Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

A ja chciałbym mieć czarną Wołgę (Gaz 24M ) i do tego złotego Poljota np. z sierpem i młotem na tarczy.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co powiedziec o tym Merolu... :shock: :shock: :shock:


// Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem !

tytuł artykułu w niemieckiej gazecie brzmiał : "Kaum gestollen schon in Polen" ("ledwo co skradziony a już w Polsce" - tyle że rymowane) :evil: - o dziwo artykuł był bardzo pochlebny i rzeczowy, a autor pełen podziwu dla zdolności i samozaparcia naszego rodaka.

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten SLR czasem nie wpisuje się w nasze pojęcie o podróbkach? Przecież chińskiego Rolexa też kupują ludzie, którzy marzą o jego posiadaniu, ale nigdy ich na to nie będzie stać. Za 20-25 tys. zł można kupić całkiem przyzwoite auto do jeżdżenia, ale za nim nikt się nie będzie oglądał na ulicy...


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ten SLR czasem nie wpisuje się w nasze pojęcie o podróbkach?

 

To raczej modyfikacja (pojazd wyjsciowy to Mercedes 500SEC). Takie samochodowe MK II Watches :)http://www.mkiiwatches.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie: tandeta. :roll:


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie: tandeta. :roll:

 

No ja tez wolalbym ogladac tego SECa w oryginalnym, idealnym stanie. Ale z drugiej strony, jezeli wezmiemy pod uwage, ze facet zbudowal go dysponujac jedynie zdjeciami i metalowym modelem, z ktorego zdjal wymiary i proporcje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód nie budzi we mnie specjalnego podniecenia. Należy jednak wyrazić duży szacunek dla umiejętności konstruktora. To tak jakby któryś z nas, na podstawie zdjęcia, w przydomowym warsztacie zrobił sobie Omegę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chińczycy od dawna produkują w przydomowych warsztatach "prawie" Omegi. I nie jest to raczej powód do dumy. Z całym szacunkiem dla konstruktora pojazdu, gdyby jako wzoru zamiast zdjęcia użył rysunku zdolnego studenta ASP wydziału wzornictwa przemysłowego, zyskałby sławę i szacunek. A tak jest zaledwie ciekawostką. :roll:


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z całym szacunkiem dla konstruktora pojazdu, gdyby jako wzoru zamiast zdjęcia użył rysunku zdolnego studenta ASP wydziału wzornictwa przemysłowego, zyskałby sławę i szacunek. A tak jest zaledwie ciekawostką. :roll:

 

Obawiam sie, ze jest dokladnie odwrotnie. Facet dzieki temu "prawie SLRowi" zdobyl wlasnie slawe i szacunek - o czym swiadczy artykul w AutoBildzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój drogi adwersarzu, to właśnie w Auto Bildzie zamieszcza się ciekawostki, sława i szacunek to zaproszenie do pracy u Pininfariny 8) ...


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież on nie jest designerem...


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież on nie jest designerem...

 

Dokladnie - z tego co wiem zajmuje sie renowacja zabytkowych samochodow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szacunek należy się za to, że wszystkie blachy (nie jakaś żywica) były ręcznie klepane na kopytach. Tylne światła robił na zamówienie, zresztą jak wiele części.

Wnętrze z kolei podchodzi pod to co mówi meXy, jest to właśnie jego projekt.

Budowa auta wyniosła jak dobrze pamiętam około 200tyś zł


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy zabytkowy samochód jest tym piękniejszy, im więcej w nim zachowało się oryginalnych części. Żal mi tego SEC'a... :cry:

Oryginalny SLR raczej powinien pozostać wyłącznie w sferze naszych marzeń. Na tym polega jego ekskluzywność.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co martwić, ten SEC posłużył tylko jako płyta podłogowa(skrócona co prawda).


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby nie było niedomówień: bardzo cenię sobie kunszt, jakim popisał się nasz rodak i mam nadzieję, że zostanie dostrzeżony przez jedną z licznych firm zajmujących się profesjonalnie projektowaniem lub tuningiem samochodów. Mnóstwo naszych designerów pracuje gdzieś w świecie, lecz niewiele o nich nie słychać. Mam nadzieję, że kiedyś to Niemcy będą kopiować nasze samochody...


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasz Rodak z Jaguara jest dosyć znany.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aby nie było niedomówień: bardzo cenię sobie kunszt, jakim popisał się nasz rodak i mam nadzieję, że zostanie dostrzeżony przez jedną z licznych firm zajmujących się profesjonalnie projektowaniem lub tuningiem samochodów.

 

Wydawalo mi sie, ze napisalem juz, o tym czym zajmuje sie autor tej przerobki. On nie potrzebuje byc zauwazanym przez firmy (nie daj Boze) tuningowe - to auto bylo jakas tam zabawa dla niego - wyzwaniem. Zrobil je i tyle - fajnie ktos sie tym zainteresowal.

 

Mnóstwo naszych designerów pracuje gdzieś w świecie, lecz niewiele o nich nie słychać. Mam nadzieję, że kiedyś to Niemcy będą kopiować nasze samochody...

 

Tadeusz Jelec pracuje i jest znany. Najpierw projektowal dla Forda, teraz pracuje w Jaguarze.

Wymien jeden "nasz samochod" produkowany obecnie, z ktorego Niemcy moga cokolwiek skopiowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że podobną ciekawostką było "osadzenie" nadwozia syreny (po małym tuningu) na podwoziu i silniku Porsche... którego dokonał jakiś mechanik z Bydgoszczy.

 

O wiele bardziej rewolucyjne są wynalazki Pana Łagiewki takie jak superbezieczny zderzak:

http://www.jakubw.pl/zderzak/index.html

http://www.skyscrapercity.com/archive/inde...p/t-287893.html

Niestety firmy motoryzacyje nie są zainteresowane, ponieważ spadłaby im sprzedaż części zamiennych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość woocash

Mi się tam za bardzo BMW nie podobają.. chyba że stare "rekiny" Mój typ to

post-0-0-27822600-1330500927.jpg

+

post-0-0-02850500-1330500928.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.