Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie. Czy ktoś z Was użytkował Mercedesa AMG z jednostką 6,3? Chcę kupić model ML63AMG i mam pewne obawy. Bo o ile samochód 2-3 letni sporo już stracił z wartości salonowej i można go kupić za mniej niz połowę, to troszkę się boję kosztów użytkowania.

Póki co oglądałem i podoba mi się (ze względu na całą historię w PL):

http://moto.allegro.pl/ml-63-amg-polecam-i2151703640.html

 

Podobno pali w mieście koło 17L a w trasie 10-12L. Idzie przeżyć. Ale chciałbym żeby ktoś mi się wypowiedział w kwestii awaryjności tych silników (chociaż w necie piszą , że nie do zajechania) i kosztów serwisowania.

 

Z góry odpowiem na pytanie dlaczego ten model - bo to jedyny AMG z 4x4 (poza gelendą).

Piękna sztuka,extra samochód.

Narzekaczom radzę się przejechać jakimkolwiek AMG.Nie mówiąc już o tych najnowszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem , szybki samochod :lol: , ale to co pisza o spalaniu to mozesz miedzy bajki wsadzic . Jezeli kiedykolwiek zdecyduje sie jeszcze na SUV mercedesa ( w co watpie ) to ten model bylby chyba tym ktorym bym jezdzil


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy ktoś z koleżanek czy kolegów użytkuje może samochodzik Kia Picanto(nowy model)Może jakieś opinie ;) Lub inaczej.Samochód dla dziewczyny nowy!do 40000zł.Pozdrawiam

Edytowane przez k601

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest fizycznie możliwym, żeby w trakcie jazdy dobrze dokręcone metalowe nakrętki na wentyle samoistnie się odkręcały?

Bo albo ja je gubię, albo mi je kradną na potęgę :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo.

BMW M z klekotem - M550d

 

Pozdrawiam

Tomek

 

Panowie spokojnie, to ma tyle wspólnego z M, co siodło ze świnią....

BMW robi bazar i wyprzedaje to co ma najcenniejszego, czyli znaczek M.

Ten dizel ma osiągi V8 4.4 sprzed 16 lat i do M mu baaaaardzo daleko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie, to ma tyle wspólnego z M, co siodło ze świnią....

BMW robi bazar i wyprzedaje to co ma najcenniejszego, czyli znaczek M.

Ten dizel ma osiągi V8 4.4 sprzed 16 lat i do M mu baaaaardzo daleko

 

po 1 to nie jest M5, a M550d

 

po 2 BMW chyba od dawna wyprzedaje znaczek M oferujac tzw M-pakiety

 

po 3 nie wiem jak mozesz porownywac osiagi 2 silnikow... ale domyslam sie, ze chodzi Ci porownanie osiagow samochodow... moge sie tylko domyslac ze chodzi Ci o porownanie do M5 e39... otoz produkcje jej zaczeto w 1998roku (czyli z moich obliczen minelo 14 lat), zastosowany silnik byl jednostka 5 litrowa, a sprint do 100km/h zajmował mu 5,3 sekundy :D

 

M550d 100km/h osiaga w 4,7s B)

 

 

Warto najpierw poczytac, a nie pisac glupoty...


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po 2 BMW chyba od dawna wyprzedaje znaczek M oferujac tzw M-pakiety

 

Nie wiem co ma do rzeczy tzw. "wyprzedawanie ///M" z ///M pakietem.

 

 

ps.Boogie, czy my się znamy z forów spod znaku biało-niebieskiego śmigiełka?

Edytowane przez RoboCop

(00)[][](00)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 2 BMW chyba od dawna wyprzedaje znaczek M oferujac tzw M-pakiety

 

nie rozumiesz kolego na czym polega specyfika M3 czy M5.

BMW to nie Audi czy Merc, gdzie brano silnik z kilku odmian Sklassy, dokładano kompresor, i to była wersja AMG, czy RS.

BMW M zawsze miało swój własny charakterystyczny technicznie silnik nigdzie indziej nie pojawiający się, coś co było sznytem specyficznym tylko dla M. Długo by pisać o koncepcji włożenia silnika z wyścigówki do zwykłego sedana...

Od obecnej zaś serii aut, pojawił się 1M z silnkiem z 3ki, M5 ma silnik z Xa a ten dizel to jakaś kpina ze znaczka.

