984 napisał(-a): Za co przepraszać? Dzielenie się pasją motoryzacyjną jest równie fascynujące jak tą zegarkową. Napomknę jedynie, że w dziale po godzinach, ten temat jest najbardziej poczytny, a w skali forum pewnie TOP 3 może 4. Więc dzielmy się wrażeniami, wrzucajmy zdjęcia, recenzje i po prostu cieszmy się tym razem! W pełni zgadzam się z Twoją opinią. Wątek samochodowy, to nie Wikipedia i tu właśnie emocje i subiektywne oceny, wybory, są najciekawsze. 1 Share this post Link to post Share on other sites
Remy 395 #49423 Posted July 13, 2025 10 godzin temu, satanic napisał(-a): Lexus RX350 z 2009r., może i wiekowy, ale dla mnie i tak duży przeskok, jestem zadowolony, jazda to czysta przyjemność. pewnie posłuży jeszcze kolejnemu właścicielowi… 3 Share this post Link to post Share on other sites
beniowski 10023 #49424 Posted July 13, 2025 14 godzin temu, pmwas napisał(-a): To jest tak piękne auto, że jemu można naprawdę dużo wybaczyć. UAZik jak UAZik, jakość stereotypowo wręcz ruska, ale ten kolor i te zderzaki "robią robotę". Jak stoi obok czarnego, to jakby stały dwa równe auta... Ty jednak jesteś nienormalny 😂. 1 Share this post Link to post Share on other sites
Paulus57 153043 #49425 Posted July 13, 2025 1 minutę temu, beniowski napisał(-a): Ty jednak jesteś nienormalny 😂. Chyba tylko w tym pozytywnym znaczeniu. Te samochody się doskonale uzupełniają. 0 Share this post Link to post Share on other sites