Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Pod warunkiem, ze nie jest w burce.  :D

Nie tam one robić nie lubią zazwyczaj w domu siedzą i gotują.

Ale zdarza się, ze widzę je jako kierowcy autobusów i wtedy mam obawy! Sami rozumiecie! :D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

??

Trochę nie rozumiem?!

Właśnie w tym samochodzie mam ten kompromis między jednym a drugim.

Komfort bardzo duży, osiągi niczego sobie 7,6s mniej więcej do 100 i spalanie średnie ok 9l na 100!

 

Mazdy fajne ale lubią gnić podobno?! Dwóch znajmochy miało 6 i sypały się jak proch z worka.

BMW kiedyś i ja chciałem ale mam znajomego mechanika lubuje się tylko w BMW śmiem twierdzić ze jeden z najlepszych w mazowieckim i odradza Xserie.

Masz porostu wrodzoną niechęć do marki na podbudowie tańszego brata. ;):D

I cenie twoje zdanie bo każdy może mieć inne i fajnie jest porozmawiać o za i przeciw. :P

Co do tankowań to się ich nie boje i miło jest rozprostować nogi kawy się napić a i czasami z kasjerką pogadać jak ładna jest! ;):P

Przypomniało mi się co do tankowan i rozmów z kasjerkami, ostnio jak byłem w Polsce poszlem zapłacić za tankowanie, płace z babka do mnie czy to" wszystko czy jeszcze coś, to mówię że jeszcze na jakiegoś loda mam ochotę, kurna cisza zapadła, wziloem sobie magnum z lodówki a babka tak się zaczęła polewac że myślałem że coś się jej stało ". Kurna priceless


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się co do tankowan i rozmów z kasjerkami, ostnio jak byłem w Polsce poszlem zapłacić za tankowanie, płace z babka do mnie czy to" wszystko czy jeszcze coś, to mówię że jeszcze na jakiegoś loda mam ochotę, kurna cisza zapadła, wziloem sobie magnum z lodówki a babka tak się zaczęła polewac że myślałem że coś się jej stało ". Kurna priceless

Bo źle sformułowałeś stwierdzenie o lodzie! ;):D

Mogłeś jej zaproponować?! ;):D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alfa i Volvo zupełnie dwa inne auta z dwóch innych planet ;). Ciekawe porównanie.

A Lexus to Toyota :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

??

Trochę nie rozumiem?!

Właśnie w tym samochodzie mam ten kompromis między jednym a drugim.

Komfort bardzo duży, osiągi niczego sobie 7,6s mniej więcej do 100 i spalanie średnie ok 9l na 100!

 

 

 

Komfort owszem, ale co do dynamiki to mam inne zdanie. 7,6s do setki nie oddaje niechęci tego auta do dynamicznej jazdy. Głównym winowajcą jest skrzynia powodująca wycie silnika przy dynamicznej jeździe i dość gumowate zawieszenie.

Ale nie patrz na moje zdanie, ja pod tym względem nie jestem normalny - moje obecne auto przyspiesza do setki w 4,9s, a ja myślę o wymianie na coś szybszego...  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komfort owszem, ale co do dynamiki to mam inne zdanie. 7,6s do setki nie oddaje niechęci tego auta do dynamicznej jazdy. Głównym winowajcą jest skrzynia powodująca wycie silnika przy dynamicznej jeździe i dość gumowate zawieszenie.

Ale nie patrz na moje zdanie, ja pod tym względem nie jestem normalny - moje obecne auto przyspiesza do setki w 4,9s, a ja myślę o wymianie na coś szybszego...  ;)

No ok tylko, ze twoje 4,9s nie waży ponad 2tony?! ;)

W twoim przypadku trzeba mieć dwa samochody ja bym tak zrobił.

A najchętniej kupił bym e30 325 lub M cabrio wąska lampa! I to jest moje ciche skryte marzenie


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok tylko, ze twoje 4,9s nie waży ponad 2tony?! ;)

W twoim przypadku trzeba mieć dwa samochody ja bym tak zrobił.

A najchętniej kupił bym e30 325 lub M cabrio wąska lampa! I to jest moje ciche skryte marzenie

 

 

Waży 1,9t, ale ma niżej środek ciężkości. To limuzyna, nadająca się także na długie trasy, czy na wakacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie jakieś S8? Lub 7?

To dopiero często bywać musisz na stacjach benzynowych! ;):D

Waży 1,9t, ale ma niżej środek ciężkości. To limuzyna, nadająca się także na długie trasy, czy na wakacje.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu Cię zaskoczę, bo zbiornik starcza mi na 900 km  :D

To Audi A6 competition, z 3l dieslem biturbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się co do tankowan i rozmów z kasjerkami, ostnio jak byłem w Polsce poszlem zapłacić za tankowanie, płace z babka do mnie czy to" wszystko czy jeszcze coś, to mówię że jeszcze na jakiegoś loda mam ochotę, kurna cisza zapadła, wziloem sobie magnum z lodówki a babka tak się zaczęła polewac że myślałem że coś się jej stało ". Kurna priceless

Się uśmiałem :D Faktycznie bezcenne, a za resztę zapłaciłeś kartą...


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu Cię zaskoczę, bo zbiornik starcza mi na 900 km  :D

To Audi A6 competition, z 3l dieslem biturbo.

To nie długo nie wiedziesz do europejskich stolic! ;):D

 

Osobiście jestem zwolennikiem benzyny.

Pewnie spowodowane to jest ładniejszym zapachem adrenaliny! ;):D

A i 900 myśle, ze i mi się teraz uda zrobić! 3,5 v6 :P


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Euro 6, więc jeszcze dłuuuugo wjadę.

