Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Przedwczoraj sprzedalem akurat swoje i to byla ta druga chwila radosci, ktorej doswiadczaja wszyscy wlasciciele aut.  ;)

Ale ponownie czeka mnie zakup. I ponownie ta pierwsza chwila radosci.  :P  

 

Coś w tym jest :lol:;) 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest możliwe. Wielu ludzi nie umie liczyć, w związku z tym kupują auto, które pali 1 czy 2 mniej na 100 km. Nie udaje się im jednak dojść  do tego, że wydanie nieraz nawet 10 000 zł więcej zwróci się po 7-8 latach bo mało jeżdżą. A w międzyczasie mogą dojść jeszcze wyższe koszty obsługi i napraw silnika wysokoprężnego. O wkurzającym klekocie małych diesli w niedrogich autach nie wspomnę..... ;)

Używany, sprawdzony diesel, gdzie jest nadziej a na to, że newralgiczne elementy wymienione pewnie ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem ważna jest świadomość, że jak odpalę klekota, to wycieczka 100km na grzyby nic nie kosztuje.

 

Stąd ludzie wolą wydać więcej na początek, aby potem mniej się stresować. Tak jak z budową domu, niektórzy dokladają izolacji, stosują rekuperacje, pompy ciepła i solary, wydając dziesiątki tysiecy złotych, których nirme odzyskają

ale ważne jest dla nich to, ze codzienne rachunki będą symboliczne.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - i rozumiem metodę działania, ale nie popieram. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekonomicznie bez sensu, ale kojąco działające na psychikę. Czyli typowe zakupy pod wpływem emocji.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu popierać - każdy robi tak jak mu wygodnie. Ja tez wole wydać raz, bo uważam, ze biednego nie stać na oszczędzanie.... stad staram się kupować auta nowe... kosztem prestiżu marki. Kulam je 2-3 lata i sprzedaje. Dla żony Citroena ( w dieslu ) bo służy do klepania kilometrów, a sobie forda.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj sprzedany byl 3 litrowym dieslem z przebiegiem 170 tys km. I byc moze turlalbym sie nim jeszcze bo duzy, wygodny i mocny ale zaczely sie popierdolki typu poziomice swiatel, modul alarmu i wcale nie tak malo innych upierliwosci. W sumie wydalem na naprawy w 2018 ponad £2000.  Pomyslalem, ze to poczatek skarbonki i wyrazny sygnal, ze zanim padnie turbo lub inna pompa wtryskowa to najwyzszy czas oddac go komus innemu. A moze teraz znow bedzie bezawaryjny przez dluzszy czas? Jednak wole nie sprawdzac.   ;)  

Teraz bedzie prosta wolnossaca benzynowa v6 plus bakteria do pomocy.  B)

Druga sprawa to fakt, ze ostatnie dwa lata sluzyl glownie do wyjazdow wakacyjnych i wywozu smieci z ogrodu.  :P

Edytowane przez Parówkowy skrytożerca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o Roomstera od Plichty. Dzwoniłem i pytałem, co było w nim robione. Ani dwumasa, ani turbina, ani nawet pompowtryski nie były ruszane, więc raczej trup :(

 

wydaje mi się to normalne dla przebiegu ~ 150 tyś, że dwumasa, turbosprężarka i pompowtryskiwacze powinny być oryginalne. Jak mniemam silnik 1.9 TDI. Jaki kod silnika - bo były wadliwe serie, których bym unikał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest możliwe. Wielu ludzi nie umie liczyć, w związku z tym kupują auto, które pali 1 czy 2 mniej na 100 km. Nie udaje się im jednak dojść  do tego, że wydanie nieraz nawet 10 000 zł więcej zwróci się po 7-8 latach bo mało jeżdżą. A w międzyczasie mogą dojść jeszcze wyższe koszty obsługi i napraw silnika wysokoprężnego. O wkurzającym klekocie małych diesli w niedrogich autach nie wspomnę..... ;)

Używany, sprawdzony diesel, gdzie jest nadziej a na to, że newralgiczne elementy wymienione pewnie ma sens.

 

Ale z drugiej strony paliwo to podstawowy koszt i główny wydatek w długiej eksploatacji auta. 2 litry mniej na 100 to 10 zł/ 100 km = 100 zł / 1000 km (przy cenie 5 zł / litr). 

