Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki marcomartin :D

 

Tak, jak Metallica skończyła się na "Kill 'Em All", tak dla mnie AR na tych modelach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z usterkowością gtv-ki ?

 

 

Poezja smaku i aromatu :D:

ALFA+ROMEO+GTV+2.jpg

Edytowane przez marcomartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O usterkowości lepiej nie rozmawiajmy, bo to bardzo bolesny temat ;(

 

Chociaż muszę powiedzieć, że 166?tka jest bardziej problematyczna od Gtv (a do tego koszty napraw tej pierwszej są wyższe)...

Edytowane przez origin1978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od stycznia. 1.9 dizelek.Rocznik 2007 :D

post-25365-0-88318200-1309860647_thumb.jpg

Edytowane przez Zel Gadis

"Billy: -I'm scared Poncho.

Poncho: -Bullshit. You ain't afraid of no man.

Billy: -There's something out there waiting for us, and it ain't no man. We're all gonna die..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki marcomartin :)

 

Tak, jak Metallica skończyła się na "Kill 'Em All", tak dla mnie AR na tych modelach :)

 

Nie zgadzam się. Mam 159 i jest świetna.Nowe modele genialne zwłaszcza 4c. Wcześniej trochę jeździłem 146 z boxerem i też byłem bardzo zadowolony.

A z usterkowością. W 146 jedynie jedna poważna usterka polegająca na wymianie silnika ;) Poza tym bez usterek, jedynie eksploatacja.

159 - na razie bez usterek, ma dwa lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) a ja spieszony jestem , szukam jakiegoś kangoo , berlingo , partnera itp -

- taki mi konweniuje :) , niby sporo tego ale zawsze cóś nie tak .

a w Polskie :) jechać - zdrowia nie mam ;) . gdzie szukać ?


Schaumburg Aquamatic II chrono , Citizen EcoZilla , Glycine Lcc 3k Le , Citizen Skyhawk , Temption CGK 204   ( sprzedam ew. zamiana ) , Oris ProDiver date ( zam. na chrono ) . Pam sub 243 , Fortis square chrono , Citizen Aqualand Depthmeter , OMEGA plo - prof 

i inne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) a ja spieszony jestem , szukam jakiegoś kangoo , berlingo , partnera itp -

- taki mi konweniuje :) , niby sporo tego ale zawsze cóś nie tak .

a w Polskie :) jechać - zdrowia nie mam ;) . gdzie szukać ?

 

Starsze używane będą zajechane. Bo kto pozbywa się takiego auta ot tak? Kupuje sie je zwykle aby się zamortyzowały.

Są handlarze którzy masowo ściągają np. 1 latki z Francji...poflotowe..po drobnych kolizjach z przebiegami jeszcze do życia...ale chcą za takie autka niewiele mniej niż nowe w salonie.

 

Konkluzja: Kup nowy. No chyba że potrzebujesz tylko na jakiś czas...to wtedy używka lub wypożyczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się. Mam 159 i jest świetna.Nowe modele genialne zwłaszcza 4c. Wcześniej trochę jeździłem 146 z boxerem i też byłem bardzo zadowolony.

A z usterkowością. W 146 jedynie jedna poważna usterka polegająca na wymianie silnika ;) Poza tym bez usterek, jedynie eksploatacja.

159 - na razie bez usterek, ma dwa lata.

 

Podejdźmy proszę do moich słów z dystansem, weźmy je w cudzysłów (tak samo zresztą, jak toposowe już stwierdzenie na temat płyty Metalliki).

Oczywiście, że w świecie dzisiejszej motoryzacji AR jest ostoją oryginalności, niebanalności i tworzy świetne samochody.

Np. w odniesieniu do AR 159 ? pomimo tylu lat na rynku, do dziś nikt nie produkuje piękniejszego sedana.

 

Są jednak masochiści tacy jak ja, dla których owe współczesne modele są wręcz zbyt idealne ? w porównaniu ze starszymi mniej zawodne, bardziej oszczędne, rozsądniejsze itp. Wbrew wszelakim racjonalnym argumentów nie kręcą mnie czasy downsizingowania silników itp. (choć, przyznam, powrót pojemności 1750 jest uroczy).

 

Nawet jednostki V6 są obudowane plastikiem, mają swe korzenie gdzieś tam w General Motors... Ja natomiast mam wstydliwą słabość do brzmienia, działania i wyglądu starych włoskich motorów.

