Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest

Pogadajmy o samochodach :-)

Recommended Posts

3 godziny temu, mandaryn44 napisał(-a):

Filtr kabinowy wymienia się samemu minimum raz w roku, a najlepiej co pół roku. Kup dobry węglowy i wymień sobie sam. Proste i tanie. 

pewnie że tak , tylko że od 2016r już tego nie robię,  bo raz w roku w ramach przeglądu filtr był wymieniony , tak było w przypadku Tiguana , 3er , i 5er,  za rok sam wymienię, 500zł za filtr kabinowy z wymianą ,to przesada 🫤

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, satanic napisał(-a):

Takie wpadło.

 

 

IMG_20250712_120949_483.jpg

Gratuluję, oświeć ignoranta i napisz coś więcej o swoim nabytku. :) 

20 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Ten kolor na żywo wygląda obłędnie. Nawet sprzedawca strzelił mulberry red, po moim stwierdzeniu, że mam już kolor upatrzony. 

Chyba jednak będzie inny kolor. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Paulus57 napisał(-a):

Gratuluję, oświeć ignoranta i napisz coś więcej o swoim nabytku. :) 

Chyba jednak będzie inny kolor. 

Coś czuję, że będzie Bright Dusk :) 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lexus RX II generacji jak się nie mylę.

 

Czasem można spotkać Lexusy RX I generacji na taksówkach… 

Może to świadczyć o niesamowitej jakości…

Tak zaawansowanej wiekowo konkurencji nie widuje się na ulicy.

A co dopiero na taksówce…

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minut temu, Remy napisał(-a):

Lexus RX II generacji jak się nie mylę.

 

Czasem można spotkać Lexusy RX I generacji na taksówkach… 

Może to świadczyć o niesamowitej jakości…

Tak zaawansowanej wiekowo konkurencji nie widuje się na ulicy.

A co dopiero na taksówce…

III


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, Autor1984 napisał(-a):

Coś czuję, że będzie Bright Dusk :) 

Mulberry Red podobnie jak czarny bywa kłopotliwy, to tzw. kolor brudzący. Będzie albo darmowy szary, albo Forest Lake lub ten trzeci, który podałeś. Wybór koloru tradycyjnie pozostawiam żonie. Tak tu nas zwykle bywa, ja wybieram tylko markę i model. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Mulberry Red podobno jak czarny bywa kłopotliwy, to tzw. kolor brudzący. Będzie albo darmowy szary, albo Forest Lake lub ten trzeci, który podałeś. Wybór koloru tradycyjnie pozostawiam żonie. Tak tu nas zwykle bywa, ja wybieram tylko markę i model. :) 

W każdym będzie mu dobrze :) 

EDIT:

Wróć - może nie wziąłbym prawie na pewno białego!

Edited by Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Autor1984 napisał(-a):

W każdym będzie mu dobrze :) 

EDIT:

Wróć - może nie wziąłbym prawie na pewno białego!

Dużo zależy od dobrego oświetlenia, te kolory dopiero wtedy zaczynają żyć. A Bright Dusk fajnie wygląda w słoneczną pogodę, widziałem na żywo i robi rzeczywiście bardzo dobre wrażenie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Paulus57 napisał(-a):

Dużo zależy od dobrego oświetlenia, te kolory dopiero wtedy zaczynają żyć. A Bright Dusk fajnie wygląda w słoneczną pogodę, widziałem na żywo i robi rzeczywiście bardzo dobre wrażenie. 

Wiem, patrzyłem ostatnio jak byłem na przeglądzie po "dotarciu" i się biłem z myślami (cóż, żem ja uczynił) ;)


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

Wiem, patrzyłem ostatnio jak byłem na przeglądzie po "dotarciu" i się biłem z myślami (cóż, żem ja uczynił) ;)

A jaki masz kolor w XC 90?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czytam tą dyskusję o kolorach... 

 

Nigdy nie przejmowałem się zanadto kolorem. 

