Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie w Fordzie nic się nie zapala przy ostrym hamowaniu, chyba że chodzi o start silnika ale wtenczas też się potrafiło nic nie zapalić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie pulsują szybko światła stopu przypadkiem ? :)

 

 

Zle sie wyrazilem....pulsuja tak szybko swiatla awaryjne...a chyba nawet w sobote robilem takie dohamowanie z duzej predkosci i zaczely pulsowac i przestaly jak puscilem hamulec :)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sie WKU :rolleyes:

Wczoraj zadzwonil do mnie jegomosc ze Skody i powiedzial, ze odbior auta planowany jest na VIII.2012 tak tylko wspomne, ze zamowienie zostalo zlozone 10.XII.2011 i termin odbioru mial byc na IV.2012. Dla mnie jest to jakas parodia tak traktowac klienta, ktory kupuje auto za 120k PLN.

Nie wiem co dalej z tym fantem robic, ale chyba poprosze o zwrot kaucji bo dla mnie Skoda nie jest juz powazna firma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sie WKU :rolleyes:

Wczoraj zadzwonil do mnie jegomosc ze Skody i powiedzial, ze odbior auta planowany jest na VIII.2012 tak tylko wspomne, ze zamowienie zostalo zlozone 10.XII.2011 i termin odbioru mial byc na IV.2012. Dla mnie jest to jakas parodia tak traktowac klienta, ktory kupuje auto za 120k PLN.

Nie wiem co dalej z tym fantem robic, ale chyba poprosze o zwrot kaucji bo dla mnie Skoda nie jest juz powazna firma.

 

Miałem to samo, tylko ja wiedziałem, że się nie wyrobią, więc zamawiając auto zapytałem co jak nie dojedzie?

Obiecali, ze dojedzie.

Oczywiście nie dojechał i 3 tyg jeździłem Superbem.

 

 

IMO albo niech Ci dadzą zastępczaka albo negocjuj rabat [mam nadzieję, że nie zaproponują dywaników i radia i maty do bagażnika] :)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na octavie tour trzeba czekac kolo roku....tak mi mowil znajomy ktory niedawno kupowal :rolleyes:


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na octavie tour trzeba czekac kolo roku....tak mi mowil znajomy ktory niedawno kupowal :rolleyes:

 

Ja to rozumiem. Ale nie jestem w stanie pojac dlaczego sprzedawca nie informuje o takim fakcie w chwili zakupu auta? Tylko na dwa tygodnie przed teoretycznym odbiorem informuje o przesunieciu terminu o 4 miesiace. Dla mnie jest to kompletny brak szacunku dla klienta, ktory chce u nich zostawic gruba kase.

 

P.S. Pomysl z autem zastepczym jest ciekawy i musze przemyslec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem. Ale nie jestem w stanie pojac dlaczego sprzedawca nie informuje o takim fakcie w chwili zakupu auta? Tylko na dwa tygodnie przed teoretycznym odbiorem informuje o przesunieciu terminu o 4 miesiace. Dla mnie jest to kompletny brak szacunku dla klienta, ktory chce u nich zostawic gruba kase.

 

P.S. Pomysl z autem zastepczym jest ciekawy i musze przemyslec...

 

Powiedz ze przez ich niedokladnosc tracisz pieniadze nie mogac uzytkowac nowego auta. Niech Ci dadzą jakiegos zastepczaka :)

 

Skoda Tour za 120tys :rolleyes: ...toś poszalał...coś Ty tam zamówił do niej ?? automatycznego pilota ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz ze przez ich niedokladnosc tracisz pieniadze nie mogac uzytkowac nowego auta. Niech Ci dadzą jakiegos zastepczaka :(

 

Skoda Tour za 120tys :) ...toś poszalał...coś Ty tam zamówił do niej ?? automatycznego pilota ??