Gdy otwieram maskę i widzę to, co na załączonym zdjęciu, mogę Belli (Gtv) oraz Bellissimie (166) wybaczyć wszystko :)

Takie samochody trzeba utrzymywać, ratować przed złomowiskami...

 

Bawmy się piękną motoryzacją :)

post-39577-0-25365000-1309897633_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alfy uwielbiam od lat. Zgadzam się, że starsze są świetne, choćby boxery jeszcze w alfie 75 czy później w 145/146. Mimo, że bardziej kłopotliwe w eksploatacji powodują uśmiech na twarzy i na pewno lepiej brzmią niż obecny jtd.

Tak samo v6, które wspominasz. W 156GTA genialny silnik kontra GM v6 w 159 (gorsze brzmienie, spora waga, kiepskie osiągi)

Tyle, że na co dzień, miło jest mieć świadomość, że samochód nie zawiedzie.

Mam nadzieję, i wszystko na to wskazuje, że zmiany idą w dobrym kierunku i marka się rozwinie. Czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, jak Metallica skończyła się na "Kill 'Em All"

Bez przesady. Ja mam inne zdanie. "Deatgh Magnetic" ssie na maksa! Uwielbiam się golić przy tej płytce!!!!!!

Rozwój zespołu nie poszedł w ciągu ostatnich 20 lat zgodnie z oczekiwaniami fanów, ale rozwój to sprawa osobista muzyków i jeśli czuli taką potrzebę to dobrze. Nie sztuka młócić ciągle to samo z odwróceniem riffów.

 

No, ale koniec OT ;)


Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alfy uwielbiam od lat. Zgadzam się, że starsze są świetne, choćby boxery jeszcze w alfie 75 czy później w 145/146. Mimo, że bardziej kłopotliwe w eksploatacji powodują uśmiech na twarzy i na pewno lepiej brzmią niż obecny jtd.

Tak samo v6, które wspominasz. W 156GTA genialny silnik kontra GM v6 w 159 (gorsze brzmienie, spora waga, kiepskie osiągi)

Tyle, że na co dzień, miło jest mieć świadomość, że samochód nie zawiedzie.

Mam nadzieję, i wszystko na to wskazuje, że zmiany idą w dobrym kierunku i marka się rozwinie. Czas pokaże.

 

No i właśnie dlatego trzeba mieć dwie Alfy ? są jakieś tam niewielkie szanse, że w danym momencie zepsuta będzie tylko jedna ;)

 

A poważniej ? można wszystko to znieść, jeśli rzeczywiście z samochodu nie korzysta się codziennie, nie jest niezbędny każdego ranka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku nie ma się czym chwalić, ale jak już się dorobię Astona Martina DB9, to wrzucę fotki :)


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczekujac na dostawe swojego samochodu jezdze Q5 z 2.0 TFSI 210KM i ... z tym olejem to zgadza sie. Regularnie co 3000km zapala sie kontrolka oleju i dolewam 1 litra. Przy pierwszym przegladzie po 15kkm powiedzieli mi w serwisie ze i tak niezle bo potrafi wziasc 2 x wiecej. Na dodatek wszystkiego rozwalil sie katalizator i swieci sie kontrolka silnika non stop a nowego katalizatora nie ma w Polsce i musze czekac.

Ponoć już to poprawiaja (poprawili) tylko nie wiadomo kiedy takie silniki zjadą(zaczeły zjeżdżać) z taśm produkcyjnych.

Edytowane przez pawel1380

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie dlatego trzeba mieć dwie Alfy ? są jakieś tam niewielkie szanse, że w danym momencie zepsuta będzie tylko jedna :)

 

A poważniej ? można wszystko to znieść, jeśli rzeczywiście z samochodu nie korzysta się codziennie, nie jest niezbędny każdego ranka...

Mnie wystarczała jedna, mimo że jeździłem codziennie i dość dużo minimum 150 km dziennie, czasami ponad 1000.

Miałem w sumie trzy Alfy, 155 1,7 166 2,5 tdi i aktualnie 156 2,5 tdi i z żadną nie miałem żadnych kłopotów poza zwykłym serwisem eksploatacyjnym.

