Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

“Ekspatki” na Amazon Prime - zacząłem dzisiaj i zapowiada się ciekawie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babylon rez. D. Chazelle

 

spacer.png

 

Cytat

ten film to przykład dzieła, które składa się ze świetnych scen, nie przekładających się jednak na równie dobre kino.

 

Cytat

Ciekawa metafora końca zachodniej cywilizacji ubrana w formę hollywoodzkiej orgii z czasów kina niemego. Chazelle wie co to żywioł kina i co to jazz.

 

oba cytaty pochodz z recenzji filmu, ten drugi jest autorstwa T. Raczka, film obejrzalem
wczoraj i identyfikuje sie z ww. opiniami z akcentem na swietna siezke dzwiekowa.
Wlasnie sobie siedze i slucham samej muzyki, cudo


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, neclocus napisał(-a):

Babylon rez. D. Chazelle

 

spacer.png

 

 

 

oba cytaty pochodz z recenzji filmu, ten drugi jest autorstwa T. Raczka, film obejrzalem
wczoraj i identyfikuje sie z ww. opiniami z akcentem na swietna siezke dzwiekowa.
Wlasnie sobie siedze i slucham samej muzyki, cudo

Byłem w kinie i Bardzo mi się podobał 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,Yellowstone'' na Netflix. Film nie o kowbojach, mimo, że o kowbojach😉. Nieoptymistyczny, ale ,,prawdziwy", dlatego wciąga. Nie będę więcej spojlerował, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, vpyr napisał(-a):

,,Yellowstone'' na Netflix. Film nie o kowbojach, mimo, że o kowbojach😉. Nieoptymistyczny, ale ,,prawdziwy", dlatego wciąga. Nie będę więcej spojlerował, polecam.

A co byś polecił na Amazon 🤔🤔🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, vpyr napisał(-a):

,,Yellowstone'' na Netflix. Film nie o kowbojach, mimo, że o kowbojach😉. Nieoptymistyczny, ale ,,prawdziwy", dlatego wciąga. Nie będę więcej spojlerował, polecam.

Przed “Yellowstone” trzeba obejrzeć “1883” i potem “1923” i wtedy najlepiej jest oglądać dopiero “Yellowstone”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babylon na razie obejrzeliśmy z żoną pół godziny. Nie zachęca. Rozkręci się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mandaryn44 napisał(-a):

Babylon na razie obejrzeliśmy z żoną pół godziny. Nie zachęca. Rozkręci się?

Nie. To przegadany, przekombinowany i zbyt chaotyczny film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, TomcioMiki napisał(-a):

A co byś polecił na Amazon 🤔🤔🤔

Na Amazonie są bardzo dobre seriale dramatyczne, jak np. „Ekspatki”, „Wszystkie kwiaty Alice Hart” lub „Poza granicą”.

 

Z filmów dla całej rodziny można obejrzeć „Mężczyznę imieniem Otto”. Jest ciekawy film o tenisie „Bjoerg McEnroe” czy „Air” o historii powstania  najsłynniejszych butów do koszykówki - Air Jordanów.

 

Z sensacyjnych seriali to „Lioness” czy „Condor” albo zaskakująco dobre hinduskie „Fałszywki” lub „Dahaad”.

 

To tak na szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, beniowski napisał(-a):

Na Amazonie są bardzo dobre seriale dramatyczne, jak np. „Ekspatki”, „Wszystkie kwiaty Alice Hart” lub „Poza granicą”.

 

Z filmów dla całej rodziny można obejrzeć „Mężczyznę imieniem Otto”. Jest ciekawy film o tenisie „Bjoerg McEnroe” czy „Air” o historii powstania  najsłynniejszych butów do koszykówki - Air Jordanów.

 

Z sensacyjnych seriali to „Lioness” czy „Condor” albo zaskakująco dobre hinduskie „Fałszywki” lub „Dahaad”.

 

To tak na szybko.

Air oglądałem, bardzo fajny, a że jestem jeszcze na chorobowym to coś z tego zobaczę. Dzięki 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, TomcioMiki napisał(-a):

A co byś polecił na Amazon 🤔🤔🤔

Dla mnie nr 1 to Fargo. Poza tym Sherlock, Amerykańscy bogowie, Bar dobrych ludzi, Awantura...nie wiem, czy wszystkie są na Amazon, piszę z dyńki😉.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fargo  serial czy pełny metraż 🤔🤔🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artystyczne kino, zdecydowanie nie dla każdego.
Ciekawa fabuła, dość kontrowersyjna.
Aktorsko - rewelacja, scenograficznie - majstersztyk. Operatorsko - doskonały.
Spokojnie 8/101684118ee5be9d777926e8bb8083b3e8.jpg

