Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Pobożne mniszki klasztorne opętane przez złego, z odsieczą przybywa ksiądz egzorcysta. Kto zwycięży warto sprawdzić samemu, tym bardziej że opowieść mistrzowsko napisana przez Iwaszkiewicza.

 

IMG_20231011_202021115~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lektura Hyperiona zakończona.  Wciąga i porusza, szczególnie opowieść uczonego.  Cieszę się na część drugą.

 

upadek.thumb.jpg.9a16f9731c0f33bfd9ca53612f30ead3.jpg

 

A GS od dwóch miesięcy niepodzielnie na nadgarstku.  Też jest wyjątkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj usiadłem do ''KRONIKI DIUNY'' 

Pamiętam że Diune oglądałem jako dzieciak w sobotę, w kinie nocnym. Pamiętajcie taki blok telewizyjny ? Ale się musiałem uprosić rodziców o pozwolenie :)

A teraz, im dalej wchodzę w lekturę, to tym bardziej przypominam sobie obrazy z filmu. Strasznie fajnie łączy mi się ta książka z filmem.

 

Ale wracając do tematu.

Jak pewnie cześć z was wie, syn Herbert'a opisał historię, która działa się przed akcją Kronik.

Świat czytelników nie pozostawił na synu suchej nitki, bo jego styl nie dorastał do pięt ojca. Postanowiłem więc książki syna przesłuchać jak audiobooka..a gdy dojdę z historią do Kronik..to zakupie tą klasykę w formie papierowej.

 

I tak wczoraj, doczekałem się tej chwili :)

 

Za mało przeczytałem by stwierdzić różnice miedzy ojcem, a synem..ale cisze się ze przesłuchałem audiobooki, bo jest w nich wiele wyjaśnionych wątków, które występują w Kronikach.

Więc polecam, dla tych którzy nie znają Kronik - o ile tacy są - zapoznać się z tematem od początku, czyli od Legend Diuny i książka po książce dojść do Kronik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradźcie pls ws czytnika ebooków 🙏

Mam kindla paperwhite z 2018 roku, wiekowy sprzęt ale dobrze służy.
Dla kolejnego czytelnika chce kupić coś nowego - myślałem znów o kindlu, ale też znajoma mi strasznie zachwala Pocketbook (model HD bodajże).

Wiem, że kindle zrezygnował z epub i ogólnie wspiera mniej formatów, aczkolwiek chyba nie miałem problemu, żeby książka miała tylko akurat ten format bez wsparcia. Co do modelu myślę o 5 32 GB (?) Bedę wdzięczny za podpowiedzi, zeby uniknąc doktoryzowania się w temacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Valygaar napisał(-a):

Panowie doradźcie pls ws czytnika ebooków 🙏

Mam kindla paperwhite z 2018 roku, wiekowy sprzęt ale dobrze służy.
Dla kolejnego czytelnika chce kupić coś nowego - myślałem znów o kindlu, ale też znajoma mi strasznie zachwala Pocketbook (model HD bodajże).

Wiem, że kindle zrezygnował z epub i ogólnie wspiera mniej formatów, aczkolwiek chyba nie miałem problemu, żeby książka miała tylko akurat ten format bez wsparcia. Co do modelu myślę o 5 32 GB (?) Bedę wdzięczny za podpowiedzi, zeby uniknąc doktoryzowania się w temacie ;)

Ja od lat używam Kindle’a. Nie wydaje mi się żeby aktualnie ile Kindle nie obsługiwał formatu ePub. Natomiast rezygnacja z formatu mobi (tj.niemożliwość  wysyłania plików w tym formacie za pomocą ‚send to Kindle’) ma swoje niedobre konsekwencje: mianowicie czytanie prasy na Kindle’u w formacie epub jest trudniejsze. Nie można np. przeskakiwać między artykułami, trzeba albo „przesunąć” palcem artykuł do następnego, albo wracać do spisu treści i stamtąd wchodzić w konkretne artykuły. W książkach to właściwie nie na znaczenia, ale odnośnie prasy już tak. No i czytanie PDFów na Kindle’u to koszmar. Jeśli się go specjalnie nie skonwertuje, to właściwie ten format jest nie do użycia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytnik bedzie 99,9% obsługiwał książki. 
Ten paperwhite dobrze sobie nadal radzi, ale wiem, że 5 lat technologicznie to epoka - rozumiem, że Amazon nie został jakoś drastycznie odstawiony przez konkurencję i ich przeciętny produkt to nadal taka solidna klasa wyższa (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Valygaar napisał(-a):

Czytnik bedzie 99,9% obsługiwał książki. 
Ten paperwhite dobrze sobie nadal radzi, ale wiem, że 5 lat technologicznie to epoka - rozumiem, że Amazon nie został jakoś drastycznie odstawiony przez konkurencję i ich przeciętny produkt to nadal taka solidna klasa wyższa (?)

Bez przesady. Ekran to dalej eink, kindle można spokojnie używać aż padnie i wtedy kupić nowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Valygaar napisał(-a):

Dla kolejnego czytelnika chce kupić coś nowego - myślałem znów o kindlu, ale też znajoma mi strasznie zachwala Pocketbook (model HD bodajże).