 

Jak zrobi w 7-8 lat nawet te 112 tyś km (7,5 roku razy  x 15 tyś / rok - niewiele jak na diesla) to oszczędzi na paliwie (przy cenie 5 zł / litr) równe 11 200 zł. 

Pytanie ile więcej wyda na serwis nowoczesnego diesla względem nowoczesnej benzyny z turbo i wtryskiem bezpośrednim, często z dwumasą, a teraz również z GPF-em, czy koniecznie będzie musiał naprawiać grube rzeczy przy takim mały przebiegu itd.

 

Ale masz rację, jeśli mało jeździć i szybko sprzedać (nie zrobi nawet tych 100 000 km) to z ekonomicznego punktu widzenia nie ma uzasadnienia wydawać + 10 000 zł za diesla. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to właśnie chodzi, gdy się mało jeździ nie ma sensu dopłacać do diesla/lpg/hybrydy.

 

 

1,9tdi bxe,bkc,bls na te kody trzeba uważać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to właśnie chodzi, gdy się mało jeździ nie ma sensu dopłacać do diesla/lpg/hybrydy.

 

 

1,9tdi bxe,bkc,bls na te kody trzeba uważać.

 

co do gazu - to wg mnie on juz się dużo szybciej zwraca wzgledem benzyny. Bo dopłata jest nieduża (+1500 (w promocji na niektóre nowe modele) do max. +kilku tyś zł (w autach do 6 cyl.), bo wiadomo, że instalacja moze kosztować też >10 tyś). 

 

 

możesz podać jakieś źródło? Bo akurat BKC z tego co trąbi internet należy do najlepszych możliwych (w dodatku bez DPF). BLS jest ok, tylko ma (albo może mieć) DPF.

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum vwpassat.pl oraz www.vwgolfv.pl.  Ktoś będzie zainteresowany to przysiądzie  i przejrzy, tematów tam jest sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum vwpassat.pl oraz www.vwgolfv.pl.  Ktoś będzie zainteresowany to przysiądzie  i przejrzy, tematów tam jest sporo.

dzięki za konkret... Bez podania źródła można napisać wszystko.

 

Większość opisów, opracowań jakie czytałem były mniej więcej zbieżne z tym:

http://warsztatvw.blogspot.com/2013/03/19-tdi-bkc-bxe-bls-i-nie-tylko.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za konkret... Bez podania źródła można napisać wszystko.

 

Większość opisów, opracowań jakie czytałem były mniej więcej zbieżne z tym:

http://warsztatvw.blogspot.com/2013/03/19-tdi-bkc-bxe-bls-i-nie-tylko.html

Konkretem  są fora, czyli opinie wielu uzytkowników , a nie link z ogólnikami w stylu, że zapycha się DPF od jazdy miejskiej  i  zeby szukać aut z udokumentowanym niskim przebiegiem, o tym  każdy wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretem  są fora, czyli opinie wielu uzytkowników , a nie link z ogólnikami w stylu, że zapycha się DPF od jazdy miejskiej  i  zeby szukać aut z udokumentowanym niskim przebiegiem, o tym  każdy wie.

proszę o konkret z forum potwierdzający to co napisałeś o silniku BKC- że na niego należy uważać i stoi w jednym szeregu z BXE (który ma wady materiałowe/ konstrukcyjne).

 

To nie jest uszczypliwość, chce się dowiedzieć, bo ludziom doradzam właśnie BKC (na bazie m.in. for internetowych), jak pytają którą wersję 1.9 TDI 105 KM wybrać. Może jestem w błędzie i innych w błąd wprowadzam. Wyczytałeś gdzieś, że problem panewek występuje w BKC, czy chodziło Ci o inny problem? 

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy BKC chodzi o zrywajacy się pasek rozrzadu, a co to oznacza to nie trzeba pisać. Nie odbieram to za uszczypliwosc. Po prostu zakup auta to wydatek za tysiace zł i lepiej sie zapoznac szerzej z tematem przed niż po.