No tą ostatnią to już teraz tak dużo nie jeżdżę, nawet powiedziałbym że bardzo mało jakieś 150 do 200 km miesięcznie ale też poza wymianą oleju, klocków hamulcowych i amortyzatorów z przodu nic nie robiłem.


Pozdrawiam Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest ktoś, kto może mi coś powiedzieć na temat

 

KIA CARNIVAL 2902 ccm diesel (rok prod. 2003 - 2004)

 

Może ktoś użytkuje, lub miał styczność. Mam uciekać, czy może samochód wart uwagi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest ktoś, kto może mi coś powiedzieć na temat

 

KIA CARNIVAL 2902 ccm diesel (rok prod. 2003 - 2004)

 

Może ktoś użytkuje, lub miał styczność. Mam uciekać, czy może samochód wart uwagi ?

 

Czyli pierwsza generacja.

IMO zależy od stanu auta.

Diesel to CR. Kupujesz 8 letnie auto.

Jeżeli jest to zadbany egzemplarz bez wypadku, to jak bym wziął.

 

To jest bardzo duże auto z odsuwanymi drzwiami.

IMO fajny wybór.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raport TUV 2009.

 

Auta 2 i 3 letnie:

1. Porsche 911 - 1,9%

.

123. Peugeot 407 - 12,1%

124. Chrysler PT Cruiser - 13,8%

125. Kia Carnival - 29,3%

 

Auta 4 i 5 letnie:

1. VW Golf Plus - 3,5%

.

116. Peugeot 106 - 21,9 %

116. Renault Laguna - 21,9%

118. Kia Carnival - 28,2%

 

Auta 6 i 7 letnie:

1. Porsche 911 - 6,1%

.

97. Seat Alhambra - 25,3%

98. Renault Laguna - 26,0%

99. Kia Carnival - 37,5%

 

W starszych rocznikach Kii Carnival nie sklasyfikowano.

 

 

 

Raport TUV 2010.

 

Auta 2 i 3 letnie:

1. Toyota Prius - 2,2%

.

126.Fiat Doblo - 11,8%

127. Hyundai Atos - 12,2%

128. Kia Carnival - 23,8%

 

Auta 4 i 5 letnie:

1. Porsche Boxster - 4,2%

.

115. Renault Laguna - 20,8 %

116. Renault Espace - 23,1%

117. Kia Carnival - 30,2%

 

Auta 6 i 7 letnie:

1. Porsche 911 - 5,5%

.

94. VW Sharan - 29,0%

95. Seat Alhambra - 30,0%

96. Kia Carnival - 35,5%

 

W starszych rocznikach Kii Carnival nie sklasyfikowano.

 

 

 

Jak widać powyżej Kia Carnival zajmuje regularnie ostatnie miejsce w rankingu niezawodności odstając nawet od najgorszych (co jest dla mnie w ogóle fenomenem).

Ogromna usterkowość dotyczy zarówno starszego jak i nowszego modelu.

Gdzieś nawet na necie widziałem zdjęcie, na którym jest Carnival z naklejką "nie kupujcie tego złomu, nie popełniajcie mojego błędu", czy jakoś tak.

 

To auto wziąłbym tylko za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A wiesz co to jest TUV?

I wiesz jak jest robiona taka statystyka?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz co to jest TUV?

I wiesz jak jest robiona taka statystyka?

TUV => Niemcy, Niemcy... ponad wszystko :)


czasem cos "cyka" a czasem cos "pika"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest już druga generacja tego modelu :D

 

Statystki mówią jedno, ale kup duże rodzinne auto z 2003 za 16 000,00 :)

 

Cena kusi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz co to jest TUV?

I wiesz jak jest robiona taka statystyka?

 

"Najnowszy raport niezawodności TUV odzwierciedla wyniki wszystkich przeglądów generalnych przeprowadzonych przez ośrodki testowe TUV, zgodnie z Art. 29 niemieckiej Ustawy o dopuszczeniu osób i pojazdów do ruchu drogowego (StVZO)."

 

No i ?

Nawet jeżeli na wielkość tej wartości miały wpływ przepalone żarówki, to i tak to auto jest do niczego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli na wielkość tej wartości miały wpływ przepalone żarówki, to i tak to auto jest do niczego :P

 

Pewnie. wink.gif

A jego właściciel to pijak. angry.gif

I złodziej.

Bo każdy pijak to złodziej cool.gif


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.