 

Używam Pocketbooka model InkPad od jakichś 3 lat. Teraz już pewnie wszystkie modele powymieniali na nowsze, ale co do marki mogę się wypowiedzieć. Wszystkie formaty obsługuje, wszystko śmiga bez problemu. Kupiłem go ze względu na ekran 8 cali, mniejszy mi się nie widzi... Pojemność pamięci nie ma wielkiego znaczenia, urządzenie mam podpięte pod Dropboxa i można wrzucać / wyrzucać pliki do woli. Także następny czytnik, jeżeli będzie potrzeba, to też będzie Pocketbook :)      

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od wielu lat używam różne wersje Kindla. Porównywałem z innymi ale obsługa Amazona (np. ewentualne reklamacje czy awarie) oraz wrzucanie książek w chmurę gdzie nie muszę się przejmować np. konwersją i mam książkę dostępną na innych urządzeniach (nie tylko na czytniku), powoduje że raczej przy Kindlu zostanę. Inna sprawa że chciałem ostatnią zmienić Paperwhite'a ale zastanawia mnie wielkość ekranu. I to uważam jest najważniejsze. Cenię sobie że mogę wsadzić Kindla 6 cali do tylnej kieszeni spodni. A z większym to nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.10.2023 o 21:56, GREGG napisał(-a):

 

Używam Pocketbooka model InkPad od jakichś 3 lat. Teraz już pewnie wszystkie modele powymieniali na nowsze, ale co do marki mogę się wypowiedzieć. Wszystkie formaty obsługuje, wszystko śmiga bez problemu. Kupiłem go ze względu na ekran 8 cali, mniejszy mi się nie widzi... Pojemność pamięci nie ma wielkiego znaczenia, urządzenie mam podpięte pod Dropboxa i można wrzucać / wyrzucać pliki do woli. Także następny czytnik, jeżeli będzie potrzeba, to też będzie Pocketbook :)      

Dzięki za poradę.

Ale spieszyło mi się i nie znalazłszy istotnych przeciw Kindlowi oraz istotnych za Pocketbooka - zamówiłem Paperwhite'a 11 gen. Od wczoraj juz u mnie, załadaowany ksiązkami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Pocketbooka ( Era ) ze względu na większe możliwości i brak limitu pobrań w Legimi. I tak pewnie wykorzystuję go w 10%. Mimo że to nowe to chodzi denerwująco wolno.

Gdyby stary Boox nie padł to bym go dalej używał bo cieńszy i zgrabniejszy, trochę żałuje że nie kupiłem mniej wypasionego a bardziej obłego i poręcznego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Krathor napisał(-a):

Cenię sobie że mogę wsadzić Kindla 6 cali do tylnej kieszeni spodni. A z większym to nie wiem...

 

Nie za bardzo sobie wyobrażam noszenie czytnika w tylnej kieszeni spodni, ale co kto lubi ;) 

Dla mnie te małe ekraniki 6-calowe są nieakceptowalne, ale to pochodna sposobu czytania (często nie czytam zdania po zdaniu, tylko skanuję całe akapity i łatwiej to robić na większym ekranie). 8 cali jest OK, przy następnym pomyślę może nawet nad czymś większym   

Edytowane przez GREGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.10.2023 o 15:49, mirek 1969 napisał(-a):

Coś takiego se poczytam. Sie prawdy dowiem.

 

Dobra książka, czytałem ją jakieś 20 lat temu.

Pierwsza książka Hitchensa, z jaką się zetknąłem, była o Teresie zwanej przez niektórych matką.  Też warto przeczytać.

Edytowane przez watchtaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.10.2023 o 15:49, mirek 1969 napisał(-a):

Coś takiego se poczytam. Sie prawdy dowiem.

 

Czytanie uczy, nawet okładek - ja byłem święcie przekonany, że pisze się "druzgocąca"🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie formy są spoko;)

 

U mnie szybko w pół wieczoru taka poszła.  Spoko się czyta choć momentami brak jakiejś klamry i jednak felietony Jurasza wydają się bardziej spójne. 

demon-zza-miedzy-b-iext138615398.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Valygaar napisał(-a):

Czytanie uczy, nawet okładek - ja byłem święcie przekonany, że pisze się "druzgocąca"🤔

Ja tam się nie znam. Zarobiony jestem😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po całkiem długim pobycie na liście "do przeczytania" w końcu pochłonąłem "Dallas '63" Stephena Kinga.

To bardzo fajnie napisana powieść osnuta wokół podróży w czasie i wydarzeń związanych z zamachem na JFK w 1963 r. (więcej nie napiszę, żeby nikomu nie psuć zabawy). Czyta się wyśmienicie - polecam.

PS. Teraz sprawdzę, jak bardzo tę historię zepsuli twórcy serialu na Amazon Prime:)

dallas.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.10.2023 o 09:48, radek3545 napisał(-a):

Po całkiem długim pobycie na liście "do przeczytania" w końcu pochłonąłem "Dallas '63" Stephena Kinga.

To bardzo fajnie napisana powieść osnuta wokół podróży w czasie i wydarzeń związanych z zamachem na JFK w 1963 r. (więcej nie napiszę, żeby nikomu nie psuć zabawy). Czyta się wyśmienicie - polecam.

PS. Teraz sprawdzę, jak bardzo tę historię zepsuli twórcy serialu na Amazon Prime:)

dallas.jpg

Trochę zepsuli,

ale mniej niż się obawiałem.

 

Problem z wszelkimi ekranizacjami powieści Kinga jest taki,

że nie da się przenieść na ekran tego jak on opowiada.

Jego stylu, sposobu konstruowania opowieści, głębokich i obsesyjnie szczegółowych retrospekcji.

Linia fabularna to zaledwie 50% atrakcyjności powieści.

Reszta to świetny ( z reguły) sposób podania.

 

A powieść czyta się bardzo dobrze.

Zadaje kłam twierdzeniu, że King skończył się w latach 80 ubiegłego wieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pierwszych stron trzyma w napięciu -
Terry Haye: Pielgrzym
27929b42689bedaa3e9441722361f0e2.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.