 

Ja zamowilem Skode Yeti :P

Z info od dealera wynika, ze przyczyna przesuniecia jest to, ze wybralem sobie navi oraz 4x4 i dlatego musze czekac :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamowilem Skode Yeti :(

Z info od dealera wynika, ze przyczyna przesuniecia jest to, ze wybralem sobie navi oraz 4x4 i dlatego musze czekac :rolleyes:

 

To albo się dogadaj z nim, albo zabierz kase i idź do Mitsubishi :)

Jak masz skonstruowaną umowę w przypadku niedotrzymania terminu?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w takim przypadku zabrałbym kase i kupił inne auto. Kolega zamówił Forda Galaxy w jakimś wypasie oczywiście auto nie dojechało zażądał zwrotu kasy (brał za gotówkę) wydzwaniali z centrali firmy namawiali do zmiany zdania (żadnego rabatu nie zaoferowali) straszyli go sądem (?!) udał się do powiatowego rzecznika praw konsumentów (czy kogoś o podobnej nazwie) tam w jeden dzień skonstruowali pismo wzywające forda do oddania kasy z powodu nie dotrzymania umowy (przekroczony termin) i w końcu oddali kase a on właśnie wyemigrował do Skody.... że ponoć tam solidnie terminów się trzymają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez teraz ostatnio jak kupowalem auto tez byl problem bo zamowilem z wyprzedazy rocznika 2011 i sie pozniej okazalo ze sprzedali wszystkie takie auta.....i gosciu mi powiedzial ze moga mi oddac zaliczke albo zaproponowac inny model z 2011, albo auto w tej samej konfiguracji z 2012 tylko z troche wyzsza cena....mi akurat problemow z niczym nie robili bo placilem gotowka. Koniec koncow i tak wzialem u nich tego z 2012. Ja bym na Twoim miejscu zadzwonil do rzecznika praw konsumenta i zapytal jak mozesz ta sytuacje roziwazac......i to wszystko przed tym zanim bedziesz z nimi gadal.....bo oni w salonach tez sa cwani...a Ty nie mozesz sie dac za nos wodzic.


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na octavie tour trzeba czekac kolo roku....tak mi mowil znajomy ktory niedawno kupowal :)

 

na Q7 7 miesięcy

od zachodniego dealera ale cena 50 tysi mniejsza niż u nas :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To albo się dogadaj z nim, albo zabierz kase i idź do Mitsubishi :rolleyes:

Jak masz skonstruowaną umowę w przypadku niedotrzymania terminu?

 

Ja kupowałem żonie Yeti rok niecały temu. Umowa jest taka, że można od niej odstąpić, ale oni zaliczkę oddadzą jak sprzedadzą zamówiony samochód ale nie później niż 6 miesięcy od daty zjechania auta na salon.

 

Mitsubishi jest jajcowne, strasznie tanie w środu i niespasowane...

Yeti to dobre autko - warto poczekać. Ja czekałem tylko 3 miesiące, ale w umie jest też tak, że należy Ci się zadośćuczynienie cenowe za niedtrzymanie terminu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamowilem Skode Yeti :(

Z info od dealera wynika, ze przyczyna przesuniecia jest to, ze wybralem sobie navi oraz 4x4 i dlatego musze czekac :rolleyes:

 

Yeti to dobry wybór - warto poczekać. Ale jest jeszcze taka opcja, że idziesz z tą samą konfiguracją do innego dealera i zamawiasz autko u niego. Każdy salon ma inne układy w Skodzie. Np we Wrocławiu w gall icm samochody dojeżdżają najszybciej bo to największy salon w Polsce...

 

Pomyśl tylko czy warto dać 120tys za Yeti. Ja dałem 100 i dla mnie to bez sensu zupełnie bo teraz nie wziąłbym połowy tych rzeczy. Zadzwoń do mnie - numer na PW. Dam Ci namiar na gościa z Gall ICM. Stoi u nich octavia Scout 2,0 tdi DSG na Full wypasie za 114tys, którą dla mnie sprowadzili ale się rozmyśliłem :)

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem żonie Yeti rok niecały temu. Umowa jest taka, że można od niej odstąpić, ale oni zaliczkę oddadzą jak sprzedadzą zamówiony samochód ale nie później niż 6 miesięcy od daty zjechania auta na salon.

 

I taka umowa jest standardowa?

Ja bym nie podpisał.