Punto, Stilo i Imprezę dostałem, więc "darowanemu koniowi...", Swifta chciałem w białej perle, ale czerwony był 6000zl tańszy*, a Alfę brałem jaka była i... zupełnie przypadkiem trafiłem w dziesiątkę, bo Ganinex naprawdę na zdjęciach nie oddał piękna tego koloru. Można mówić, że jak na taką wyścigowkę jest zbyt stonowany, ale ona jest piękna w tej zieleni. 

Jedynym kolorem, który świadomie wybrałem z "palety" był ten:

 

IMG_20250509_093742.thumb.jpg.bdf64849ee55b24831e200f18fcf29ff.jpg

 

;)

 

BTW, przegoniłem dziś Giulie na trasie do Nowego Targu i z powrotem i to auto lata. 

Owszem, dla niektórych to tylko 280KM, ale uważam, że w codziennym ruchu to aż za dużo, bo to auto bardzo namawia do grzechu ;)

Pomarańczą trzeba się wysilać, żeby nie zamulać, a Alfą trzeba pilnować, żeby prawka nie stracić :)

 

*dziś bym zapłacił 6kzl za kolor, ale wtedy to były prawie 2 moje pensje... 

Edited by pmwas

Miłego dnia!

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

A jaki masz kolor w XC 90?

Vapour Grey

2 minuty temu, pmwas napisał(-a):

Czytam tą dyskusję o kolorach... 

 

Nigdy nie przejmowałem się zanadto kolorem. 

Punto, Stilo i Imprezę dostałem, więc "darowanemu koniowi...", Swifta chciałem w białej perle, ale czerwony był 6000zl tańszy, a Alfę brałem jaka była i... zupełnie przypadkiem trafiłem w dziesiątkę. 

Jedynym kolorem, który świadomie wybrałem z "palety" był ten:

 

IMG_20250509_093742.thumb.jpg.bdf64849ee55b24831e200f18fcf29ff.jpg

 

;)

Ja czasami tak mam, że jakiś kolor mi się podoba. Później widzę, że w innym lepiej wygląda dany pojazd oraz model i trochę się gryzę z myślami, ale nie do krwi ;) 

Edited by Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Share this post


Link to post
Share on other sites

A swoją drogą (przepraszam, wiem że on ma swój osobny temat), ale ja się bardzo cieszę, że wbrew logice, wbrew rozsądkowi (po doświadczeniach z czarnym 💩) i na przekór wielkiemu hejtowi że strony rodziny zdecydowałem się tą 🍊 kupić. 

To jest tak piękne auto, że jemu można naprawdę dużo wybaczyć. UAZik jak UAZik, jakość stereotypowo wręcz ruska, ale ten kolor i te zderzaki "robią robotę". Jak stoi obok czarnego, to jakby stały dwa równe auta... 

 

Miała być piękna i bestia, a finalnie są dwie - jakże różne - piękne bestie ;)

Edited by pmwas

Miłego dnia!

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Gratuluję, oświeć ignoranta i napisz coś więcej o swoim nabytku. :) 

Chyba jednak będzie inny kolor. 

Lexus RX350 z 2009r., może i wiekowy, ale dla mnie i tak duży przeskok, jestem zadowolony, jazda to czysta przyjemność.

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, pmwas napisał(-a):

A swoją drogą (przepraszam, wiem że on ma swój osobny temat), ale ja się bardzo cieszę, że wbrew logice, wbrew rozsądkowi (po doświadczeniach z czarnym 💩) i na przekór wielkiemu hejtowi że strony rodziny zdecydowałem się tą 🍊 kupić. 

To jest tak piękne auto, że jemu można naprawdę dużo wybaczyć. UAZik jak UAZik, jakość stereotypowo wręcz ruska, ale ten kolor i te zderzaki "robią robotę". Jak stoi obok czarnego, to jakby stały dwa równe auta... 

 

Miała być piękna i bestia, a finalnie są dwie - jakże różne - piękne bestie ;)

Za co przepraszać? Dzielenie się pasją motoryzacyjną jest równie fascynujące jak tą zegarkową. Napomknę jedynie, że w dziale po godzinach, ten temat jest najbardziej poczytny, a w skali forum pewnie TOP 3 może 4. Więc dzielmy się wrażeniami, wrzucajmy zdjęcia, recenzje i po prostu cieszmy się tym razem!