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bober5264 napisał(-a):

Artystyczne kino, zdecydowanie nie dla każdego.
Ciekawa fabuła, dość kontrowersyjna.
Aktorsko - rewelacja, scenograficznie - majstersztyk. Operatorsko - doskonały.
Spokojnie 8/101684118ee5be9d777926e8bb8083b3e8.jpg

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka
 

W pełni się zgadzam , zdjęcia i scenografia rewelacja 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, TomcioMiki napisał(-a):

Fargo  serial czy pełny metraż 🤔🤔🤔

Zdecydowanie serial, lecz pełnym metrażem też się nie zawiedziesz😉.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, vpyr napisał(-a):

Zdecydowanie serial, lecz pełnym metrażem też się nie zawiedziesz😉.

Na pełnym ekranie byłem w kinie 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, beniowski napisał(-a):

Przed “Yellowstone” trzeba obejrzeć “1883” i potem “1923” i wtedy najlepiej jest oglądać dopiero “Yellowstone”.

Dzięki za cynk, obejrzę, szczególnie ,,1883"👍.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, vpyr napisał(-a):

Dla mnie nr 1 to Fargo. Poza tym Sherlock, Amerykańscy bogowie, Bar dobrych ludzi, Awantura...nie wiem, czy wszystkie są na Amazon, piszę z dyńki😉.

Amazon często miesza i wiele filmów raz jest dostępnych do wypożyczenia, a innym razem są w ramach abonamentu. Np. jeszcze kilka dni temu wszystkie Bondy były w abonamencie, a teraz są do wypożyczenia. Za jakiś czas znowu będą w ramach abonamentu. I tak w kółko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, beniowski napisał(-a):

Amazon często miesza i wiele filmów raz jest dostępnych do wypożyczenia, a innym razem są w ramach abonamentu. Np. jeszcze kilka dni temu wszystkie Bondy były w abonamencie, a teraz są do wypożyczenia. Za jakiś czas znowu będą w ramach abonamentu. I tak w kółko.

Czyli trzeba się uzbroić w cierpliwość 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniał mi się jeszcze jeden film, który polecam : ,,Dzikie historie". Szukajcie, gdzie można😎.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka moich przemyśleń o ostatnio obejrzanych filmach:

 

1. Barbie. W sumie OK, ale im dłużej oglądałem tym bardziej mnie nudził. Początek to jeszcze trochę śmiesznych gagów i zabaw stereotypami związanymi z Barbie a potem, z czasem, coraz więcej wydumanych psychologicznych analiz do niczego nie prowadzących. Pozycja raczej dla miłośników socjologicznych dysput niż kina.

 

2. Gad (Netflix). Trochę się obawiałem, że będzie przydługi i smętny, ale to świetny kawał thrillera. Benicio del Toro jak zawsze magnetyczny a sama fabuła lekko zagmatwana ale spójna i przekonująca. Niezwykła jest w tym filmie muzyka a właściwie dźwięk. Dźwięki są bardzo głośne, budują atmosferę niepokoju. Muzyka i dźwięk grają w tym filmie pierwszoplanowe role. W ogóle reżyser potrafi świetnie budować atmosferę i pewnie jeszcze o niejednym jego thrillerze usłyszymy. Jeden z nielicznych filmów, przy którym moja żona nie zasnęła. Polecam.

 

3. Asteroid City (Showtime) - Przedziwne i zakręcone kino w stylu braci Cohen nawiązujące mocno do "Bliskich spotkań trzeciego stopnia" i z prawdziwie gwiazdorską obsadą. Kto lubi twórczość braci Cohen, ten będzie zachwycony.

 

4. Rebel Moon (Netfilx). Film dla młodszych nastolatków. Jestem pełen podziwu jak w dwóch godzinach można było upchnąć tak wiele stereotypów i klisz i doprawić to piramidą logicznych bzdur. Chciałbym napisać, że to coś dla miłośników Sci-Fi, ale chyba tylko tych przed 12 rokiem życia. Generalnie kalka ze słabych, masowych produkcji Disneya osadzonych w uniwersum "Gwiezdnych Wojen". Dla mnie trochę strata czasu.

 

5. Halo (Showtime). Serial Sci-Fi oparty na grze komputerowej. Na wstępie brzmi słabo. I tutaj pozytywne zaskoczenie. Fabuła jest całkiem intrygująca i sensowna a akcja wciąga. Bohaterowie mają sens i swoje motywacje a całe uniwersum jest dość spójne. Mnie ten serial przypomina mocno „Expanse” z Amazona. Jak ktoś lubi fantastykę, to jest duża szansa, że mu się spodoba. W lutym wchodzi na ekrany sezon drugi.