 

 

-Silnik BKC, uszkodzony został pasek rozrządu

-Mam w domu BKC(po zerwaniu paska rozrządu zastąpił go BKD)

-padający rozrząd co 2-3 tys 1.9 TDI BKC

 

 

https://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=3&t=4074

https://forum.vw-passat.pl/topic/30575-silnik-19-tdi-105km-bls-bkc-r%C3%B3%C5%BCnica/?page=3

http://www.racingforum.pl/Padajacy-rozrzad-co-2-3-tys-19-TDI-BKC-t119304.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1.9tdi ASZ bez dpf 2003r. Z fabryki wyszedł 130KM, pomodziłem go na prawie 190.

Za mną turbina przy 260tys. I dwumasa przy 220tys. Narazie tyle.

Rozrząd co 60 tys. wymieniam cały zestaw Contitecha, oliwa Motul 5W40 wymieniam co 10tys. Między wymianami doleję ok 100ml.

Jeździ jako 2 auto w rodzinie, klepie kilometry 268 tys piki co.

 

S7

Edytowane przez haker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest możliwe. Wielu ludzi nie umie liczyć, w związku z tym kupują auto, które pali 1 czy 2 mniej na 100 km. Nie udaje się im jednak dojść  do tego, że wydanie nieraz nawet 10 000 zł więcej zwróci się po 7-8 latach bo mało jeżdżą. A w międzyczasie mogą dojść jeszcze wyższe koszty obsługi i napraw silnika wysokoprężnego. O wkurzającym klekocie małych diesli w niedrogich autach nie wspomnę..... ;)

Używany, sprawdzony diesel, gdzie jest nadziej a na to, że newralgiczne elementy wymienione pewnie ma sens.

W używanych jest nieco inaczej, ceny diesla i benzyny bywają porównywalne, a czasem szukanie dobrego egzemplagrza potrafi rok trwać. Mi trafił się diesel, 2,5, choć i benzynę 3,5 rozważałem. Jakby trafiła się benzyna, to by była. A i nie miał być automat, ale okazał się dobrym trafem.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy BKC chodzi o zrywajacy się pasek rozrzadu, a co to oznacza to nie trzeba pisać. Nie odbieram to za uszczypliwosc. Po prostu zakup auta to wydatek za tysiace zł i lepiej sie zapoznac szerzej z tematem przed niż po.

 

 

-Silnik BKC, uszkodzony został pasek rozrządu

-Mam w domu BKC(po zerwaniu paska rozrządu zastąpił go BKD)

-padający rozrząd co 2-3 tys 1.9 TDI BKC

 

 

https://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=3&t=4074

https://forum.vw-passat.pl/topic/30575-silnik-19-tdi-105km-bls-bkc-r%C3%B3%C5%BCnica/?page=3

http://www.racingforum.pl/Padajacy-rozrzad-co-2-3-tys-19-TDI-BKC-t119304.html

 

Na moje rozumienie z tych linków nie wynika jakoby BKC miał problem z rozrządem jako typowa usterka, wada konstrukcyjna itp. Jakieś odosobnione przypadki, bez podania historii kiedy założony, czy dobrze założony, czy częsci bez wad, czy przebieg prawdziwy itd.

 

Gdyby rozrząd strzelał w BKC nagminnie  byłoby o tym głośno w internecie, tymczasem należy do najbardziej wychwalanej odmiany 1.9 TDI 105 KM.

Nikt na siłe nie przyczepił się do BXE, czy innych, które mają prawdziwe, powtarzalne wady materiałowe/ konstrukcyjne.

 

Ale oczywiście każdy może sam interpretować i mieć swoje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda nerwów... A może ja dam sobie spokój z tym samochodem i kupię sobie Milgaussa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda nerwów... A może ja dam sobie spokój z tym samochodem i kupię sobie Milgaussa

Jeśli nie będzie się to odbywało kosztem konieczności podróży komunikacja miejska to czemu nie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będzie się to odbywało kosztem konieczności podróży komunikacja miejska to czemu nie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

A po co mi Milgauss, skoro nie będzie komu się nim chwalić? Jak Rolex to tylko do autobusu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co mi Milgauss, skoro nie będzie komu się nim chwalić? Jak Rolex to tylko do autobusu!

No to może od razu kilka

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

MOD. Proszę nie zamieszczać linków do sklepów z podróbkami. Nawet jeżeli to ma być żart.

Edytowane przez tarant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może od razu kilka

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Świetny pomysł! Przynajmniej zostanie mi coś na bilety

Edytowane przez tarant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.