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Share this post


Link to post
Share on other sites

faktycznie system aromatyzacji i jonizacji w Audi działa fenomenalnie , teraz wiem dlaczego. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, pmwas napisał(-a):

Czytam tą dyskusję o kolorach... 

 

Nigdy nie przejmowałem się zanadto kolorem. 

Punto, Stilo i Imprezę dostałem, więc "darowanemu koniowi...", Swifta chciałem w białej perle, ale czerwony był 6000zl tańszy*, a Alfę brałem jaka była i... zupełnie przypadkiem trafiłem w dziesiątkę, bo Ganinex naprawdę na zdjęciach nie oddał piękna tego koloru. Można mówić, że jak na taką wyścigowkę jest zbyt stonowany, ale ona jest piękna w tej zieleni. 

Jedynym kolorem, który świadomie wybrałem z "palety" był ten:

 

IMG_20250509_093742.thumb.jpg.bdf64849ee55b24831e200f18fcf29ff.jpg

 

;)

 

BTW, przegoniłem dziś Giulie na trasie do Nowego Targu i z powrotem i to auto lata. 

Owszem, dla niektórych to tylko 280KM, ale uważam, że w codziennym ruchu to aż za dużo, bo to auto bardzo namawia do grzechu ;)

Pomarańczą trzeba się wysilać, żeby nie zamulać, a Alfą trzeba pilnować, żeby prawka nie stracić :)

 

*dziś bym zapłacił 6kzl za kolor, ale wtedy to były prawie 2 moje pensje... 

Kolor ma znaczenie, ale jak się określony budżet i człowiek staje przed dylematem: kolor czy światła skrętne.?

Albo jesteś przesadnie skromny, albo kokietujesz, 280 KM to już duża moc i wymaga rozsądku w jej wykorzystywaniu. 

Świetny jest ten kolor UAZ-a, pochwal się Gulią. :) 

 

10 godzin temu, satanic napisał(-a):

Lexus RX350 z 2009r., może i wiekowy, ale dla mnie i tak duży przeskok, jestem zadowolony, jazda to czysta przyjemność.

No właśnie niezniszczalność Lexusa jest dla mnie problemem. Choć faworytem aktualnie jest XC 60 T8, to w podobnym budżecie jest NX 350 i co wybrać, "wodotryski" pierwszego, czy "stabilizację" drugiego? ES 300 już podobno nie ma, ale bardzo nie żałuję, bo prawie 5m do miasta to jak dla mnie za dużo. 

Ile ma koni i Nm Twój Lexus? 

5 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Za co przepraszać? Dzielenie się pasją motoryzacyjną jest równie fascynujące jak tą zegarkową. Napomknę jedynie, że w dziale po godzinach, ten temat jest najbardziej poczytny, a w skali forum pewnie TOP 3 może 4. Więc dzielmy się wrażeniami, wrzucajmy zdjęcia, recenzje i po prostu cieszmy się tym razem!

W pełni zgadzam się z Twoją opinią. Wątek samochodowy, to nie Wikipedia i tu właśnie emocje i subiektywne oceny, wybory, są najciekawsze. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, satanic napisał(-a):

Lexus RX350 z 2009r., może i wiekowy, ale dla mnie i tak duży przeskok, jestem zadowolony, jazda to czysta przyjemność.


pewnie posłuży jeszcze kolejnemu właścicielowi…

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, pmwas napisał(-a):

To jest tak piękne auto, że jemu można naprawdę dużo wybaczyć. UAZik jak UAZik, jakość stereotypowo wręcz ruska, ale ten kolor i te zderzaki "robią robotę". Jak stoi obok czarnego, to jakby stały dwa równe auta... 

Ty jednak jesteś nienormalny 😂.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, beniowski napisał(-a):

Ty jednak jesteś nienormalny 😂.

Chyba tylko w tym pozytywnym znaczeniu. Te samochody się doskonale uzupełniają. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   1 member

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.