 

6. Champions (Showtime). Komedyjka z Woody Harrolsonem o trenerze trenującym drużynę niepełnosprawnych umysłowo koszykarzy. Do zapomnienia. Lubię Woody’ego więc obejrzałem, ale to kopia wielu tego typu filmów i to wcale nie najlepsza.

 

7. 10 x 10 (Showtime). Całkiem sprawnie i przekonująco opowiedziany thriller. W sumie wart obejrzenia, choć zapewne nie zapadnie w pamięć.

 

8. Lioness (Showtime). Zapowiada się nieźle, ale potem skręca w stronę klasyków szpiegowsko-wojskowych i niewiele się różni od innych podobnych filmów. Do Homeland dużo mu jednak moim zdaniem brakuje. Z przykrością ogląda się Nicole Kidman, która po operacjach plastycznych ma teraz tylko jeden wyraz twarzy i jest to wyraz bardzo nienaturalny. Ona już niestety nie powinna grać w filmach, bo do tego potrzebna jest sprawna mimika, a tę chirurdzy plastyczni jej już odebrali. Szkoda

 

9. Reacher – drugi sezon (Amazon). Podobnie jak powyżej. Zaczyna się całkiem dobrze i intrygująco, ale potem zaczyna wpadać w koleiny schematów i kompletnych nieprawdopodobieństw. Obejrzałem do końca, ale ostatnie odcinki już trochę siłą woli.

 

10. Boys (Amazon). Zaskakująco dobry serial (5 sezonów) w świecie superbohaterów. Zupełnie nie dla dzieci, ale dla dorosłych. Brutalny, dosadny i pokazujący, że supermoce lub posiadana władza, zawsze budzą w ludziach to co najgorsze. Polecam.

 

11. Mayor of Kingston (dwa sezony). Bardzo dobry serial na Showtime z Jeremy Reinerem w roli głównej. Troczę przesadzony, trochę wszystkiego za dużo ale i tak ogląda się bardzo dobrze. Coś dla miłośników seriali Ozark, Breaking Bad, Synowie Anarchii. Zagmatwane relacje, dużo brutalności, polityka w przestępczym półświatku i ta mieszanka mocno wciąga. Polecam.

 

12. Moon. Za darmo na YouTube. Całkiem dobre kino Sci-Fi. Film nisko budżetowy, ale historia ciekawa. W roli drugoplanowej Kevin Spacey (a właściwie jego głos). Film powoli się rozkręca, ale w przeciwieństwie do wielu innych, opisanych powyżej tytułów, końcówka jest lepsza niż początek.

 

Rozpisałem się mocno. Jeżeli macie swoje komentarze i własne spostrzeżenia co do tych pozycji, to piszcie śmiało.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, vpyr napisał(-a):

Zdecydowanie serial, lecz pełnym metrażem też się nie zawiedziesz😉.

Pierwszy i drugi sezon tylko, reszta to dno

Od siebie polecam serial ''The Unit'' o specjalsach z USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze się do za chwytów nad Biednymi istotami oraz Yellowstone, których 5 sezonów wyciągnęliśmy z małżonką w 2 tygodnie. Niestety na netflixie tylko 2 sezony, a potem meczylismy kolejne na telefonie na Skyshow. Za ciosem idzie 1883, choć współczesne czasy rodu Dattonow łatwiej się ogląda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały "tryptyk" Yellowstone obejrzałem od tyłu ;) Paradoksalnie, to nie jest wcale zła kolejnośc, ale nie bede sie rozpisywał, bo musiałbym spoilerować.

 

A BABYLON... no cóż, wspominam niesamowice. Film mnie wbił w fotel. Airbusa A380. Ze szklanką J.D. podawana przez przemiła stewardesę z Lufthansy zapoczatkował mi bardzo udane wakacje w zeszłym roku ;) Więc mam też senstymentalne skojarzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

12. Moon. Za darmo na YouTube. Całkiem dobre kino Sci-Fi. Film nisko budżetowy, ale historia ciekawa. W roli drugoplanowej Kevin Spacey (a właściwie jego głos). Film powoli się rozkręca, ale w przeciwieństwie do wielu innych, opisanych powyżej tytułów, końcówka jest lepsza niż początek.

 

 

Bardzo fajny, rozbudowany post. Z podanych przez Ciebie filmów 10 lat temu widziałem "Moon" i podobał mi się. Fajny Rockwell, muzyka Clinta Mansella. A reżyser jest synem Davida Bowiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.