Wszyscy zapominają, że zakaz wjazdy będzie dotyczyć tylko aut z normami emisji Euro 5 lub starszymi.

 

Ale zgadzam się z Tobą, też wolałbym benzynę, jednak zdecydowała ekonomia - żadna benzyna czy hybryda nie da mi nawet zbliżonych osiągów przy porównywalnym zużyciu paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche za maly zbiornik zeby strzelic 900.  ;)

Ok 700km udawało mi się przejechać rx400 więc myśle ze tym uda mi się zrobić troche więcej! Taką mam nadzieje! :P


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

??

 

 

Mazdy fajne ale lubią gnić podobno?! Dwóch znajmochy miało 6 i sypały się jak proch z worka.

BMW kiedyś i ja chciałem ale mam znajomego mechanika lubuje się tylko w BMW śmiem twierdzić ze jeden z najlepszych w mazowieckim i odradza Xserie.

Masz porostu wrodzoną niechęć do marki na podbudowie tańszego brata. ;):D

I cenie twoje zdanie bo każdy może mieć inne i fajnie jest porozmawiać o za i przeciw. :P

Co do tankowań to się ich nie boje i miło jest rozprostować nogi kawy się napić a i czasami z kasjerką pogadać jak ładna jest! ;):P

Rdzewiały 6 pierwszej generacji. Chyba już na desce kreślarskiej. Mam kilku znajomych z drugą generacją i nie ma problemów z blachami. W trzeciej także nie słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdzewiały 6 pierwszej generacji. Chyba już na desce kreślarskiej. Mam kilku znajomych z drugą generacją i nie ma problemów z blachami. W trzeciej także nie słyszałem.

To prawda były to starsze 6.

I gdyby nie to, ze się uparłem na RXa to nowe mazdy nawet mi się podobają.

Mam Euro 6, więc jeszcze dłuuuugo wjadę.

Wszyscy zapominają, że zakaz wjazdy będzie dotyczyć tylko aut z normami emisji Euro 5 lub starszymi.

 

Ale zgadzam się z Tobą, też wolałbym benzynę, jednak zdecydowała ekonomia - żadna benzyna czy hybryda nie da mi nawet zbliżonych osiągów przy porównywalnym zużyciu paliwa.

Tylko jeszcze chyba trzeba doliczyć większe koszty serwisów?


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeszcze chyba trzeba doliczyć większe koszty serwisów?

 

A dlaczego? Przeglądy mam co 30 tys. km i nie są droższe niż w benzynach.

A gwarancję mam na 5 lat lub 150 tys. km, tak długo na pewno go nie będę miał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie swojego suva testowałem Audi Q5, BMW X3, Mazdę CX5, Lexusa NX i jeszcze parę marek. Ostatecznie wybrałem Mercedesa GLC 4 matic. I do teraz uważam że to był najlepszy wybór. Auto nie za duże (mam 183 cm wzrostu), nie za małe, miejsca na tylnej kanapie wystarczająco. Wygodny - pneumatyka Air Body Control, dobra widoczność do przodu i tyłu - 4 kamery 360 stopni, użyte materiały dobrej jakości - skóra + jesion, silnik 220 DCI z fabrycznym chipem 207 KM, 460 Nm. Przyspieszenie 7,7 do setki. I najważniejsze, genialna skrzynia biegów 9-Tronic. Wyciszony podwójnymi szybami Acoustic glass. Zbiornik powiększony także fabrycznie na zamówienie do 66l. Spalanie średnie 7,4l/100, z czego 80% miasto i 20% trasy. Na trasie (normalna jazda autostradą całą rodziną na wakacje) robi na jednym zbiorniku ponad 1100km. 4e55b793d14be8cd64457cd9b5b5278b.jpg

 

Wysłane z mojego S9 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego? Przeglądy mam co 30 tys. km i nie są droższe niż w benzynach.

A gwarancję mam na 5 lat lub 150 tys. km, tak długo na pewno go nie będę miał...

Zawsze mi mówiono, ze koszty utrzymania diesla są większe i że jest bardziej upierdliwy w eksploatacji np. Samo wychładzania po jazdach na trasach obowiązkowe jazdy by przypalić filtr cząstek stałych i takie tam poerdoly. Ale skoro ich nie ma to nie ma tragedi.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mi mówiono, ze koszty utrzymania diesla są większe i że jest bardziej upierdliwy w eksploatacji np. Samo wychładzania po jazdach na trasach obowiązkowe jazdy by przypalić filtr cząstek stałych i takie tam poerdoly. Ale skoro ich nie ma to nie ma tragedi.

 

Wychładzanie to bajka, już prędzej dotyczy wysilonych sportowych silników benzynowych. Wypalanie DPF się robi samoczynnie, zrobiłem dieslami z DPF już ponad 200 tys. km i nie miałem kompletnie żadnych problemów. Jedyna niedogodność to dolewanie ad-blue, ale akurat w moim aucie trzeba to robić mniej więcej co 15 tys. km, więc nie jest to żadna uciążliwość.

Problemy mogą się zacząć po gwarancji, bo jednak konstrukcja silnika dieslowskiego jest bardziej skomplikowana (jeśli chodzi o system oczyszczania spalin chociażby), a naprawy kosztowne. 

Za to niekwestionowanym plusem jest to, że przy dynamicznej jeździe średnie spalanie mam na poziomie 7l na trasie (5,5l też da się zużyć wcale nie będąc zakałą na drodze), 9l na autostradzie przy szybkościach nie do końca regulaminowych i 9-10 po mieście. I o ile w mieście hybryda ma przewagę, to na trasie diesel bije ją na głowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.