 

Mitsubishi jest jajcowne, strasznie tanie w środu i niespasowane...

 

 

No generalnie muszę się zgodzić.

Mamy Outlandera w dieslu i chyba tylko silnik jest atutem. :)

Może nie tyle niespasowane co bardzo niekonsekwentne. :rolleyes:

Dają np.: czarną deskę rozdzielczą do jasnej skórzanej tapicerki.

Wygląda to jakby ktoś przekładał wnętrze z jakiegoś innego.

Skóra się łatwo brudzi, szczególnie od skórzanej kurtki.

 

Natomiast mechanicznie bez zarzutu.

 

W aucie przez 3 lata i 75 tys przepaliła się jedna żarówka.:(


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audi A4 B6 Avant 1,9 TDI Quattro 03'. U mnie od 3 lat i myślę sobie, że już czas na zmianę. Prawdopodobnie teraz będzie coś mocniejszego w benzynie ale raczej już nie audi. Trzeba sprawdzić coś innego :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za cenne rady i pomoc.

Rozmawialem wczoraj z dealerem i zaproponowalem mu opcje: samochod zastepczy i nie przekraczalny termin dostawy samochodu do 1.lipca, ale tego tez nie moze mi zagwarantowac.

Bylem w mazdzie i CX-5 bede mial za miesiac :rolleyes:

Dzis skladam wymowienie umowy w zwiazku z nie dotrzymaniem umowy przez dealera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mimo,że mam Skodę i w salonie byli ok, myślę,że Twoja dezycja jest dobra. Nie pamiętam ile masz pieniążków przeznaczone na zakup,ale na pewno można trochu powybierać a jest z czego...


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xxx

Edytowane przez karczochrulez

Budziki zamordowały miliardy snów. Dlaczego więc chodzą bezkarnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CX5 jest kozackie ale poczekaj do czerwca aż zjadądo salonów terenówki małe od Citroena i Peugota. Technologia ASXa ale opakowanie meeeega dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tu nie chodzi o sam znaczek. Skoda to za***iście wykonany samochód na długie lata. Stylizacja zachowawcza, ale będzie tak samo dobrze wyglądała za kilka lat. Ot, klasyka :lol: Technologia VW to też duży plus, tanie części, tani serwis. Istotnie 120 tys za yeti to dużo - to jużmusi być max wyposażony samochód. Ja za żony zapłaciłem dokładnie 97 tys z ubezpieczeniem na 2 lata. Ale jak już pisałem - teraz wziąłbym golasa a dopłaciłbym tylko do ksenonów i klimatronika :lol: Pewnie wydałbym jakieś 75 tys i tez byłby 4x4 i też 1,8tsi.

Ale nie można tego jednoznacznie powiedzieć, że skoda musi być tania, bo np Superb o klasę przerasta passata a kosztuje mniej w danym wyposażeniu. Za 120 tys można już śmiało kupić Superba 4x4 w kombi, z gigantycznym bagażnikiem, świetnymi materiałami wewnątrz i bardzo wygodnym zawieszeniem. Yeti jest twarde i to nie jest kanapa na dziurawe drogi.

Miałem już sporo samochodów w życiu. Ten jeden kupiłem na czyste życzenie żony, i to ona będzie jeździłą nim najbliższe jeszcze 2-3 lata. Ale ja sam dla siebie bym tego auta nie wybrał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rodzina sie powiekszyla, z jednym mozna bylo eclipsa jezdzic

2008380.jpg2008374.jpg

 

z dwojka nie da rady, wiec czas przyszedl na cos wiekszego - xc70

 

IMG_0564.jpg

IMG_0565.jpg

Edytowane przez Robnyc

ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zmiana.

W dodatku z akcentem zegarkowym na ... tablicy rejestracyjnej.:

dscfkopia.jpg

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie zmiana - do wczoraj pomykałem Matizem - ale że ciasno nam w nim było we trójkę a i wózka nie było gdzie zapakować - tak więc od wczoraj Renault Scenic - rocznik 97. Po przejechaniu z Chojnic do Słupska - jesteśmy bardzo zadowoleni z nowego zakupu :)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.