 

 

 

 

po 3 nie wiem jak mozesz porownywac osiagi 2 silnikow... ale domyslam sie, ze chodzi Ci porownanie osiagow samochodow... moge sie tylko domyslac ze chodzi Ci o porownanie do M5 e39... otoz produkcje jej zaczeto w 1998roku (czyli z moich obliczen minelo 14 lat), zastosowany silnik byl jednostka 5 litrowa, a sprint do 100km/h zajmował mu 5,3 sekundy :D

 

M550d 100km/h osiaga w 4,7s B)

:D kolego, do M5 e39 z 1998-2003 roku to ten samochód nie ma żadnego startu

Czas do setki w takim aucie to kwestia umiejetności startu. To czym auto jedzie realnie pojawia sie juz po ruszeniu, i ten dizel jedzie tak jak 540i 4.4 z 1996.

Czas do 200 km/h to prawie 21 sekund, a czas 100-200 to 15 sekund, i tyle ma dokładnie 540i e39.

M5 ma 10s od 100-200 i nie ma co robic z takim dizlem....

Według tych samych amerykanów, czas do setki w M5 był 4,8, ale jak napisałem, nie tym zakresem osiągów te auta jeżdżą.

Jesli chcesz tego dizla porównać do M jakiegokolwiek, to będzie to M5 z 1988-1991, bo juz wersja 1992-1996 jeździ lepiej niż to niby M.

 

 

 

 

Warto najpierw poczytac, a nie pisac glupoty...

Ja bym najpierw proponował pojeździć i znać się na tych autach, i dopiero wtedy powiedzieć mi że pisze głupoty hehehe

 

 

 

Nie wiem co ma do rzeczy tzw. "wyprzedawanie ///M" z ///M pakietem.

 

ps.Boogie, czy my się znamy z forów spod znaku biało-niebieskiego śmigiełka?

 

No właśnie tez nie wiem co to ma do rzeczy, ale jak widać tak właśnie marketing przebił sie ludziom do głów, że Mpakiet porównują do M...

Dokładnie RoboCop, znamy się stamtąd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na TDI świat się nie kończy, zaryzykowałbyś zakup używanego Mondeo II (2000-2007) z 2.0 TDCI?

 

Nie.

Bo to dwa różne silniki


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiesz kolego na czym polega specyfika M3 czy M5.

BMW to nie Audi czy Merc, gdzie brano silnik z kilku odmian Sklassy, dokładano kompresor, i to była wersja AMG, czy RS.

BMW M zawsze miało swój własny charakterystyczny technicznie silnik nigdzie indziej nie pojawiający się, coś co było sznytem specyficznym tylko dla M. Długo by pisać o koncepcji włożenia silnika z wyścigówki do zwykłego sedana...

Od obecnej zaś serii aut, pojawił się 1M z silnkiem z 3ki, M5 ma silnik z Xa a ten dizel to jakaś kpina ze znaczka.

 

 

 

 

:D kolego, do M5 e39 z 1998-2003 roku to ten samochód nie ma żadnego startu

Czas do setki w takim aucie to kwestia umiejetności startu. To czym auto jedzie realnie pojawia sie juz po ruszeniu, i ten dizel jedzie tak jak 540i 4.4 z 1996.

Czas do 200 km/h to prawie 21 sekund, a czas 100-200 to 15 sekund, i tyle ma dokładnie 540i e39.

M5 ma 10s od 100-200 i nie ma co robic z takim dizlem....

Według tych samych amerykanów, czas do setki w M5 był 4,8, ale jak napisałem, nie tym zakresem osiągów te auta jeżdżą.

Jesli chcesz tego dizla porównać do M jakiegokolwiek, to będzie to M5 z 1988-1991, bo juz wersja 1992-1996 jeździ lepiej niż to niby M.

 

 

 

 

Ja bym najpierw proponował pojeździć i znać się na tych autach, i dopiero wtedy powiedzieć mi że pisze głupoty hehehe

 

 

 

tak sie sklada, ze jezdzilem i jednym i drugim, a takze M5 w modelu e60 i f10 i nadal twierdze, ze glupoty piszesz przeczytane czy zaslyszane gdzies...

 

oczywiscie nie ma co porownywac do M5 f10, ale e39 zje, polknie i wypluje :D

 

 

wysililbys sie troche i chociaz sprawdzil kiedy zaczeto produkowac dany model M...


