Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Z 2014 roku, poleasingowa, kupiona za 20k z przebiegem 100kkm.

 

Moim zdaniem ma największy współczynnik w/c.

 

 

 

Oczywiście jeśli priorytetem jest bezpieczeństwo, to nie jest najlepszy wybór, ale do wyjazdów za miasto mam 2 tonowe auto.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale diesel to nie najlepszy pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekam, nawet dpf się nie zatkał.

Mam też od ponad 10 lat katowaną Fabię różnymi kierowcami i NIGDY nic się nie zepsuło. Tylko eksploatacja.

 

 

Uważam, że Skoda to rozsądny wybór, a lekko używana to wybitnie rozsądne rozwiązanie.

 

 

 

 

Ale jeśli chcemy aby nasz samochód nas CIESZYŁ, to jest mnóstwo innych rozwiązań ;-)


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę Megane, dobrze wyposażone auto i tanie, Skoda moim zdaniem jest przeceniona i lubi ja ruda. Sam posiadam Megane II ma na szafie 200k km i jedyna usterka jaka mnie spotkała to padła wiązka elektryczna w tylnej klapie. Auto ma 12 lat i zero rudej.

 

Oczywiście mowa o aucie z silnikiem 1.6 Pb, od Megane na ropę trzymaj się z dala.

 

Pomyśl jeszcze o Focusie.

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mondeo mk4, nawet z dieslem.

Nie rozumiem fenomenu Octavi, compact jak każdy inny z większym bagaznikiem a ceny trzyma jak klasa średnia.

 

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoda Roomster. Brzydka, ale bardziej pojemnego auta przy tych wymiarach zewnetrznych nie widzialem, tzn nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoda Roomster to niestety wielkie rozczarowanie, bo z zewnątrz faktycznie wygląda na dużą, ale w środku ma co najwyżej miejsce dla rodziny kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoda Roomster to niestety wielkie rozczarowanie, bo z zewnątrz faktycznie wygląda na dużą, ale w środku ma co najwyżej miejsce dla rodziny kotów.

Tomasz Kot ma 2 metry wzrostu, to chyba nie jest tak zle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż do S-Maxa, dla rodziny idealny.

 

Gdybym nie był związany emocjonalnie z obecną landarą, jeździłbym tym Fordem.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż do S-Maxa, dla rodziny idealny.

 

Zgadza sie, a 2,5t 220km to tata tez beda zadowoleni ;)

Produkowany z tym silnikiem do chyba 2009r i za 25k chyba osiagalny i wcale nie pali wiecej niz wolnossacy 2,0 duratec choc tez nie tak trwaly, ale czasy gdy do auta mozna bylo sie przywiazac na dluzszy czas juz minely.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,5T w Smaxie to sprawdzony doładowany 5 cylindrowy silnik Volvo.

 

Inna propozycja to Ceed / i30 1.6 w PB albo ON, są też diesle bez dwumasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa male diesle ponizej 2.0 bez dwumasy. Ten w kii 1.6 jest jednym z takich. 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak i są benzyny z dwumasą. 

 

Lestaf a jakie trasy/przebiegi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię tak mniej więcej 25k km rocznie.

Edytowane przez Lestaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważ Mondeo MK4 po lifcie >2010. Kupę miejsca, nawet liftback ma wielki bagażnik, zdecydowanie wolałbym go nad Octavią... Do s-maxa w przyzwoitym stanie trzeba dołożyć sporo do budżetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecę Citroena c5.

Do tej pory polecales skode superb kombi. Co sie stalo ? :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś już wspomniał o moim kochanym 2,5t od Volvo. Ja mam taki w V50. Do 25k spokojnie znajdziesz V50 w niezłym stanie, wersja T5 raczej nie jest Ci koniecznie potrzebna, ale silników ładowali tam sporo więc można wybrać coś dla siebie. Ale na pewno starsze niż choćby Skody wymieniane wyżej. Chociaż ja przez 9 lat posiadania swojego i zrobienia nim około 100k (total na liczniku 190k), zainwestowałem w jakieś naprawy (poza eksploatacją) jakieś 2000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki silnik polecacie w Peugeot 308 i Renault Megane III? Pierwszeństwo mają Pb, bo chcę wsadzić gaz. Najważniejsze jest dla mnie, żeby silnik nie brał oleju, bo to wkurza mnie najbardziej, no i rozrząd żeby się nie sypał. W Skodzie Octavii już wiem, że najlepszy jest 1,6 mpi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpusc 1.6 THP, mialem go w 208. Samochod wspominam bardzo dobrze mialem fajna wersje wyposazenia, silnik sprawnie napedzal samochod, ale awaryjny strasznie. Jak dawalem w palnik to wciagal olej, a na koniec turbo tez dalo sie we znaki, swiszczalo jak z blow-offem ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki silnik polecacie w Peugeot 308 i Renault Megane III? Pierwszeństwo mają Pb, bo chcę wsadzić gaz. Najważniejsze jest dla mnie, żeby silnik nie brał oleju, bo to wkurza mnie najbardziej, no i rozrząd żeby się nie sypał. W Skodzie Octavii już wiem, że najlepszy jest 1,6 mpi :)

Nie gustuję w ''francuzach'',ale mogę polecić w Peugocie silnik 1,6 16V 120Km,lecz żeby go zagazować poszukuj dobrego fachowca,bo te silniki mają kaprysy.Co do rozrządu jest łańcuch ale potrafi się rozciągnąć-wymiana prewencyjna co 150k.

No i plastikowy kolektor może ale nie musi wylecieć w powietrze.

Renówki w ogóle mnie nie jarają więc nic Ci nie powiem.

W Skodzie jest jeszcze 1,8,ale to chyba w starszych modelach.

 

Muszę stwierdzić,że Twoje wymagania sięgają prawie niemożliwego-rozrząd,branie oleju itp,prawie jak W W123 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale musi być coś w cenie do 25k co warto polecić.. . To już jest cena za którą można pięciolatka kupić. Dacia Duster?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym problem, bo 80% to trupy od Mirków i Januszy

Edytowane przez Lestaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.