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie sklada, ze jezdzilem i jednym i drugim, a takze M5 w modelu e60 i f10 i nadal twierdze, ze glupoty piszesz przeczytane czy zaslyszane gdzies...

 

Nooo, niebywałe ze jezdziles kazda seria M5 począwszy od e34, a koncząc na nieobecnej w PL jeszcze F10 :blink:

Nawet nie chce mi sie juz tego komentowac, ale jak mialem jedno z kilkudziesieciu sztuk wyprodukowanych na swiecie pewnego modelu BMW, to każdy napotkany na cpnie znawca dyskutant "też takie kiedyś miał"....

"Konstruktywnego" ustosunkowania do podanych wyżej przeze mnie osiągów nie ma sensu komentować.

 

oczywiscie nie ma co porownywac do M5 f10, ale e39 zje, polknie i wypluje :D

bo co?

bo tak mowia sprzedawcy w salnie Skody - ze dizel panie to jest coś !

 

 

 

wysililbys sie troche i chociaz sprawdzil kiedy zaczeto produkowac dany model M...

W zakresie produkcji poszczegolnych serii M5, to sugeruje Ci wyjąc zeszyt, to cos wyniesiesz z tej pogadanki tutaj.

 

 

Ten dizel niby M nie bedzie miał Vinu Mkowego dla ścisłości, a także nie jest dostepny w systemie jako konfiguracja M.

To po prostu bezsensowne wyprzedawanie znaczka M na takie dziwadła.

Edytowane przez Boogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kolega kupil ostatnio Alfe 147 1.9 Multijet 140KM wersja jeszcze przed faceliftem......powiem Wam miazga totalna jak to auto gna. Mam u siebie Brave JTD 100KM....jedzilem roznymi dieslami (TDI od 90 do 150KM).....nawet Leon Top Sport 150KM (diesel) moze sie schowac.

 

Ta Alfa tak rwala ze to masakra, gdzies od 2tys obrotow z kazdego biegu to bylo jakby sie nosa wlaczylo, do 2 tys obrotow to tak sie normalnie zbierala.....a pozniej miazga. Do tej pory jak jezdzilem autami z silnikiem diesla to plynniej rozwijaly moment obrotowy a tutaj jakby ktos siedzial z przelacznikiem i tylko czyhał jak ktos przekroczy ta magiczna granice :D


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat motoryzacyjny na tym forum już doprowadził do tylu kłótni, przepychanek i wasni....że należało by się powaznie zastanowić nad jego eliminacją z forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jeżdżę fordem, bo właściciele fordów nie mają za punkt honoru gryzienia się nawzajem po kostkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak to mówią "nie każda morda pasuje do Forda" :D

Miałem 3 Fordy i jak przyjdzie czas na zmiany to wymienie Opla (nieszczęście jedno) na Forda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) pewnie że nie każda morda pasuje do forda :)fordomaniaków pozdrawia właściciel Scorpio 2,9 z 90 roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dołączam "Ford swej kasy wort" :D


Parisien - tête de chien! - Parigot - tête de veau!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mój ojciec z kolei przeklina dzień, w którym kupił nowiutkiego Focusa :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem dużo służbowym Fordem Focusem w 1,8 TDDI i wspominam go bardzo dobrze. Ford coś wort.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w mojej miłości do Forda :) mam jednak umiar i kupuje tylko benzyniaki. Ford nigdy nie miał dobrego diesla, chociaż podobno ten 1,6 w Focusie II jest ok.

Zresztą VW poza starymi dobrymi 1,9 TDI (poza wersjami na pompowtryskiwaczach) też coś ostatnio się stoczył :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeeee... nie ma co narzekac na Forda - Focusy sie zawsze swietnie prowadzily

 

 

:)


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją służbową Fokę 2,0 TDCI wspominam bardzo dobrze. Odwiedzałem regularnie tylko stacje i wcale nie tak często, jak na dość dynamiczną jazdę.

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Ford nie jest samochodowym highendem ale stosunek jakosc - cena jest wg mnie nie do przebicia, bo za wozek w cenie Fiata masz auto na poziomie Opla. U mnie juz drugi Ford sie buja, pierwszy 7 lat sluzyl bez zadnej ale to zadnej awari a co przeszedl to jego. Drugiego katuje od stycznia bez pardonu. Moj Ford to Ford Transit! Transit rulez!

Edytowane przez parigot

Parisien - tête de chien! - Parigot - tête de veau!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.